Katrin

Angela Parii, Centrul Planificarii Familiei*

623 сообщения в этой теме

Buna ziua!

Eu și soțul încercăm să avem un copil de circa 4 ani (mai avem doi băieței, dar ne dorim foarte mult al treilea copil). Am urmat diverse investigații, diverși medici, diagnoza este rezervă foliculară redusă. Teoretic, aș putea rămâne însărcinată, dar... sarcina se lasă așteptată. Fetelor, am 37 ani, vreau iarăși să mă adresez la alt medic cu problema mea, nu mă pot liniști, soțul îmi spune să nu mai facem nimic, avem doi copii, însă eu nu pot renunța la visul meu. Vreau să mă adresez la dna Angela Parii cu problema mea, voi, care cunoașteți mai bine pe dna doctor, cum credeți m-ar putea ajuta? Merită oare să mai încerc odata sau cu așa diagnoză mai bine să renunț?

Eu v-as recomanda sa va adresati la Medpark la Diana Al-Faraj. Consultatia si uzi  este gratis. Este nevoie doar de programare prealabila. La virsta dv. chiar sa fie totul in regula sansele de a ramane insarcinata natural sunt mici. Cind rezerva ovariana este mica chiar si in cazul FIV sansele sint de aproximativ 20 %. Organizmul nu raspunde la medicamentele pentru stimulare. Daca va decideti la FIV la Medpark in pret intra toate medicamentele pentru stimulare, analizele,consulatiile medicilor etc.

Поделиться этим сообщением

Buna ziua!

Eu și soțul încercăm să avem un copil de circa 4 ani (mai avem doi băieței, dar ne dorim foarte mult al treilea copil). Am urmat diverse investigații, diverși medici, diagnoza este rezervă foliculară redusă. Teoretic, aș putea rămâne însărcinată, dar... sarcina se lasă așteptată. Fetelor, am 37 ani, vreau iarăși să mă adresez la alt medic cu problema mea, nu mă pot liniști, soțul îmi spune să nu mai facem nimic, avem doi copii, însă eu nu pot renunța la visul meu. Vreau să mă adresez la dna Angela Parii cu problema mea, voi, care cunoașteți mai bine pe dna doctor, cum credeți m-ar putea ajuta? Merită oare să mai încerc odata sau cu așa diagnoză mai bine să renunț?

De ce nu cititi tema, sunt pareri diferite.

Buna ziua!

а мужа Вы проверяли?

Am fost la dna Diana, mi-a spus ca șansele sunt foarte mici de a rămâne însărcinată, chiar dacă ne hotărâm la FIV la fel puțin probabil sa fie rezultat pozitiv, unica șansă ar fi histerosalpingografia, dar nici așa nimeni nu da garanție. Sotul a făcut spermograma, totul perfect. Vreau sa mai încerc alt medic, nu pot crede ca nu se mai poate face nimic. ..

Am fost la dna Diana, mi-a spus ca șansele sunt foarte mici de a rămâne însărcinată, chiar dacă ne hotărâm la FIV la fel puțin probabil sa fie rezultat pozitiv, unica șansă ar fi histerosalpingografia, dar nici așa nimeni nu da garanție. Sotul a făcut spermograma, totul perfect. Vreau sa mai încerc alt medic, nu pot crede ca nu se mai poate face nimic. ..

daca aveti posibilitate financiar de a incerca FIV-incercati ca sa nu va para rau mai tirziu. Poate va fi vre-o minune!

Mai rau cind nici bani nu sint si nici sanse. sau incercati histerosalpingografia......incercati de toate daca financiar vi se permite

Buna ziua!

Nu prea inteleg de ce vi se spune ca o sansa ar fi histerosalpingoscopia daca problema e in rezerva ovariana. Este Doar histeroscopie plus verifIcarea trompelor.

Fetelor

Cine a trecut roeghenul la Malinovschii, trebuie de mancat de dimineata sau nu?

Fetelor

Cine a trecut roeghenul la Malinovschii, trebuie de mancat de dimineata sau nu?

Se poate. Ce are una cu alta? 

Se poate. Ce are una cu alta? 

Nu stiu, asa scrie in internet

si aici, pe forum citisem

Nu stiu, asa scrie in internet

si aici, pe forum citisem

Se poate ceva usor cu citeva ore inainte de procedura. Asa am facut eu ..Poate sint cazuri cind nu se poate deloc.Dar nu am auzit..am facut de citeva ori. Inclusiv si la Malinovschi. Rezultatul era la fel. Dar daca aparatul este modern precis mincarea nu are un rol atit de important. Medicul oricum trebuie sa va explice ce si cum. Eu de exemplu si seara am avut cina usoara ..boabele nu se poate. 

Se poate ceva usor cu citeva ore inainte de procedura. Asa am facut eu ..Poate sint cazuri cind nu se poate deloc.Dar nu am auzit..am facut de citeva ori. Inclusiv si la Malinovschi. Rezultatul era la fel. Dar daca aparatul este modern precis mincarea nu are un rol atit de important. Medicul oricum trebuie sa va explice ce si cum. Eu de exemplu si seara am avut cina usoara ..boabele nu se poate. 

Am citit prin net de asta si m-a uimit

Medicul nu a spus nimic

Stiu, ca cind cu iod, trebuie de mancat neaparat

Gata, deja am trecut.Merci pt raspuns

Daca, nu este secret, unde ai mai facut?

Девочки хочу обратиться к доамне Анжеле впервые, как думаете если пойду после 13,00 я попаду к ней? Какие анализы она вам говорила сдавать, и где? спасибо за инфу

Девочки кто был не давно у Анжелы Парий, напомните пожалуйста как ее найти, где она работает, я в цмире еще ни разу не была, жду вашего ответа

Centrul de Planificare a Familiei

str. Burebista, 93 (teritoriul Institutului Mamei şi copilului) 
 (22) 56 79 31 -intrebati la receptie daca este la serviciu ca sa nu fie plecata la conferinte si va apropiati la Dumneaei,sau cautati aici pe forum mobilul ei si sunati-o...........primeste cum intrati in cladirea CPF in stinga la primul etaj, nu va urcati pe scari.

7 минут назад, cristalyna сказал:

Centrul de Planificare a Familiei

str. Burebista, 93 (teritoriul Institutului Mamei şi copilului) 
 (22) 56 79 31 -intrebati la receptie daca este la serviciu ca sa nu fie plecata la conferinte si va apropiati la Dumneaei,sau cautati aici pe forum mobilul ei si sunati-o...........primeste cum intrati in cladirea CPF in stinga la primul etaj, nu va urcati pe scari.

спасибо большое, а не помните номер кабинета?

6 минут назад, MTVTaniushka сказал:

спасибо большое, а не помните номер кабинета?

O sa vedeti scris pe usa numele. Biroul e pe partea stinga, pe la inceput. Plus, acolo tot timpul e rind mare, nu prea ai cum confunda.

daca ceva puteti sa intrebati la receptie cind intrati si o sa va indrume....dar o sa gasiti usor,principalul Dumneaei sa va poata primi....sa ne scrieti cum v-a parut!

14 часов назад, lina сказал:

Nu stiti, dnei este la serviciu? nu e in concediu?

Она уже на работе с прошлой недели.

1 пользователю нравится это

сегодня говорила что с 04.08 её не будет

2 пользователям нравится это

Fetelor

merci

В 17.07.2017 в 22:14, lina сказал:

Nu stiti, dnei este la serviciu? nu e in concediu?

Fetelor eu iarasi cu ale mele

Daca nu vii greu, puteti sa rezicati ca pleaca sa nu?

Создайте аккаунт или авторизуйтесь, чтобы оставить комментарий

Комментарии могут оставлять только зарегистрированные пользователи

Создать аккаунт

Зарегистрировать новый аккаунт в нашем сообществе. Это несложно!

Зарегистрировать новый аккаунт

Войти

Есть аккаунт? Войти.

Войти

• Недавно просматривали   0 пользователей

Ни один зарегистрированный пользователь не просматривает эту страницу.