Noela

Maseaua De Minte

Postări Recomandate

Noela

Ludmila, buna ziua, as dori sa ma consultati, am o masea de minte in partea de jos deteriorata, stiu ca in majoritatea cazurilor se scoate nu se trateaza, asa as dori sa fac, dar, inainte de maseaua de minte este o masea reparata iar inaintea ei e scoasa (cum ar veni 1 masea) deci daca o scot pe cea de minte ramin doar cu una pe mijloc (din pacate nu stiu numerele, ca sa fiu mai clara - 1 masea nu este, a 2 e reparata iar a 3 e de minte)

Acum ma gindesc merita oare sa o repar pe cea de minte sau totusi sa o scot si sa imi pun 3 dinti

mersi anticipat (sper ca am fost clara)

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ника

При такой ситуации нужно сохранять зуб,если это возможно,конечно.

Partajează acest post

Link spre post
Taisafinscaia

Sunt la 100% deacord cu colega.Tre in primul rind de vazut si de facut un consult inclusiv cu radiografia, cel mai bine ar fi una panoramica, apoi se va lua decizia,dar cu D-ra impreuna.Cre ca se va ajunge la o hotarire ciit mai corecta pentru situatia dat.Succese!!!

Partajează acest post

Link spre post
Noela

mersi pentru raspuns, sorry ca e intirziat dar alte griji m-au tinut departe si de cabinetul stomatologic - asa ca inca umblu cu dureri noaptea

Partajează acest post

Link spre post
Ника
mersi pentru raspuns, sorry ca e intirziat dar alte griji m-au tinut departe si de cabinetul stomatologic - asa ca inca umblu cu dureri noaptea

жаль...

Partajează acest post

Link spre post
Noela
жаль...

сегодня я все-таки решилась на это дело - безболезнено все сделали - поставили временную пломбу, а в понедельник 2-я часть

спасибо вам

Partajează acest post

Link spre post
Ника

удачи вам и терпения,надеюсь,что все будет хорошо!!!

Partajează acest post

Link spre post
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.