Postări Recomandate

mamana

Salutare!

A nascut cineva la medicul Constantin Burnusus de la spitalul nr. 1? Sau poate s-a tratat la el sau il cunoaste?

Mersi!

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
natusca

Salutare! Eu nu demult am fost operata de Dlui.

Partajează acest post

Link spre post
irinuta
A nascut cineva la medicul Constantin Burnusus de la spitalul nr. 1? Sau poate s-a tratat la el sau il cunoaste?

Salut ! gratie dumnealui eu am aparut pe lume :girl_in_love: ,adica in ceea ce priveste specialitatea lui ca UN MEDIC BUN.....si mamica mea a fost bine dupa nastere!ca om este o persoana capabila si responsabila!!!!!!!

Editat de neea
купирование цитаты

Partajează acest post

Link spre post
ninunia

salutare! ma numesc Nina , si doua saptamini in urma am devenit mamica, am nascut o fetita, madicul care mi-a asistat nasterea era domnul Constantin Burnusus, la inceput ma intrebam si eu cum e ca medic care primeste nasterea, dragi viitoare mamici, nu am cu ce sa compar fiindca am nascut pentru prima data, dar un medic mai competent si mai atent ca domnul Burnusus, si asistenta (moasa) doamna Aliona, nu cred ca as fi putut gasi, nasterea mea a fost complicata insa datorita acestor persoane,si eu si fetita mea :girl_in_love: suntem bine, si fericite,

Complimente aparte pentru doamna Virginia medicul care ne examina in fiece dimineata,si cu mare atentie ne sfatuia tinerilor mamici cum sa ne comportam cu bebelushii nostri.

Partajează acest post

Link spre post
Koral

Salutare mamicilor! Si noi planificam sa nastem la D.Burnusus, personal nu-l cunosc, soţul il cunoaste si am incredere in el, am auzit ca e un medic competent. Dupa nastere va voi povesti mai multe detalii!

Partajează acest post

Link spre post
natusca

Cum spuneam mai sus am fost si eu operata de Dl. Burnusus, ii sunt foarte mult recunoscatoare. E un MEDIC profesional, omanos si amabil. Sunt foarte fericita ca am o printesa cu ajutorul Dlui. Dupa cezareana nu am avut nici o problema si fetita bine, totul a fost OK.

Partajează acest post

Link spre post
SELI

Dupa cum am promis, scriu un mesaj. Am nascut cu d-l Burnusus pe 30.03.2010 un baietel sanatos care a primit la nastere dupa scara Agbar 8/9.

Medicul e foarte competent, profesionist, amabil, grijuliu, a participat de la inceput pina la sfirsit. D-lui a primit nasterea. Datorita lui nasterea a fost rapida si fara consecinte, rezultatul nici o ruptura a tesutului si un copil sanatos.

Partajează acest post

Link spre post
Koral

Buna la toate mamicile!!!

Pe 19.04.10 cu ajutorul Domnului si a d-lui Constantin Burnusus am adus pe lume o minune de fetita! :rolleyes:

Un medic de NOTA 10+, profesionist, atent si grijuliu cu mama la nastere, rezultatul a fost ca fetita si eu suntem foarte bine! A asistat de la inceput si pina la urma, nu m-a lasat o clipa fara supraveghere, respectiv nasterea tot el a primit-o. A fost totul super si am ramas cu cele mai frumoase amintiri despre nastere :rolleyes:

II MULTUMESC DIN SUFLET PENTRU TOT CE-A FACUT PT NOI!!! MULTA SANATATE!

Dupa urmatorul bebe numai la dumnealui ma duc!

Nastere usoara la toate mamicile!!!

Partajează acest post

Link spre post
annnnnnna

BUna mamici! Si eu cu 9 luni in urma ma nascut o fetita la dnul Constantin Burnusus. Am avut o nastere f complicata, dar cu ajutorul lui a fost totul bine. Chiar dupa nastere in fiecare zi venea in salon si ma vizita sa vada cum ne simtim. Cind ne vom gindi si la al 2 copil, tot la domnul Constantin ma voi adresa.

Partajează acest post

Link spre post
neea

Fetelor, mai aveti opinii proaspete?

si in ce Maternitate activeaza?

multumesc

Partajează acest post

Link spre post
katerinaiurie

Buna!!!Am fost la D-ul Constantin la consultatie,am ramas cu impresii foarte bune acum asteptam nasterea deja dupa va scriu cum a trecut.

Partajează acest post

Link spre post
Koral

Neea-Iulia d.Burnusus lucreaza la maternitatea N.1 in blocul cu 5 et.

Ecaterina nastere usoara!!! sper ca vei ramine multumita si dupa nastere.

Am scris despre prima nastere ca mi-a primit-o d.Burnusus, pai si al 2-lea copil tot la d-lui l-am nascut. Apele mi s-au rupt la 4dimineata si imediat l-am apelat, mi-a raspuns indata)))

a venit si la maternitate la 6 dimineata si a asistat la nastere. Ii sunt foarte multumita ca a avut grija de noi..Ambii copii i-am nascut cu ajutorul lui si-i suntem recunoscatori!

Deja nu e nevoie sa zic ca al 3-lea tot cu dinsul vom naste:))))

Partajează acest post

Link spre post
katerinaiurie

Eu tot am numai cuvinte de lauda pentru d-ul Constantin!E un medic profesionist,ii sunt foarte recunoscatoare ca m-a ajutat sa aduc pe lume Dulceata mea.S-a purtat foarte atent si bine cu mine.M-a ajutat si sustinut mult in timpul nasterii.Am ramas multumita si sunt bucuroasa ca anume la el am apelat.Daca ne hotarim la al doilea copil fara indoieli nastem numai cu d-ul Constantin

De asemenea as vrea sa accentuiez profesionizmul lui printr-un caz care s-a intimplat chiar cu vecina de salon din maternitate.Doamna era in 38 saptamini si copilul era cu picioarele inaine,ea se gatea de cezariana,dar nimerind la d-ul Constantin a nascut natural,copilul sanatos mamica tot.

Partajează acest post

Link spre post
Teodora

Mi-a fost recomandat acest medic, fetelor, cine a facut consultatii la dumnealui si nascut, cat costa consultatiile si cezariana? Cum se prezinta ca Om? Am avut o experienta f neplacuta la prima nastere si acum peste 12 ani am deja ca o fobie de medici si maternitati...dar ce nu facem noi mamele pt copii ;) / ca sa nu scrieti aici cifrele-suma, va rog sa trimiteti pe mail : rghilash@gmail.com . Multumesc anticipat!

Partajează acest post

Link spre post
SnejanaMoroz

Mi-a fost recomandat acest medic, fetelor, cine a facut consultatii la dumnealui si nascut, cat costa consultatiile si cezariana? Cum se prezinta ca Om? Am avut o experienta f neplacuta la prima nastere si acum peste 12 ani am deja ca o fobie de medici si maternitati...dar ce nu facem noi mamele pt copii ;) / ca sa nu scrieti aici cifrele-suma, va rog sa trimiteti pe mail : rghilash@gmail.com . Multumesc anticipat!

Buna, Rodica te rog mult daca ai primit informatii de la fete despre domnul Burnusus, impartele cu mine pe moroz_snejana@yahoo.com Multumesc anticipat!!!

Partajează acest post

Link spre post
Teodora

09 авг 2013 - 13:35 SnejanaMoroz писал: snapback.png

Buna, Rodica te rog mult daca ai primit informatii de la fete despre domnul Burnusus, impartele cu mine pe moroz_snejana@yahoo.com Multumesc anticipat!!!
Buna Snejana. nu am scris nimic caci abia saptamana aceasta am reusit sa ajung pe la Dl Constantin. Acum dumnealui lucreaza la maternitatea 2, m-a primit fara nici o problema, prima impresie e una f pozitiva, vedem ce o mai fi pana la urma... a reusit sa ma convinga sa incerc sa nasc natural caci eram convinsa ca merg la cezariana, mi-e frica, dar sper si cred in profesionalismul si practica D-lui de lucru.

Partajează acest post

Link spre post
Mistrali

Девочки, давно хотела написать слова благодарности домнулу Бурнусусу и все никак не доходили руки!

Я очень хотела родить сама, без разрезов стимуляций и окситоцина. Всю беременность наблюдалась у К. Бурнусуса и естественно рожала у него тоже. Он большой умничка и все 10 часов схваток был со мной и терпеливо ждал, хотя должен был присутствовать на съемках передачи по ТВ в это время.

Благодаря нему я родила без разрывов и никаких неприятных воспоминаний о родах у меня не осталось.

Моя девочка тоже абсолютно здорова.

Еще два дня сколько мы были в роддоме после родов он ко мне заходил и спрашивал все ли хорошо.

Так что, я ему очень благодарна и считаю его врачом высшей категории.

Всем беренемюшкам желаю легких родов!!!

Partajează acest post

Link spre post
Лдмила

Девочки, давно хотела написать слова благодарности домнулу Бурнусусу и все никак не доходили руки! Я очень хотела родить сама, без разрезов стимуляций и окситоцина. Всю беременность наблюдалась у К. Бурнусуса и естественно рожала у него тоже. Он большой умничка и все 10 часов схваток был со мной и терпеливо ждал, хотя должен был присутствовать на съемках передачи по ТВ в это время. Благодаря нему я родила без разрывов и никаких неприятных воспоминаний о родах у меня не осталось. Моя девочка тоже абсолютно здорова. Еще два дня сколько мы были в роддоме после родов он ко мне заходил и спрашивал все ли хорошо. Так что, я ему очень благодарна и считаю его врачом высшей категории. Всем беренемюшкам желаю легких родов!!!  

Подскажите пожалуйста сколько стоят его услуги...Мне его посоветовала моя Гинеколог, сказала что он сейчас принимает во 2 роддоме...И как там сейчас условия? я там рожала 8 лет назад, говорят там стало очень хорошо...

Partajează acest post

Link spre post
Mistrali

Подскажите пожалуйста сколько стоят его услуги...Мне его посоветовала моя Гинеколог, сказала что он сейчас принимает во 2 роддоме...И как там сейчас условия? я там рожала 8 лет назад, говорят там стало очень хорошо...

когда я рожала год назад он работал в 1-ом роддоме, но насколько я слышала во втором роддоме даже лучше- там не так все поставлено на поток и лучше отношение к роженицам, кроме того там можно пережить схватки в воде - короче там все условия для нормальных естественных родов.

Насчет оплаты - могу написать только в личку, но у Вас пока только два сообщения, а чтобы принимать личные сообщения нужно иметь хотя 5 (если мне не изменяет память).

Скиньте Ваш майл или допишите недостающие сообщения.

Editat de Mistrali

Partajează acest post

Link spre post
Лдмила

Девочки напишите пожалуйста на почту liudmila_2383@mail.ru  сколько стоят у него роды...была на консультации он сумму не назвал...

Partajează acest post

Link spre post
Cuziuar

Я рожала у Константина Бурнусуса 2 недели назад во 2м роддоме. И до родов всегда без проблем можно было к нему попасть на консультацию-наблюдение, и в 4 утра он сразу ответил на звонок ( когда воды отошли), и все время, когда нужно было его присутствие и внимание, он был на месте. Роды были достаточно сложными, но доктор и акушерка сделали свое дело быстро и умело. 

Очень благодарна домнулу Константину и его бригаде и второго ребенка планирую рожать с ним же:)

Partajează acest post

Link spre post
Anyshka

Я рожала у Константина Бурнусуса 2 недели назад во 2м роддоме. И до родов всегда без проблем можно было к нему попасть на консультацию-наблюдение, и в 4 утра он сразу ответил на звонок ( когда воды отошли), и все время, когда нужно было его присутствие и внимание, он был на месте. Роды были достаточно сложными, но доктор и акушерка сделали свое дело быстро и умело. 

Очень благодарна домнулу Константину и его бригаде и второго ребенка планирую рожать с ним же:)

Buna Olga! Tare o sa-ti fiu recunoscatoare daca imi vei scrie pe e-mail annycica@mail.ru cu ce suma l-ai multumit pe medicul dat. El singur nu spune si nu vreau sa- l supar. Multumesc frumos!

Partajează acest post

Link spre post
karincikk

Девочки, а можно мне номер телефона, у кого есть. Можно в личку.

Partajează acest post

Link spre post
Prascovia

Девочки,напишите пожалуйста в личку номер телефона, сколько платили за консультации и за роды.Заранее спасибо

Partajează acest post

Link spre post
Koral

079726860 Constantin Burnusus

Partajează acest post

Link spre post

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum