Магда

Academia De Imbogatire Intelectuala Fastrackids(Bd. Grigore Vieru,27)

Postări Recomandate

Магда

В городе открылась новая развивающая школа - Fastrakids (см. сайт fastrakids.com). Странно, что на форуме про них пока ничего нет. Группы вроде бы уже набраны и занятия проводятся-на рум. и рус. языках. 8 занятий в месяц- 4 раза по 2 урока- стоят 50 евро. Уроки снимают на камеру и демонстрируют родителям.

тел. 287559, 723285. ул. В. Гуцу,1. В районе Моллдовы.

Если вы были на выставке Бэбиленд, то видели эту школу.

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Solyariss
В городе открылась новая развивающая школа - Fastrakids (см. сайт fastrakids.com). Странно, что на форуме про них пока ничего нет. Группы вроде бы уже набраны и занятия проводятся-на рум. и рус. языках. 8 занятий в месяц- 4 раза по 2 урока- стоят 50 евро. Уроки снимают на камеру и демонстрируют родителям.

тел. 287559, 723285. ул. В. Гуцу,1. В районе Моллдовы.

Если вы были на выставке Бэбиленд, то видели эту школу.

Очень не хило, 100 лей 1 групповое занятие ...

Partajează acest post

Link spre post
olnat-ka

noi mergem. Ne place. A invatat enorm de multe lucruri de acolo. De exemplu: intr-o zi m-a dat gata cind a vazut zapada si mi-a zis ca acestea sunt molecule de apa inghetate! stie de constelatii, stilpi totemici, unde e cel mai mic si cel mai mare os in corpul omenesc, etc :)))

Unicul neajuns ca e cam scump: 35 euro pentru 4 ore pe saptamina... macar daca ar fi de 2 ori pe saptamina!

Partajează acest post

Link spre post
Safali
4 ore pe saptamina...

Pe lună poate. Noi în grupa mai mare achităm 50 euro pentru 4 săptămîini - cîte o lecţie de 2 ore o dată în săptămînă.

Partajează acest post

Link spre post
olnat-ka
Pe lună poate. Noi în grupa mai mare achităm 50 euro pentru 4 săptămîini - cîte o lecţie de 2 ore o dată în săptămînă.

o, da! desigur!

4 ori pe luna cite o ora!

si cum va pare? 50 euro? acceptabil?

Partajează acest post

Link spre post
Safali
si cum va pare? 50 euro? acceptabil?

Pentru mine, sincer, nu e problemă. Deşi pentru mulţi părinţi din Moldova suma e cam mare. Chestia e că programul e franchiză cumpărată din SUA şi ne dăm toţi seama că cheltuielile aici sunt mai mari decît dacă ai arenda undeva o sală, ai elabora un program propriu şi ai face lecţii. În afară de Fastrackids fata mea a mai frecventat înainte alte 2 centre pentru copii, chiar 3 (nu demult am încercat unul care propunea pregătire pentru şcoală - sub orice critică) şi pot să compar - în afară de dotare tehnică, condiţii bune (nicăieri nu a mai fost cameră de joacă pentru copii şi canapea cu TV şi *ссылка* pentru părinţi care aşteaptă), program elaborat şi bine gîndit, orar perfect fără modificări, aici cu copiii se lucrează mult în plan psihologic - lecţii de viaţă, stabilirea scopurilor, formarea leaderismului, descătuşarea, copiii se deprind să-şi expună opinia în faţa unui auditoriu, să-şi argumenteze părerea, să genereze idei şi multe altele. Eu în 3 ani de cînd duc copilul la diferite centre n-am mai văzut aşa ceva şi sunt de acord să plătesc mai mult decît în altă parte. Mai ales că în afară de plata asta nu se mai cer adăugător bani pentru discuri cu filmele la sfîrşit de modul, pentru şedinţe individuale de evaluare a rezultatelor copilului.

Partajează acest post

Link spre post
alanis

Am citit multe despre acest centru pe net, intr-adevar este o franchisa cumparata din SUA si se bucura de un mare succes in tarile in care este aplicata. Vreau sa spun ca la noi nu e chiar atit de scump, comparativ cu alte tari unde ea activeaza, bunaoara o colega de-a mea din Bucuresti plateste de 2 ori mai mult pe lectii. Numai ca e cam departe de noi.Asteptam poate se va deschide si undeva mai aproape.

Partajează acest post

Link spre post
Kristall

Am frecventat și noi FasTrcKids jumătate de an - din toamna 2009 pînă primăvara 2010, pînă la școală. Personal am rămas foarte mulțumită de rezultate. Lui Cristi i-a plăcut foarte mult! Și acuma își amintește cu plăcere de orele de acolo, iar dacă în discuții ajungem la careva teme care a studiat la Academie - imediat menționează că : asta am învățat înca la FasTracKids) Pantru mine era mai problematic să mă adaptez la orarul lecțiilor, fiind la serviciu, de aceea am incheeat ceva mai devreme decît aș fi putut. Sperăm că pînă cînd crește Gabi o să fie mai multe clase, profesori și respectiv posibilități de a alege un orar care să-l putem urma :girl_in_love:

Partajează acest post

Link spre post
Leen

Елена, Вы созваниваетесь с администратором, уточняете программу, которая Вас интересует и время посещения. Если все оговорено-добро пожаловать на пробный урок! Созвонитесь пожалуйста еще раз и уточните, что Вас интересует.

Очень понравилась программа, очень хороший педагог, спокойный и уравновешенный. К сожаленью, мы слишком маленькие именно для этой программы, попробуем через полгодика еще раз позаниматься, а сейчас пока будем ходить на программу для деток нашего возраста.

Надеюсь, эта программа вызовет такие же положительные эмоции, как и занятия у Ирины! Что касается самого центра, по моему мнению, это лучший развивающий центр на данный момент в Кишиневе по оснащению и помещению. Педагоги, еще раз повторюсь, очень понравились, родителям есть, где подождать своего ребенка, стоимость - средняя. Единственный, как мне кажется, недочет, это информированность рецепционистов. Все таки они должны знать о программах все, порой даже больше, чем педагоги. А то у меня до сих пор каша небольшая в голове по поводу программ разных ))

Partajează acest post

Link spre post
Dinocka

Мы тоже ходим в этот центр с 9 до 12,30 в это время входят все занятия центра,малому очень нравиться,всегда расстраиваться когда за ним прихожу.Занятия проходят 5 раз в неделю.Помещение новое,все очень цивильно,тепло и главное хорошие учителя.

Partajează acest post

Link spre post
lily7

Noi astazi am fost la cea de-a doua lectie la cursul FTK English. Copilul a ramas incantat. Lectiile sunt interactive, se foloseste smartboard-ul, profesoarele vorbesc doar in limba engleza. Toata lectia (azi) copiii au cantat, repetat, aplaudat, batut din picioare, desenat. E folosita o alta metodica decat la celelalte cursuri de engleza din oras. Vom vedea ce se va intampla la urmatoarele lectii, dar primele doua ne-au lasat doar impresii pozitive. Parintii, daca sunt curiosi sa vada ce se intampla la ore, pot privi prin sticla de la usa, este prevazuta o asemenea posibilitate, fara a crea incomoditati celorlalti.

Partajează acest post

Link spre post
Natalia2008

Noi mergem la aceasta scoala si suntem multumiti, unicul lucru care nu mi-a placut ca, profesoara deja s-a schimbat de 2 ori, timp de 1 an.

Partajează acest post

Link spre post
Crystal

ходим к вам уже несколько дней

пока все более-менее нравится, кроме преподавателей английского

сегодня они мне достаточно резкими показались, учитывая что работают с детками возраст которых 3-4 года

посмотрим что будет дальше :)

Partajează acest post

Link spre post
Innessa

сегодня они мне достаточно резкими показались, учитывая что работают с детками возраст которых 3-4 года

О,здорово,Лен! расскажешь как вам дальше)

ой,как бы Василиске понравилось,я думаю..но нам ещё двух нет..энергия прёт вдоль и поперёк,уже и не знаю чем её занять)

может летом запишемся!))

Partajează acest post

Link spre post
Crystal

Инесса, мы ходим в сад неполного дня

с 9 до 12.30 занятия

для вашего возраста тоже группа есть

так что можете и раньше попробовать!

Partajează acest post

Link spre post
lily7

Baiatul meu merge la engleza doar, iar profesorii de engleza, Eugenia si Chiril, ii plac foarte mult.

Noi avem 7 ani. Probabil de aceea ne este confortabil.

Ar trebui sa schimbe putin atitudinea si metodica atunci cand lucreaza cu cei mai mici, dupa parerea mea.

Partajează acest post

Link spre post
Vizitator Inga81

Si eu sunt de acord ca metodele utilazate pentru cei mai mici nu sunt corecte. Copiii la aceasta virsta invata prin joc. Baiatul meu deasemenea fregventeaza cursurile aici, nu sunt tocmai incintata. Si formatorii nu sunt cei mai profesionali, nu au tact la cei mici.

Partajează acest post

Link spre post
Dinocka

Скажу еще раз,что мы очень довольны этой школой,мне кажется что это лучшая школа в Кишиневе по дошкольному образованию,(а мы их не мало обошли)не к чему придраться.Моему малому очень все нравиться,никогда уходить не хочет.Все учителя профессионалы своего дела.Мы тоже ходим с 9 до 12,30.

Partajează acest post

Link spre post
Cardblansh

Spuneti-mi daca mai frecventeaza cineva mini gradinita acum la moment. Sunteti multumiti de pregatire, atitudine, conditii?

Чисто, есть туалет для детей и отдельно для взрослых. Раз в день угощают деток чаем с печеньками. Преподаватели? Нужно смотреть на конкретную группу. Моя старшая ребенка ходит к Виорике Ивановне (дошкольники, русская группа), график 8:30-12:30 (13:00) - с понедельника по пятницу включительно. Дочь идет на занятия с удовольствием, что уже говорит о многом. Собираюсь привести туда же и младшенькое чудо, когда дорастет. Преподаватель - интеллигентная, выдержанная, не нервная, знающая работу за которую взялась. Ежедневно, вместе с ребеном, вам выдают пройденное за день, где можно увидеть все ошибки совершенные дитем и знать в каком направлении работать. Отдельный листочек с занятий по английскому, что помогает проверить что проходят и что усвоилось. Нравится программа фасттрэккидс(и мне и доце) - очень хорошая идея, но если ребенок закрытый и не любит рассказывать о том, что пройдено, вам будет сложно разобраться что проходили дети по этому предмету - листочки с описанием темы не выдают. Два раза в год предоставляют прогресс-репорт по всем предметам. Личное мнение - в нем очень много информации, и хорошо было бы прилагать к нему мини-вариант в баллах: что-то вроде оценок в школе. Да, маленькие кабинеты, если водить двоих детей в разные возрастные группы - есть нюанс: старшая группа работает с 8:30, а вот младшая начинает в 9. Но в целом, сравнивая с другими развивающими занятиями в городе, на мой взгляд "на сегодня" конкурентов нет. Можете подойти и попросить разрешения взглянуть на программу, возможно это поможет определиться, а также поговорите на месте с мамами той группы которую рассматриваете. Удачи!

Partajează acest post

Link spre post
Madiza

Спасибо за столь подробный ответ. У нас только формируется румынская группа, 3-4 года,правда сейчас строят класс в коридоре. Сказали 16 первый пробный день, может есть кто-то с форума в эту групу.

Partajează acest post

Link spre post
Cardblansh

Не за что. На то он и форум. :) Строящийся класс видела - идея - тихий ужас, ощущение точь в точь, как при погружении в недра пирамиды египетской. Будем надеяться что что-то надизайнят по завершению строительства, и это исправит ситуацию с изувеченным холлом.

Partajează acest post

Link spre post
Cardblansh

Меня поправили. Официальные часы работы группы с 8:30 до 12:30. :)

Partajează acest post

Link spre post
Cardblansh

Недавно делали тестирование - в этот раз результаты теста шли в полном варианте и в упрощенном - очень удобно и наглядно. Понравилось. Содержание уроков Фасттрэккидс тоже получила. Нет предела совершенству. :))))))

Partajează acest post

Link spre post
Madiza

Noi frecventam de citeva zile, dar sala creata nou este foarte mica, nu se reuseste sa se aeriseasca, sunt deja 9 copii si 2 profesori este prea mult pentru un asemenea spatiu. Dar speram ca vor fi ceva reorganizari si se vor transfera la MallDova careva grupe.

Partajează acest post

Link spre post
Natalia2008

Ieri a avut loc matineul la Academia De Imbogatire Intelectuala Fastrackids, ce s-a desfasurat la Molldova. Dupa cum bine stie si conducerea Academiei, A FOST UN ADEVARAT FIASCO!!!!!. Nu a meritat nici a zecea parte din suma pe care am platit o pentru matineu. Spatiu insuficient, sunet de proasta calitate, dezorganizare totala, copiii parasiau matineul impreuna cu parintii, dupa primele zece minute de spectacol...... Cu toate astea vreau sa incurajez personalul acatemiei, caci toti suntem oameni si mai si gresim, cel putin am vazut intentia voasta de a face ceva frumos ;-). Pentru data viitoar, toate aspectele organizatorile trebuie luate in calcul, cu toate ca eu si copilul meu sigur nu va mai veni anul viitor ;-)

Necatind la toate, vreau sa felicit toti profesorii Academiei cu sarbatorile de iarna si sa va doresc Un An Nou Fericit ;-)) D-ra Crisitina fiul meu este incitiat de orele Dvs, lucur de care sunt foarte si foarte multumita. va doresc numai bine dvs, si familie Dvs.

Editat de Natalia2008

Partajează acest post

Link spre post

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum