Эль

Пол - Ламинат

Postări Recomandate

mamunya

Laminatul la noi o sa fie doar in dormitoare. Am ales Hellio Platinum (grosimea 10 mm, clasa 33) am luat de pe uzinelor 11, firma "ConMetalCom" - ei sunt importatorii acestui laminat si preturile sunt cele mai bune la ei. 214 lei/m2

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ленуля

Tanea, si in restul incaperilor ce puneti - gresie?

Partajează acest post

Link spre post
mamunya

Tanea, si in restul incaperilor ce puneti - gresie?

Da Lena in rest (sufragerie-bucatarie,baie,coridor) gresie imitatie de lemn identical cu laminatul,nici nu le deosebesti,iar totul se priveste ca un spatiu mare tot-întreg. Sub gresie pardosele incalzite.

Partajează acest post

Link spre post
eugeniaseptelici

кодица, за петромом, есть база "Arabesque", цены оптовые, правда я брала там 2-3 года назад :pardon:

salut   Olesea...spunemi  te  rog  mai  detaliat  unde  se  afla  baza  " Arabesque"  pe  codita de  la  care  ati  procurat  laminatul ?...sus  inspre  str.  Dacia  sau    mai  jos  de  franzeluta

Partajează acest post

Link spre post
Liubasha2804

Buna zia, imi poate recomanda cineva mesteri de incredere de instalare a laminatului? Va multumesc!

Partajează acest post

Link spre post
LoredanaSP

девочки есть упаковка ламината, может кому надо?)

Partajează acest post

Link spre post
Syberia

nu stiam in care tema sa scriu...dar cred ca cel mai potrivit aici...

Ieri am scapat fierul de calcat pe podea si desigur ca sa "ranit"....s-a format o adincitura bunisoara "вмятина/скол"

cine stie cum se poate de reparat acest defect?

am inteles ca sunt paste speciale...unde le pot gasi ? Mersi mult de ajutor!

ridic inca o data intrebarea aceasta, pnetru ca, din pacate(((, am nevoie si eu de asa informatie

Partajează acest post

Link spre post
Lili_day

ridic inca o data intrebarea aceasta, pnetru ca, din pacate(((, am nevoie si eu de asa informatie

Мы пошли по другому пути - ламинат - не обои и не плитка где важен тон - мы купили еще одну упаковку ламината, такого как у нас (точнее у родителей - на время ремонта жили у них и в 2-х местах  испортили доски) - вызвали мастера - и он нам поменял эти самые испорченные ламинатины - взял правда за это дело, как за весь коридор, т.к. чтобы достать повреженные доски пришлось разобрать пол коридора.

Наученные горьким опытом - когда стелили ламинат у себя в квартире сразу купили на пачку больше - чтобы потом, если что не ждать 3-4 недели пока привезут именно такой ламинат как нужно.

В одном месте - мне чудо мастера уронили осколок стекла и сделали дырку - там стоял тяжелый шкаф и возится с его разбором ради пола не хотелось, поэтому я взяла акриловые краски подобрала цвет и закрасила пятнышко

Editat de Lili_day

Partajează acest post

Link spre post
katerinka-t

Оля, подложка 55 кв м стоила 498 лей

а остальное не знаю, брали много чего сразу и не нахожу подробности

мастера тоже не дам, позавчера звонили ему кое-что сделать, в москве он

У вас была бригпда мастеров? Если остаались довольны можно 2 вопроса сколько стоит у них приб. Кв метр.

И координаты в л,с . Алина заранее спасибо.

Может у кого есть скидочные карточки или кто знает где сейчас паркетная доска по хорошим ценам есть?

Partajează acest post

Link spre post
Ленуля

девочки, у кого теплый пол и сверху ламинат - какой ламинат брали? где? какую подложку укладывали?

Partajează acest post

Link spre post
tanietta

salutare. va rog sa ma ajutati. peste citeva zile mergem sa procuram laminat pentru apartament, dar cum sa-l alegem, la ce sa atragem atentie n-am ideie. am fost odata la magazin, la Supraten preturile de la 120 pina la 300 dar care e diferenta? spuneti-mi la ce sa atragem atentia, avem nevoie laminat pentru camera copiilor si pentru bucatarie-salon (caci este unita). 

si inca o intrebare unde este mai ieftin? cineva mi-a spus sa mergem la Petricani 11. cine de acolo a procurat?

Partajează acest post

Link spre post
mamunya

salutare. va rog sa ma ajutati. peste citeva zile mergem sa procuram laminat pentru apartament, dar cum sa-l alegem, la ce sa atragem atentie n-am ideie. am fost odata la magazin, la Supraten preturile de la 120 pina la 300 dar care e diferenta? spuneti-mi la ce sa atragem atentia, avem nevoie laminat pentru camera copiilor si pentru bucatarie-salon (caci este unita). 

si inca o intrebare unde este mai ieftin? cineva mi-a spus sa mergem la Petricani 11. cine de acolo a procurat?

atrageti atentie la grosimea acestuia - 8mm,10mm.12mm

optimal pentru casa e de 10mm

clasa de stergere - 31.32.33

minim pentrucasa trebuie sa fie 32 ca sa nu sa se zgirie si desigur ca sa aiba cheita (inchiderea) din toate 4 parti

Partajează acest post

Link spre post
leu

daca mai este actuala intrebarea, incercati la piata "DOMUS".

Pina la ea am fost la toate punctele unde se vinde laminatul si aici  am gasit la pret de 190  german clasa 33 de 12 mm.

Partajează acest post

Link spre post
Наташенька

Как правильно выровнять деревянный пол? У нас в одном углу приличный наклон получается. Стелить планируем сами. Есть у кого-то опыт, поделитесь советом?

Partajează acest post

Link spre post
huva

Девочки, посоветуйте пожалуйста хорошего мастера по укладке ламината. Нужно очень срочно

Partajează acest post

Link spre post
leu

Девочки, посоветуйте пожалуйста хорошего мастера по укладке ламината. Нужно очень срочно

если не поздно могу спросить нашего мастера

Partajează acest post

Link spre post
huva

Виорика, спасибо большое за отзывчивость, но мне девочки уже посоветовали мастера. Работа идет полным ходом )

Partajează acest post

Link spre post
leu

Виорика, спасибо большое за отзывчивость, но мне девочки уже посоветовали мастера. Работа идет полным ходом )

ок

удачи!

Partajează acest post

Link spre post
kittik

девочки,а кто на паркет стелил сверху ламинат? нормально получилось? Это я к тому,чтоб не снимать старый паркет.

Partajează acest post

Link spre post
INGA89

Buna ziua.Imi spuneti va rog frumos de unde pot procura laminat de calitate buna si pret ok. E practica culoarea albie-bej la minat in casa si in ce nuanta trebuie sa fie usile ca sa se combine cu laminatul. Am fost la supraten si ne-a placut un model de la firma germana Tarkket, dar stau si ma gindesc in privinta culorii.ceva de genul

http://www.houzz.com/photos/3917327/GISELLE-modern-bedroom-hong-kong

Partajează acest post

Link spre post
Tinika

мы так сделали, за год до ремонта решили сделать детскую сами, пол с паркетом был не ровный, искривился  ламинат

этим летом сняли ламинат, паркет, залили пол

Partajează acest post

Link spre post
Геда

Девочки, посоветуйте, пожалуйста, мастера по укладке ламината. Нас вчера соседи залили, весь пол вздулся. Нужно срочно менять ламинат.

Partajează acest post

Link spre post
karinka7

Девочки, посоветуйте, пожалуйста, мастера по укладке ламината. Нас вчера соседи залили, весь пол вздулся. Нужно срочно менять ламинат.

079321387 Евгений

Partajează acest post

Link spre post
Геда

спасибо!

Partajează acest post

Link spre post
AlexBlade

Вот девчата вроде нашел хороший ламинат KAINDL  . вроде породистый европеец австриец. не китай и не польша/румыния.

zavodskaya 11 , mag 12
68125555, 69366978

цена нормальная 250-300

ктото ставил себе KAINDL ? какой толщины поставили даски ? как на практике они ?

Partajează acest post

Link spre post

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum