Магда

Молдавский трикотаж

Postări Recomandate

Магда

В сети "Чистый дом" продают трикотажные изделия, вроде как предназначенные на экспорт. Неплохие детские и взрослые вещички: пижамы, штаны для дома, кофточки, носки. Цены - 60-250л (смотря что). Может, кто-то предусмотрительный купит мужу или маме в подарок на НГ пижамку :wink:

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
shuster

я детям покупала на прошлый нг там пижамы. тонкие трикотажные. не понравилось. ворот растянулся и сама кофта разошлась в ширь и подсела в длину.(могу сфоткать если что)))

себе брала штанцы для дома. очень понравилось! относила пару лет.

кстати и майки не плохие.

Partajează acest post

Link spre post
Osetrina
я детям покупала на прошлый нг там пижамы. тонкие трикотажные. не понравилось. ворот растянулся и сама кофта разошлась в ширь и подсела в длину.(могу сфоткать если что)))

себе брала штанцы для дома. очень понравилось! относила пару лет.

кстати и майки не плохие.

Есть хороший трикотаж не в Чистом доме, а в секонде ниже базара. Моя мама купила там новые женские пижамы по 40 лей. Пошиты в РМ, видимо для буржуев. Правда, говорит, там в основном большущие размеры.

Мама не удержалась и взяла 3 штуки :son1: .

Кажется, я знаю, что мне принесет Дед Мороз :wink:

Partajează acest post

Link spre post
shuster
Есть хороший трикотаж не в Чистом доме, а в секонде ниже базара. Моя мама купила там новые женские пижамы по 40 лей. Пошиты в РМ, видимо для буржуев. Правда, говорит, там в основном большущие размеры.

Это как раз тот же самый что и в ЧД)

Partajează acest post

Link spre post
Klera

Я мужу там маяк по набирала. Очень доволен.Качество обалденное. Себе ни чего не нашла подходящего.

Partajează acest post

Link spre post
bsn1972
Я мужу там маяк по набирала. Очень доволен.Качество обалденное. Себе ни чего не нашла подходящего.

Можно написать точно где это находится, может и номер бутика??? Я малым хочу взять хорошие пижамки, может будут..., растут как на дрожжах :wink2:

Partajează acest post

Link spre post
ViVe

Am vazut la piata si in Unic tricotaj made in Moldova de la Iuvas: http://iuvas.com/. Fooooaaarte dragute. Preturi super. Mi-au placut malete pt femei 65,0-115,0 lei.

Nu stiu cum cu calitatea. Poate are cineva experienta?

Partajează acest post

Link spre post
TashaRu

Dar preturile care-s, ca pe site nu vad.

OFF-top: la voi, cind intrati in tema rindurile sunt subliniate in verde si daca apasati ori pe ele ori chiar in fereastra unde se scrie mesajul, se deschide siteul Ecomarket? Asa tre sa fie sau la mine e ceva?

Partajează acest post

Link spre post
Sparrow

ношу вот такой по дому костюм, довольна качеством

12252-1364.jpg

Partajează acest post

Link spre post
Фыцка

Мне тоже на вид нравятся, пока пробовала только капри в ЧД покупала, по дому носить, понравилось.

Partajează acest post

Link spre post
lita
ношу вот такой по дому костюм, довольна качеством

12252-1364.jpg

la mine e de alta culoare. Nice, caldut si nu scump

Partajează acest post

Link spre post
TashaRu

In coltul str. Sarmizegetusa cu Zelinski este un magazin de haine din tricotaj. De mult nu am mai fost, dar tin minte ca erau modele dragute. Preturile tot nu le tin minte. Poate cineva se duce si ne spune si noua.

Partajează acest post

Link spre post
ViVe

Mi-am luat asa ceva: http://iuvas.com/_images/women/12210.jpg Numai ca cu miinicile lungi.

E foarte placuta la atingere. Am spalat-o de doua ori si n-a dat semne de deformare.

Editat de victoritamd

Partajează acest post

Link spre post
Iao

из наших молдавских производителей на ум приходят

- iuvas

- vasconi

- maicom

Partajează acest post

Link spre post

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum