bonnyblue

Liceul Teoretic „George Călinescu” (Str. Ceucari,7)

Postări Recomandate

bonnyblue

Invatam in acest liceu al 4 an. cind am fost admisi, am semnat un contrac, in care se spunea ca copilu este admis in claca incompleta (adica semiprivata) si in clasa nu vor fi mai mult de 20-22 elevi, dar acum in clasa sunt 27 elevi. Taxa care o platim pe luna de 150 lei a rams aceeasi

Mai are cineva copii in acest liceu?

Editat de bonnyblue

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Derya

Noi invatam in blocul fostei gradinetei. Si anul acesta taxa la fel este de 150 lei/luna (nesocotind plata p-u lectiile pina la orele 15.00 (+60 lei) si mincarea.) In clasa is 23 de copii. Sintem satisfacuti.

Partajează acest post

Link spre post
bonnyblue

Noi invatam in blocul fostei gradinetei. Si anul acesta taxa la fel este de 150 lei/luna (nesocotind plata p-u lectiile pina la orele 15.00 (+60 lei) si mincarea.) In clasa is 23 de copii. Sintem satisfacuti.

cum adica + 60 lei. La clasele cu servicii suplimentare deaceea si se achita 150 lei, caci din suma aceasta profesorului i se achita salariu pentru acele ore de meditatie pina la orele 15. daca nu e secret la cine sunteti in clasa, imi puteti scrie in privat?

baiatul meu merge in cl ! la anu, deja stam pe ginduri, sa mearga aici in liceu ori in alta parte.

Partajează acest post

Link spre post
lilyursu

Salutare, m-ar interesa si pe mine mai multe informatii despre acest liceu. Daca poate cineva sa ma ajute in privinta , cit ar costa pe luna sa mergem in clasa privata si am inteles ca sunt clase si de stat. Cum sunt profesorii de clasa primara. Noi la toamna tot mergem in clasa 1 si nu prea avem informatie despre acest liceu?

Partajează acest post

Link spre post
alionuwkaa

dupa cum am inteles de la parinti care au copii aici in 1rind te scurg de bani si in 2 rind atit clasele private cit si cele simple sint pline peste masura.

Partajează acest post

Link spre post
marina84

Девчоки поднимаю вопрос, кто водит детов в этот лицей, условия?

Partajează acest post

Link spre post
bonnyblue

Девчоки поднимаю вопрос, кто водит детов в этот лицей, условия?

conditiile sunt - plata asociatiei parintesti - 160 lei pe luna, din care nica nu se face, fondul clasei , la care si cum hotaraste comitetul parintesc 20- 50 lei pe luna.

25-27 elevi in clase- clasele in care se achita cite 160.

plus la asta se isca reparatie 1 la 2 ani, draperii, sau mobila. la noi in clasa  au procurat televizor LCD, ca cineva de la RONOa zis ca clasele nu sunt echipate tehnic, si parintii au dat din urechi si repede s-au izghit sa cumpere. 

Da toti tac pentru binele copilului sau

Dar beneficiul e ca e linga casa, atita timp cit e in clasele primare, cred ca nu trebiue chinuit copilul pe drumuri. singur se duce, singur vine. a uitat ceva, a venit acasa si a luat, n-avem de traversat drumuri,

clasele mari lasa de dorit. nivelul de predare e slabut. invatatotii ii schimba in fiecare an. dam eu m-am saturat

Partajează acest post

Link spre post
mamuli4ik

totul depinde kit de invatator atit si de copil , ai mei merg aici de acum 9 si respectiv 7 ani  baiatul cum vrea asa si invata mai ales ca prima noastra invatatoare se interesa mai mult de strinsul banelor dechit de copii ( acum are o invatatoare super cu inima mare) dar baza primelor 4 ani a fost scapata, fata a avut noroc si de prima invatatoare si acum de dereginte pe care care le preocupa reusita si insusi copiii.

plata este de 1650 lei pe an care se impare la 9 luni de scoala+ fondatia in clasa pentru nevoi diferite

Partajează acest post

Link spre post
Charlote

Mamicilor, noi anul viitor trebuie sa mergem in clasa 1.

Stiti cind se face inscrierea? Se face si testarea?
Este careva mamica care are copil in clasa a 4 si poate sa mi zica care invatatoare e bravo?

Merci anticipat 

Partajează acest post

Link spre post
bonnyblue

Mamicilor, noi anul viitor trebuie sa mergem in clasa 1.

Stiti cind se face inscrierea? Se face si testarea?

Este careva mamica care are copil in clasa a 4 si poate sa mi zica care invatatoare e bravo?

Merci anticipat 

Noi sintem clasa a 4-a, suntem la Saracuta Ludmila, intr-adevar e bravo. Mai este o invatatoare Vicol Nina, dar d-ei e mai in virsta. inscrierea se face deja la sf, anului scolar,si se prelungeste pe tot parcursul verii. daca sunteti pe sector, nu e nici o problema cu inscriere. Eu nu am dus copilul la testare, caci ei si as SUNT OBLIGATI SA-L SCOLARIZEZE, IAR TESTAREA OFICIAL E INTERZISA. Mai sunt unele momente, dar vi le scriu in privat

Editat de bonnyblue

Partajează acest post

Link spre post
Makarena

bonnyblue, ati putea sa-mi scrieti si mie in privat despre aceste momente, noi sintem pe sector si stau la dubii sa-l dau aici sau la alt liceu, m-ar mai interesa si pareri despre profesoara voastra

Partajează acest post

Link spre post
Makarena

bonnyblue, sinteti in scoala mare sau cea mica?

Partajează acest post

Link spre post
Charlote

Noi sintem clasa a 4-a, suntem la Saracuta Ludmila, intr-adevar e bravo. Mai este o invatatoare Vicol Nina, dar d-ei e mai in virsta. inscrierea se face deja la sf, anului scolar,si se prelungeste pe tot parcursul verii. daca sunteti pe sector, nu e nici o problema cu inscriere. Eu nu am dus copilul la testare, caci ei si as SUNT OBLIGATI SA-L SCOLARIZEZE, IAR TESTAREA OFICIAL E INTERZISA. Mai sunt unele momente, dar vi le scriu in privat

Va multumesc mult pt info. Astept sa-mi scvrieti in privat.

Partajează acest post

Link spre post
Charlote

Mamicilor,
spuneti-mi va rog din ce clasa se preda limba engleza la clasele primare. 
Multumesc anticipat!

Partajează acest post

Link spre post
Elenaalexandru

Noi in septembrie mergem in clasa I. Ati putea sa-mi scriti si mie in privat despre profesoara Voastra si ce sfaturi imi puteti da. Va multumesc

Partajează acest post

Link spre post
OlgaStrelet

Buna Diana,

Ati putea va rog mult sa-i  comunicati care din acestea 2 profesori este mai puternic? Copilul meu merge la scoala anul acesta si as fi vrut sa ma asigur ca nimereste la o profesoara buna. 

Multumesc.

Partajează acest post

Link spre post
OlgaStrelet

Noi in septembrie mergem in clasa I. Ati putea sa-mi scriti si mie in privat despre profesoara Voastra si ce sfaturi imi puteti da. Va multumesc

Dna Elena,

Ati putea sa-mi recomandati si mie o profesoara de clasele primare?

Partajează acest post

Link spre post
diva

Повелись на рекомендации насчет Саракуцы Людмилы...недовольны - сплошное выманивание денег!

Partajează acest post

Link spre post
alya

Девочки, у которых детки в этом учебном году заканчивают 4 класс, не могли бы вы посоветовать учителя.

Partajează acest post

Link spre post
anysweet

salut eu am finisat acest liceu si intradevar se colecteaza foarte multi bani dar de cele mai multe ori tot parintii sunt de vina ca in fiecare clasa se gasesc una-doua mama care ii suna pe toti si mai ca ii obliga sa dea bani Un alt lucru este ca,nustiu cum la clasele primare dar in gimnaziu veti fi nevoiti sa achitati fondatie si pentru 2 luni de vara asa pur si simplu si inca pentru reparatie pentru care se stringe o groaza de bani dar nu se face nimic

Partajează acest post

Link spre post
lilia

Bani se string multi dar conditiile in care invata copii lasa de dorit  dupa parerea mea.nu stiu unde sunt folositi acesti bani,deoarece cind e nevoie de reparatie pentru clase tot din banii nostri achitam...

Partajează acest post

Link spre post
alya

Va rog frumos sa-mi recomandati profesoara, care va lua clasa 1 pentru anul scolar 2016-2017. Mersi.

Partajează acest post

Link spre post
LadyMaryAnn

La mine ambii copii invata in acest liceu.Dupa parerea mea e unul din cel mai corupt liceu.Absolut nimic nu se face cu banii din fundatie.Nimic nu se repara,totul este inca de cind am inceput eu scoala acolo.Stadionul este dezastru.Singurul lucru benefic este ca e aproape in rest nimic.Toti profesorii buni care erau la inceput s-au dus.Abia astept sa imi iau copii din acest liceu.

Partajează acest post

Link spre post
leto

La mine ambii copii invata in acest liceu.Dupa parerea mea e unul din cel mai corupt liceu.Absolut nimic nu se face cu banii din fundatie.Nimic nu se repara,totul este inca de cind am inceput eu scoala acolo.Stadionul este dezastru.Singurul lucru benefic este ca e aproape in rest nimic.Toti profesorii buni care erau la inceput s-au dus.Abia astept sa imi iau copii din acest liceu.

Supeniti- mi,va rog, la clasele primare care e situatia ? La fel, sau ceva mai bine.... Eu doream sa dau copilul in cla intii, dar acum stau la ginduri ....

Fetelor la care copiii finiseaza clasa a patra , va rog sa mi recomnadati o invatatoare pentru la toamna 2016, multumesc.

Partajează acest post

Link spre post
LadyMaryAnn

E aceeasi situatie si in clasele primare...Prima fetita finiseaza clasa a 4 si a doua clasa 1.Eu nu as da copii in asa liceu.Daca aveti posibilitate mai bine duceti copilul la alt liceu.

Partajează acest post

Link spre post

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum