snejanaa

Stras In Nas

Postări Recomandate

snejanaa

Am vazut in magazinele cu aur niste cercelusi pentru nas foarte draguti petricica super micuta almaz miau placut foarte mult.Daca cineva sia pus cum se face gaura?ca in urechi e aparatul special sau cu acu la spital?Trebuie intii medicali sau se poate deodata de aur.Doare?Se vindeca usor?Si ce parere aveti la virsta de :bye: 31 de ani e normal sa ai stras pe nas?

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
snejanaa

nimeni nu scrie nimic da eu de eri nu pot sa dorm :girl_cry2:

Partajează acest post

Link spre post
ihtus

pt mine personal in nas e unicul loc potrivit pt pirsing (in afara de cercei, dar aceasta e clasica)

mi se pare gingas in comparatie cu buric, sprinceana, limba etc.

Iata ex., dupa care sunt bolnava :)

29.jpg

Partajează acest post

Link spre post
Tibberoon

Si mie imi place .Consider ca e normal.cui pasa ce virsta avetsi atit timp kit va place.Eu tot doream dar in urma unor probleme cu sinusurile nazale nu am voie sa imi fac.Dupa cite tin minte se face cu acul si se vindeca mai greu deoarece permanent il atingem(cind ne spalam,ne stergem fata).

Stiu c a doar la pirsing in ureche(zona de virf) se consulta medicul deoarece acolo sunt situate terminatiile nervoase.

Daca va faceti aratati si noua!

Partajează acest post

Link spre post
Конфетти
Am vazut in magazinele cu aur niste cercelusi pentru nas foarte draguti petricica super micuta almaz miau placut foarte mult.Daca cineva sia pus cum se face gaura?ca in urechi e aparatul special sau cu acu la spital?Trebuie intii medicali sau se poate deodata de aur.Doare?Se vindeca usor?Si ce parere aveti la virsta de :acute: 31 de ani e normal sa ai stras pe nas?

Извините, но я по русски напишу...чтобы меньше ошибок было.

Что касается возраста, я думаю, главное чтобы вам было комфортно...тогда никто ничего не скажет, а если вам самой это кажется неуместным, то все это заметять и тоже будуть осуждать.

А теперь по делу. У меня знакомые прокалывали обычной иголкой. Сначала надо обязательно из мед сплава серьгу носить. Обычно серьгу загибают, но тогда её очень сложно потом снимать....а если не загнуть, то оно может выпадать во время сна. А вообще быстро зарастает, поэтому надо всё время носить. Ужасное неудобство при насморке.

В итоге мои знакомые плюнули на это дело и сняли серьги. Дырки заросли, но красное пятнышко долго ещё было.

Partajează acest post

Link spre post
snejanaa

MERSI MUUULT FETELOR PENTRU RASPUNS O SA MA MAI GINDESC PUTIN MA TEM SA FAC GAURA CU ACU.PETRICICA DIN ALMAZ CARE AM VAZUTO E MAI MICA CA LA FATA DIN POZZA E CAM CA PUNCTELE DE DEASUPRA SPRINCENELOR SI STRALUCESTE FOARTE FRUMOS CRED CA O SA SE VADA MAI FINUT :acute:

Partajează acest post

Link spre post
Капризка

У меня в носу пирсинг давно уже. с 10 класса. Прокалывали у хирурга поликлинике. Обычным шприцем сперва обезболивающее, а потом этой же иглой прокололи и вставили сережку. Сейчас одевают сережку с другой стороны шарик маленький и она не выпадает, но это попозже.

Partajează acest post

Link spre post
karelia

salut fetelor!Am cercel in nas in jurul la 2 ani.Mi-am facut nu cu acul ci cu pistoleta,fara durere,singe si consecinte.Nu era rosu dupa asta si nici nu ma incurca s-a prins repede.succese

Partajează acest post

Link spre post

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum