lita

Luceafarul

Postări Recomandate

lita

fetelo, cine face sau a facut nunta la Luceafarul, cum va pare sala? La ce trebuie sa atrag atentia? Cum e acustica salii? La ce formatie ati apelat? :girl_wacko:

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
LIDIA
fetelo, cine face sau a facut nunta la Luceafarul, cum va pare sala? La ce trebuie sa atrag atentia? Cum e acustica salii? La ce formatie ati apelat? :sad:

Eu am fost la o nunta inacest restaurant, in august 2007. Pe atunci sala data numai se deschise. Din cite cunosc este o filiala a restaurantului Vega-L. Mie mia placut foarte mult: sala era noua, bucatele multe si gustoase, deservirea la nivel inalt. De fapt Vega-L toti cunoscutii mei il lauda. Toamna trecuta preturile incepiau de la 600 lei/pers plus cred ca ceva procente. Totusi intreba pe cineva care a fost mai proaspat, salile care numai se descid de obicei se straduie sa faca o impresie excelenta. In orice caz nu te rusina si dute sa vezi cum arangeza masa la serbari si atrage atentia la toate maruntisurile, chir comanda ceva din meniu, intelegete din timp ca vei cintari citeva farfurii la intimplare...

Iti doresc o nunta vesela, succese :sad:

Partajează acest post

Link spre post
Olivia95

Salut, fetelor!

Noi ieri am fost la Vega-L, anume sala Luceafarul.

Am discutat cu administratoarea - o femeie foarte placuta!

Ni s-a spus ca preturile sunt de la 550 lei si mai mult.

Ea a precizat ca e un meniu normal de 600 lei, care include 13-14 feluri reci si 4-5 feluri fierbinti!

Nu se plateste pentru arenda incaperii...

Sala e a noatra pina la 4 dimineata. Bautura, *ссылка*, cafea, dulciurile, tortul, fructele este al nostru!

Partajează acest post

Link spre post
lita
pentru cite persoane este sala spuneti va rog!

pina la 350-400 de persoane

Partajează acest post

Link spre post
lita
salutare!!!! spuneti-mi fetelor kum e bucataria acolo, cum e acustica...kum e deservirea kelnerilor..si daca stiti cit e arenda salii...

bucatele sint gustoase, acustica lasa de dorit

deservire: daca cointeresati chelnerii de la bun inceput cu cite 50-100 lei va fi la nivel

arenda - nu exista plata anul trecut

apropo, ei iau bani pentru deservirea tortei (aducerea, taierea, impartirea), daca nu comandati torta la ei

si mai iau bani pentru aranjarea fructierelor 30 lei/fructiera

Cel putin cind am mers sa ne intelegem aceste fapte nu le-am stiut si nu ne-au spus

Partajează acest post

Link spre post

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum