PolincikZ

Ortodont pentru maturi

Postări Recomandate

treue

cred ca si aici e individual.

pe noi ne va costa- 14000 lei.

nici pe departe 1300...desi...dupa cum scade euro :scratch_one-s_head:

da, si inainte am mai fost la un medic ortodont- acelas pret ni l-a pus.

pretul mai mult depinde de tipul brechetilor alesi, trifan are prais list care til prezinta si in plus si cec iti da ca la magazin

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Lorika

pretul mai mult depinde de tipul brechetilor alesi, trifan are prais list care til prezinta si in plus si cec iti da ca la magazin

da, desigur ca depinde de tipul sistemului...

Partajează acest post

Link spre post
Afroditha

Добрый вечер!А зачем в 4 годика врач ортодонт.это еще очень ранний возраст для похода к ортодонту.Но если пойти то или к Трифан.или к Сухан.Удачи!

А можно тел. М.Сухан?

Спасибо

Partajează acest post

Link spre post
LoredanaSP

Дааааааааа :girl_impossible: прочитала я всю тему и от цен ...... .

У нас тоже проблема с зубами, то есть у моего сынули. И как такое может быть, у меня и у мужа почти идеальные зубы, а у сына растут очень кривые, ему без малого 8 лет.

Возникает вопрос, когда нужно обращаться к ортодонту, стоматолога боится как огня?

Partajează acest post

Link spre post
natella

была с младшим сыном (4.5 лет) сегодня на приеме у Марии Сухан.

попали к ней совершенно случайно, она произвела на меня впечатление.

это доктор кому я поверила, она увидела реальную проблему и очень грамотно все разъяснила.

решила посмотреть на форуме есть ли о ней отзывы и теперь рада еще больше. :)

Инна, если есть проблемы - не тяните, сходите к ортодонту обязательно, хотя бы на консультацию.

мой ребенок стал орать, когда зашел в кабинет, но Мария Николаевна его разговорила и он с радостью ей демонстрировал все, что было необходимо.

Partajează acest post

Link spre post
maranta

я в шоке от цен :sorry: , блин ну почему моя мама игнорировала советы врачей и не поставила мне брекеты когда они стоили 1000 лей??? Девочки ответьте пожалуйста всю ли суму надо сразу заплатить или по частям можно? И сколько стоят сейчас ну самые простые?

Partajează acest post

Link spre post
nika23

Buna tuturor! Am purtat , la 29 ani, adica un an in urma mi-am pus brechete de ceramica numai pe partea de sus, era zona cu defect, am purtat 9 luni, totul s-a indreptat , acum sunt de trei luni cu reteiner. Totul a decurs fara omplicatii, clar ca de la inceput aveam dureri, dar peste 2 luni totul s-a normalizat si eu m-am acomodat. Succes celor ce au nevoie!!!

Partajează acest post

Link spre post
HelenM

я в шоке от цен :sorry: , блин ну почему моя мама игнорировала советы врачей и не поставила мне брекеты когда они стоили 1000 лей??? Девочки ответьте пожалуйста всю ли суму надо сразу заплатить или по частям можно? И сколько стоят сейчас ну самые простые?

Мне обошлись по 400 Э каждая челюсть, деньги только вперед.

Плюс, раз в три недели 100 лей на приеме.

Partajează acest post

Link spre post
maranta

Мне обошлись по 400 Э каждая челюсть, деньги только вперед.

Плюс, раз в три недели 100 лей на приеме.

А где вы делали если не секрет?

Partajează acest post

Link spre post
HelenM

А где вы делали если не секрет?

На Негруци, у Михайловича. Могу скинуть номер)

Partajează acest post

Link spre post
maranta

Да пожалуйста если не трудно, я вот пошла на 40 лет влксм, у врача Мемас Анатолий помойму, у него примерно те жи расценки, но вот думаю о нем я ничего не знаю, а о вашем враче уже не раз слышала.

Partajează acest post

Link spre post
Mila6ka

Да пожалуйста если не трудно, я вот пошла на 40 лет влксм, у врача Мемас Анатолий помойму, у него примерно те жи расценки, но вот думаю о нем я ничего не знаю, а о вашем враче уже не раз слышала.

Я тоже долго искала доктора, была у многих на консультациях, но случайно нашла по инету сайт про брекеты www.breket.md. Позвонила доктору Мемос Анатолий попала на консультацию (кстати она бесплатная), очень понятно и подробно объяснил, даже показал на компьютере подобный случай как у меня и составил план лечения. Осталась очень довольна.

Partajează acest post

Link spre post
maranta

Я тоже долго искала доктора, была у многих на консультациях, но случайно нашла по инету сайт про брекеты www.breket.md. Позвонила доктору Мемос Анатолий попала на консультацию (кстати она бесплатная), очень понятно и подробно объяснил, даже показал на компьютере подобный случай как у меня и составил план лечения. Осталась очень довольна.

Вчера была у него, поставил мне брэкеты и пластинку на верхнюю челюсть, пока я тож довольна.

Partajează acest post

Link spre post
makc1991

доброго времени суток, у меня та же проблема, стою перед выбором хорошего ортодонта, был на приеме у Сухан и у Соломона, не знаю к кому обратиться... посоветуйте пожалуйста

Partajează acest post

Link spre post
HelgaWhite

Вчера была у него, поставил мне брэкеты и пластинку на верхнюю челюсть, пока я тож довольна.

Во сколько вам это обошлось и какой системы брекеты вы ставили,если не секрет.Я тоже была у Мемоса он очень рекомендует Damon.но цена по сравнению с простыми повыше....

Partajează acest post

Link spre post
maranta

П

Во сколько вам это обошлось и какой системы брекеты вы ставили,если не секрет.Я тоже была у Мемоса он очень рекомендует Damon.но цена по сравнению с простыми повыше....

Я заплатила за пластинку 1300 помойму, а за брекеты по 450 евро за челюсть (система брэкетов старая) дорогая выходила намного дороже, меня чуть жаба задушила, темболее, что он объяснил, что результат будет одинаково хорош, так зачем же платить больше)))) я готова походить в них на пол года больше. А сколько вам обходиться лечение?

Partajează acest post

Link spre post
Avalanche

П

Я заплатила за пластинку 1300 помойму, а за брекеты по 450 евро за челюсть (система брэкетов старая) дорогая выходила намного дороже, меня чуть жаба задушила, темболее, что он объяснил, что результат будет одинаково хорош, так зачем же платить больше)))) я готова походить в них на пол года больше. А сколько вам обходиться лечение?

maranta, а вы случайно не помните какая цена вопроса брэкетов Damon? спасибо!

Partajează acest post

Link spre post
maranta

выходит где-то на 100-150 евро- 1 челюсть дороже.

Partajează acest post

Link spre post
galina2

Noi cu fiica am cautat de mult un ortont bun.De jumatate de an ne tratam la Clinica la ciocala Omni dent la ortodont.Rezultatul e spectaculos,fiica a inceput sa zimbeasca,ceea ce nu facea inainte.Noi purtam bracheti Damon.A-m inteles ca sunt rezultate bune cu acest sistem .Suntem bucurosi ca am scapat de extractii.Costul este mai mare,dar suntem foarte multumiti de tratament.va recomand sa va adresati la acest medic.este o doamna tinara,dar cunoaste foarte multe si face minuni(altfel nu pot numi ceea ce face cu dintii fetei mele).Nea impresionat din prima zi de consultatie.vorbeste clar si raspunde bine la intrebari.La fiacare activare ne face fotografii si discutam impreuna in privinta tratamentului.Am inteles ca clinica este noua,seful lor este profesor universitar Sirbu Dumitru.

Partajează acest post

Link spre post
galina2

maranta, а вы случайно не помните какая цена вопроса брэкетов Damon? спасибо!

noi a-m platit cite 600 euro de arcada

Partajează acest post

Link spre post
Fifika

Salutare tuturor celor ce poarta sau vor sa poarte brekete. am sa va spun si eu isoria mea...Am avut un dinte strimb, era in spatele celorlalti (pe arcada superioara) - foarte urit se privea. Am decis la 24 de ani sa il indrept :). Am fost la 3 medici, la Negruzi, la un particular si la Policlinica Stomatologica Republicana de pe Vlaicu Pircalab, la Doamna Tiple Ana. Am ales-o pe D.Tiple, pt ca m-am gindit ca are mai multa experienta (iti dai seama din start de asta), ea are peste 50 de ani, este cam severa, lucreaza cu sisteme breket obisnuite, de metal, costa aproximativ 300 de euro de arcada (dar fiecare pacient poate sa aiba nevoie si de alte aparate, de aceea pretul difera in particular). Mi-a spus ca tratamentul o sa dureze 1 an +- 3 luni, am fost sapt trecuta la ea (la 10 luni de la instalare) si mi-a spus ca in decembrie le scoatem!SUPER!Sunt foarte multumita! 

Partajează acest post

Link spre post
Rijek

Salutare tuturor celor ce poarta sau vor sa poarte brekete. am sa va spun si eu isoria mea...Am avut un dinte strimb, era in spatele celorlalti (pe arcada superioara) - foarte urit se privea. Am decis la 24 de ani sa il indrept :). Am fost la 3 medici, la Negruzi, la un particular si la Policlinica Stomatologica Republicana de pe Vlaicu Pircalab, la Doamna Tiple Ana. Am ales-o pe D.Tiple, pt ca m-am gindit ca are mai multa experienta (iti dai seama din start de asta), ea are peste 50 de ani, este cam severa, lucreaza cu sisteme breket obisnuite, de metal, costa aproximativ 300 de euro de arcada (dar fiecare pacient poate sa aiba nevoie si de alte aparate, de aceea pretul difera in particular). Mi-a spus ca tratamentul o sa dureze 1 an +- 3 luni, am fost sapt trecuta la ea (la 10 luni de la instalare) si mi-a spus ca in decembrie le scoatem!SUPER!Sunt foarte multumita! 

Здравствуйте . Не подскажите номер врача у которого вы ставили брэкиты????

Девочки, здравствуйте. Прочитала всю тему, но так толком и не не смогла решить к кому же идти!

Планирую поставить себе обычные металлические брекеты .... сколько это сейчас стоит ??? И к кому лучше пойти??? 

Буду очень признательна, если кто-то ответит!!!  :rolleyes:  :rolleyes:

:rolleyes:

Editat de Rijek

Partajează acest post

Link spre post
Fifika

Здравствуйте . Не подскажите номер врача у которого вы ставили брэкиты????

Девочки, здравствуйте. Прочитала всю тему, но так толком и не не смогла решить к кому же идти!

Планирую поставить себе обычные металлические брекеты .... сколько это сейчас стоит ??? И к кому лучше пойти??? 

Буду очень признательна, если кто-то ответит!!!  :rolleyes:  :rolleyes:

224 – 392 nr de la registratura ...intrebati medicul Tiple Ana si o sa ve spuna orele de primire.Rindul nu e mare, in plus ea lucreaza foarte repede!

Partajează acest post

Link spre post
bigmama

Кто знает во сколько обойдутся брэкеты системы Дамон у доктора Соломона? 

Partajează acest post

Link spre post
corina.dodita1@gmail.com

Snejok_L a mojno telefon ili site Соломона. v kakoi klinike?

да у Соломона. Трифан очень проф.ортодонт, но брекеты обошлись бы мне в 2 раза дороже. надеюсь что все будет хорошо, сникерсы больше не буду кушать. я очень переживаю, очень очень, но прошел только месяц но мои передние зубки соеденились. вроде Соломон работает с такими же брекетами что и Трифан.
ооо 3 года, это так много, у меня вроде не так сложно, г-жа Трифан на консультации сказала что в моем случае 1год и 6 месяцев, у Соломона от 1,6 до 2 лет мах.

Partajează acest post

Link spre post

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum