Postări Recomandate

SuperWoman

salut fetelor, as vrea sa ma impart cu voi cu informatia pe care o am despre aceasta marca de cosmetice si despre experientza mea. Toata viata am fost o victima a publicitatilor si produselor" de elita" foarte scumpe. Din sampoane pentru par foloseam doar kerastase, redken, keranove etc. pentru fata - doar lancome , clinique, matis. La un moment dat am aflat de la niste persoane apropiate si influiente in sfera aceasta ca Viorica are contract de vinzari cu Dior, si le trimit un fel de baza - crema in butoiase pentru ca ei sa produca cremele lor ""minune"" Dior. Asa am hotarit eu sa incerc aceste produse.Am inceput de la sampon cu castane si cel de urzica :spiteful: , si mi-a placut foarte mult, nu se ingrasa parul asa repede ca dupa cele scumpe, si il face foarte lucios.Apoi am incercat balsamul pentru par vopsit, scrab pentru fatza etc.

La final pot sa spun ca nu merita sa cheltuiti bani enormi pe produse Bio de import, daca le avem pe ale noastre si costa banutzi, iar banii economisiti le cheltui pe ""modnitza" mea care creste. Nu este in nici intr-un fel publicitate, chiar as vrea sa aflu si parerea voastra :girl_wacko:

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
ary

Eu am folosit sampon cu romanita si nu mia placut deloc. A inceput sa-mi cada foarte tare parul. Am tot insistat, nu credeam ca e din vina samponului. Dar am ajuns la o situatie imposibila, imi cadea parul ca niciodata. Dupa ce am schimbat samponul, imediat am scapat de aceasta problema....

Partajează acest post

Link spre post
SuperWoman
Eu am folosit sampon cu romanita si nu mia placut deloc. A inceput sa-mi cada foarte tare parul. Am tot insistat, nu credeam ca e din vina samponului. Dar am ajuns la o situatie imposibila, imi cadea parul ca niciodata. Dupa ce am schimbat samponul, imediat am scapat de aceasta problema....

poate trebuie sa incerci altul, cu al extract. Totusi fiecarui om nu poate sa i se potriveasca unul si acelasi produs, este individual. Eu ma bucur ca mie mi se potriveste si nu-mi cade nici un fir de par de la el. Tin minte am cumparat Revalid shampoo de vrio 300 lei, special impotriva caderii, si mai n-am ramas cheala :girl_wacko: . Cu ce te folosesti acum?

.

Partajează acest post

Link spre post
Наталис

если честно, у меня вызывает малость улбыку фраза "Viorica are contract de vinzari cu Dior, si le trimit un fel de baza - crema in butoiase pentru ca ei sa produca cremele lor ""minune"" Dior. "

Partajează acest post

Link spre post
SuperWoman
если честно, у меня вызывает малость улбыку фраза "Viorica are contract de vinzari cu Dior, si le trimit un fel de baza - crema in butoiase pentru ca ei sa produca cremele lor ""minune"" Dior. "

ето хорошо, значит вы позитивно настроеный человек, а информация 100% правда, иначе я бы не писала если не была бы уверена.

Partajează acest post

Link spre post
danusic

Cchiar buna idea sa vorbim despre produsele noastre! :spiteful:

Eu de multe orima uit la cremele de la Viorica,dar de ce nu le cumpar?pentru ca inca nu am auzit pe nimeni,nici pro sinici contra.

Ca atare se spune ca trebuie sa folosesti cosmeticele tariii unde traiesti,caci sunt facute din produse pe care le consumam,din apa pe care-o bem.........si atunci ele aduc beneficiu,dar eu sincer am cumparat numai scrab de fata si asta a fost demult. :girl_wacko:

Partajează acest post

Link spre post
SuperWoman

prin aceasta tema, nu am vrut sa induc lumea in eroare prin birfe, ci sa ma impart cu informatia pe care o am, si nu le indic la nimeni sa se foloseasca anume de aceasta marca, doar ma impart cu propria impresie :pardon:

Ca atare se spune ca trebuie sa folosesti cosmeticele tariii unde traiesti,caci sunt facute din produse pe care le consumam,din apa pe care-o bem.........si atunci ele aduc beneficiu,dar eu sincer am cumparat numai scrab de fata si asta a fost demult. :spiteful:

da da am auzit si eu de asa ceva. Si inca am vrut sa spun ca daca am cumpara mai des produse autohtone si am sustine piata noastra, am trai mai bine cred eu, asta nu si in cazul cind chiar nu ti se potriveste deloc :girl_wacko:

Editat de @niri

Partajează acest post

Link spre post
danusic

Dar eu as crede,pentruca suntem o tara cu de toate,aerul e mai curat,caci nu suntem tare industrializati,ierb

urile cresc in codrii,asa ca materie prima este de calitate,si plus cred ca pretul accesibil.

da,poate ca cumpara Diorii de la noi materia prima :girl_wacko:

Partajează acest post

Link spre post
SuperWoman
Dar eu as crede,pentruca suntem o tara cu de toate,aerul e mai curat,caci nu suntem tare industrializati,ierb

urile cresc in codrii,asa ca materie prima este de calitate,si plus cred ca pretul accesibil.

da,poate ca cumpara Diorii de la noi materia prima :spiteful:

Mersi pentru sustinere, asa si am crezut ca nimeni nu ma va crede :pardon: , doar ca informatia intradevar e 100% precisa. :girl_wacko:

Partajează acest post

Link spre post
Amanda

De fapt, am auzit si eu ca Viorica trimite materie prima in strainatate.

Partajează acest post

Link spre post
Beauty
Mersi pentru sustinere, asa si am crezut ca nimeni nu ma va crede :spiteful: , doar ca informatia intradevar e 100% precisa. :girl_wacko:

v-o spun cu siguranta ca Viorica Cosm. exporta materie prima, n-au de ce sa nu te creada :pardon:

p.s. nu din auzite, dar stiute :)

Editat de Beauty

Partajează acest post

Link spre post
SuperWoman
v-o spun cu siguranta ca Viorica Cosm. exporta materie prima, n-au de ce sa nu te creada :pardon:

p.s. nu din auzite, dar stiute :)

:spiteful:

apropo ei au si site-ul lor, destul de bun pentru Moldova

http://www.viorica-cosmetic.com/cat.php?cat=1207412703

bine ar fi sa-si mai largeasca asortimentul :girl_wacko:

Editat de SuperWoman

Partajează acest post

Link spre post
Amanda

Fetelor, dar care sunt acum preturi la Viorica?

Editat de Amanda

Partajează acest post

Link spre post
SuperWoman
Fetelor, dar care sunt acum preturi la Viorica?

Samponul stiu ca e 12 lei, balsamul pentru par - in jur la 30 lei( e marisor), cremele pentru fata nustiu cit, dar azi am de gind sa ma duc la magazinul lor central sa-mi cumpar crema pentru fata, in jurul ochilor si tonic de trandafir, apoi o sa va spun pretul :girl_in_love:

af4962bf08cd.jpg iata balsamul, mai sunt de doua feluri: pentru volum si pentru par normal, acesta e pentru par vopsit.

Editat de SuperWoman

Partajează acest post

Link spre post
SuperWoman

am auzit de acest gel de dus, ca este bun, vreau sa-l incerc, sa vedem....

Гель пилинг для душа SPA

Гель содержит измельченные волокна плодов Люфы, оптимально очищающие кожу и стимулирующие клеточное обновление. Оливковое масло увлажняет и питает кожу тела. Скраб выравнивает текстуру кожи, оставляя ощущение гладкости и шелковистости. Идеально подходит даже для самой чувствительной кожи.

41cbeb0d1f09.jpg

Partajează acest post

Link spre post
danusic

Cremele nu-s scumpe,eu la Metro am vazut sunt pentru toate tipurile de ten,costa,de la 60-90lei.eu cind le vad,imi zic gata termin pe aestea care le am si mi cumpar viorica,dar numai asa si ramin cu spusul :girl_in_love: uit pe urma, :spiteful: intru in magazin,imi iau de altele si tot asa.

SuperWoman asteptam cumparaturile,si sa ne zici daca esti multumita.Mai stiii,poate trec si eu la cosmetica noastra......asta cind termin Vichy si Uriage

Partajează acest post

Link spre post
Katrin

Da, si eu am auzit ca Viorica Cosmetic exporta produse in afara tarii, nu stiu unde, cui etc etc. Personal de foarte multi ani folosesc de la ei crema de maini, ulei p-u masaj. In copilarie mama cumpara sampon de la ei si pot sa spun ca aveam un par cu mult mai sanatos si mai des ca acum. Cremele de fata nu le-am incercat, nici n-o sa le incerc cred. Am luat o data o lotiune cu extract din castravete, daca sincer nu mi-a placut.

Partajează acest post

Link spre post
D@isy

Ei au produse bune si folosesc multe componente naturale. Tatal meu a lucrat la Viorica si au in timpul studentii am lucrat un pic si stiu sigur ca exporta produse: eu am lucrat la ambalarea pafrumurilo, aveam comenzi mari, lucram in 3 schimburi. Aveau ei candva un balsam de par pe baza de miere - era foarte bun, nustiu acu daca il mai fac.

Eu folosesc de la ei: crema pentru picioare, e foarte bina, mai ales cand calcaile sunt crapate, uscate; crema pentru copii, ni se potriveste de minune.

Partajează acest post

Link spre post
Antina

Я работала на Виорике больше года в отделе продаж (2005-2006). В то время в Dior точно ничего не отправляли, на экспорт шла только продукция (в основном одеколоны, туалетные воды, шампуни). Все парфюмерные композиции для производства одеколонов, туалетных вод и духов закупались в Европе. Что хорошо в продукции (шампунях, кремах, маслах) - мало консервантов, натуральная основа. Я пыталась пользовалаться этой продукцией, но крема слишком жирные для моей кожи, шампуни сушат волос. Масла для массажа и детские хорошие, гели для душа нормальные, туалетной водой мама пользовалась, осталась довольна. Так что попробовать советую, а уже потом решить для себя, все-таки поддержка отечественного производителя - это хорошее дело :smile:

Partajează acest post

Link spre post
Marinicaa

Eu folosesc ulei pentru bebe imi place si nici nu e scump. :smile:

Partajează acest post

Link spre post
fabianna

Eu sunt hipersensibila la practic toate produsele cosmetice si chiar Vichy NORMADERM (e foarte bun pentru pori si fetele cu probleme) imi provoca iritatii pe fata, m-am adresat la medic si el mi-a propus sa incerc produsele cosmetice autohtone. In drum spre casa am trecut pe la magazin pentru cu totul alte treburi si am vazut productia Victoria din seria CLIVA bio cu extract din ulei de seminte de struguri si il folosesc deja 1 luna si sunt foarte multumita si comparativ cu Vichy care costa o sumedenenie de bani aceasta costa doar 40 lei . Sotului nu i-a venit sa creada ca am cheltuit doar 40 lei pentru o crema el saracutul era obisnuit cu sume exorbitante. :mail1:

Partajează acest post

Link spre post
SuperWoman
. Sotului nu i-a venit sa creada ca am cheltuit doar 40 lei pentru o crema el saracutul era obisnuit cu sume exorbitante. :mail1:

La mine a fost aceeasi istorie, sotul meu s-a bucurat foarte tare ca am renuntzat la scumpeniile mele :mail1: , care nu aveau nici un folos, iar de la uriage, am avut odata fatza ca o rosie cu bubitze.

Partajează acest post

Link spre post
@niri

А где эта косметика продается?

Partajează acest post

Link spre post
Katrin

Stefan cel Mare intersectie cu Armeana au magazin, dar am vazut se vinde si in UNIC.

Partajează acest post

Link spre post
SuperWoman

In Green Hills tot se poate gasi cite ceva:sampon , balsam, scrab.

Partajează acest post

Link spre post

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum