ATI

Эпилятор

Postări Recomandate

ATI

Я пользуюсь уже пару лет эпилятором, у меня Braun silk-épil.

Первые разы немного щипало. Но потом привыкла, на 2 даже 3 неделй хватает. :)

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Фыцка

И у меня эпилятор...Philips. Купила с первой зарплаты. Мне очень нравится. B)

Partajează acest post

Link spre post
Снежинка
Привет всем!!!

Вот может и смешно ну что такое боиэпиляция?

А вот про эпилятор тоже интересно так как я решилась себе его купить!!

Насчет эпилятора.Наслушавши

сь своих подруг могу сказать,что стоит брать эпилятор не менее чем с тремя насадками и охлаждающей насадкой.Да ито,если у тебя не чувствительная кожа.У меня после эпилятора сутки ноги гудели и были красные.

Partajează acest post

Link spre post
julik

У меня был эпилятор, пользовалась я им около 2-х лет, первые пару раз больно, а потом нет. Для меня эти насадки полная ерунда, если кожа чувствительная, она будет краснеть и болеть, какими бы ты насадками не пользовалась

Partajează acest post

Link spre post
Anna

Da eu de multi ani cu epilatorul - peste tot. Nu suport nici un fir de par, mai ales in zona intima. Pe picioare si in zona intima creste parul sub piele :unsure:

Partajează acest post

Link spre post
irishkkka
Da eu de multi ani cu epilatorul - peste tot. Nu suport nici un fir de par, mai ales in zona intima. Pe picioare si in zona intima creste parul sub piele :kiss1:

salut da ce epilator folosesti, si cum suporti in zona intima epilatorul ?

Partajează acest post

Link spre post
Anna
salut da ce epilator folosesti, si cum suporti in zona intima epilatorul ?

Epilatorul e Brown silk epil, iar epilatul l-am suportat suportat bine. Dar dupa nastere m-am barbierit deja si ma tem sa revin la epilator in acea zona... Caut metode mai eficiente deja:) - ma irita ca trebuie de barbierit in fiecare zi.

Partajează acest post

Link spre post
irishkkka
Epilatorul e Brown silk epil, iar epilatul l-am suportat suportat bine. Dar dupa nastere m-am barbierit deja si ma tem sa revin la epilator in acea zona... Caut metode mai eficiente deja:) - ma irita ca trebuie de barbierit in fiecare zi.

daca nu tii greu poti sa-mi arati foto!!1 ca sunt de mai multe tipuri vreau sa-mi iau si eu unul dar nu prea stiu la care sa ma opresc!!!

Partajează acest post

Link spre post
Anna
daca nu tii greu poti sa-mi arati foto!!1 ca sunt de mai multe tipuri vreau sa-mi iau si eu unul dar nu prea stiu la care sa ma opresc!!!

Salut! Nu am gasit foto la epilatorul meu pe site la Braun. Dar la mine e cel mai simplu din cele care se vind acum. Asa ca orice model ai lua, va fi bun. Dar mai bine sa faci economie si sa nu cumperi modele care au inclus pernuta cu gel pentru racire. Acest gel nu ajuta la estomparea durerii, din pacate. De fapt, pot sa-ti cadonez paketul meu cu gel, pentru ca nu l-am folosit - nu e eficient. Dar cine stie, poate altor fete ajuta.. :)

Partajează acest post

Link spre post
irishkkka
Salut! Nu am gasit foto la epilatorul meu pe site la Braun. Dar la mine e cel mai simplu din cele care se vind acum. Asa ca orice model ai lua, va fi bun. Dar mai bine sa faci economie si sa nu cumperi modele care au inclus pernuta cu gel pentru racire. Acest gel nu ajuta la estomparea durerii, din pacate. De fapt, pot sa-ti cadonez paketul meu cu gel, pentru ca nu l-am folosit - nu e eficient. Dar cine stie, poate altor fete ajuta.. :)

salut merci pentru recomandare chiar eri am fost sa ma uit la ele!!!

merci pentru propunere ma uit eu cum reactionez la durere si apoi vedem ce zic de pernuta de gel :rolleyes:

Partajează acest post

Link spre post
Vicky

Ma folosesc cu epilator Braun silk-epil in general,citeodata fac si cu ceara fierbinte sau bande de ceara rece.

Partajează acest post

Link spre post
inx

si eu am Braun silk epil (soft perfection) de vreo 2+ ani,dar nu ma pot deprinde, ma doare....am incercat si cu manusa dar oricum :(

Vicky la tine cum a fost la inceput? cit timp tia luat ca sa te obisnuesti?

Partajează acest post

Link spre post
Vicky
si eu am Braun silk epil (soft perfection) de vreo 2+ ani,dar nu ma pot deprinde, ma doare....am incercat si cu manusa dar oricum :(

Vicky la tine cum a fost la inceput? cit timp tia luat ca sa te obisnuesti?

Nati,

dar tu te folosesti regulat?intre epilari nu folosesti niciodata lama?mie mi-a luat vreo 2-3 luni sa se deprinda pielea si eu sa ma obisnuiesc cu senzatia.

Partajează acest post

Link spre post
Вишенка

Более подходящей темы не нашла..поэтому задам свой вопрос тут..!

Недавно купила себе эпилятор Braun SilkEpil, до сих пор брила ноги..так вот - он у меня (на мой взгляд) не выщипывает полностью волосы, некоторые щипает, а некоторые рвёт..бреющей насадки нет, значит должен щипать!!

Вопрос: бывает ли у кого-то так или выщипает все? Просто хочу отдать по гарантии ,и незнаю нормально это или нет..

P.s. волосы растут на 3-4 день, ну тут понятно - просто не все вырываются с луковицей.

будьте добры подсказать.. заранее благодарю!!!

Partajează acest post

Link spre post
Яша

Я купила эпилятор - ноги обрабатывать им раз плюнуть, а вот зону бикини... Ыыыыыыы... Ужас! Даже кровб из пор пошла.

Зато летом делала эпиляцию воском - отлично! Не смотря на то, что у меня волос темный и жесткий, поры отреагировали нормально. Полностью сбривать станком - тоже не для меня, отрастать начинают на следующий день и колется отвратительно, больно... Т.е. бриться надо ежедневно!!!

В общем, спасибо за совет, как раз сейчас "веселые дни", закончатся, запишусь на процедуру.

Partajează acest post

Link spre post
inx

cine se folosete/are epilator laser? cum e ?

Partajează acest post

Link spre post
iraida

Salut.

Am vrut sa va intreb daca ati auzit despre penseta pentru depilarea permanenta.Se numeste ONE TOUCH FACILE "PENSETA" DEPILATOARE CU RADIO FREQUENZA pentru o depilatie definitiva progresiva.

Eu mi-am cumparat-o vre-o citeva luni in urma.

Pot sa va spun ca functioneaza,dar e nevoie de mult timp si rabdare.

Practic cu aceasta penseta si apuca un fir de par de la radacina si se activeaza frequenza radio care ucide radacina parului.Trebuie de tinut in medie 1-2 min si apoi de scos din radacini.

Parul acesta ori nu mai creste ori creste maisubtire,mai slab si data viitoare actionind asupra lui se va omori complect.

Eu ca sa vad daca functioneaza am incercat in regiunea inguinala pe o parte numai.Am facut o linee si am facut de ori acest tratament.Si acum pe partea stinga,inde am facut aceasta(undeva un centimetru in largime,iar lungimea de sus pina jos) nu-mi mai creste parul,iar pe dreapte e present.

Dar cum am spun e un proces lung,care are efect dupa ceve timp.

Sper ca m-am esprimat corect,caci mi se incilceste limba moldovaneasca cu cea italiana.

In Moldova este asa ceva?

Seara buna. :lol:

Partajează acest post

Link spre post
iraida
Spune-mi ,te rog, ce scrie pe cutie sau care-i marca.Poate voi intra in farmacie sa vad.

si inca am vrut sa te intreb daca e dureros procesul?

Sveta salut.

Se numeste:"Pinza depilazione definitiva facile one touth".Firma Sanico.

Iata aici am gasit imaginea ei pe internet.

www.elettromedicali.

it/product_700.html

Partajează acest post

Link spre post
Sveta25
Sveta salut.

Se numeste:"Pinza depilazione definitiva facile one touth".Firma Sanico.

Iata aici am gasit imaginea ei pe internet.

www.elettromedicali.

it/product_700.html

Merci mult! am gasit in internet penteta,acum vreau sa citesc avantajele. Si poate ma decid sa o cumpar.

Partajează acest post

Link spre post
Lullaby

Ma scuzati daca nu am plasat unde trebuie intrebarea....

Fetelor, ce produse folositi dupa epilare (in special cu epilatorul) ca sa nu creasca firele sub piele?

Ce epilator folositi? Al meu e simlu, dar ma gandesc sa-mi iau unul cu "ponturi" (geatza, pensete de ceramica, etc.). se simte diferenta intre epilatoare? Este justificata diferenta de pret?

Partajează acest post

Link spre post
ilaria

Si eu pina acum ma foloseam de epilator Braun silk-epil, vreau sa incerc epilarea cu ceara dar mi-i frica putin.

Partajează acest post

Link spre post
malivina

Пользуюсь эпилятором Philips Silk Epil. Очень нравится. Первые разы было больно, а сейчас привыкла.

Partajează acest post

Link spre post
Akmaya

penseta pentru depilarea permanenta-ONE TOUCH FACILE "PENSETA" DEPILATOARE CU RADIO FREQUENZA pentru o depilatie definitiva progresiva.

Spune-mi te rog, kiar functioneaza? nu mai creste parul dupa aceea? eu ecum imi fac electro-epilare, si mor de durere in zona bikinilor, poate imi cumpar si eu de aceasta, am vazut pe net ca sunt de mai multe feluri, si vreau sa te intreb daca o pot procura din toate regiunile Italiei, si anume in ce farmacie se afle? Verisoara mea se afla in Grosseto, pe acolo este asa ceva? mersi mult

Partajează acest post

Link spre post
TES

eu 5 ani mi-am facut bioepilare, parul devenise mai rar si mai slab.Apoi mi-am luat aparat si am continuat vreo 3 ani cu BRAUN, in timpul sarcinii nu prea suportam, piciorele le epilam, inglesul faceam cu lama.Acum vreau sa-mi fac fotoepilare (doar ingles), va spun dupa rezultatul.Aici promit ca e definitiva, desi din cite am citit eu, e nevoie de mai multe sesiuni (poate vreo 2-3 ani, fiecare luna, sau la 2 luni, depinde d epiele si par)ca sa fie definitiva, dar vedem fac una sa vad care e procentajul.

:suicide2:

Partajează acest post

Link spre post
Akmaya
eu 5 ani mi-am facut bioepilare, parul devenise mai rar si mai slab.Apoi mi-am luat aparat si am continuat vreo 3 ani cu BRAUN, in timpul sarcinii nu prea suportam, piciorele le epilam, inglesul faceam cu lama.Acum vreau sa-mi fac fotoepilare (doar ingles), va spun dupa rezultatul.Aici promit ca e definitiva, desi din cite am citit eu, e nevoie de mai multe sesiuni (poate vreo 2-3 ani, fiecare luna, sau la 2 luni, depinde d epiele si par)ca sa fie definitiva, dar vedem fac una sa vad care e procentajul.

Eu nu te-as sfatui sa incerci foto-epilarea, eu mi-am facut pe burta unde parul e foarte subtire, si slab, mi-am facut 7 proceduri la Medazur, si nu mi-a murit nici un fir de par, numai banii in vint se duc, mai ales cum tu vrei , te va costa o gramada, oricum cu ai parerea ta si faci ce vrei, asa ca in afara de electro-epilare nu moare nimic, eu de ex. mi-au facut electro la buza cu 4 ani in urma si de atunci nu mi-a crescut nici un fir, asa ca gindeste-te, mie la Medazur tot mi-au promis multe, si am ramas doar cu promisiunea.

Partajează acest post

Link spre post

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum