KsiuKS

Крем для зоны глаз

Postări Recomandate

MamiDeDarius

Я купила крем для кожи вокруг глаз от Биодерма.Ну ОЧЕНЬ понравился.нежный,мягкий.

Eu inteleg textura e placuta, dar rezultate sunt ? :)

E si problema mea majora. Am riduri de expresie caci port ochelari si vara tot timpul stau "incruntata" ca sa-mi apar ochii de soare.

cosmetologul mi-a recomandat crema cu efect similar botoxului, sunt in liniile profesioniste si in cosmetica asiatica (cremele gen syn ake), am comandat asa o crema vedem cum va fi efectul cum o primesc.

Da, numai asa creme pot relaxa muschiul si respectiv sa inlature ridurile de expresie. Restul doar hidrateaza,si au grija de pielea fina din jjurul ochilor si apara de imbatrinire dar nu trateaza ridurile de expresie, doar pe cele care apar din lipsa de hidratare de ex.

Habar nu aveam despre creme gen botox. Va rog sa ne spuneti aici daca exista intr-adevar un efect de la crema pe care v-ati comandat-o :). Si apropo, unde ati facut comanda si care e crema respectiva ? :)

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
lenacika

E si problema mea majora. Am riduri de expresie caci port ochelari si vara tot timpul stau "incruntata" ca sa-mi apar ochii de soare.

cosmetologul mi-a recomandat crema cu efect similar botoxului, sunt in liniile profesioniste si in cosmetica asiatica (cremele gen syn ake), am comandat asa o crema vedem cum va fi efectul cum o primesc.

Da, numai asa creme pot relaxa muschiul si respectiv sa inlature ridurile de expresie. Restul doar hidrateaza,si au grija de pielea fina din jjurul ochilor si apara de imbatrinire dar nu trateaza ridurile de expresie, doar pe cele care apar din lipsa de hidratare de ex.

ma intereseaza si pe mine, ce fel de crema si daca are efect, mersi

Partajează acest post

Link spre post
Allissa

sasa.com acolo o gasiti, si pretul actual

Partajează acest post

Link spre post
ngolSunny

ma folosesc de Vichy

Partajează acest post

Link spre post
Metelitsa

у меня проблема с почками, встаю по утрам с ужасными отеками под глазами( спасает маска-гель для уменьшения отечности и темных кругов под глазами от Liv Delano ,белорусский производитель, днем пользуюсь сыворотками от Belkosmex.но маска-гель--это мой спасательный круг! без него никуда! 

Partajează acest post

Link spre post
Benyashka

Я пользуюсь аргановым маслом для лица под глаза, очень удобно делать массаж с ним, если чуть остается наношу и на ресницы, брови.

Partajează acest post

Link spre post
LIUBITA1981

А как туш наносить на маслиные масленые ресницы?

Partajează acest post

Link spre post
Benyashka

А как туш наносить на маслиные масленые ресницы?

Нет конечно))))

На ресницы и брови масло я наношу вечером перед сном.

А утром только под глаза.

Partajează acest post

Link spre post
Di.

Cine stie, cremele Pulanna se mai vind la noi? Daca da- unde si ce preturi au?

Partajează acest post

Link spre post
Semitzvetik

Очень нужен возрастной эфективный крем для глаз( морщины, мешки). Выбираю между Sisley - Sisleya contour eyes cream, Skin Ceuticals бальзам или комплекс для глаз и Shiseido - Nutriperfect serum. Кто может посоветовать,что выбрать (ретинол не интересует)?

Пробовала shiseido другие крема -жирные, estee lauder,matis,biotherm,filorga,avene,uriage. Если спасают от мешков,то сушит очень кожу и получаются морщинки,если увлажняет,то не работает как возрастной.

Partajează acest post

Link spre post
lilikvitka

У меня сейчас Loreal, в виде ручки с шариком на конце, этот шарик всегда холодный, даже летом (извиняюсь за китайский ))), но особого результата не вижу (

Partajează acest post

Link spre post
Linara

Я делаю косметику для глаз сама, только не крем, а гель, так эффективнее.

Partajează acest post

Link spre post
tasham

lumea zice ca unguentul pentru hemoroizi ajuta la pungele sub ochi :) nu stiu daca e adevarat

Partajează acest post

Link spre post
tanya_g

Очень нужен возрастной эфективный крем для глаз( морщины, мешки). Выбираю между Sisley - Sisleya contour eyes cream, Skin Ceuticals бальзам или комплекс для глаз и Shiseido - Nutriperfect serum. Кто может посоветовать,что выбрать (ретинол не интересует)?

Пробовала shiseido другие крема -жирные, estee lauder,matis,biotherm,filorga,avene,uriage. Если спасают от мешков,то сушит очень кожу и получаются морщинки,если увлажняет,то не работает как возрастной.

Poate deja ati gasit crema, dar va recomand crema Khiel's cu avocado pt ochi, nu este anti age, insa hidrateaza bine si ridurile mimice se atenueaza.

Partajează acest post

Link spre post
Semitzvetik

Poate deja ati gasit crema, dar va recomand crema Khiel's cu avocado pt ochi, nu este anti age, insa hidrateaza bine si ridurile mimice se atenueaza.

Am urmarit din teme ca va place cosmetica data;dar am citit diferite pareri. M-am oprit la Sisley-Sisleya si imi place tare! E ceea ce am vrut si e foarte economa! Scriu ca are efect in timp si lucreaza la mod celular,(are componente naturale),dar nu doar vizual si la moment! Unicul minus - pret foarte ridicat :(

Partajează acest post

Link spre post
tanya_g

Am urmarit din teme ca va place cosmetica data;dar am citit diferite pareri. M-am oprit la Sisley-Sisleya si imi place tare! E ceea ce am vrut si e foarte economa! Scriu ca are efect in timp si lucreaza la mod celular,(are componente naturale),dar nu doar vizual si la moment! Unicul minus - pret foarte ridicat :(

ala de 200$? din interes m-am uitat la ingredientele ce le contine ))

Editat de tanya_g

Partajează acest post

Link spre post
Tiusha)

и что там, Татьяна, расскажите! )
а то любопытно уже, что в баночке за 200 заграничных денег :)

Partajează acest post

Link spre post
tanya_g

и что там, Татьяна, расскажите! )

а то любопытно уже, что в баночке за 200 заграничных денег :)

Nimic deosesbit dupa parerea mea, contine si alcohol, parfumuri, si parabeni, si phenoxyethanol. Toate pot cauza alergie.

Da contine si uleiuri, shea butter, seed oil, castor oil, si glicerina (care este practic in toate cremele), dar pretul cremei pt aceste componente este exagerat de mare, parerea mea. Dar daca iti permiti s-o cumperi, de ce nu. 

daca sunt ridurile tare vizibile eu asa alege niste proceduri la cosmetolog.

Editat de tanya_g

Partajează acest post

Link spre post
olga33

Подскажите, где купить гидрогелевые патчи?

Partajează acest post

Link spre post

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum