Vizitator ritka

Nervos Sau Nu

Postări Recomandate

Vizitator ritka

Bogdan are 7 luni.din primele zile,degetele mari de la picioare le tzine mereu ridicate in sus,shi atunci cind doarme,cind se joaca,cind ii fac baitza.Masaj profesional nu i-am facut,in fiecare zi ii fac eu incetisor,dureri nu are,nu este capricios,este un baiat fosrte cuminte.Am fost la med.neurolog-mia spus sa ii dau --cinarizina shi biocalciu-Tianshi,pentru 3 luni,nu ia trecut,la ortoped am fost-e totul ok.ce sa facem.

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Neurolog

Rita, nu e chiar bine ca de atita timp tine degete ridicate.

Posibil are tonusul ridicat sau asa numita insuficienta piramidala.

In privinta la Calciu, m-as gindi. Cum e fontanela?

Nu stiu la ce neurolog ati fost, dar mai recomand sa mai repetati consultatia la unul competent, ca sa nu aveti pe urma probleme cu mersul.

Va recomand sa faceti masajul doar la talpi cite 2-3 minute, dar de multe ori pe zi.

Partajează acest post

Link spre post
Vizitator ritka
Rita, nu e chiar bine ca de atita timp tine degete ridicate.

Posibil are tonusul ridicat sau asa numita insuficienta piramidala.

In privinta la Calciu, m-as gindi. Cum e fontanela?

Nu stiu la ce neurolog ati fost, dar mai recomand sa mai repetati consultatia la unul competent, ca sa nu aveti pe urma probleme cu mersul.

Va recomand sa faceti masajul doar la talpi cite 2-3 minute, dar de multe ori pe zi.

multumesc ca ati raspuns si la apelul meu.la sfirsitul lui ianuarie am fost iarasi la medic.=mama shi copilul=,ne/a trimis sa trecem aparatul la cap,din spusele medicului-e totul normal. Termenii medicali nu-i prea inteleg ,dar va scriu ce este scris in cartela noastra ///latimea Vm-8mm pe 11mm,D-S,apeductele deschise, MD/MS =56 pe 56mm. Pute-ti sa-mi explicati term.=tonusul ridicat=. Baiatul pe picioare se tine foarte bine,chiar daca tine degetele ridicate in sus,pashi nu face.Dar mii frica= din cauza ca le tine mereu ridicate sa format ca o linie roshie.masaj ii fac des,asa cum ati spus cite 2/3minute.poate imi recomandati pe cineva competent. multumesc frumos.

Partajează acest post

Link spre post
Neurolog

Tonusul ridicat, inseamna ca mischii sunt incordati si nu se relaxeaza atunci cind trebuie.

Dar nu cred ca e cazul sa-i dati biocalciu Teanishi.

Poate mai mergeti la o consultatie, caci degetele redicate nu e chiar bine la virsta lui. Si anume adresati intrebarea degetelor ridicate.

Masajul general trebuie sa va indice medicul, pina cind ii faceti la talpi cum am scris si ceva exercitii pentru picioruse.

Partajează acest post

Link spre post

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum