Postări Recomandate

Coria

Marturiile :

Dobicei se daruiesc de parintii copilului nasilor sau invitatitor ca multumire pentru ca au fost alaturi la sarbatoare.

Marturiile se pot aseza in farfuria fiecarui invitat sau se inmaneaza de parinti la sfarsitul sarbatorii.

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Lady in Black

Eu am facut marturiile singura. am cumparat ingerasi de ceramica si le-am invelit impreuna cu bombonelele in 2 bucti de stofa de forma rotunda, una de atlas alb stralucitor, iar alta transparenta. Nu s-a deosebit cu nimic de marturiile cumparate, dar am avut atitea nopti nedormite cu ele.. :acute:

Partajează acest post

Link spre post
Feea

вот какие marturii de botez дарили мы своим гостям:

54ffadc3bce3.jpg

a5cae4008640.jpg

кому нужно - обращайтесь.

Partajează acest post

Link spre post
sorinella

Am primit recent o colectie noua de marturii,sunt ideale pentru sarbatorile de iarna si cumatriile din acest sezon,mai tirziu le afishez in galeria mea din Picasa

Partajează acest post

Link spre post
sorinella
mne oceni ponravilisi caca vas naiti vi sami ih sdelali ili cupili

mne oceni ponravilisi caca vas naiti vi sami ih sdelali ili cupili

Их очень легко самим сделать,если есть время конечно

Partajează acest post

Link spre post
petoxy

multumesc pentru raspuns daca imi puteti spune de unde sa cumpar migdalele glazurate si dantela aceea ca chiar vreau sa le fac singura

dar mai am o nelamurire cum este fixata luminarea

Editat de lareeska

Partajează acest post

Link spre post
vladislava

La noi la botez noi am avut ingerasi de argint cu funditsa albastra,insa la Romani ele se pun in timpul ceremoniei in biserika sau la restaurant,au fost foarte frumoase,si apropo le-a cumparat mama nasului,era obligatia lor sa le cumpere :whistle3:

Partajează acest post

Link spre post
NATI

Lamuriti-mi va rog ce este marturii si la ce foloseste :curtsey: Botezam si noi in mai

Partajează acest post

Link spre post
sweet angel
Lamuriti-mi va rog ce este marturii si la ce foloseste :clapping: Botezam si noi in mai

Marturiile sunt ca niste multumiri, aduse de parinti invitatilor. Nu sunt obligatorii, dar arata foarte frumos, noi am avut.

la cumatri am facut de unfel, iar la restul invitatilor de altul.

Partajează acest post

Link spre post
GINGA
вот какие marturii de botez дарили мы своим гостям:

54ffadc3bce3.jpg

a5cae4008640.jpg

кому нужно - обращайтесь.

super ca sunt puse deja in farfurii, si nu trebuie sa alergi dupa oaspeti ca sa i le dai ))

iata eu ce modele interesante a mgasit, poate cuiva ii va f ide folos:

9e14dc939ed0.jpg

39966aadf505.jpg

55efa7dbb3c7.jpg

07c6388f1222.jpg

ae1a5d656dbd.jpg

3bdaf605ac10.jpg

bd4754fba596.jpg

8ce8ced538ab.jpg

Partajează acest post

Link spre post
sorinella

Practic toate din aceste modele eu le am :)

Partajează acest post

Link spre post
sorinella

265415_dt.jpg

265414_dt.jpg

Am asa suzetele citeva cutiute pe culoare roz si bleu

Puteti sa le folositi la cadouri pentru oaspeti sau pentru butoniere(le legati cu panglica si le atirnati oaspetilor sau doar nansilor in piept)

Partajează acest post

Link spre post
sorinella
265415_dt.jpg

265414_dt.jpg

Am asa suzetele citeva cutiute pe culoare roz si bleu

Puteti sa le folositi la cadouri pentru oaspeti sau pentru butoniere(le legati cu panglica si le atirnati oaspetilor sau doar nansilor in piept)

1 suzeta -5 lei :)

Partajează acest post

Link spre post
vivian

A trecut aproape un an de cind e mesajul, cred ca nu mai aveti acele marturii, la moment ce modele puteti sa propuneti?

Partajează acest post

Link spre post
sorinella

A trecut aproape un an de cind e mesajul, cred ca nu mai aveti acele marturii, la moment ce modele puteti sa propuneti?

le am aproape pe toate,ce anume va intereseaza?

Partajează acest post

Link spre post
vivian

le am aproape pe toate,ce anume va intereseaza?

As vrea ceva de genul ingerasi, puteti sa-mi propuneti ceva? Daca da, poate plasati si poze. Mersi

Apropo, cutiutele cu suzeta au si bomboane inauntru sau sint desarte si in ce pret sint?

Editat de vivian

Partajează acest post

Link spre post
Ianna

Cum oferim bombonierele?

Nu exista vreo regula anume. Dar exista mai multe modalitati:

1. Din timp le plasam linga cartonasele pe care scrie numele invitatului, daca aveti asemenea cartonase sau direct pe servetelul de linga farfurie.

2. Stringeti toate marturiiile intrun cosulet si punetele pe o masuta suplimentara, preintimpinati oaspetii ca pentru fiecare din ei este pregatit cite un cadou.

3. Iminati marturiile cind va luati ramas bun.

4. Pentru o festivitate a copiilor, intindeti bombonierele pe ate de-a lungul incaperii unde are loc sarbatoarea. Fain ar fi daca lungimea atelor va fi diferita, astfel bombonierele vor atirna la inaltimi diferite. Copiilor pe rind li se da foarfecele ca sa taie bomboniera ce le-a placut cel mai mult. Astfel iminarea bombonierei poate fi transformata intro noua distractie pentru copii.

Foarte originala e ultima idee :smile:

Partajează acest post

Link spre post
Ianna

In curind avem si noi cumatrie si ma gindesc sa fac eu bombonierele doar ca nu stiu de unde sa cumpar drajeurile...Stie cineva unde se gasesc? Sa fie vesel colorate si ceva mai mari decit cele de la Bucuria?

Partajează acest post

Link spre post
vivian

In curind avem si noi cumatrie si ma gindesc sa fac eu bombonierele doar ca nu stiu de unde sa cumpar drajeurile...Stie cineva unde se gasesc? Sa fie vesel colorate si ceva mai mari decit cele de la Bucuria?

Poti sa mergi la Jumbo, ultimul etaj, unde sint rochii de mirese, acolo poti gasi idei interesante referitor la bomboniere plus poti cumpara de acolo drajeuri, sint diverse forme si culori.

Partajează acest post

Link spre post
Concertino

sunt foarte frumoase sii deosebite aceste marturii. Eu, sincer sa va spun le-am facut sing`ura la cumatria fetei , exact un an in urma, foarte simple am pus niste bombonele arahide in glazura alba intr-un fatin straluicitor si le-am legat cu dantela aurie si bordo, desigur ca s

exista muuuuuult mai frumoase dar eu am hotarit sa economisesc..:blush:

Partajează acest post

Link spre post
danniella

spune-ti-mi va rog cum va pot gasi?

Partajează acest post

Link spre post
sorinella

spune-ti-mi va rog cum va pot gasi?

lasati mi un mesaj pe mosorina@yandex.ru

Editat de sorinella

Partajează acest post

Link spre post
Alida

Si eu am comandat marturii la cumatrie de la Sorina. Frumoase, originale, la pret bun. Tuturor le-a placut !

Partajează acest post

Link spre post
Paulina1980

chiar mai mult nimeni nu face marturii singur? poate idei interesante, ce pot fi puse acolo am auzit de ceai, nuci cafea. 

Partajează acest post

Link spre post
leu

Noi ca marturie am facut un magnet pentru frigider cu o poza de familie (facuta inainte de cumetria la fotosesiune) impachetata intr-un plicuşor original. 

Invitaţii nostri au ramas placut surpinşi.

238c15f9dad9.jpg

Partajează acest post

Link spre post

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum