zaria

Детский Сад №75 Str. Lisabona,8

Postări Recomandate

zaria

кто что слышал про этот дет сад?

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
asha
кто что слышал про этот дет сад?

Возможно не актуально . Но если кому то еще интересно то садик УЖАСНЫЙ!!!!!!!!!!!!! Часть земли продана под частный дом , так что не все группы имеют место где играть , зав. садика равнодушно ко всему относятся поэтому воспитатели многое чего себе позволяют , зная что никто реальных мер не примет.

Мы его посещали почти месяц лет 7 назад, тогда нужно было приносить все из дома так как ничего не было , денег собирали каждый день на что то а этого что то не было видно.

Partajează acest post

Link spre post
Marusia2007

Noi am frecventat aceasta gradinitza timp de 1 an , nu stiam cum mai repede sa imi transfer copilul de acolo , numai in grupa cresha era o educatoare ca oamenii , restul educatoarelor impreuna cu directoarea se poarta parca le-ai fi datoare cu ceva,

si inca ceva carte acolo deloc nu se face

Partajează acest post

Link spre post
Doina22

Va rog mult , cine are copilas in aceasta gradinita spuneti-mi va rog cum e gradinita asta? Dupa sector noi revenim la aceasta gradinita ,acum ne mutam in Chisinau si aici in orasul Cimislia frecventeaza ,baietelul de la 2 ani gradinita. In toamna v-a avea 2ani si 9 luni ,iar la Rono mi -s aspus ca nu-l pot primi in anul asta... As vrea sa stiu macar ce conditii sunt in gradinita asta si educatoarele ,cel mai important...Va multumesc din suflet!!!

Partajează acest post

Link spre post
MamaPolini

Мы тоже относимся к этому саду. Со стороны сад странноватый,очень редко гуляют. На 1июня сад был красиво оформлен,детки празновали с клоуном.

Partajează acest post

Link spre post
Doina22

Puiul meu e nascut in primele ziledin ianuarie2011 si deja pfrecventeaza gradinita aici dar imi fac griji daca va fi el primit la aceasta gradinita? Cum credeti sau poate ati incercat cu o suma s-o platesc ca ajutor gradinitei voi putea duce copilul la gradinita?

Partajează acest post

Link spre post
Dolphy

Мы тоже относимся к этому саду. Со стороны сад странноватый,очень редко гуляют. На 1июня сад был красиво оформлен,детки празновали с клоуном.

nu este adevarat!!!! se plimba copilasii de 2 ori pe zi dela 10 pina la vreo 12 si deja de la 4 si pina ii iau parintii daca vremea le permite. locuim chiar peste gard de aceasta gradi vad totul cum si ce...mai inainte era o dadaca care tare mai striga si ma deranja lucrul acesta dar de vreo 2 ani nu se mai aude probabil au pus-o la punct..gradinita e veche..insasi cladirea, dar asta e situatia in tara! directoarea ca directoarea..ca orice om, tre gasit limba comuna...multe depinde de educatoarea dar sunt educatoare bune acolo ...nu toate dar..teren de joaca lasa de dorit dar cel putin au grija de el: il matura il revopsesc odata in an si vreau sa zic ca nu e mic teritoriul, stiu muuulte gradinite care pretind a fi bune si au teren cit jumate din asta!!! de luni imi dau fetita la aceasta gradinita...deja mai multe detalii referitor la grupa si educatoare voi da mai tirziu...dar stiu de la o mamica care isi ducea ambii copilasi acolo ca anume educatoarea la care am nimerit noi e buna asa ca nu imi fac mari griji!!!

Partajează acest post

Link spre post
Dolphy

Noi am frecventat aceasta gradinitza timp de 1 an , nu stiam cum mai repede sa imi transfer copilul de acolo , numai in grupa cresha era o educatoare ca oamenii , restul educatoarelor impreuna cu directoarea se poarta parca le-ai fi datoare cu ceva,

si inca ceva carte acolo deloc nu se face

carte nu se face practic in nici o gradi...toate prietenile mele si care au copilasi la ultimii ani de gradi ii duc la tot felu de cercuri si grupe pregatitoare pu scoala...si hai sa fim sinceri, la scoala tot se face carte relativ!!! parintele care vrea mai multe pu copilu sau il da la cursuri aprofundate fie de limba straina, matem, sau alt subiect care il intereseaza mai special...cine are bani si isi permite sa duca copii la gradi privata si la liceie .... dar asta nu garanteaza ca copilu va fi cel mai destept...pacat ca nu sunt conditii bune la gradinitele noastre dar deja din ce avem... :(

Editat de Dolphy

Partajează acest post

Link spre post
Dinutza

Dolphy, fregventati gradinita nr.75? Noi suntem inscrise acolo, dar numai de rau aud de ea in curte si deja numai stiu ce sa fac.

Partajează acest post

Link spre post
Olesecika

Dolphy, fregventati gradinita nr.75? Noi suntem inscrise acolo, dar numai de rau aud de ea in curte si deja numai stiu ce sa fac.

Мой ребенок ходит в этот сад второй год...если есть возможность даже не отдавайте его в него...ужасное отношение к детям не РОНО не кто мне не может помочь(прописки у нас не Кишиневская) борюсь сама!!!

nu este adevarat!!!! se plimba copilasii de 2 ori pe zi dela 10 pina la vreo 12 si deja de la 4 si pina ii iau parintii daca vremea le permite. locuim chiar peste gard de aceasta gradi vad totul cum si ce...mai inainte era o dadaca care tare mai striga si ma deranja lucrul acesta dar de vreo 2 ani nu se mai aude probabil au pus-o la punct..gradinita e veche..insasi cladirea, dar asta e situatia in tara! directoarea ca directoarea..ca orice om, tre gasit limba comuna...multe depinde de educatoarea dar sunt educatoare bune acolo ...nu toate dar..teren de joaca lasa de dorit dar cel putin au grija de el: il matura il revopsesc odata in an si vreau sa zic ca nu e mic teritoriul, stiu muuulte gradinite care pretind a fi bune si au teren cit jumate din asta!!! de luni imi dau fetita la aceasta gradinita...deja mai multe detalii referitor la grupa si educatoare voi da mai tirziu...dar stiu de la o mamica care isi ducea ambii copilasi acolo ca anume educatoarea la care am nimerit noi e buna asa ca nu imi fac mari griji!!!

утром может они и гуляют бывает(я про ясли группы) а вечером я застою ребенка всегда в группе грязного не умытого...не смотря на то что он у меня аллергик и всегда борюсь с чистотой... 

Partajează acest post

Link spre post
Dinutza

Aceasta gradinita imi este alaturi de casa si eu o sa mai am un bebelush, de asta si ma gindeam ca e optiunea ideala, am iesit din casa si am dus-o, sotul nu o sa poata in fiecare dimineata sa o duca in alta parte, sau el iese uneori prea devreme. Ma gindeam sa o dau la inceput pina un pic creste aceasta din urma ca dupa asta sa le dau pe ambele la o alta gradinita.
Dar chiar nu se poate de inteles cu educatoarele celea? chiar sunt asa de tirane, ca doar nu lucreaza cu animale? cred ca pt fiecare este ac de cojoc. :)

Partajează acest post

Link spre post
Dolphy

dupa un an de freventari...ce pot sa zic..grupa cresa intr-adevar iese rar la plimbare..cu igiena sunt unele probleme...conditiile sunt nu cele mai bune (ma refer la mobilier, dotari, baia...)...educatorii sunt diferiti! este una urla zici ca e scapata la nastere...dar ne-a pazit Dumnezeu si suntem in alta grupa...dar cea mai importanta problema personal la noi e ca copilu foooooaaaaarte des e bolnav! 2 sapt la gradi - 2 acasa...atitea medicamente si lecuire am bagat in ei de nu mai stiu (am un copil mai mic care sta acasa si imediat prinde tot ce aduce fata de la gradi)...copilu insa niciodata nu a zis ca nu vrea la gradi, merge cu placere, ii place....uite nu stiu ce sa zic..nici buna nici rea gradi...dar la sigur sa fi avut bani sa-i trimit la o gradi privata fara ezitare asa as face!!!

Partajează acest post

Link spre post
NataliaGabriel

Salutare!Noi suntem inscrisi in rind si din iunie se formeaza grupa,cine ne poate da ceva informatie ce educatori preiau grupe si ce reprezinta ele...va multumesc anticipat!

Partajează acest post

Link spre post
MamaPolini

По сколько деток в группах?

Partajează acest post

Link spre post
newnataly

Добрый день! может есть кто сейчас посещает этот сад, или закончил недавно. Очень интересует отзывы по нему. Может кто-то порекомендавать хорошего воспитателя :umnik2:

Partajează acest post

Link spre post
Olesecika

Сейчас п

В 29.05.2018 в 17:40, newnataly сказал:

Добрый день! может есть кто сейчас посещает этот сад, или закончил недавно. Очень интересует отзывы по нему. Может кто-то порекомендавать хорошего воспитателя :umnik2:

Поменялась директор и сейчас вроде бы все нормализовалось 

Partajează acest post

Link spre post
ursutimofei2015

Sunt părinții la care copii frecventează grădiniță aceasta???ce păreri aveți, sunteți mulțumiți?

Partajează acest post

Link spre post

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum