AaNGEL

Teodor Dance Studio

Postări Recomandate

AaNGEL

Cine isi duce copilul la Teodor dance studio spuneti parerea voastra. Cum e? De la ce virsta primesc copiii? Si cum va pare?

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
anghelina78

Cine isi duce copilul la Teodor dance studio spuneti parerea voastra. Cum e? De la ce virsta primesc copiii? Si cum va pare?

Azi am fost prima zi. Costa 400 lei in luna. Fetita mea e in grupa de 3-4 ani cea mai mica mie mi-a placut.

Partajează acest post

Link spre post
МАМзель
Azi am fost prima zi. Costa 400 lei in luna. Fetita mea e in grupa de 3-4 ani cea mai mica mie mi-a placut.

о, расскажите пожалуйста подробней :curtsey: )))...

где находится? во сколько бывают занятия? а стиль, направление танцев?

спасибо)))

Partajează acest post

Link spre post
Irinka

La noi merge o fetita din grupa de la gradinita si mamica ei a spus ca e 340 lei pe luna? Ei merg in sectorul Riscani, linga manej.

Partajează acest post

Link spre post
AaNGEL

Pe linga taxa lunara se mai plateste pentru lectii particulare ca la Codreanca sau nu? Cind si de cite ori pe saptamina se petrec orele de dans?

Partajează acest post

Link spre post
NataCris

ACUS O SA-MI EXPEDIEZE DATELE INFO MANAGERUL STUDIOULUI SI AM SA LE PLASEZ AICI

dar sigur ca primesc de la 4 ani, exceptie se fac doar daca copilul este vazut de profesori si acestia decid ca pot fi acceptati si mai devreme. Ei au 3 sedii - Botanica, Sculeanca si Riscani. La Botanica pretul este de 400 lei pe luna, iar la Sculeanca si Riscani - 350 lei. Lectiile au loc de doua ori pe saptamina. Costumele se cos la atelierul lor, dar parintii platesc doar materialul, lucrul nu se plateste. Doua ori in an au loc concerte estimative cu participarea copiilor care costa circa 400 lei. Participarea nu este obligatorie...partic

ipa cine doreste, daca nu vrei sa participi - nu platesti acesti bani. Adresa exacta si tel am sa dau mai tirziu.

Partajează acest post

Link spre post
NataCris

Studio 1

str. Florica Nita, 7/2, tel.: 54-97-97, 21-20-94

Studio 2

str. Bucuriei, 1/6, tel.: 59-51-51, 58-20-26

Studio 3

bul. Decebal, 80, tel.: 63-28-77

iar aici mai multa info despre tot

http://www.centralstudiodan

ce.com/?go=studio&s=12

Editat de Nata&Cris

Partajează acest post

Link spre post
Vizitator virginika

Buna ziua eu sint noua pe aici dar as dori sami dau fata mea de 14 ani la un cerc de dans sportiv da sa nu coste mai mult de 200 lei va rog mult ajutatima.multumesc anticipat :girl_in_love: :girl_in_love:

Partajează acest post

Link spre post
Mela

Eu am fost la Teodor si nu mi-a placut deloc...nu a fost ceea la ce m-am asteptat .[/size][/size]...(

Editat de Mela

Partajează acest post

Link spre post
aniram

Fetelor salut, si fetita mea a frecventat Teodor grupa de 5-6 ani, am participat in iarna la concert . Mia placut . S-au dat si diplome celor care au participat.In vara aceasta fetita nu a mai dorit sa mearga cred ca din cauza ca acasa ii era mai interesant cu prietenii

In principiu acest studiou este un fel de aerobica pentru copii.

Partajează acest post

Link spre post
AaNGEL

Noi mergem de o luna la Teodor la Riscani in grupa 3-4 ani. Copiilor le place, doar ca is 5 copii in grupa si daca nu se mai inscrie nimeni , avem toate sansele ca vor inchide grupa data. :( Noua ne va parea foarte rau daca asta se va intimpla.

Partajează acest post

Link spre post
aletta

Noi mergem a treia luna deja la Teodor, la Botanica. Iata acum ne pregatim de lectia deschisa, care va avea loc in Palatul National pe 27 decembrie. Sigur ca paritii suporta cheltuielile, dar cred ca merita pentru ati vedea odorasul pe scena cea mare :lol: fie chiar si printre douazeci alti copii :curtsey:

Dar cite emotii :cry:

Editat de aletta

Partajează acest post

Link spre post
МАМзель

Кто то еще ходит в теодор на танцы?

какие впечатления?

Partajează acest post

Link spre post
marusecika

надюш- лично мы не ходили- но у нас нанашка водила девочку- ушли они от туда- с хореографией лажа- одни и те же движения- за репетиции- типа надо подготовиться к концерту- оплата=оплате месячной- костюмы которые делают- ногами сделаны- и за это деньги берут(((- на концерт берут по принципу- заплатили-костюм купили- значит танцуете- а если ребенок талантлив, но чего то не было- ну не хватало на все репетиции- сидит в стороне- не танцует

концерт у них кстати действительно был фиговый

короче перешли они в спейс- там дочка нашей сотрудницы танцует и довольны как слоны- и дешевле в 2 раза и с детками возятся и в конкурсах учавствуют- теодор больше себя как типа студию позиционирует- а вот продвигать своих- это как то у них не выходит- а в спейсе детки на чемпионаты з атеже деньги едут, их продвигают- а в старшем составе они многие уже сами зарабатывают- за выступление им платят

даже с девочкой из спейса была ситуация- алеся мастер спорта - куча наград- пришла в теодор- у двочки международные дипломы+ и наши кодрянковские конкурсы- они ей заявили- мол- мы вас возьмем ка новичка- на общих условиях- платите- дальше видно будет- а когда алеся в спейс пришла- так ее там с руками и ногами схватили- и танцует девочка теперь еще и зарплату получае, и на международные ездит

Partajează acest post

Link spre post
Melisa
Кто то еще ходит в теодор на танцы?

какие впечатления?

Noi am mers la Teodor 1 an de zile la sculeanca 350 de lei pe luna. Fetita mea e cam plinuta si am hotarit sa combinam sport si dans sportiv. Am ramas extrim de nemultumiti. In primul rind ei primesc pe toti principalul sa platesti, adaugatorul costa la 200 de lei ora si asta luind in consideratie ca copilul nu este singur. Am participat si noi la concertul la Paltul national am strins bani pentru costume (fustite in patratele foarte scurte) cam 250 de lei. Cit costa asa material? lasati sa fie 100 de lei metru. Nu mers un metru pentru o fustita. Si Dvs. ziceti ca ei nu iau bani pentru cusut!!!!!!!!!!!!??????? La urma urmei ei au zis ca costumele ramin la Teodor si este proprietatea lor. Cind la concert vrei sa-ti vezi copilul? Plateste tot atit ca si spectatorul care pur si simplu vine sa vada.

O DA! Desigur cind vezi cum se misca fetele antrenoare deacolo si iti imaginezi ca si copilul tau ar putea asa.... Esti gata sa dai totul. Dar noi am refuzat caci taaaaaaaare nu-mi place cind cinevacrede ca eu sunt o proasta si nu stiu cit si ce costa. In genere fetelor sunt sigura ca ma sunt cercuri la noi in oras inafara de Teodor si Conrenca care tot fac fata.

Partajează acest post

Link spre post
МАМзель

Маша, спасибо за советы!

а что такое спейс и где оно обитает :girl_in_love: ?

Partajează acest post

Link spre post
AaNGEL

Noi mergem la Teodor la Riscani. Fetele sunt tare multumite. La concert daca doreai sa vezi, puteai dupa culise sa stai gratis, dar locul in sala il cumparai (de altfel sala ar fi plina de rude). Noua ne-au spus ca costumul il putem lua in arenda cu 60lei. Lectii adaugatoare trebuie inainte de concert(care nu este obligatoriu), care costa 400lei si constau in 8 lectii plus concert de proba pe scena, unde parintii asista gratis. Copiii invata diverse miscari si dansuri. De multe ori am asistat la grupele mai mari, si ei odata la 2 saptamini schimbau dansurile. Nu stiu, poate depinde si de profesor, dar de profesorul nostru sunt foarte multumita.Nu fiecare profesor e gata sa se ocupe cu un copil de doi ani si jumatate, dar ea s-a apucat si a trezit interes in copil.

Partajează acest post

Link spre post
Melisa
Noi mergem la Teodor la Riscani. Fetele sunt tare multumite. La concert daca doreai sa vezi, puteai dupa culise sa stai gratis, dar locul in sala il cumparai (de altfel sala ar fi plina de rude).

Daca toti parintii stateau dupa culise (sau cel putin 50% atunci nu incapeau copiii acolo). Dar la noi (asta a fost in 2007) sala a fost plina de parinti. Parerea mea este ca Teodor ar putea sa inchirieze pe o seara sala (poate mai ieftina) pentru a prezenta parintilor ce au invatat copiii lor (doar banii iau nebuni!!!), dar la Palat de facut insusi show.

Noua ne-au spus ca costumul il putem lua in arenda cu 60lei. Lectii adaugatoare trebuie inainte de concert(care nu este obligatoriu), care costa 400lei si constau in 8 lectii plus concert de proba pe scena, unde parintii asista gratis.

Nu ne-au propus costume in arenda. Si in genere care arenda??? Ei ce nu sunt cointeresati ca copiii pe care invata sa fie la nevel. Am in vedere daca au costume de ce in arenda si nu gratis (doar pe o seara si nu sa porti in fiecare zi)

Copiii invata diverse miscari si dansuri. De multe ori am asistat la grupele mai mari, si ei odata la 2 saptamini schimbau dansurile. Nu stiu, poate depinde si de profesor, dar de profesorul nostru sunt foarte multumita.Nu fiecare profesor e gata sa se ocupe cu un copil de doi ani si jumatate, dar ea s-a apucat si a trezit interes in copil.

Parerea mea e ca nu depinde de profesor. Da ei sa ocupa si cu copii foarte mici si cu batrini daca doriti si e normal. Am asistat si eu des la lectii. La noi atunci doar s-a inceput constructia cladirii si puteai sa vezi cum mergeau orele.

In fine ce conteaza principalul ca copiilor Dvs. le place. Asa si noi ziceam primele luni dar dupa un an cam am facut socoteala si ne-am pus pe ginduri...

Partajează acest post

Link spre post
Tibberoon
надюш- лично мы не ходили- но у нас нанашка водила девочку- ушли они от туда- с хореографией лажа- одни и те же движения- за репетиции- типа надо подготовиться к концерту- оплата=оплате месячной- костюмы которые делают- ногами сделаны- и за это деньги берут(((- на концерт берут по принципу- заплатили-костюм купили- значит танцуете- а если ребенок талантлив, но чего то не было- ну не хватало на все репетиции- сидит в стороне- не танцует

концерт у них кстати действительно был фиговый

короче перешли они в спейс- там дочка нашей сотрудницы танцует и довольны как слоны- и дешевле в 2 раза и с детками возятся и в конкурсах учавствуют- теодор больше себя как типа студию позиционирует- а вот продвигать своих- это как то у них не выходит- а в спейсе детки на чемпионаты з атеже деньги едут, их продвигают- а в старшем составе они многие уже сами зарабатывают- за выступление им платят

даже с девочкой из спейса была ситуация- алеся мастер спорта - куча наград- пришла в теодор- у двочки международные дипломы+ и наши кодрянковские конкурсы- они ей заявили- мол- мы вас возьмем ка новичка- на общих условиях- платите- дальше видно будет- а когда алеся в спейс пришла- так ее там с руками и ногами схватили- и танцует девочка теперь еще и зарплату получае, и на международные ездит

Интересно было прочитать . В общем со всем согласна . Хотела в Теодор , передумала ... ходила в Спэйс . Я не знаю как там деток записывают . Я ходила 1 месяц , а надо было 3 ... потом типа Экзамен .. если проходишь , берут в группу и уже тогда начинаются бешеные 8 часовые тренировки и чемпионаты . А потом уже и деньги .

В общем надо сразу определить чего вы хотите . Просто научится хорошо двигаться или вы хотите чемпионаты .

Побывав на конкурсах , я поняла что у нас вообще нету перспектив , ну если только с 3 лет заниматься .

В теодоре бесит что все как зомби копируют . А люди то разные и воплощают свои эмоции через танец по разному .Для 20 летней девчонке может и нормально делать такие движения .. а теперь представьте эти секси движения делает подросток . :xm_10:

В спэйсе такого не было . Мы там 1,5 делали зарядку и растяжку и 30 мин танцы .Занятия 3 раза в неделю . Один раз танцы , 1 актёрское мастерство и 1 раз в неделю подиум .

В общем не знаю . Открыли новый центр Теодор на Буюканах , хочу посмотреть что там .Радует что не надо в центр ехать . Если нет , уже буду ждать тренировки осенью в Energy Fitnes , там хлть учителя иностранные и понимают что то что значит произвольное движение а не массовое копирование (это я про хип хоп и R & B ).

De multe ori am asistat la grupele mai mari, si ei odata la 2 saptamini schimbau dansurile.

Credetima ca e imposibil sa schimbi dansul la 2 saptamini , daca esti profesionist si prinzi miscarile repede da si doar in cazul in care va referiti la grupele Teodor care concerteaza , dar nu cei care doar se invata . Poate invatau simultan mai multe dansuri ( noi asa faceam ) , pe bucati ,deoarece obosesti sa dansezi aceeasi .. apoi le uneam in dans si atit , dar nicidecum nu faceam dansul in intregime si apoi ne apucam de altul.

Apropo . Cine stie : ce stiluri de dans inveti ? Poti invata si clasic si modern impreuna sau trebuie sa alegi doar o directie ?

Partajează acest post

Link spre post
EANCIK

Моя младшая дочка ходит с ноября в Space. нам очень нравится(мы 2 года занимались худ.гимнастикой). 27декабря она даже участвовала на Чемпионате Молдовы. А какой интересный новогодний концерт был.просто СУПЕР! Когда готовились на Чемпионат.тренировки были каждый день.и мы дополнительно не платили.

Partajează acest post

Link spre post
AaNGEL

Noi in 3luni am invatat 3 dansuri : Macarena, dupa un cintec de-a lui Agutin si de craciun. Copiii se descurca bine. :)

Partajează acest post

Link spre post
Aleeenka

Девочки, дайте координаты Спэйса, пожалуйста.

Partajează acest post

Link spre post
solnysko

он находится на матей басараб

с обратной стороны мезоновского дворца(обойти фуршет сзади)

мы пошли попробоватся в Гиочел(бывшая 53 школа)

-там классика и латиноамериканские=10 танцев

то во время тренировки -и хип хоп и все в том же роде тоже проходят

думали сначала в Спэйс-но там только такие молодежные,а классики нет

а я хотела бы всего по немножку

мне не надо делать из него профтанцора-просто для себя,что называется

посомтрим

он находится на матей басараб

с обратной стороны мезоновского дворца(обойти фуршет сзади)

мы пошли попробоватся в Гиочел(бывшая 53 школа)

-там классика и латиноамериканские=10 танцев

то во время тренировки -и хип хоп и все в том же роде тоже проходят

думали сначала в Спэйс-но там только такие молодежные,а классики нет

а я хотела бы всего по немножку

мне не надо делать из него профтанцора-просто для себя,что называется

посомтрим

Partajează acest post

Link spre post
Vitalia

А телефоны Спейса можно узнать????

Partajează acest post

Link spre post

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum