Cosinzeana

" Lush" - Cosmetice Naturale, Produse Absolut Naturale

Postări Recomandate

Cosinzeana

Recent am avut fericita ocazie sa mi se cadoneze la ziua mea produse de amarca LUSH (Marea Britanie) si am ramas absolut incintata si surprinsa de aceste cosmetice. Pe linga faptul ca au un miros atit de placut ca-ti vine sa le maninci, ele m-au surprins si prin componenta lor deosebita - totul absolut natural. Nu contine nimic chimic. Iti lasa o senzatie foarte placuta pe piele din prima minuta de folosire!

Din pacate, din cite am inteles eu, acest produs nu este prezent pe piata noastra, dar poate fi comandat din Rusia sau Romania.

Pentru cei ce vor ramine interesati de maraca cosmetice LUSH, iata adresa lor in inet: www.LUSH.com

Veti ramine surprinsi de diversitate produselor propuse.

Producator: "LUSH" Manufacturing LTD (Marea Britanie)

Editat de mirelena

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
ATI

Eu am folosit produsele acestei marci. Ce-i drept vreo 2-3 ani in urma. Mi-au placut sapunurile si bilele efervescente pentru baie. Lotiunile pentru corp, relativ. Unele geluri pentru dus erau prea uleioase. In ce priveste mirosul, e foarte puternic si specific!

Partajează acest post

Link spre post
delishaa

Imi poate spune si mie cineva unde se pot gasi aceste produse?

Din cite stiu LUSH sunt ceva mai naturale? :cry:

Partajează acest post

Link spre post
ary

Din cite stiu LUSH sunt ceva mai naturale? :girl_in_love:

Sigur le gasesti in Romania. In Moldova nu cred ca le gasesti....

Partajează acest post

Link spre post
shprota

Din cite stiu LUSH sunt ceva mai naturale? :girl_haha:

К сожалению, LUSH в Молдове не продаётся :birth01:

Partajează acest post

Link spre post
eva_lynch

Lush есть в Одессе и в Киеве

Partajează acest post

Link spre post
Vanylya
- totul absolut natural. Nu contine nimic chimic.

nu sunt atat de naturale , cat se reclameaza ei asha.

Partajează acest post

Link spre post
Suntime
nu sunt atat de naturale , cat se reclameaza ei asha.

Зря Вы так, в лаш действительно только натуральные ингредиенты, даже срок у косметики небольшой из-за этого (о чём кстати всегда продавцы предупреждают). Косметика с мировым именем, и на упаковке указан полный состав, химии вы там не найдёте

Partajează acest post

Link spre post
Suntime

Вообще мега хит это твёрдый шампунь ! Удобно, особенно в поездках и походах на фитнесс, вместо бутылки маленькая коробочка

хной крашусь более 8 месяцев, перешла на неё, потому что волос был в ужасном состоянии после химической окраски. Сейчас волосики живые и блестящие :curtsey:

Partajează acest post

Link spre post
Vanylya
Зря Вы так, в лаш действительно только натуральные ингредиенты, даже срок у косметики небольшой из-за этого (о чём кстати всегда продавцы предупреждают). Косметика с мировым именем, и на упаковке указан полный состав, химии вы там не найдёте

Da??? Anume ca stiu despre ce vorbesc! Sodium Laureth Sulfate va pare atat de natural? Sau Cocamide Dea? Sau Propylene Glycol?Shi ar mai fi, nu am timp sa ma uit in ingrediente. Cunosc foarte bine ingredientele cosmeticii shi ale altor cosmetice cu adevarat naturala, deoarece eu am abandonat cremele siliconice, toate SLES si SLS-urile.

Nu e rea cosmetica, dar e prea mult spus ABSOLUT NATURALA! Creme de fatza nu vi le sfatui, caci contin uleiuri comedonice. Shi conservant nu prea inocent. Plus exagerat de scumpe.

De la ei sunt bune balsamurile solide pentru corp. Sunt numai din uleiuri naturale, lasa pielea catifelata si foarte mirositoare.

Shamponurile nu contin silicoane, ca tot Garnierul, L'orealul etc. de pe piata, dar au SLS.

Sapunurile pt fata tot sunt naturale.

Inainte de a da comanda, cititi atent ingredientele, ca se poate de ales lucruri bune la ei.

Editat de Vanylya

Partajează acest post

Link spre post
MumofChubby

Nu cred ca produsele Lush pretind a fi totalmente lipsite de chimicate.Producatorii Lush sustin doar ca nu testeaza cosmetica pe animale si folosesc igrediente naturale IN COMBINATIE cu ingrediente neperculoase de origine sintetica,asa ca nu poti considera linia aceasta de produse o linie naturala.

Eu am folosit multe produse dar sint incintata doar de miros in principiu;)

Partajează acest post

Link spre post
katearik

У меня был бальзам для волос Veganese - оч понравился, придает блеск и не утяжеляет волосы. И еще остался твердый бальзам Джунгли, облегчающий расчесывание. Но к нему я так и не приспособилась, водишь им, водишь по волосам, а эффекта ноль. Пыталась его подогревать, как советовала консультант, так он застывает быстро. По мне так это не совсем удобно, мне привычней в жидком виде. Поэтому так и лежит.

Partajează acest post

Link spre post
Suntime
У меня был бальзам для волос Veganese - оч понравился, придает блеск и не утяжеляет волосы. И еще остался твердый бальзам Джунгли, облегчающий расчесывание. Но к нему я так и не приспособилась, водишь им, водишь по волосам, а эффекта ноль. Пыталась его подогревать, как советовала консультант, так он застывает быстро. По мне так это не совсем удобно, мне привычней в жидком виде. Поэтому так и лежит.

Я Джунгли отламывала маленький кусочек, растирала ладонями и наносила. Хотя жидкий бальзам удобней. А Вот шампуни пенятся замечательно

Partajează acest post

Link spre post
katearik
Я Джунгли отламывала маленький кусочек, растирала ладонями и наносила. Хотя жидкий бальзам удобней. А Вот шампуни пенятся замечательно

Надо будет попробовать такой способ. Я бы хотела купить еще шампунь Океан, кажется, типа хит у них считается))

Partajează acest post

Link spre post
Vanylya
А Вот шампуни пенятся замечательно

Nu am dubii. Contin Sodium Laureth Sulfate care si face sapuneala in shampoane :shok:

Partajează acest post

Link spre post
НЕнормальная

Безумно люблю Мегамятную маску.... уже извела 3 большие банки.... поры чистит просто здорово, а летом холодок приятный такой))

Помощь природы использую как скраб... скрабит отменно

Тоник Чайное дерево не поняла..... ни тепло ни холодно....

Мыло овсянку тоже не поняла.... со временем овсянные хлопья сохнут и царапают кожу.

Partajează acest post

Link spre post
НЕнормальная
Da??? Anume ca stiu despre ce vorbesc! Sodium Laureth Sulfate va pare atat de natural? Sau Cocamide Dea? Sau Propylene Glycol?Shi ar mai fi, nu am timp sa ma uit in ingrediente. Cunosc foarte bine ingredientele cosmeticii shi ale altor cosmetice cu adevarat naturala, deoarece eu am abandonat cremele siliconice, toate SLES si SLS-urile.

Nu e rea cosmetica, dar e prea mult spus ABSOLUT NATURALA! Creme de fatza nu vi le sfatui, caci contin uleiuri comedonice. Shi conservant nu prea inocent. Plus exagerat de scumpe.

De la ei sunt bune balsamurile solide pentru corp. Sunt numai din uleiuri naturale, lasa pielea catifelata si foarte mirositoare.

Shamponurile nu contin silicoane, ca tot Garnierul, L'orealul etc. de pe piata, dar au SLS.

Sapunurile pt fata tot sunt naturale.

Inainte de a da comanda, cititi atent ingredientele, ca se poate de ales lucruri bune la ei.

А что можете назвать более натуральным чем лаш???

Лично я считаю, что самая натуральная косметика-Лаш и Фрэш лайн.

Да, крема лаш содержат много масел, ну так они и расчитаны в основном на сухую кожу, для которой масла-просто спасение.

А насчет СЛС... Так эти ингридиенты бывают натуральными..... Если не ошибаюсь, вытяжка из кокосового ореха.... вобщем СЛС произведенный из натур. средств и считается натуральным, не созданным химически, и таким образом безвредным

Partajează acest post

Link spre post
SkazkaNaNoci

Лаш позиционирует себя как косметика ручной работы, а не вовсе как полностью натуральная. К сожалению, полностью натуральное косметическое средство скиснет через 2 часа...

Editat de irist

Partajează acest post

Link spre post
НЕнормальная
Лаш позиционирует себя как косметика ручной работы, а не вовсе как полностью натуральная. К сожалению, полностью натуральное косметическое средство скиснет через 2 часа...

ну тогда полностью натуральным можно назвать яйцо, мед и ты ды....

Кстати у свежих масок Лашевских срок хранения 2 недели.... использовала и через 3... ничего не случилось, лицо на месте))))

Partajează acest post

Link spre post
SkazkaNaNoci
А насчет СЛС... Так эти ингридиенты бывают натуральными..... Если не ошибаюсь, вытяжка из кокосового ореха.... вобщем СЛС произведенный из натур. средств и считается натуральным, не созданным химически, и таким образом безвредным

Не совсем так.

http://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%9B%D0%B0%...%80%D0%B8%D1%8F

http://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%94%D0%BE%...%BD%D0%BE%D0%BB

и если рассуждать подобным образом, то и минеральное масло тоже натуральное. Оно же из нефти гонится...

А нефть вполне себе натуральный природный препарат, ничуть не искусственный, а созданный самой природой.

Partajează acest post

Link spre post
Vanylya

Irist, asta-i curata telepatie. :rolleyes: Cu aceeashi replica referitor la petrolate vroiam sa raspund si eu. :girl_crazy:

Lush nu are numai SLES si SLS :girl_haha:

Din cosmetica naturala, fara petrolate,parafina,parabeni,si

licoane si conservanti nocivi, sunt Weleda (alcoolul conservant), Bjobj, Flora, Lavera,Dtr. Haushka... Majoritatea de productie germana.

Partajează acest post

Link spre post
danyela

La noi se gaseste undeva LUSH?

Sau pote stiti de unde se poate de comandat cu livrare in MD?

Partajează acest post

Link spre post
katearik
La noi se gaseste undeva LUSH?

Sau pote stiti de unde se poate de comandat cu livrare in MD?

У нас нету, заказать не знаю где, а я себе из Одессы привозила.

Partajează acest post

Link spre post
Suntime

Косметикой Lush пользуюсь уже больше года.

Успела много чего попробовать. Твёрдые шампуни прижились у меня сразу. Полный восторг, волосы теперь другие и не принимают :shok:

Очень люблю их мыла, каждый раз заходя в магазин не могу побороть искушения и ни купить очередной кусочек новинки.

а хна буквально спасла мои волосы. Удалось вернуть здоровый блеск и силу, а то после химического окрашивания выглядели они как мочалка.

Из недавних приобретений мыло "морские водоросли" - невероятно пахнет морем :girl_haha:

453cefe98b2a.jpg

Кусочек мыла "помощь природы" специально для умывания лица

356547953440.jpg

Шампунь "Хард"

3c0c186f802f.jpg

И кусочек мыла Демон, летом это вооще мега - пахнет мятом и зелёным яблоком, потрясающе бодрит по утрам

7f99fde54b78.jpg

Всем кому интересно - обращайтесь за консультацией, в Киев езжу часто, могу привезти

Editat de Suntime

Partajează acest post

Link spre post
aniutka_113

А кто производитель??? И какие там цены??

Partajează acest post

Link spre post

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum