Masha28

Vreau Sa Infiez Un Copilas

Postări Recomandate

Vizitator Irina

Cu placere,iata cu ce Va pot ajuta: http://kindmd.ru/en/help/13/

bd. Cuza-Voda, 29/4 , (373-22) 766688, 774696, 664337,766733 Director Maria Ivanovna

Sper sa Va fie de folos!

Acolo sint 95 de copilasi,care-si asteapta parintii...Domnul sa Va ajute!

Vä multumesc de informatie, despre Cuza -Vodä am auzit..., adicä nu se poate de nimerit asa usor acolo, si de ce nu dau indreptare de asistenta socialä la Cuza -Vodä dacä tot sint atitea copii in asteptare??? Si aici pe Forum sint citiva pärinti din oras cärora li se dä acelas räspuns cä-ci nu sint copii la adoptie pe momentul dat...

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
tezoro69

Vä multumesc de informatie, despre Cuza -Vodä am auzit..., adicä nu se poate de nimerit asa usor acolo, si de ce nu dau indreptare de asistenta socialä la Cuza -Vodä dacä tot sint atitea copii in asteptare??? Si aici pe Forum sint citiva pärinti din oras cärora li se dä acelas räspuns cä-ci nu sint copii la adoptie pe momentul dat...

Nu prea cred,ca nu sint copii la adoptie!Eu gindesc ca trebuiesa mergeti personal acolo-sa vorbiti cu directia,din cauza traficului de copii,ei au frica mare de acest proces,cred ca va dati seama...E si normal ca asa gen de discutii nu se facpe telefon...Nu cedati,daca aveti dorinta asta-pur si simplu mergeti acolo!Bafta!

Partajează acest post

Link spre post
Burundu4ok
http://mama.md/topic/4384/ обратите внимание на эту тему. Здесь все подробно написано и даже есть опыт родителей которые уже усыновили. Удачи вам!!!

Partajează acest post

Link spre post
lucaroxana25

doamne ajuta in tot ce vati propus si dzeu sa aiba grija de dvoastra si intreaga familie

Partajează acest post

Link spre post
Vizitator viorica tcaci

De vre-o 2 ani ma tot gandesc cu sotul sa infiintam un copilas orfan dar pentru asta trebue sa plecam la Moldova cu totul ca sa-l infiintam.

De aceea poate cunoasteti vri-un site cu copii orfani si cu poze de-a lor , tare mult as vrea sa pot sa caut viitorul meu copilas pe care tare mult il dorim si sper ca curınd va veni momentul cand vom pleca la Moldova pentru a incepe a strınce toate actele pentru infiintare.

Multumes mult.

salut ma numesc viorica tcaci am 12 ani si vreau casama ia cineva la adoptie si nare cine varog luatima cineva sunt de falesti dela centru casa sperantei raionul falesti strada stefan cel mare 38 bine varog sama cautati

Partajează acest post

Link spre post
Vizitator catiusa

salut
sunt moldoveanca dar traiesc in strainatate sunt casatorita si as vrea sa rog mama care doreste sa dea copilul spre infiere sa ma ajute sa-mi implinesc visul "sa infiez un copilas"care este interesat va rog sa-mi scrieti pe casuta postala catrina00@yandex.ru

Partajează acest post

Link spre post
Marias

Ma bucur sa vad si sa aud ca sint persoane care isi vor mult copii si merg chiar si la riscul infierii. Bravo, sa va dea Dumnezeu sanatate si rabdare.

Dar vreau sa atentionez ca exista persoane care afla astfel de informatie pt a lua copilul si a-i vinde organele, a-l vinde in robie, sau pt a cersi pe strazi. 

E foarte foarte neplacut ce va spun eu aici, inteleg! Dar va rog sa aveti grija cui ii inminati viata copilasului Dumneavoastra si cui ii dati date de contact.

Stiu ca nu e ceva nou ce scriu, dar atentionez pt cei care nu sint la curent.

Partajează acest post

Link spre post
Sweet_Mommy

Ma bucur sa vad si sa aud ca sint persoane care isi vor mult copii si merg chiar si la riscul infierii. Bravo, sa va dea Dumnezeu sanatate si rabdare.

Dar vreau sa atentionez ca exista persoane care afla astfel de informatie pt a lua copilul si a-i vinde organele, a-l vinde in robie, sau pt a cersi pe strazi. 

E foarte foarte neplacut ce va spun eu aici, inteleg! Dar va rog sa aveti grija cui ii inminati viata copilasului Dumneavoastra si cui ii dati date de contact.

Stiu ca nu e ceva nou ce scriu, dar atentionez pt cei care nu sint la curent.

Marias, daca aveti careva informatii concrete, nu doriti sa le impartiti aici? Sau macar sa descrieti istoriile in detalii? Eu am infiat un copil inca in 2009, de atunci cunosc si angajatii de la casa de copii, si din organele de protectie a drepturilor copiilor, si de la organizatii internationale, si niciunde nu am auzit nici o istorie teribila cu organe sau robie. Eu cred inainte de a face astfel de afirmatii ar fi bine sa aveti careva nume reale si istorii reale!!

Partajează acest post

Link spre post
mariuka

Честно говоря, не понимаю какая связь усыновления и вот этого:

Dar va rog sa aveti grija cui ii inminati viata copilasului Dumneavoastra si cui ii dati date de contact.

И уж, если  на то пошло, то в случае наличия какой-то информации о намерениях усыновления с какими-то иными целями, то наверное не в эту тему писать загадками, а в соответсвующие органы/службы надо обращаться.

Partajează acest post

Link spre post
Sweet_Mommy

Вот именно я это и написала Marias. Пусть напишет хотя бы об одном (!) конкретном случае, можно и не раскрывая имен или подробностей!

Как будто и так мало трудностей в области усыновления...

Partajează acest post

Link spre post
costelenuta

Marias, daca aveti careva informatii concrete, nu doriti sa le impartiti aici? Sau macar sa descrieti istoriile in detalii? Eu am infiat un copil inca in 2009, de atunci cunosc si angajatii de la casa de copii, si din organele de protectie a drepturilor copiilor, si de la organizatii internationale, si niciunde nu am auzit nici o istorie teribila cu organe sau robie. Eu cred inainte de a face astfel de afirmatii ar fi bine sa aveti careva nume reale si istorii reale!!

buna as vrea sa inffiez un copil dar nustiu care este procedura nustiu la cine sa maadresez puteti sama ajutati cun sfat daca oricum aveti un copil infiat

Partajează acest post

Link spre post
Zefirka

Девочки , те кто задумал благое дело- удачи вам!!!

Это очень радостно что не смотря ни на что, семьи хотят усыновлять деток.

Есть родственики которые взяли деток и парадокс в том что они похоже на своих приемных родителей и конечно же так же любимы как и свои родные ( кровные).

Ну ,а то что ,после доброго дела беременеют и те кому ставили даже диагноз бессплодие и врачи не давали шансов , это не удивительно , есть обьяснение и физическое и психологическое и Божья Благодать!

Editat de Zefirka

Partajează acest post

Link spre post
Victoria2008

Сегодня я решила поделится своей счастливой историй и надеюсь кому то она поможет как и мне когда то помогли чие то рассказы когда я не решалась на усыновление.

Однажды просмотрев очередную программу"Пока все дома"где каждый раз показывали малышей из детского дома,снова в слезах я спросила мужа как он относится к тому чтобы усыновить малыша.И вот так все и началось,конечно мой самый лучший муж на свете был на все согласен.На тот момент мы были женаты 5 лет.за это годы мы неисправно сдавали анализы,ходили по разным клиникам,но все безрезультатно.Почти все врачи сначала занимались нашими проблемами с рвением а потом когда становилось понятно что все хорошо а беременность не наступает ,все говорили "на то Божья воля"вы еще молоды-значит еще не время."Было трудно это пережить и были ощущения что жить не хочется и смысла нет,тяжело было принять этот страшный диагноз-бесплодие.Эти постоянные вопросы а когда же вы заведете детей и наверное после моего случая я никогда не задам этот вопрос.Мы держались из последних сил,у меня в душе была сплошная открытая рана.нас отправили на Эко но чувства странные какие то были,не тянуло меня туда и все(сейчас понимаю почему,на тот момент уже родился наш будущий малыш).и тогда я твердо сказала нет-ждем и в очередной раз встал перед нами вопрос об усыновлений.И вот так маленькими шажками мы приближались к нашему счастью.Ч очень много зачитывала рассказы реальных усыновителей ,они стали мне поддержкой и дали сил идти вперед,ну и конечно нас поддержали родители,братья и сестры.Конечно нелегок был путь,но мы чувствовали невероятную Божью силу,которая помогало нам не останавливаться.Когда документы были еще в сборе(на тот момент мы еще в очереди стояли)нам позвонили и сказали что есть Мальчик/7 месяцев.Мы конечно не знали что сказать-хотели девочку а тут мальчик,но решились.После того как получили разрешение на осмотр ребенка -пулей туда в дом малютки.Едем к малышу-молчим,зашли во внутрь ,было тихо,запах каш как в детском садике,поднялись по лестнице.Я не могу передать что мы тогда чувствовали,у меня сердце билось в 10 раз сильнее,руки дрожали,ноги тоже,успокоится не могла.Нас встретила медсестра и любезно попросила подождать,эти минуты казались вечностью.И вот открывается дверь и выносит нам маленького с большими глазками малыша.Это невероятное ощущение.,от переживаний и от эмоций я даже не могла его на руках взять,я отвернулась и плакала,не могла поверить что это происходит со мной.Муж взял его и сказал "ну привет сынок",и тогда было уже понятно что он наш.Вся в слезах я взяла своего малыша и нежно обняла.С того момента нам не было покоя.В тот день нам позволили всего 5 мин его подержать .Придя к главврачу в кабинет нас спросили "ну что понравился? пишите на него согласие,чтобы его никому не показывали больше".Громко сказали да и с того дня мы стали официальными его опекунами.На протяжения 2 недель мы ходили к нему,гуляли с ним,и подготавливали остальные документы для того чтобы забрать его домой.И вот долгожданный день -готовим коляску,одежду и едем за сыном.В тот день я понимала что наша жизнь изменилась навсегда.Мы его забрали домой и то что мы чувствуем с того дня и до сих пор не передать словами.У нас замечательный сыночек который похож на нас,необычный и веселый мальчик который подарил нам долгожданные слова "мама и папа".каждый раз когда слышу эти слова понимаю что я действительна стала мамой и я счастлива. Не сказать что было легко,4 суда,7 месяцев ожиданий и мы стали его официальными родители,ребенок получил нашу фамилию и новое свидетельство о рождений,где в строке мама и папа были мы.Мы справились со всеми трудностями и в этом нам помог Бог.Мы смотрели на все с оптимизмом и благодарили Бога за такую возможность стать его родителями,это не мы его выбрали а он нас.

Нам сейчас 2,5 годаи радости нет предела.Я стала по настоящему жить в роли мамы.Поэтому верьте в чудо и если вы начали ,не останавливайтесь.Не каждому дано это пережить но если вам это дано значит вы избранные и вы это почувствуйте!!! Удачи вам с вашим маленьким комочком счастье!!!

Partajează acest post

Link spre post
LarisaO

Buna ziua. Noi neam hotarit sa infiem un copilas de la 0-12 luni avem toate actele necesare controlul medical am depus la Asistenta Sociala am trecut cursurile pregatitoare pentru parintii adoptivi. Deja avem deciziea si certificatul si asteptam dar e tare lunga asteptarea aceasta. Spunetimi varog ce pasi am trebui sa urmam ca sa gasim copilasul nostru mai repede. Sa mai confruntat cineva cu asa ceva? Sau poate ar trebui sa merjem pe la orfelinate? Mersi

Partajează acest post

Link spre post

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum