Gulica

Şcoala Primară Nr.12 ( Str. Petru Zadnipru,2/4)

Postări Recomandate

Gulica

Noi ne-am inscris la scoala primara nr.12 la Ciocana.

Ne-au primit foarte binevoitor.

Avem mari sperante ca a fost o alegere buna.

Va rog sa scrieti, cine ce cunoaste despre aceasta scoala! Poate cineva din voi a avut copii in clasa a 4, cunoaste profesoarele.

O sa fiu bucuroasa de orice sfat, parere.

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Gulica

Nimeni nimic nu stie despre scoala nr. 12?

Nu stiu sa-mi para rau sau poate bine....

Doamne fereste sa nu fie situatia ca la scoala 95, despre care s-a incins discutia in tema vecina.

Partajează acest post

Link spre post
gagutsiu

Buna,

eu am invatat in scoala 12... ce-i drept 11 ani in urma... dar era o scoala buna, cel putin eu sunt multumita cu ce cunostinte am iesit de acolo. Ce-i drept, ca si in fiecare scoala erau si plisuri, si minusiri... dar, oricum, acum in statut de mamica, ma gindesc sa dau baiatul in scoala asta...

Partajează acest post

Link spre post
merypopins
Buna,

eu am invatat in scoala 12... ce-i drept 11 ani in urma... dar era o scoala buna, cel putin eu sunt multumita cu ce cunostinte am iesit de acolo. Ce-i drept, ca si in fiecare scoala erau si plisuri, si minusiri... dar, oricum, acum in statut de mamica, ma gindesc sa dau baiatul in scoala asta...

11 ani in urma aceasta scoala era alta, nu aceasta care este acum. Fosta scoala 12 acum se numeste liceul Ginta Latina, iar scoala 12 e complet alta: este o scoala primara, se afla intr-o gradinita si am auzit ca e pe post sa se inchida si as zice ca este o scoala de nota +7, dar ma rog spun si eu ce am auzit.

Partajează acest post

Link spre post
Moroshka

Ну я не согласна, что это школа на+7. Дочка уже пошла в третий класс и мы довольны. Вообще я считаю, что всё зависит от учителя, а не от школы. Что толку, когда ребёнок идёт в престижную школу, где в классе 35 человек и учитель физически не в состоянии всем уделить внимание. У нас в классе 21 человек, на уроке все дети задействованны, успевают всех опросить, учительница, Доамна Алёна, очень хорошая, дети её любят, не боятся, а это для меня лично о многом говорит. У нас русскоязычная семья и девочка моя не испытывает по этому поводу негатива ни от детей, ни от учителей, хотя ей сложнее учиться на молдавском языке, со стороны учителя только понимание и поддержка, моя дочка отличница!

Partajează acest post

Link spre post
Moroshka

Забыла написать, что поборы в школе поменьше, чем например в Ginta Latina, продлёнка нам обходится в 150 леев, а там 200-250 леев в месяц. Фонд школы и класса тоже меньше.

Partajează acest post

Link spre post
lemon

Я там училась и мои братья сестры тоже. Могу сказать что если попадаете к хорошему учителю, то начальная школоа хорошая. Только пару лет назад не было ни одного вменяемого и нормального преподавателя физкультуры.

А вот лицей... за исключением некоторого набора преподов, которых можно пересчитать приктически по пальцам - не самый шикарный выбор. Мы уже ходили, т.к. рядом жили.

Partajează acest post

Link spre post
Svetik@

Scoala primara N12 direc.Zaborţeva Fedora (ea este vecina mea) este o scoala buna vreau sami transfer baietul de la Liceul Ginta Latina la N12 caci aici sunt alte plati adica cu 100 ori mai ieftin

Partajează acest post

Link spre post
Ianna

Si fetita mea invata in aceasta scoala. Noi suntem foarte multumiti. Aici sunt clase Pas cu Pas.

Partajează acest post

Link spre post
Amelus

Si fetita mea invata in aceasta scoala. Noi suntem foarte multumiti. Aici sunt clase Pas cu Pas.

Iana ,citi copii sint in clasa,care sint plusurile si minusurile in aceasta scoala

Partajează acest post

Link spre post
Ianna

In clasa sunt 25 copii. Avem parte de o profesoara minunata care se descurca destul de bine. Plusul cel mai mare e ca nu sunt elevi mari (sunt clase pina la a patra).La fel imi place ca fiecare clasa isi are WC personal... Ceea ce nu-mi place e ca inafara de zilele de marti si joi in scoala nu se da voie de intrat. Alte minusuri nu prea vad... de fapt eu sunt o persoana nu prea pretentioasa. Principalul e ca copilului meu sa-i placa si cadrul didactic sa-si faca treaba.

Partajează acest post

Link spre post
Amelus

In clasa sunt 25 copii. Avem parte de o profesoara minunata care se descurca destul de bine. Plusul cel mai mare e ca nu sunt elevi mari (sunt clase pina la a patra).La fel imi place ca fiecare clasa isi are WC personal... Ceea ce nu-mi place e ca inafara de zilele de marti si joi in scoala nu se da voie de intrat. Alte minusuri nu prea vad... de fapt eu sunt o persoana nu prea pretentioasa. Principalul e ca copilului meu sa-i placa si cadrul didactic sa-si faca treaba.

poti sa-mi recomanzi o profesoara ce ea clasa intii?si inca o intrebare ce limba straina invata si din ce clasa?

Partajează acest post

Link spre post
Ianna

Se invata limba engleza...si de regula se incepe din clasa a doua, dar clasa fetitei mele e cu profil limbi straine si ei o invata din clasa intii. Am inteles ca mai sunt clase de a intiia ce invata l.engleza, la dorinta parintilor.

In privinta profesorilor nu prea pot sa recomand pe cineva anume caci noi singuri avem doar jumate de an in aceasta scoala...s-apoi depinde si de profilul clasei in care doriti sa invete copilul dvs.

Editat de Ianna

Partajează acest post

Link spre post
Tigrita

Девочки, у кого детки ходят в эту школу, посоветуйте хорошего учителя, который берёт первый класс в 2014 году?

Partajează acest post

Link spre post
chococreme

Девочки, пож-та, посоветуйте учителя начальной школы 2014 год, очень надо!!!  Да и слышала, про классы пас ку пас, так ли это, интересует сколько стоит, вообще любая информация!!!!

Partajează acest post

Link spre post
Альбина

Девочки у которых в этом году 2014  заканчивают 4 класс напишите пожалуйста отзывы о ваших учителях.

Partajează acest post

Link spre post
lalabriana

Cine a auzit de D-na Ribalco Aliona?, in septembrie preia clasa 1.

Si care e treaba cu profilurile?, am auzit de engleza,dans, are vre-un sens?

Partajează acest post

Link spre post
Carlusa

Noi ne-am inscris la dumneaei in clasa pentru anul 2014, si mi-a spus ca este clasa pas cu pas si vor avea ca profil dansul

Partajează acest post

Link spre post
Moroshka

Девочки, у кого детки ходят в эту школу, посоветуйте хорошего учителя, который берёт первый класс в 2014 году?

Девочки, пож-та, посоветуйте учителя начальной школы 2014 год, очень надо!!!  Да и слышала, про классы пас ку пас, так ли это, интересует сколько стоит, вообще любая информация!!!!

Девочки у которых в этом году 2014  заканчивают 4 класс напишите пожалуйста отзывы о ваших учителях.

Мы в этом году заканчиваем 4 класс. У нас класс пас ку пас, учитель Алёна Рыбалко. Учитель очень хороший, дети её любят, я выше писала, что моя девочка с русскоязычной семьи и это ей не мешает быть своей в коллективе. Я спросила сегодня дочку все ли дети в классе любят её, ответ был " а как можно не любить доамну Алёну". Дочка моя отличница, учитель делает акценты на трудности с румынским языком, когда я спрашиваю про дочку, она говорит на что надо обратить внимание. В целом я довольна учителем. Про других учителей не знаю, не интересовалась.

Partajează acest post

Link spre post
Альбина

Алла спасибо

Скажите есть классы с уклоном или просто обычные классы

Сколько детей в классе

Спасибо

Partajează acest post

Link spre post
Moroshka

Алла спасибо

Скажите есть классы с уклоном или просто обычные классы

Сколько детей в классе

Спасибо

В нашем классе  20 детей, но это самый малочисленный класс, в других четвёртых классах 28 и 30 детей. Есть классы с уклоном, я слышала про классы с математическим, английским и даже с танцевальным уклоном. Может ещё какие-то есть, не знаю.

Partajează acest post

Link spre post
Альбина

Алла спасибо.

Partajează acest post

Link spre post
Taniusca

Salutare mamicilor, am intrat pe acest sait pentru a afla informatie despre un liceu la Ciocana, si din curiozitate am intrat si la scoala unde fiica mea absolveste anul acesta clasa 4-a in aceasta scoala. Mi-a trezit interes de a scri deoarece fiica mea este deasemenea in clasa la d. Aliona Ribalco. Vreau sa va spun ca sunt foarte multumita de munca enorma pe care a depus-o in acesti ani. E o profesoară minunată, care cu fiecare elev in parte lucreaza si anume dezvolta latura cea care la copil este  mai slabuta. Este profesoara care in toti acesti ani a plantat cunostinte, si vreau sa va spun cu adevarat ca roadele sunt enorm de bune. Ştiţi sînt oameni cărora le este dat de la Dumnezeu să predee. Un om cu suflet mare, noi in aceasta scoala am venit din clasa a 2-a, o cunoscuta mi-a recomandat-o pe d. Aliona, si sunt foarte multumita ca fetita mi-a era o fire mai timida, mai retrasa, dar anume cu ajutorul dumneaei a devenit mai libera, comunica cu toti colegii, intotdeauna isi exprima parerea. BROVO Sa-i de-a Dumnezeu sanatate şi putere, cît mai multe succese în plan personal şi profesional.  

Partajează acest post

Link spre post
LIELI

Suntem şi noi dintre acei care merg în toamna 2014 în clasa întăi, şi "investigăm", "cercetăm" orice informaţii despre instituţiile de învăţămînt din sect. Ciocana, dar mai mult ţinem să dăm peste un "PROFESOR" (cu adevărate valori de profesor), cine cunoaşte??? recomandaţi vă rog

Partajează acest post

Link spre post
eina

Bună! În această școală toate învățătoarele sunt bravo și muncitoare. Marea majoritate au studii superioare și grad didactic doi...

Este foarte comod și bine pentru copiii ce trec de la grădiniță la așa condiții optime, pentru a obține rezultate bune și în creștere. Am avut copil mai înainte și acuma finisează al doilea la dna Budei Adriana în clasă, suntem foarte mulțumiți, la fel va avea clasa I în septembrie, dacă aveți nevoie și dorință vă grăbiți acuma, fiindcă clasele foarte repede se completează...

septembrie 2014

Partajează acest post

Link spre post

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum