merypopins

Spania,franta, Belgia,anglia Sau Irlanda

Postări Recomandate

merypopins

Noi cu familia tot dorim sa emigram in una din aceste tari. Poate cineva sa ne dea informatii detaliate la aceasta tema. Cum mai sigur de ajuns, cit costa, cum le merge celor care deja locuiesc in aceste tari. Multumesc!

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
veronica
Noi cu familia tot dorim sa emigram in una din aceste tari. Poate cineva sa ne dea informatii detaliate la aceasta tema. Cum mai sigur de ajuns, cit costa, cum le merge celor care deja locuiesc in aceste tari. Multumesc!

anglia si irlanda am fost,nelegal.E aproape imposibil de ajuns acolo legal,sau ajuns acolo sa te legalizezi.chiar si copilul lam nascut in irlanda dar nu joaca nici un rol,ei nu doresc sa legalizeze moldoveni

Partajează acest post

Link spre post
Pescadito

Parintii mei sunt in Belgia din 2001 cer azil politic si nu au fost inca acasa si nici nu stiu cind vor veni, e tare dificil acolo

Partajează acest post

Link spre post
Gia

E incompleta intrebarea.

1. Doriti legal sau ilegal?

2. Ce studii aveti?

3. Ce limbi vorbiti?

E foarte greu de zis asa in linii mari. Noi de exemplu ne informam despre Irlanda deocamdata, vrem legal un contract de lucru sa gasim, e dificil acuma cu criza.

Sint foarte multe nuante, am citit forumurile rusilor acolo, sint foarte multe probleme, sa nu aveti impresia ca odata ajunsi acolo totul e rezolvat, abia atunci incepe cel mai greu.

Succese

Partajează acest post

Link spre post
veronica
E incompleta intrebarea.

1. Doriti legal sau ilegal?

2. Ce studii aveti?

3. Ce limbi vorbiti?

E foarte greu de zis asa in linii mari. Noi de exemplu ne informam despre Irlanda deocamdata, vrem legal un contract de lucru sa gasim, e dificil acuma cu criza.

Sint foarte multe nuante, am citit forumurile rusilor acolo, sint foarte multe probleme, sa nu aveti impresia ca odata ajunsi acolo totul e rezolvat, abia atunci incepe cel mai greu.

Succese

in irlanda e aproape imposibil pe contract,irlandejii singuri pleaca peste otare la cistic,prin australia si usa

Partajează acest post

Link spre post
Gia
in irlanda e aproape imposibil pe contract,irlandejii singuri pleaca peste otare la cistic,prin australia si usa

e plina Irlanda de rusi informaticieni care au plecat cu contracte de munca toti accesti ani, acuma e mai greu da, dar nu imposibil

Partajează acest post

Link spre post
veronica
e plina Irlanda de rusi informaticieni care au plecat cu contracte de munca toti accesti ani, acuma e mai greu da, dar nu imposibil

pentru ca rusii in toate tarile sunt mai bine primiti decit moldovenii,eu singura mai mult aveam de lucru in irlanda,cind ma prezentam ka rusoaika decit ca moldoveanca,nu stimeaza ei natsia noastra :girl_haha:

Partajează acest post

Link spre post
naturalis

spunet va rog cine stie,de care documente am nevoie pentru regruparea familiei in Spania

Partajează acest post

Link spre post
AlionkaMold

buna, stie cineva pe cineva care ar face certificat ca nu dispun de asistenta medicala in Romania?

am pasaport roman si locuiesc in spania de 2 ani. Mersi.

Partajează acest post

Link spre post

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum