ATI

Бассейн/piscina - Крытый Бассейн

Postări Recomandate

ATI

Подскажите, куда, где в Кишиневе можно ходить на закрытый бассейн? Без абонемента!

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
dinchyk
Подскажите, куда, где в Кишиневе можно ходить на закрытый бассейн? Без абонемента!

Daca nu gresesc la orice piscina poti merge fara abonament, achitind doar ora. Eu cunosc citeva piscine de tip inchis - la Sun City, Niagara de la Sculeanca, Scoala de vis-a-vis de Fidesco de la Ciocana, la Riscani pe Miron Costin 25 (filiala celor de la Sun City). Parca mai stiam.... Tre sa ma mai gindesc... :pardon:

Partajează acest post

Link spre post
Кисюня

При гос.универе бассейн,который напротив бывшего "птичьего" рынка.В центре за национальной библиотекой.

Partajează acest post

Link spre post
ira
При гос.универе бассейн,который напротив бывшего "птичьего" рынка.В центре за национальной библиотекой.

Да, но на сколько я знаю, он под открытым небом, хотя вода и теплая.

Partajează acest post

Link spre post
Lika

Buna fetelor :rolleyes:

parca nu am gasit nici un subiect despre bazinele de inot din Chisinau, dar as vrea sa aflu, care bazin e mai bun si care sunt preturile pentru 1 ora - adult? Nu am mers inca niciodata si nici nu stiu care din ele ofera conditii mai bune.

Partajează acest post

Link spre post
carolina

Am frecventat anul trecut bazinul ce se afla in spatele guvernului 45 min.costau 350 de lei, dar era apa murdara si mirosea

a hlorca, am mai fost odata la dinamo dar acolo incaperea este veche si murdar dusul l-am facut fara de lumina deoarece nu era dar costa mai ieftin

Apropo am uitat sa spun la bazinul ce se afla in spatele guvernului fiecare are dulapul cu chieie

dar la Dinamo hainele le pui cu totii impreuna in cui

Partajează acest post

Link spre post
vika4ka

Mie imi place bazinul de langa Palatul National. De fapt, cred ca vorbim despre acelasi bazin, asa-i, Carolincic?? :)

Apa este curata,conditiile bune, imi place taaare mult!!

La Dinamo nu mai merg demult, e DEZASTRU TOTAL acolo!!

Aaa, am uitat sa zic.. E 30 lei pentru 45 de minute.. ;)

Partajează acest post

Link spre post
Lika

Multumesc ptr raspuns. Dar frecventati tot timpul bazinul sau mergeti din cind in cind? Nu ati reactionat intr-un fel la apa aceasta cu clor? Am citit ca pielea sufera si femeile se mai pot alege cu cite o infectie. Eu as vrea sa merg regulat, cel putin 1 data/sapt. Au abonament lunar sau platesti 30 lei de fiecare data? Seara, la 19.00 e multa lume la bazin, nu stiti?

Partajează acest post

Link spre post
dinchyk

Cind eram insarcinata am fost de citeva ori la aceasta piscina. Nu trebuie sa platesti de fiecare data cite 30 de lei, iti poti lua un abonamet, daca nu gresesc, iti iese mai ieftin. De obicei, pe la 19.00 e destula lume, cel putin vara asa era. Dar pistele sint impartite acolo. Adica sint 2 sau 3 unde se antreneaza sportivii si nu ai voie sa innoti acolo. Respectiv pe pistele care ramin sint destul de multi oameni... Desi mergeam seara la piscina, apa oricum imi parea, cit de cit curata...

Am mai fost la piscina de la Sun Citiy (de desubt, unde este si bowling). E tare bine acolo, dar si pretul e dublu. Adica daca la cea de la guvern e 250, atunci aici abonamentul e 700. Dar! Apa e mai curata si oameni sint cu mult mai putini. In functie de ora, acolo pot fi vre-o 2-3 oameni, impreuna cu tine :smile:

Mai este si piscina de la Niagara (Sculeanca). Nu am fost acolo, dar mi-a povestit cinvea. Piscina este foarte mare si curata. Si in general, e tare frumos acolo. respectiv si preturile sint cam usturatoare... Dar nu-ti pot numi o cifra exacta, ca nu stiu...

Piscina compelxului sportiv al Univeritatii de Stat tot nu-i rea. Conditiile sint bune, apa curata si daca nu gresesc preturile sint cele mai accesibile. Dar iarasi, nu stiu cit costa... Cind eram studenta am avut abonament acolo. Si mi-a placut. Apa e cit de cit curata, dar in functie de ora pot fi destul de muilti oameni acolo.

Ei, parca parca am povestit despre toate pe care le stiu... Sper ca ti-am fost de folos... Apropos, ora 19.00 e cam ora de virf, ca toata lumea iese de la servici... imi pare ca ai cam putine sanse ca sa fie putina lume acolo :smile:

Partajează acest post

Link spre post
vika4ka
Multumesc ptr raspuns. Dar frecventati tot timpul bazinul sau mergeti din cind in cind? Nu ati reactionat intr-un fel la apa aceasta cu clor? Am citit ca pielea sufera si femeile se mai pot alege cu cite o infectie. Eu as vrea sa merg regulat, cel putin 1 data/sapt. Au abonament lunar sau platesti 30 lei de fiecare data? Seara, la 19.00 e multa lume la bazin, nu stiti?

poti sa iti iei si un abonament. Eu vreau sa imi fac unul, insa nici eu nu stiu pretul abonamentului :(

Da, 30 lei este pentru o singura data. Acum, primavara pe la 19.00 lumea incepe sa "iasa din cuiburi", asa ca sunt destul de multi. Iarna este insa foarte bine si putina lume. In orice ora a zilei.

Infectii - e posibil , niciodata nu poti sa fii sigur de nimic.. De acolo nu am avut nimic, Slava Domnului, este curat si conditii bune! :rolleyes:

Partajează acest post

Link spre post
karolina

la Niagara ,daca vrei doar o lun a e 200 euro daca mai mult timp mai putin

la USM eu am platit 150 lei lunar

Partajează acest post

Link spre post
lia_c

Noi mergem doar la USM, apa e curata, la fel curatenie prin incaperi, oglinzi mari, prize, cuiere de pus haine, primesti cheie de la dulapas. Acum de cind s-a nascut Mirela mergem mai rar. Poti lua abonament sau plati per ora. Ai loc de parcat masina.

Partajează acest post

Link spre post
Vizitator chocky

Dar la USM cit ii abonamentul????

Shi atzi putea va rog sa datzi nishte pretzuri mai concrete va rog,

am nevoie urgent

Partajează acest post

Link spre post
Vizitator chocky

Shi la bazinul din spatele Palatului National ora deja este 50 lei, iar abonamentl 500

Partajează acest post

Link spre post
lareeska

бассейн на Динамо (ниже Докучаево) - час 20лей

Partajează acest post

Link spre post
carolina
Dar la USM cit ii abonamentul????

Shi atzi putea va rog sa datzi nishte pretzuri mai concrete va rog,

am nevoie urgent

Buna la USM costa 40 de lei ora sau 400 lei abonamentul cu antrenor 480 de lei cel mai bine sa mergi ziua deoarece sunt putine persoane seara sunt prea multi

Partajează acest post

Link spre post
malivina

Бывшая 73-ея школа (на Буюканах). Давно там не была, но слышала что можно и без абонимента.

Partajează acest post

Link spre post
Козерожка

26 школа на Чеканах

Partajează acest post

Link spre post
Estella

Кто знает какие в городе есть открытые бассейны, где можно заплатить за целый день посещения, где есть шезлонги, можно было позагорать, одним словом отдохнуть цивилизовано?

Я пока знаю два: Miracol, на ул. А.Дога, 26, за манежем (час=55 лей, день=200 лей, абонемент на лето 2000 лей)

Niagara, на ул. Гидигич, 5 (день=250 лей)

Слышала что есть еще открытый бассейн на рышкановке, на матей басараб, возле мезона. Кто знает?

Partajează acest post

Link spre post
Vizitator chocky

dar la Usm daca ai abonament, potzi sta kit vrei sau tot este pe o ora????

Partajează acest post

Link spre post
Estella

La usm este pe 45 de minute, 15 le petreci la vestiar.

Partajează acest post

Link spre post
Инна

Девчонки, а как доехать до бассейна Гос Университета? Какие маршрутки туда ходят???

Partajează acest post

Link spre post
sabrina

aici http://www.usm.md/show.aspx?Announce=205 poti sa gasesti preturile actuale de la palatul sporturilor a USM.

in privinta microbuselor stiu sigur ca 190 merge pe alaturi, iar de altele nu prea stiu, dar cu siguranta sunt mai multe microbuse.

odihna placuta si sanatate voua

Partajează acest post

Link spre post
Osetrina

Ещё есть Юность, я про него создала темку (40-50 лей за день). Но в бассейне USM приятней :wacko:

Partajează acest post

Link spre post
Инна
Ещё есть Юность, я про него создала темку (40-50 лей за день). Но в бассейне USM приятней :wacko:

А с ребятенком туда нельзя наверное???

aici http://www.usm.md/show.aspx?Announce=205 poti sa gasesti preturile actuale de la palatul sporturilor a USM.

in privinta microbuselor stiu sigur ca 190 merge pe alaturi, iar de altele nu prea stiu, dar cu siguranta sunt mai multe microbuse.

odihna placuta si sanatate voua

Mersi mult!!!

Partajează acest post

Link spre post

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum