lenusika

Гормон: Клобестит

Postări Recomandate

lenusika

BUNA ZIUA TUTUROR! Am hotarit si eu sa fac o tema aparte in ceea ce tine de Clostilbeghit.

Traim cu sotul de 2 ani dar pina in prezent nu am avut nici o sarcina.Am apelat la Centrul de Planificare a Familiei la D-na Croitoru. O cunoaste cineva?

Mi-a prescris acest "Clostilbeghit". Am citi multe despre el, unii zic ca au avut rezultate pozitive, altii nu. Am mai citit ca il poti folosi cel mult 3-4 ori in viata. Stie cineva ceva? La primit cineva si cit de repede au venit cele 2 liniute pe testul de sarcina?! :smile:

Editat de Черная Кошка

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
LissyFox
BUNA ZIUA TUTUROR! Am hotarit si eu sa fac o tema aparte in ceea ce tine de Clostilbeghit.

Traim cu sotul de 2 ani dar pina in prezent nu am avut nici o sarcina.Am apelat la Centrul de Planificare a Familiei la D-na Croitoru. O cunoaste cineva?

Mi-a prescris acest "Clostilbeghit". Am citi multe despre el, unii zic ca au avut rezultate pozitive, altii nu. Am mai citit ca il poti folosi cel mult 3-4 ori in viata. Stie cineva ceva? La primit cineva si cit de repede au venit cele 2 liniute pe testul de sarcina?! :smile:

Eu am luat Clostilbeghit de 3 ori deja... O data a fost sarcina dar s-a facut un avort spontan la 6 saptamini :(

De luna viitoare trec la Menogon... vom vedea ce se va primi shi cu acesta...

Succese!

Partajează acest post

Link spre post
Вишенка

да я принимала его, мне тоже назначила она. Через 4 месяца показало две полоски.Еще Дюфастон пила до 7 месяцев беременности.Удачи вам. :da2:

Partajează acest post

Link spre post
Lika

Nu, nu e vorba din cite stiu eu de 3-4 ori in viata, dar vreo 3 luni se recomanda sa faci stimularea si apoi pauza (medicul iti zice cit), caci faci chisturi si apoi dupa pauza iar poti incepe stimularea. Totodata cred ca nu poti la nesfirsit tot sa faci stimulare, caci daca nu ramii insarcinata asa atunci mai trebuie de cautat si alte cauze si alte tratamente. Eu o voi incepe luna viitoare, cum numai ramin, va anunt. :bye:

Partajează acest post

Link spre post
Ламаска

клостилбегит просто дешёвый препарат. Есть намного безопаснее но дороже преператы. Меняйте врача. Клостилбегитпроошлый век. Надеюсь хоть трубы и сперму проверили перед этим?

Partajează acest post

Link spre post
mihha

У меня на фоне Клостилбегита вместа стимуляции получилось Ановуляция...

Partajează acest post

Link spre post
lenusika
клостилбегит просто дешёвый препарат. Есть намного безопаснее но дороже преператы. Меняйте врача. Клостилбегитпроошлый век. Надеюсь хоть трубы и сперму проверили перед этим?

да. у мужа со спермой всё отличьно, анализы на инфекции тоже отрицательныеб трубы проходимыб в авпгыеу делали лапро.

А почему думаешь надо менять врача? :wink:

да я принимала его, мне тоже назначила она. Через 4 месяца показало две полоски.Еще Дюфастон пила до 7 месяцев беременности.Удачи вам. :mda:

Результат аж через 4 месятся? Я сойду чёкнусь точно! А как врачь как она тебе?

Partajează acest post

Link spre post
SandaSun

desi exista desigur preparate mai noi, clomifenul (substanta activa din clostilbeghit) ramane un remediu in cazul hipofunctiei ovarelor. studiile demonstreaza eficacitatea sporita a acestuia in combinatie cu metforminul (la noi pe piata - Siofor), si chiar eficacitatea acestuia din urma, in special p/u "pregatirea terenului", in caz de sindrom al ovarelor polichistice.

Dna Croitoru e unul din cei mai buni medici ginecologi-endocrinologi.

Clostibeghitul poate fi primit in prize de maxim 6 luni, apoi se recomanda pauze de durata. eu am primit 9 luni la rand, si abia cu doza de 150 mg a dat efecte (atentie, doza mare e periculoasa, paote duce la hiperstimulare!). am primit clomifenul in combinatie cu duphaston din ziua a 16 a ciclului menstrual, si am facut foliculometrie in fiecare luna (uzi transvaginal care urmareste maturizarea folicului).

In 9 luni am ovulat de 2 ori, si a doua oara am conceput!!! Teodora, darul nostru de la Dumnezeu, are aproape 8 luni.

Partajează acest post

Link spre post
Вишенка
Результат аж через 4 месятся? Я сойду чёкнусь точно! А как врачь как она тебе?

Ну да, где-то так и прошло у нас..около 4-ёх месяяцев. Доктор вроде неплохой..просто она ещё и эндокринолог.. вот по нашему совету, наши родтсвенники тоже лечатся у неё..вроде нормально..ну тут, как сказать, каждому свой подход требуется, а она это умеет.. Я до сих пор наблюдаюсь у неё!

Partajează acest post

Link spre post
lenusika

sa fie sanos bebelushul tau! Am auzit si stind la rind ca D-na Croitoru este un medic foarte bun, si pe net am mai citit despre ea deaceea am si mers anume la ea. Nu sint din Chisinau, sint din Floresti, si mi-e cam greu, aici pe loc nu avem medici... sa zicem buni! De la serviciu nu pot rupe mereu,...., acum astept sa-mi vina ciclul si sa incep mai repede Clostilbeghit.Vreau micut cit mai repede!!!!

iti multumesc pentru raspuns si incurajare.

Fiti sanatosei!

Partajează acest post

Link spre post
ангел ната

Девочки вот что я думаю по поводу клостилбегида. Мне он помог я его принимала с 5 по 10дни цикла по 1 таблетки в днь. В итоге на 11день пошла сделала изу размер фаликулы был 17, а 14-22. Как врач сказал идеально! Но этот препарат не всем подходит, если врач его вам прописал, я все таки посоветую хоть один месяц принять и посмотреть на результат, если поможет супер, если нет тогда лучше посоветоваться на счет другого препарата.

Partajează acest post

Link spre post
lenusika
Девочки вот что я думаю по поводу клостилбегида. Мне он помог я его принимала с 5 по 10дни цикла по 1 таблетки в днь. В итоге на 11день пошла сделала изу размер фаликулы был 17, а 14-22. Как врач сказал идеально! Но этот препарат не всем подходит, если врач его вам прописал, я все таки посоветую хоть один месяц принять и посмотреть на результат, если поможет супер, если нет тогда лучше посоветоваться на счет другого препарата.

Спасибо, будем надеятся на удачу!!!

Partajează acest post

Link spre post
Gerda

клостил помог забеременеть или вырастить фоликул?

Partajează acest post

Link spre post
ангел ната
клостил помог забеременеть или вырастить фоликул?

Помог росту фаликула, и как следсвие-> надеюсь забеременеть..

Partajează acest post

Link spre post
Lika

Spuneti pls dar Duphaston neaparat trebuie de luat din ziua 15-16? Fara el cineva a facut stimulare? Si ce rezultate a avut? ca mie nu mi s-a prescris.

Partajează acest post

Link spre post
Lika

Am uitat sa intreb cind anume trebuie de prestat, dupa administrarea Pregnilului (ziua 14), in ziua 12-13 are rost? Trebuie pe 14 sau neaparat in a 15 zi, urmatoarea zi dupa Pregnil?

Partajează acest post

Link spre post
lenusika
Am uitat sa intreb cind anume trebuie de prestat, dupa administrarea Pregnilului (ziua 14), in ziua 12-13 are rost? Trebuie pe 14 sau neaparat in a 15 zi, urmatoarea zi dupa Pregnil?

Mie nu mi s-a prescris pregnil, duphaston am luat din a 20-cea zi 5 zile, ca am avut ultimul ciclu pe 10.10.07 si pina azi sint in asteptare pentru a lua cit mai repede clostilbeghitul, l-am procurat si astept, nu-mi vine inca ciclul, duc cont si de temperatura bazala pe www.babyplan.ru, e un site foarte bun, gasesti multa informatie utila si acolo, e in limba rusa, dar...

Dupa temperatura de acolo s-ar putea zice ca poate-poate sint insarcinata, desi testele arata inca doar o singura liniuta, nici nu mai stiu ce sa cred,... cred ca imi voi iesi din minti intr-o buna zi.

Partajează acest post

Link spre post
Lika
Mie nu mi s-a prescris pregnil, duphaston am luat din a 20-cea zi 5 zile, ca am avut ultimul ciclu pe 10.10.07 si pina azi sint in asteptare pentru a lua cit mai repede clostilbeghitul, l-am procurat si astept, nu-mi vine inca ciclul, duc cont si de temperatura bazala pe www.babyplan.ru, e un site foarte bun, gasesti multa informatie utila si acolo, e in limba rusa, dar...

Dupa temperatura de acolo s-ar putea zice ca poate-poate sint insarcinata, desi testele arata inca doar o singura liniuta, nici nu mai stiu ce sa cred,... cred ca imi voi iesi din minti intr-o buna zi.

Eu zic ca esti insarcinata, caci prea mult timp a trecut de la 10.10 sau e asa de lung ciclul tau? Cel mai bine sa dai analiza la singe si asa afli ce e, astfel te vei linisti si va fi mai bine pentru tine. Sa ne anunti rezultatele sa te felicitam. :ok:

Dar nu mi-ai mai zis cind trebuie de prestat? Sau nu stii?

Partajează acest post

Link spre post
lenusika
Eu zic ca esti insarcinata, caci prea mult timp a trecut de la 10.10 sau e asa de lung ciclul tau? Cel mai bine sa dai analiza la singe si asa afli ce e, astfel te vei linisti si va fi mai bine pentru tine. Sa ne anunti rezultatele sa te felicitam. :ok:

Dar nu mi-ai mai zis cind trebuie de prestat? Sau nu stii?

Nu stiu, Lika, imi pare rau ca nu te pot ajuta...

Doamne, ma rog zi si noapte sa fie sarcina, dar... cine stie??? desigur, daca ceva voi scrie numai decit, daca ar fi sa fie pozitiv!!!!

Partajează acest post

Link spre post
Lika

Lenusica, crede in aceasta si neaparat se va indeplini :ok: Eu totusi parca simt ca degraba vei avea noutati bune de tot si ne vei bucura :cool: !

Partajează acest post

Link spre post
ira

Мне моя врач тоже рекоммендует пить этот препарат, но меня останавливает то, что он гормональный, а я и так уже напичкала до отвалу свой организм гормонами, хотя вот недавно сдала анализы на гормоны, вроде все в норме, кроме тестостерона, там у меня пограничный результат. Но все же надеюсь, что этот препарат сможет оправдать мои надежды. Да, и еще, мне врач сказала, что Клостилбегит не рекоммендуют принимать дольше трех месяцев. По крайней мере мне она сказала, что, если через три месяца не наступит беременность, то мне тогда прямая догога на лапару.

Partajează acest post

Link spre post
ira

А для разрыва фоликула ты что-то принимала, уже после Клостилбегита? Просто мне врач тоже прописала его принимать, пропила и сегодня, на 13-ый день, делала фоликулометрию, УЗИ показало два фоликула по 20 и 21 мм в диаметре, но для их разрыва надо еще делать уколы. А тебе такое назначали?

Partajează acest post

Link spre post
Aniutka

Девченки пишите кому и какую стимуляцию назначали, какой врач назначал, и кто каких высот достиг.

Я например стимулировалась Клостилбегидом,с 5 го по 9 день цикла, первый месяц 50 мг ефекта вообше не было, фоликул вырос до 11 мм и все. Второй месяц пью по 100 мг в день. Доминирующий фоликул вырос до 22 мм, однако овуляции не произошло, и сказали что Прегнил ставить поздно. Сейчас пью Дюфастон. Буду ждать следуйшего месяца. Врач Кроитор М. с центра планификации семьи (матери и ребенка). Пообшалавшись с другим врачом, узнала что стимуляция дело очень серьезное, и что ее никак нельзя было назначить непроверив мужа, и непроверив проходимость труб. И не знаю что и думать. Посоветуйте ктонибудь. Обьясните чем настолько серьезна стимуляция??? Побочными действиями?

Partajează acest post

Link spre post
ангел ната

Привет девочки. раньше я писала что принимала клостилбегид одним способом (см выше), но когда пошла к др доктору то та сказала что мне прописывали не совсем правильные дозы, посоветовала принимать клостилбегид в течении трех месяце первый месяц по 1таб в день с 5 по 10 день цикла, второй по две, третий по три. В результате в конце третьего месяца у меня пошли месячные, ну я конечно огорчилась. и приняла решение отдохнуть какое то время от всего. Но оказалось что на 4 месяц я заберменела. скоро моему пузику три месяца.. советую обращаться к нескольким врачам перед приемом любых таблеток!!

Удачи всем!!!

Partajează acest post

Link spre post
darl
Привет девочки. раньше я писала что принимала клостилбегид одним способом (см выше), но когда пошла к др доктору то та сказала что мне прописывали не совсем правильные дозы, посоветовала принимать клостилбегид в течении трех месяце первый месяц по 1таб в день с 5 по 10 день цикла, второй по две, третий по три. В результате в конце третьего месяца у меня пошли месячные, ну я конечно огорчилась. и приняла решение отдохнуть какое то время от всего. Но оказалось что на 4 месяц я заберменела. скоро моему пузику три месяца.. советую обращаться к нескольким врачам перед приемом любых таблеток!!

Удачи всем!!!

Самое главное быть уверенной,что все будет хорошо,но и не зацикливаться,а то может оно вокруг вас уже вьется,а вы в стрессе и тело не срабатывает.Четко и увереренно делайте все,что в ваших силах. Я прошла и лапароскопию,хотя точного диагноза не было. Затем была беременность на фоне Клостилбегита(2 мес. прием),закончившаяся выкидышем на 3 неделе.Прописали Диане-35 на 3 мес,затем отмена и ...ничего

Потом расслабилась и уехала с мужем отдыхать,приехала беременная. мне было 30 лет, желаю всем детишек!!!!!!

Partajează acest post

Link spre post

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum