Janine

Няня мужчина, как вы к этому относитесь?

А вы бы наняли мужчину в няни?  

185 membri au votat

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Te rog autentifică-te sau înregistrează-te pentru a vota în acest sondaj.

Postări Recomandate

Ekko

Вопрос конечно интересный :sorry: ..... хммм

Поиграть с няней-мужчиной это одно, а вот доверить уход ...не знаю, не знаю. Хотя есть и женщины с которыми страшно оставить.

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
ElenaZ

Мне кажется, что детям гораздо интереснее с мужчинами,ведь большинство мужчин по сути дети, я по крайней мере вообще в детстве воспринимала только папу,папа укладывал, папа читал сказки,папа больше игрался, так и няни мужчины я думаю. по крайней мере как вам такое времяпровождение папы с сыном?вот от такого няни мужчины, я думаю многие были бы в восторге.

Partajează acest post

Link spre post
BpeDina

мне кажется важен возраст ребенка,совсем маленького,если уж срочно надо выйти на работу...я бы с мужчиной не оставила,а ребенка постарше 3 или  4 года почему бы и нет......у меня пед.образование ..учился у нас на курс старше мальчик..потом он стал преподавать в школе ...такие уроки  у него  были просто загляденье....и дети его просто обожают....летом он работает в Крыму вожатым  в лагере......такого бы мужчину я допустила к своему ребенку

Partajează acest post

Link spre post
timhoi85

В связи с выходом на работу пришлось поискать няню своему ребёночку. Предложений было много но в итоге наняла няню-воспитателя мужского пола.

Очень интересно мнение форумчанок по этому поводу.

Я бы тоже наверное согласилась. Гуляя по улице со своим ребенком,я всегда удивляюсь папам ,которые гуляют сами с 2-3 детьми. Я думаю что мужчина-няня отлично бы справился со своей задачей. Кстати хорошая идея. На будущее)

Partajează acest post

Link spre post
Olina

Eu nu am incredere nici in femeie, nici in barbat strain. De aceea stau acasa cu ei pina la gradinita, nici salariu nu-mi trebuie. Noroc cine are bunici disponibile sau bunei...

Partajează acest post

Link spre post
Taria

Eu tot nu asi incredinta copilul nimanui. referitor la dadaca barbat, tatal meu e super dadaca pentru orice copil. El iubeste la nebunie copii si gaseste tot timpul limba comuna cu ei. Odata o vecina de-a noastra ne-a rugat sa stam cu bebelusul ei de 7 luni.  Dupa ce a plecat bebe a inceput sa plinga asa de tare plus ca avea tensiune si era foarte nervos. Pot sa va spun ca din 3 fete doar tatal meu a reusit sa-l linisteasca si sa-l adoarma.

Partajează acest post

Link spre post
mari83

cred ca nu, in genere nu suport persoane straine in casa si prin preajma  nici femeie nu as lua bona,  dar barbatii uneori chiar mai bine gasesc limba comuna cu bebelusii

Partajează acest post

Link spre post
vikulea

cind am iesit la serviciu si copilul nu aveam cu cine-l lasa, ma ajuta un vecin. Avea atita grija de copil, seara cind revenem acasa copilul era si satul, si dormit si curat...

Partajează acest post

Link spre post
afera

Я бы не взяла мужчину в няни для девочек. У меня требования к няне,наличие собственных детей,тк только мать может понять и удовлетворить желания маленького ребенка,который часто плачет и капризничает. Мой муж не всегда может понять чего и почему плачет его дочь. Наверное есть исключения,как и из любого правила,но я бы не стала тратить время и его искать. Ну и мужчиной сложнее командовать, моя няня,чудесная женщина,беспрекословно выполняет все мои требования и не задает лишнии вопросы.

Partajează acest post

Link spre post
lilicikkka

nu cred capentru o fetita i se va potribi bona barbat, poate as accepta pentru baiat

Partajează acest post

Link spre post
Taria

eu nu asi lasa copiii mei cu nimeni. Doar sotului, mamei mele si tatalui meu care este super dadaca cu musteti daca se poate spune asa, in rest la nimeni. Pursisimplu nu am incredere.

Editat de Taria

Partajează acest post

Link spre post
natusyk

Я бы не взяла мужчину в няни для девочек. У меня требования к няне,наличие собственных детей,тк только мать может понять и удовлетворить желания маленького ребенка,который часто плачет и капризничает. Мой муж не всегда может понять чего и почему плачет его дочь. Наверное есть исключения,как и из любого правила,но я бы не стала тратить время и его искать. Ну и мужчиной сложнее командовать, моя няня,чудесная женщина,беспрекословно выполняет все мои требования и не задает лишнии вопросы.

Я вижу на улице довольно таки много пап и дедушек, которые ни в чем не уступают мамам и бабушкам. И они прекрасно понимают и удовлетворяют желания маленького ребенка.

А насчет требований  -это отдельная тема,долго писать.

Partajează acest post

Link spre post
natusyk

Я бы своих детей ни с кем не хотела бы оставлять. Пока справляюсь сама, но не исключено ,что все же чья -то помощь потребуется.

Partajează acest post

Link spre post
liolic

la fata nu cred ca e bine bona barbat, dar la baiat sa fie macar de vrio 5 ani 

Partajează acest post

Link spre post

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum