evenness

Прививка Во Время Беременности

Postări Recomandate

evenness

Fetelor ati primit vaccina DT in timpul sarcinii??? Pe mine ma cheama sa o fac... :mda:

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
delia
Fetelor ati primit vaccina DT in timpul sarcinii??? Pe mine ma cheama sa o fac... :girl_hospital:

Eu nu as face-o in locul tau, mai ales in timpul sarcinei.

Partajează acest post

Link spre post
natali_r

При беременности любые вакцины [b]противопоказаны[/b] Иди и скажи что ты беременна, семейные врач должен был это знать.

Partajează acest post

Link spre post
kashtanca
При беременности любые вакцины [b]противопоказаны[/b] Иди и скажи что ты беременна, семейные врач должен был это знать.

Мне сделали прививку РОР(корь,краснуха).С

казали в ближайшие 2 месяца не беременеть.Сейчас узнала,что у меня 2-я неделя и я на тот момент уже была беременна,но не знала об этом.Теперь не знаю что делать.Девочки,подск

ажите что делать,кто с этим сталкивался.И как это может повлиять на здоровье малыша.

Partajează acest post

Link spre post
natali_r
Мне сделали прививку РОР(корь,краснуха).С

казали в ближайшие 2 месяца не беременеть.Сейчас узнала,что у меня 2-я неделя и я на тот момент уже была беременна,но не знала об этом.Теперь не знаю что делать.Девочки,подск

ажите что делать,кто с этим сталкивался.И как это может повлиять на здоровье малыша.

Немедленно бросай все дела и иди к семейному врачу и на консультацию к хорошему гинекологу. (можешь к нескольким пойти ).

Partajează acest post

Link spre post
Таняшка

Хотелось бы узнать, есть ли на форуме девочки, которым на раннем сроке беременности (из-за того, что никто не знал о таковой) была сделана прививка от столбняка и дифтерии.

В интернете я почитала, что именно эту прививку в США и в России даже рекомендуют делать беременным, только на более позднем сроке.

Partajează acest post

Link spre post
mamun4ik
Хотелось бы узнать, есть ли на форуме девочки, которым на раннем сроке беременности (из-за того, что никто не знал о таковой) была сделана прививка от столбняка и дифтерии.

В интернете я почитала, что именно эту прививку в США и в России даже рекомендуют делать беременным, только на более позднем сроке.

Мне делали,тогда я не знала что беремена,как потом окозалось была на 8-ой неделе.Всю бееременость из-за прививки гоняли по разным врачам,в итоге родился здоровый малыш.

Partajează acest post

Link spre post
delia

Cumnata surorii mele a facut vaccin impotriva cancerului uterin ne stiind ca este insarcinata(in SUA), COPILASUL SE VA NASTE ABEA LA SFIRSITUL LUI AUGUST. Pina ce toate investigatiile au aratat ca fatul se dezvolta corespunzator normelor. V-om vedea realitatea dupa nastere, dar speram din suflet ca totul este bine!

Partajează acest post

Link spre post
Fericire

Prietena mea si-a facut vaccina impotriva gripei aviare, avea 3-4 saptamini de sarcina. Ea isi facea griji, dar copilul e sanatos si totul e bine.

Cred ca depinde de organismul mamei, cat e de puternic.

Partajează acest post

Link spre post
Demetra

Fetelor, despre alte vaccine nu stiu, dar vreau sa ma impart cu voi cu urmatoarea informatie.

Stiu o vaccina care este absolut contraindicata de facut in timpul sarcinii: ROR (rubeola, oreion, rujeola).

Cind mergi sa ti se faca aceasta vaccina e obligator sa te intrebe daca esti insarcinata sau daca macar banuiesti ca ai fi insarcinata.

Daca faci rujeola/rubeola peste sarcina sau daca te vaccinezi de rujeola/rubeola peste sarcina malformatiile fetale grave sunt la 90%, deci e un risc mare si neargumentat!

Partajează acest post

Link spre post
Huligank@
Eu nu as face-o in locul tau, mai ales in timpul sarcinei.

+1 :girl_in_love:

sunt CATEGORIK IMPOTRIVA ORIKAROR VACCINI in timpul sarcinei!!!

Partajează acest post

Link spre post
Леляй

и во время беременности и во время кормления грудью прививки ставить нельзя.

Partajează acest post

Link spre post
Ella

мне ставили вакцину на 28 недели с первиым ребенком(в Румыний).тфу тфу все нормально,там всем ставят

Partajează acest post

Link spre post
Dharma

De la o luni medicul de familie mi-a ros capul , ma suna zilnic sa ma duc sa fac vaccinul anitetanos . Mi-a explicat ca se face in 2 sau 3 doze . Medicul obstetrician la care merg eu , chiar azi a zburat in USA si revine abea luni , asa ca nu ma pot consulta cu el . Cine a mai facut aceasta vaccina si ce efecte ati avut ? Cit de necesara este si ce urmari pot fi in cazul ca scriu refuz ? 

Partajează acest post

Link spre post
dinco

Я категорически против прививок в течениее беременности. НИкто не знает как поведет организм после прививки. И так всех беременных постоянно страхами кормят, считаю, что лучше обезапасить себя. Любая прививка это вмешательство в иммунитет человека, а у беременных он и так ослабленный. А отказ можно писать, и никто ничего тебе не скажет. Сколько я разных отказов написала, и ничего. Всегда руководствуюсь здравым моим смыслом.

Partajează acest post

Link spre post
Dharma

Cred ca voi scrie si eu refuz . 

Chiar nu nteleg logica , chiar si cele mai simple siropuri in caz de o raceala sint interzise in sarcina , dar vaccine cite vrei ...

Partajează acest post

Link spre post

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum