Lullaby

Jucarii Pentru Gradinita

Postări Recomandate

Lullaby

Sunt in comitetul parintesc de la gradinita si trebuie sa cumpar jucarii.

Ce fel de jucarii sunt cele mai necesare la gradinita?

si daca stiti de unde se poate mai ieftin (vreo baza) si cat de cat calitativ de cumparat jucarii

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
delia

Predominante sunt cubuletele, constructoarele, seturile pentru bucatarie (pentru fetite), jocuri de dezvoltare, dominouri.... in dependenta de virsta copiilor din grupa.

Editat de delia

Partajează acest post

Link spre post
Lullaby
Predominante sunt cubuletele, constructoarele, seturile pentru bucatarie (pentru fetite), jocuri de dezvoltare, dominouri.... in dependenta de virsta copiilor din grupa.

Noua ne trebuie pentru 4-5 ani.

Am pus ochiul pe niste seturi de domino din lemn cu fructe si legume. Erau si cubulete cu litere dar inca stau la dubii, imi pare ca e mai mult joc pentru o singura persoana. Nu stiu cu masinele cum sa fac. Imi pare ca la gradi se strica prea repede.

Constructor gen lego ?

Nici nu stiu unde sa caut. Pret mai mic stiu doar la piata. in rest.... De unde cumpara cei de la piata jucariile, de la Odesa? sau de aici de pe loc de undeva?

Partajează acest post

Link spre post
Beauty

la petricani sunt baze angro. adresa concreta o scriu mai tirziu, daca nu apare cineva cu detalii

Partajează acest post

Link spre post
delia
Noua ne trebuie pentru 4-5 ani.

Am pus ochiul pe niste seturi de domino din lemn cu fructe si legume. Erau si cubulete cu litere dar inca stau la dubii, imi pare ca e mai mult joc pentru o singura persoana. Nu stiu cu masinele cum sa fac. Imi pare ca la gradi se strica prea repede.

Constructor gen lego ?

Nici nu stiu unde sa caut. Pret mai mic stiu doar la piata. in rest.... De unde cumpara cei de la piata jucariile, de la Odesa? sau de aici de pe loc de undeva?

Puneti accent pe jocurile colective, sunt cubulete gen constructor cu detalii maricele din lemn, numai ca ele sunt cam scumpe, constructore din plastic sunt ff multe la pret rezonabil produse de ucraina, masinute cred ca nu e cazul, desi sunt un fel de seturi tip parcare in niveluri cu mai multe masinute in set, cum am mai zis, pentru fetite puteti lua seturi gen "bucatarie" sau seturi medicale, pe forum era o tema despre bazele angro cu jucarii, cineva spunea ca sunt si la botanica vre-o doua.

Partajează acest post

Link spre post
irinaG

Pe Columna 64, este baza angro, acolo cu siguranta veti gasi ceea ce cautati . Este la intersectia cu strada armeneasca.

Partajează acest post

Link spre post
leenyk

Sunt in comitetul parintesc de la gradinita si trebuie sa cumpar jucarii.

Ce fel de jucarii sunt cele mai necesare la gradinita?

si daca stiti de unde se poate mai ieftin (vreo baza) si cat de cat calitativ de cumparat jucarii

Buna ziua,

stiu ca deja deja e f mult timp de atunci..dar unde ati gasit jucariile si cele necesare...se repeta istoria si la mine!!!

ms anticipat!

Partajează acest post

Link spre post

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum