BabaYaga

Italia - Италия

Postări Recomandate

ilaria
nu reusesc sa-mi adaug rigla, inca nu inteleg multe. :flykiss:

Ana cauta la capitolul "totul despre mama.md" eu de acolo m-am invatat, succes!!! :flykiss:

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vicky
nu reusesc sa-mi adaug rigla, inca nu inteleg multe. :flykiss:

Ana dai click pe o rigla a cuiva care iti place si vei fi redirectionata pe siteul unde poti crea rigla dupa propriul gust, dupa ce o crezi copiezi link-ul ce ti-l indica acolo URL si ii face PASTE in LICHNIE DANIE - NASTROIKA PODPISI-SOHRANITI.

succese!

Partajează acest post

Link spre post
TES

nu sunt din ITALIA, dar mi-ar facea placere sa cunosc privegiile si obiceiurile deosebite ale acestei tari.

BINE AI VENIT LA NOI :rolleyes:

Partajează acest post

Link spre post
Anele

Buna seara . eu nu sint in Italia. sint in Moldova. dar cunosc o persoana care e sofer pe bus si se duce permanent pe insula Elba. El stringe colete din Moldova si le duce in Italia si vice versa. am vrut sa o intreb pe "ilaria" daca il cunoaste, caci dupa cite am inteles doar firma lor se duce pe Elba.

Partajează acest post

Link spre post
TES
Ideea unui offline cu participarea fetelor de peste hotare ar fi ceva genial (sigur ca va fi cam dificil de organizat asa ceva ca sa participe mai multe persoane ce locuiesc peste hotare in acelasi timp). Dar cred ca si alte fete de pe forum ar fi incintate sa te cunoasca cind vii in Moldova! :off01:

+1, idee minunata.Cind hotariti concret ce, cum ,cind, imi spuneti si mie.Mi-ar face o deosebita placere sa ne cunoastem mai indeaproape. :off01:

Partajează acest post

Link spre post
ilaria
Buna seara . eu nu sint in Italia. sint in Moldova. dar cunosc o persoana care e sofer pe bus si se duce permanent pe insula Elba. El stringe colete din Moldova si le duce in Italia si vice versa. am vrut sa o intreb pe "ilaria" daca il cunoaste, caci dupa cite am inteles doar firma lor se duce pe Elba.

Salut Anele!!!

Da, aici vine doar un bus care aduce si duce colete, sunt doi soferi Costea si Vesea, tu pe cine il cunosti?

Partajează acest post

Link spre post
Anele
Salut Anele!!!

Da, aici vine doar un bus care aduce si duce colete, sunt doi soferi Costea si Vesea, tu pe cine il cunosti?

pe Costea mai bine, pe Vasea putin.

dar stiu ca Costea mai mult. Vasea--rar.

Partajează acest post

Link spre post
Anele

Dar tu pe Elba in ce regiune anume stai?

Partajează acest post

Link spre post
ilaria
Dar tu pe Elba in ce regiune anume stai?

Portoferraio, chiar miine sau mai bine zis azi tre sa primesc un colet de la parinti :sad: :x013: ,tu nu vii pe Elba, daca da imi poti fi un oaspete asa ne vom cunoaste mai bine, ciao!!!

Partajează acest post

Link spre post
Anele

pe Elba nu vin, din pacate nu am documente, dar tare as vrea sa o vizitez. oricum am ocupatie si in Moldova. de Portoferraio am auzit mult de la iubitul meu sot-- Constantin. el doar e sofer la mine! si in general el lauda Elba ca e foarte frumoasa si merita sa o vizitezi. poate in viitor si o vom vizita cu toata familia noastra /noi avem doua fetite/ si vom veni la voi in ospetie?! :kiss4:

Partajează acest post

Link spre post
ilaria
pe Elba nu vin, din pacate nu am documente, dar tare as vrea sa o vizitez. oricum am ocupatie si in Moldova. de Portoferraio am auzit mult de la iubitul meu sot-- Constantin. el doar e sofer la mine! si in general el lauda Elba ca e foarte frumoasa si merita sa o vizitezi. poate in viitor si o vom vizita cu toata familia noastra /noi avem doua fetite/ si vom veni la voi in ospetie?! :da2:

Bine o sa asteptam, e foarte bine mai ales vara la mare :beach: ,dar avem tot timpul mai departe. L-ai intrebat pe Coste de noi, isi da seama cine suntem, sau il vei intreba cind va veni acasa ca acum e pe Elba, nu-i asa? :tongue:

Partajează acest post

Link spre post
Anele
Bine o sa asteptam, e foarte bine mai ales vara la mare :son3: ,dar avem tot timpul mai departe. L-ai intrebat pe Coste de noi, isi da seama cine suntem, sau il vei intreba cind va veni acasa ca acum e pe Elba, nu-i asa? :smile:

l-am intrebat. m-a intrebat cum e familia voastra, sau cum il cheama pe sotul tau. am spus ca nu stiu. acum e pe Elba dar noi tinem legatura permanent. ne sunam de nenumarate ori pe zi cu si fara treba. Ce sa faci, asa e cind dragostea e foarte mare... :wink2:

Editat de Anele

Partajează acest post

Link spre post
Valiusa

Salut dragele mele "italience" !!! Abia acum am vazut ca v-ati adunat toate aici.

Eu tot ma aflu in Italia, in orasul Parma, orasul de unde ia nastere Parmigiano si Prosciuto :rolleyes:

Eu sint aici de 3 ani. Am venit cu sotul impreuna. Avem un baietel Cristian. Cu noi sint parintii mei si socrii, tot in acest oras. Mai pe scurt sintem toti aici. De Moldova mi-e dor, nu am fost de 2 ani acolo. Insa m-am deprins mult aici si nu stiu daca as mai putea trai in Moldova. Deja avem prieteni buni aici, ne-am aranjat bine. Ma simt ca acasa si poate mai bine inca!

Partajează acest post

Link spre post
ilaria
Salut dragele mele "italience" !!! Abia acum am vazut ca v-ati adunat toate aici.

Eu tot ma aflu in Italia, in orasul Parma, orasul de unde ia nastere Parmigiano si Prosciuto :girl_cry2:

Eu sint aici de 3 ani. Am venit cu sotul impreuna. Avem un baietel Cristian. Cu noi sint parintii mei si socrii, tot in acest oras. Mai pe scurt sintem toti aici. De Moldova mi-e dor, nu am fost de 2 ani acolo. Insa m-am deprins mult aici si nu stiu daca as mai putea trai in Moldova. Deja avem prieteni buni aici, ne-am aranjat bine. Ma simt ca acasa si poate mai bine inca!

Ciao Tina!!!

Vad ca esti inregistrata demultisor pe forum.

Sa-ti creasca baietelul mare si sanatos.

Parma- oras mare si frumos.

Partajează acest post

Link spre post
Valiusa
Ciao Tina!!!

Da, sint demultisor pe forum, dar nu gaseam aceasta rubrica...

Parma e oras mare si frumos, imi place mult sa traiesc aici. Dar si Elba e minunta, chiar vara asta vrem sa o vedem, o sa venim la mare :yes:

Tu cum te simti aici? Fetita cemai face? Ai dat-o la gradinita?

Partajează acest post

Link spre post
Vizitator TaniushaM

Ciao tututor

si eu sunt di Rep.Moldova, dar locuiesc in Italia, Milano

am 26 ani si sunt casatorita de putin timp, 1 an.

Partajează acest post

Link spre post
Vicky

Bun venit pe forum Taniusha. Povesteste-ne mai mult despre tine daca doresti. cu ce te ocupi? sotul tau e italian sau moldovean? vii des in MoldovA?

Partajează acest post

Link spre post
murzilka

Ciao!

bine ai venit :party:

Partajează acest post

Link spre post
ilaria
Цитата(ilaria @ 28.5.2008, 9:33) <{POST_SNAPBACK}>Ciao Tina!!!

Da, sint demultisor pe forum, dar nu gaseam aceasta rubrica...

Parma e oras mare si frumos, imi place mult sa traiesc aici. Dar si Elba e minunta, chiar vara asta vrem sa o vedem, o sa venim la mare :wink2:

Tu cum te simti aici? Fetita cemai face? Ai dat-o la gradinita?

scuze ca am intirziat cu raspunsul

acum ma sumt bine, la inceput a fost mai greu nu ma puteam deprinde, acum avem prieteni cu care ne intelegem bine, ne distram.

fetita e bine, se alinta cit poate, sper ca in septembrie va merge la gradinita(nido), as vrea dar nu sunt sigura ca o vor lua, sper.

daca vreti sa veniti pe Elba scrie-mi, daca vom fi aici ne vom intilni(la inceput de iulie plecam la MD).

Bun venit pe forum TaniushaM

:wink2:

Partajează acest post

Link spre post
Margaritka

Eu tot ma aflu in Italia, in orasul Parma, orasul de unde ia nastere Parmigiano si Prosciuto :girl_wacko:

Ciao Tina ! si eu am locuit in Parma citiva ani, anul trecut am nascut fetitza in parma , am facut-o Parmigeana, dar acum locuim in chisinau ,fetitza e mica i-mi convine mai mult sa stau aici decit sa platesc lor affito.

Partajează acest post

Link spre post
Sveta25
Ciao tututor

si eu sunt di Rep.Moldova, dar locuiesc in Italia, Milano

am 26 ani si sunt casatorita de putin timp, 1 an.

Bun venit Taniusha!!! Pe forumul acesta te vei simti mai aproape de casa, in orice caz eu asa ma simt :girl_wacko:

Partajează acest post

Link spre post
Vizitator TaniushaM

Multumesc fetelor ptr bun venit. da sotul meu e italian si e si mai mare decat mine, dar ne-am indragostit si traim foarte bine impreuna.

Eu lucrez ca mediatore creditizio- in sensul ca ajut persoanele sa obtina credit in banca ca sa isi cumpere casa, fie ptr cetatenii italieni cat si ptr cetatenii straini, acum fac si ptr cetatenii romani care lucreaza in italia, daca vor sa isi cumpere casa in romania, eu pot sa ii ajut.

altceva ce sa va mai spun, ca mi-ar placea sa am un bebelus, dar avem un pic de probleme si..... cred ca pana la urma o sa adoptam, chiar daca am auzit ca e foarte lunga procedura si foarte costisitoare..... :girl_wacko:

eu la insula Elba nu am fost, dar am fost in Sardega si e foarte, foarte frumoasa.....

Partajează acest post

Link spre post
Vizitator Гость
Ciao Tina ! si eu am locuit in Parma citiva ani, anul trecut am nascut fetitza in parma , am facut-o Parmigeana, dar acum locuim in chisinau ,fetitza e mica i-mi convine mai mult sa stau aici decit sa platesc lor affito.

Si v-ati intors cu totul? Nu mai reveniti? Noi tot platim affito, dar anul acesta vrem sa dam domanda pentru a restituti banii pentru affito.In fiecare an comuna intoarce cite 3 mii euor pentru cei care platesc affito. Si inca mai luam si mutuo si in octombrie ne mutam la casa noastra :girl_impossible:

Partajează acest post

Link spre post
Vizitator Гость
Multumesc fetelor ptr bun venit. da sotul meu e italian si e si mai mare decat mine, dar ne-am indragostit si traim foarte bine impreuna.

Eu lucrez ca mediatore creditizio- in sensul ca ajut persoanele sa obtina credit in banca ca sa isi cumpere casa, fie ptr cetatenii italieni cat si ptr cetatenii straini, acum fac si ptr cetatenii romani care lucreaza in italia, daca vor sa isi cumpere casa in romania, eu pot sa ii ajut.

altceva ce sa va mai spun, ca mi-ar placea sa am un bebelus, dar avem un pic de probleme si..... cred ca pana la urma o sa adoptam, chiar daca am auzit ca e foarte lunga procedura si foarte costisitoare..... :girl_impossible:

eu la insula Elba nu am fost, dar am fost in Sardega si e foarte, foarte frumoasa.....

TaniushaM nu la Kiron lucrezi? Eu vreau sa ma angajez ca mediator creditar , dar peste un an, ca sa-mi dau bebele la nido mai intii.

Partajează acest post

Link spre post
Vizitator Гость

Asta mai sus eu am fost, nu stiu de ce nu se arata numele...

Partajează acest post

Link spre post

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum