Vicky

Baby Room

Postări Recomandate

Vicky

Poate cineva care calatoreste pentru prima data nici nu e informat ca fiecare aeroport are o camera pentru copii,unde minimum ce trebuie sa fie asigurat e un loc unde sa poti schimba scutecul,un scaun-pentru alaptare si un pat pentru odihna.Camerele sunt gratis pentru folosinta,trebuie doar de prezentat biletul de imbarcare.Chiar si aeroportul din Chisinau poseda una,desigur ca e dotata doar cu minimum necesar de mai sus :shok: ,dar camera e inchisa mereu,pentru a te folosi de ea trebuie sa rogi pe cineva din personal sa sune medicul din aeroport ca cela la rindul lui sa ti-o deschida.La revolta mea de ce e inchisa si de ce trebuie sa astept 10minute pina mi-o deschid,in timp ce copilul e flamind si trebuie alaptat,medicul cu cheia mi-a spus ca e din motive de igiena,ca sa nu intre fiecare si sa murdareasca totul acolo :crazy:

Noi calatorim foarte mult,si in ultimii 2 ani am vizitat diferite baby rooms:) Cel mai bine dotata ramine totusi camera de copii din aeroportul Zurich,cred ca indeplineste toate dorintele mamelor si copiilor in timp ce asteapta ruta ce intirzie,sau se afla int ranzit,sau pur si simplu au venit mai devreme la aeroport.

Ca sa ma credeti anexez si pozele recente :shok:

f8786a2e4e88.jpg

09f1734caef9.jpg

66b082f7f54b.jpg

Pentru copii mai mari este si play station,iar pentru cei mai mici un manej.

a572c431396b.jpg

Anexata e camera separata cu multe patucuri ,e semintuneric inauntru,acolo copii pot dormi.

1498f4449e1d.jpg

38be8898db37.jpg

df4549946f77.jpg

Sunt mai multe mese unde copilul poate fi shcimbat,scutecele si servestele umede Huggies sunt oferite gratis.

281d44c74c7d.jpg

Pentru copii si mai mair sunt playstations cu lupte

081882ed9949.jpg

sau fotbal de masa

431627dcaf6f.jpg

deasemenea sunt si multe carti si LEGO

c63e044a6890.jpg

scaun si masa unde copii pot hraniti

80d416a275b4.jpg

cuptor cu microunde si plita electrica unde poate fi incalzita mincarea

d49284c068d6.jpg

lingurite,furculite sunt de unica folosinta si sunt oferite gratis,la fel casi mincarea HIPP

a8d9955ee23f.jpg

d0cec5d8b3e0.jpg

E o placere de a calatori :shok: copiilor le place mult,iar mamele au sansa se a se odihni putin cit ei se joaca.

Poate dispuneti si voi de foto din aeroporturile unde calatorititi :tease:

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Five

Cat am calatorit, nu aveam inca copilas, iar acum sunt foarte curioasa sa vad cum e. Sunt foarte bune asa "halls". Am o idee, ca ar fi bine acolo unde lucrez sa fie asa o camera. E superb!

Partajează acest post

Link spre post
Vicky
Cat am calatorit, nu aveam inca copilas, iar acum sunt foarte curioasa sa vad cum e. Sunt foarte bune asa "halls". Am o idee, ca ar fi bine acolo unde lucrez sa fie asa o camera. E superb!

Da unde lucrezi daca nu e secret? :yahoo:

Sunt foarte binevenite,mai ales cind esti in tranzit mult timp sau ruta intirzie.Desigur ca nu in toate aeroporturile e ca pe foto,dar macar ai unde alapta si schimba scutecul. :4tivo:

Partajează acest post

Link spre post
Five

Nu e secret. La Comitetul Helsinki pt Drepturile Omului. TU?

Partajează acest post

Link spre post
inx

da, super arata ''airport baby room'' din Zurich

Vicky, de la ce virsta l-ati luat pe David in calatorii?(1 data) :yahoo:

Partajează acest post

Link spre post
ATI

La sincer vorbind nu am fost niciodata in baby room la aeroportul din Zurich (macar ca calatorim desori de la Zurich), nici de la ult alt aeroprt din Elvetia sau din alta tara :4tivo: . Nu prea am avut nevoie.

Incercam sa luam intotdeauna un zbor direct cind e posibil. Iar cind plecam la Chisinau, chira daca avem tranzit prin Viena, practic nu avem timp sa mergem la asa camere pt copii, caci timpul de tranzit e destul de mic (si in timpul liber preferam sa mergem sa mincam la vreu restaurant dein aeroport :yahoo: ).

Dar desigur, ideea e foarte buna! :smile:

Partajează acest post

Link spre post
pufulet
La sincer vorbind nu am fost niciodata in baby room la aeroportul din Zurich (macar ca calatorim desori de la Zurich), nici de la ult alt aeroprt din Elvetia sau din alta tara :unknw: . Nu prea am avut nevoie.

Incercam sa luam intotdeauna un zbor direct cind e posibil. Iar cind plecam la Chisinau, chira daca avem tranzit prin Viena, practic nu avem timp sa mergem la asa camere pt copii, caci timpul de tranzit e destul de mic (si in timpul liber preferam sa mergem sa mincam la vreu restaurant dein aeroport :blum: ).

Dar desigur, ideea e foarte buna! :ok:

In Londra Heathrow, nu am vazut asa camera pt. copii, insa sunt veceuri speciale unde poti schimba copilul.

Vazusem in Frankfurt, dar nu ne-am folosit, caci intr-adevar timpul este putin la tranzit. A vostru din Zurich m-a dat gata, parca e o gradinita :boast: Bravo ca au facut atitea comoditati. E de invidiat :)

Partajează acest post

Link spre post
Vicky
da, super arata ''airport baby room'' din Zurich

Vicky, de la ce virsta l-ati luat pe David in calatorii?(1 data) :boast:

6 luni ,zbor de 5 ore :ok:

La sincer vorbind nu am fost niciodata in baby room la aeroportul din Zurich (macar ca calatorim desori de la Zurich), nici de la ult alt aeroprt din Elvetia sau din alta tara :unknw: . Nu prea am avut nevoie.

Incercam sa luam intotdeauna un zbor direct cind e posibil. Iar cind plecam la Chisinau, chira daca avem tranzit prin Viena, practic nu avem timp sa mergem la asa camere pt copii, caci timpul de tranzit e destul de mic (si in timpul liber preferam sa mergem sa mincam la vreu restaurant dein aeroport :ok: ).

Dar desigur, ideea e foarte buna! :ok:

Cind copilul e mic si nu maninca la restaurant cred ca e perfect,sau pentru schimbul scutecelor,alaptare.

Noi la aeroportul din zurich mergem deseori,caci check-in e cu 2-2,5 ore inainte de zbor, daca nu ma fascineaza duty free,prefer sa petrec 20-30 minute in baby room :blum:

Partajează acest post

Link spre post
infinit

Foarte fain Baby Room-ul De fapt, din cate stiu, in tarile cu oameni albi orice loc public, nu doar aeroporturile, au un colts amenajat pentru mamici.

Cunosc o mamica care a plecat in germania si l-a nascut acolo pe al doilea bebe. Povestea de cat de amenajat e orasul pentru mamici - camere pentru copii, masute de schimbat scutece si scutece gratis, rampe pentru carucioare etc. Zicea ca e o placere sa fii mamica in Germania si se mira de ce au natalitatea asa scazuta cu toate posibilitatile oferite... Uite asa.

Partajează acest post

Link spre post
Vicky
Foarte fain Baby Room-ul De fapt, din cate stiu, in tarile cu oameni albi orice loc public, nu doar aeroporturile, au un colts amenajat pentru mamici.

Cunosc o mamica care a plecat in germania si l-a nascut acolo pe al doilea bebe. Povestea de cat de amenajat e orasul pentru mamici - camere pentru copii, masute de schimbat scutece si scutece gratis, rampe pentru carucioare etc. Zicea ca e o placere sa fii mamica in Germania si se mira de ce au natalitatea asa scazuta cu toate posibilitatile oferite... Uite asa.

In Elvetia,sunt asa camerute in toate centrile comerciale,restauran

te,pizzerii,include deobicei masuta pentru a schimba scutecul si un fotoliu pentru a alapta.Inafara de aeroport,spital si clinica privata a medicului pediatru pampersuri si servetele umede nu am vazut sa fie oderite :pardon:

E foarte comod si in restaurante,pentru ca pe linga toate poseda scaunel pentru copii.

Dar jucarii,distractii nu am zarit,decit in fast food-uri.

Partajează acest post

Link spre post
ATI
E foarte comod si in restaurante,pentru ca pe linga toate poseda scaunel pentru copii.

Dar jucarii,distractii nu am zarit,decit in fast food-uri.

Noi am intilnit camere pt joc pt copii sau cel putin un loc amenajat special pt copii in mai multe restaurante atit din regiunea noastra, cit si in alte parti ale Elvetiei. Desigur, in restaurantele gastronomice, nu se prea practica camere aparte de joc pt copii, dar si aceasta depinde de proprietar. :girl_haha:

Partajează acest post

Link spre post
Vicky
Noi am intilnit camere pt joc pt copii sau cel putin un loc amenajat special pt copii in mai multe restaurante atit din regiunea noastra, cit si in alte parti ale Elvetiei. Desigur, in restaurantele gastronomice, nu se prea practica camere aparte de joc pt copii, dar si aceasta depinde de proprietar. :girl_haha:

Uite in Zurich chiar nu am vazut in restaurante asa cameri,stii vre un restaurant aici cu camera?Daca da .spune te rog care,citeodata e bine sa mergem toti impreuna,caci deobicei suntem nevoiti sa lasam copilul cu bona,daca avem de gind sa stam mai mult timp,riscam sa se plictiseasca. :friends:

Partajează acest post

Link spre post
ATI
Uite in Zurich chiar nu am vazut in restaurante asa cameri,stii vre un restaurant aici cu camera?

Vicky, in Zurich eu nu cunosc restaurantele, caci nu prea trecem pe la voi prin regiune. Eu am avut in vedere cantonul Bern in principiu, dar si alte restaurante (citeodata care sint in anumite hotele) din alte cantoane. Dar spre ex, chiar la noi intr-o localitate din apropiere este un restaurant bun, cu mincare aleasa, dar ei au o camera speciala de joc pt copii. :smile:

Partajează acest post

Link spre post
Vicky
Noi am intilnit camere pt joc pt copii sau cel putin un loc amenajat special pt copii in mai multe restaurante atit din regiunea noastra, cit si in alte parti ale Elvetiei.

Clar,pur si simplu nu ai specificat care alte regiuni :smile: ma gindeam poate stii ceva si din Zurich,caci noi nu am decoperit asa ceva inca.

Partajează acest post

Link spre post
Vicky

Dupa cum spuneam in aeroportul Chisinau era doar camera pentru a shcimba copilul ,cumasuta de shcimbat,un patuc si fotoliu pentru alaptat,era mereu inchisa din motive igienice :unsure:

Am fost placut surprinsa sa vad ca in sala de pelcare au instalat un colt mic cu jucarii pentru copii,e comod ca au ocupatie,doar ca e in aer liber,si exact linga bar-ul care e socotit colt pentru fumatori

53efbef55f77.jpg

8e5033dd46f0.jpg

349a4935381e.jpg

Partajează acest post

Link spre post
@niri

ну это по-нашему - установить детскую площадку около места для курения, лучше не придумаешь :girl_crazy:

Partajează acest post

Link spre post
inx
ну это по-нашему - установить детскую площадку около места для курения, лучше не придумаешь :girl_crazy:

:spiteful: da nimic nu te mai mira la noi, se face totul pe dos

Partajează acest post

Link spre post
@niri

наверное поставили тк часто задерживают рейсы на 1-2 часа

Partajează acest post

Link spre post
inx
наверное поставили тк часто задерживают рейсы на 1-2 часа

in special ruta Frankfurt

Partajează acest post

Link spre post
BabaYaga

А выше над домиком вроде видно что весит баннер с рекламой каких то сигарет?

Оригинально! С малолетства приучаем детей! Может реклама выпивки и девочек тоже где то рядом?

Partajează acest post

Link spre post
Vicky
А выше над домиком вроде видно что весит баннер с рекламой каких то сигарет?

mda intr-adevar e asa.. e reclama la tigari :clapping:

Partajează acest post

Link spre post
Vicky

S-a mai deschis o camera de copii in alt terminal al aeroportului din Zürich :)

M-a impresionat curatenia de acolo si calitatea superioara a jucariilor cu care e dotat .IAta citeva poze recente

Locul pentru schimbul scutecului . Scutece si servetele umede Huggies sunt gratuite.

0239a05bcff8.jpg

Play station, carti, masa cu acuarela , creioane, carti de colorat , plastelina si jucariile adiacente.

e70cbd5f946e.jpg

Opus

83545fb5b2e5.jpg

Mai e un topogan mare de lemn la intrare si o camera separata cu patucuri unde poti lasa copilul sa doarma , si una unde poti incalzi mincarea si hrani.

Partajează acest post

Link spre post
Vicky

Cine v-a zbura curind din Chisinau , va aduc la cunostinta ca nu mai exista ungherasul ce l-am postat pe foto anterior.. in locul lui stau mese pentru barul adiacent :sad: Foaaarte incomod cind ai de asteptat imbarcarea ....

Partajează acest post

Link spre post
Safali
Cine v-a zbura curind din Chisinau , va aduc la cunostinta ca nu mai exista ungherasul ce l-am postat pe foto anterior.. in locul lui stau mese pentru barul adiacent :sad:

:spiteful: Tara mea Moldova!!! :dash1:

Partajează acest post

Link spre post
Лёвушкина
Cine v-a zbura curind din Chisinau , va aduc la cunostinta ca nu mai exista ungherasul ce l-am postat pe foto anterior.. in locul lui stau mese pentru barul adiacent :dash1: Foaaarte incomod cind ai de asteptat imbarcarea ....

вот-вот..я тоже искала не так давно...

все у нас для детей делается :spiteful:

Partajează acest post

Link spre post

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum