Postări Recomandate

Murka

Nu stiu daca mai este pe undeva topicul acesta,m-am uitat si parca n-am gasit. Deci,sinteti pofticioasa? Ce pofte aveti? Vi se pare normal daca maninc "chilica" cu lapte? nu prea,nu? Dar asta e,asa pofte am eu. :wink2:

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vicky

Nu am fost pofticioasa in perioada sarcinii,doar ca aveam preferinte ca icrele,pestele rosu,pestele sub orice forma,varza murata,carnea.

Nu am mincat deloc dulciuri,copturi si paste fainoase :wink2:

Partajează acest post

Link spre post
Murka

Eu in schimb dupa dulciuri ma dau in vint... Dorm si vad cartofi umpluti cu ceva,n-are importanta si cascaval de-asupra. Nu ca as face scandal daca nu mi se da ce cer,dar mi-i greu sa suport... Am vrut in week-end-ul acesta inghetata anume de la Andy's si McPuisor de la MacDonald's,of... Ce bine ca sotul imi implineste poftele. :wink2:

Partajează acest post

Link spre post
cacao

А мне банально хочется соленых огурцов и кислой капусты/ Сейчас на работе возможности поесть капусты нет так я прямо слюной истекаю

Partajează acest post

Link spre post
Crystal

eu 2 saptamini am vrut sushi, tot credeam ca e moft, in sfirsit ieri cind am ajuns la Cefenetto Sushi Bar am mincat cu o placere extraordinara :wink2:

Partajează acest post

Link spre post
inx
la Cefenetto Sushi Bar

unde se afla?

pofte au fost pe la inceputul sarcinii,... prin februarie -martie vroiam porumb dulce fiert, harbuz-bine ca am gasit la metro si rosii proaspete anume de la mama din gradina :wink2:

Partajează acest post

Link spre post
Cosmica

nu prea tin minte poftele mele, dar in ultemile 2 luni, mi-a crescut pofta de mincare si m-am ingrasat f/mult. Imi placeau dulciurile, si fructele. O data mi-a venit pofta de pateurile prajite in ulei-nu sunt ele sanatoase, dar asta imi era pofta :)

Partajează acest post

Link spre post
Crystal
unde se afla?

pofte au fost pe la inceputul sarcinii,... prin februarie -martie vroiam porumb dulce fiert, harbuz-bine ca am gasit la metro si rosii proaspete anume de la mama din gradina :wink2:

Corect se numeste Cafeneto se afla in Jumbo la et. 3

http://www.allmoldova.com/index.php?action=viewfirm&id=1181311688&page=1181542588&page2=1181542730&lng=rus' target="_blank">

Partajează acest post

Link spre post
inx
Corect se numeste Cafeneto se afla in Jumbo la et. 3

merci de precizare

Partajează acest post

Link spre post
Crystal
merci de precizare

cu placere!

dar mai bine mergeam la http://www.vasabi.md, e mai gustos si deservirea mai buna...

Partajează acest post

Link spre post
dinchyk

Eu mincam cu mare pofta slanina afumata cu ceapa sau usturoi si piine. Sotul murea de ris cind venea acasa si ma pupa. "Iar?" Dar asta e... Dulciurile si orice fel de muraturi le infulecam cu cea mai mare placere si inainte de sarcina. Tota lumea ridea si spune ca cu asa gusturi nu voi putea sa-mi dau sama ca- s insarcinata. :wink2:

Partajează acest post

Link spre post
inx
cu placere!

dar mai bine mergeam la http://www.vasabi.md, e mai gustos si deservirea mai buna...

merci pt. link, (deja l-am ''cercetat'') :ok:

Partajează acest post

Link spre post
ATI

Mie imi era pofta de "fondue", mincare traditionala elvetiana din cascaval (chiar daca inainte de sarcina nu-mi placea deloc :ok: ). Si mai aveam pofta de cartofi prajite cu ketchup de la McDonald's si McBecon. :ok:

Partajează acest post

Link spre post
BabaYaga

Я уже под конец срока очень хотела что то из МкДональдса. Прям спала и чувствовала запах. Отговарилвала себя, потом уже то поздно было, то холодно, то ела что то другое, короче откладывала. И вот неожиданно я стала рожать и уже в РД я вспомнила что я так и не съела ничего из того что хотела и знала что после уже не будет возможности. Меня такая паника охватила. Я отсылала мужа срочно из ЦМиРа в Мк.Дональдс. Врач моя в ужасе была, у меня были быстрые роды (4 часа) она убеждала что муж не успеет и вообще его обратно не пустят без нее а у нее не будет возможности за ним сходить. Короче я так и не поела перед родами МкДональдса :(

Partajează acest post

Link spre post
inx
Короче я так и не поела перед родами МкДональдса :(

:lol:

Partajează acest post

Link spre post
amiga_

eu de firea mea sunt foarte pofticioasa,dar cit am fost gravida miau trecut poftele,ce era aceea mincam,insa dupa ce am nascut miam revenit la normal.in prima zi dupa ce am venit de la spital mia stat pofta de bere rece asa de tare..... :girl_sad: ,aveam acasa dar nu puteam sa beau :cry:

cumnata mea cind era gravida minca scrumbie cu dulceata,sora la o cunoscuta de a mea......napolitane cu adjika :girl_in_love:

Partajează acest post

Link spre post
Умка

Блин,девочки,меня токсикозит до сих пор :girl_sad: ...и аппетита нет совершенно...все худею и худею...ем как птичка,по горсточке еды в день,и то запихиваю через силу... :girl_in_love:

Partajează acest post

Link spre post
Zolga

особых притсрастей вообщем небыло - но есть вещи которые перестала есть - это сладкие пироженный, которые я ела раньше с огромным удовольствием :) Но было, Слушайте - меня как назло всю беременность муж возил по Измайловскому мосту в сторону Чекан и там весел плакат с Красной икрой - я умирала когда его видела .. правда заходила в магазин видела цену - и переставала хотеть, до следующего раза - точнее поездки по той дороге :cry: Правда один раз все таки купила - съела бутербродик и на этом Все!!!! :cry: :cry: :cry:

Блин,девочки,меня токсикозит до сих пор :cry: ...и аппетита нет совершенно...все худею и худею...ем как птичка,по горсточке еды в день,и то запихиваю через силу... :girl_in_love:

Умка - потерпи немного :girl_sad: Я тоже очень мучалась гдето до 14-16 недели.. Мне даже кололи глюкозу в стационаре поликлиники . Может обатишся к врачу?? А сколько набрала за время Б. ???

Я уже под конец срока очень хотела что то из МкДональдса. Прям спала и чувствовала запах. Отговарилвала себя, потом уже то поздно было, то холодно, то ела что то другое, короче откладывала. И вот неожиданно я стала рожать и уже в РД я вспомнила что я так и не съела ничего из того что хотела и знала что после уже не будет возможности. Меня такая паника охватила. Я отсылала мужа срочно из ЦМиРа в Мк.Дональдс. Врач моя в ужасе была, у меня были быстрые роды (4 часа) она убеждала что муж не успеет и вообще его обратно не пустят без нее а у нее не будет возможности за ним сходить. Короче я так и не поела перед родами МкДональдса :(

:lol: :lol: :lol:

Partajează acest post

Link spre post
Celena

Eu n-am stiut ce este toxicoza in timpul sarcinii, unica aveam pofta mare de mincare. Ce m-a mirat, ca pina a fi insarcinata imi placeau mult dulciurile, iar in timpul sarcinii nu vroiam deloc, rar cind gustam ceva dulce. Pofte n-am avut deloc, dar mincam multe fructe. :girl_in_love:

Partajează acest post

Link spre post
atitasiki

Когда я была Беременной, то в каждый день мучалась, дилему решала: скушать огурцов маринованных или выпить литр молока. Невозможность совместить меня нервировала жутко. -)

А с удовольствием кушала вообще ВСЕ, потому что все было каким-то звеееерзко вкусным. Обострились вкусовые рецепторы, да так что от принятия пищи получала колоссальное удовольствие..

Partajează acest post

Link spre post
Ericika

Eu pina la sarcina nu suportam fructele, in special merele :unsure: , iar acum maninc foarte multe, mai ales merele GOLDEN :ok:

Partajează acest post

Link spre post
inkeyes
Eu n-am stiut ce este toxicoza in timpul sarcinii, unica aveam pofta mare de mincare. Ce m-a mirat, ca pina a fi insarcinata imi placeau mult dulciurile, iar in timpul sarcinii nu vroiam deloc, rar cind gustam ceva dulce. Pofte n-am avut deloc, dar mincam multe fructe. :unsure:

Eu cam tot asha ca tine --nu shtiam ce-i toxicoza insa aveam arsuri de stomac teribile shi pe fonul acesta pofteam varza murata! Cu dulciurile invers --nu le prea iubeam pina la sarcina apoi dimpotriva am inceput sa maninc mai multe. Plus la asta de vreo 2-3 ori am fost la McDonalds ceea ce nu am facut-o niciodata pina la sarcina...otrava asta de mincare ma atragea mult :)!! OOO , iata ce uram cu desavirshire erau cirntsurile asta din cauza mirosului meu sensibil ...nici acum nu suport Familia Mea de la Carmez :ok: ...in al 2-lea trimestru m-am mai linishtit cu poftele ---acum doar vreau sa maninc PERMANENT :)))

Partajează acest post

Link spre post
Moly

ROSII MURATE...facute de sotul meu:)

Dupa ce am mincat un borcan intreg pe parcursul a 3 luni-m-am linistit si nu am mai vrut.

Partajează acest post

Link spre post
Crina
ROSII MURATE...facute de sotul meu:)

Dupa ce am mincat un borcan intreg pe parcursul a 3 luni-m-am linistit si nu am mai vrut.

Rosii murate mincam si eu in primele luni. Acum (35 saptamini) am o pofta nebuna de slanina :unknw: , pe care nu am suportat-o niciodata pina la sarcina. Asa-i cu poftele, n-ai ce sa faci!

Partajează acest post

Link spre post
tarasik

дааа.. пофта ..это про меня ))) рассол, соленые огурцы и помидоры - это же кайф!! после сразу хочется клубники и мяса.. и жареной картошки с кислой капустой!! вот так из-зо дня в день меня прет ... зато заметила что моей моське в пузе нравится когда сладкое кушаю... :girl_wacko::girl_in_love::girl_crazy:

Partajează acest post

Link spre post

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum