Dee

Restaurant "San Mari"

Postări Recomandate

Dee

Cine stie despre acest restaurant?Poate ati sarbatorit vreo ceremonie aici sau poate aveti ceva informatie despre ei, impartasiti-va va rog mult parerile.Merci anticipat!

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
atitasiki

была там на свадьбе.

не понравилась кухня

Partajează acest post

Link spre post
lita

Si eu am fost acolo la o nunta in 2007, mi s-a parut OK, nimik deosebit, dar OK

Tatalui meu nu i-a placut ca podul e jos.

O prietena de-a mea, care a fost cu mine la nuta, iar apoi a fost inca la o nunta acolo, a zis ca la a doua nunta masa a fost cu mult mai buna.

Deci depinde de organizare

Partajează acest post

Link spre post
licka_m

Eu am fost in calitate e nasa acolo in noiembrie 2007, dar si am fost implicata in organizare, deoarece era nunta fratelui meu. Nu mi-a placut atitudinea administratorului, la inceput a spus un pret, dar dupa asta dupa ce am platit arenda si am venit marti in saptamina cind trebuia nunta sa aiba loc, a spus ca preturiel s-au marit si s-a purtat foarte urit stiind ca nu mai poti face nimic... Noi nu am inteles de ce s-au mairt preturile deoarece am rezervat sala cu 2,5 saptamini inainte de nunta, adica putea atunci sa ne preintimpine. In timpul nuntii s-a furat destul de mult, am gasit si sticle de divin de ale noastre ascunse de ei... In principiu sala e frumoasa, masa a fost bunisoara, adica oaspetilor le-a placut, doar noua ne-a ramas o impresie nu prea placuta. Poate acum lucrurile s-au schimbat, cu toate ca am fost la nunta acolo ca invitat in septembrie 2008 si deja bucatele erau nu prea gustoase (parerea deja a unui invitat) desi mi s-a spus ca meniul a fost destul de scump.

Partajează acest post

Link spre post
lenacika

Nu-mi vine sa cred, imi pare rau ca nu am stiut despre asta mai inainte. Deja am comandat sala si nunta este peste 2 luni, nu mai putem renunta, sper din tot sufletul sa ramin cu niste impresii placute, sa fie o nunta frumoasa si pe placul tuturor. Dupa nunta neaparat o sa scriu, ramine de vazut doar daca fac o reclama buna sau nu prea.

Partajează acest post

Link spre post
Coria

EU zic sa nu-ti faci griji, pentru ca nu e o nunta sa semene cu alta.

Da, am fost si eu in august 2008 la nunta verisoarei mele si ce pot sa zic:

Sala este frumoasa.

Tavanul dupa cum spun fetele e mai jos fata de alte restaurante, dar este normal, insa la aceata contribuie faptul ca sala este vasta.

Bucatele sunt foarte gustos preparate, depinde sa se faca o combinatie reusita a lor pe masa de sarbatoare.

In rest daca nunta e vesela si plina de voie buna, crede-ma tavanul, administratorul etc. nu vor conta absolut deloc.

Sper sa nu sune a publicitate, insa de foarte multe ori o parere proasta creeaza un steriotip in capul mirilor si nu le da voie sa se bucure cu adevarat de seara nuntii.

Partajează acest post

Link spre post
lenacika

Fetelor, iata ca a fost shi nunta noastra in restaurantul San Mari. Ce pot sa va spun... nici nu m-am ashteptat ca o sa iasa atit de bine! Toti au ramas incintati atit de sala, cit shi de faptul ca masa a fost pegatita foarte gustos, totul era proaspat, deservirea a fost super!!!! Dar sa va povestesc ca de inceput, cind am venit sa dam banii pt. chirie administratoarea s-a comportat cu noi cum se poate mai bine. Eram chiar un pic mirati, la alte localuri stapinii nu erau atit de draguti cu clientii. Insa bucuria mea s-a terminat o data ce, cu vreo 2-3 saptamini pina la nunta am trecut pe la San Mari sa discutam despre bautura. Doamna care la inceput ne-a impresionat cu amabilitatea sa acum a inceput sa strige la noi, cum ca nu are timp sa ne explice shi sa venim in saptamina nuntii ca d-ei nu vrea sa vorbeasca de o suta de ori despre aceleashi lucruri. Eu pot sa inteleg faptul ca poate doamna era ocupata cu alta nunta shi nu prea avea timp, dar nunta noastra se apropie, iar bautura inca nu este cumparata. Shi asha cum nici unul dintre noi n-a mai avut un asemenea eveniment, nici nu aveam idee ce tip de bautura sa cumparam shi in ce cantitati. Plus la asta, de la bun inceput ne-am inteles cu shefa restaurantului ca o sa intimpinam oaspetii afara (este un parcushor foarte frumos), iar acum doamna ne-a pus taxa de 3000 lei!!!!!motivind ca cu aceshti bani o sa se infrumuseteze parcul, iar cind am spus ca nu avem nevoie de infrumusetare, administratoarea s-a enervat shi mai tare pe noi shi sriga ca ea tb. sa scoata masa afara, iar asta necesita timp shi efort. Ieshind de acolo i-am spus ca o s-o sunam pe shefa shi rezolvam noi aceasta intrebare fara ajutorul ei, la ce ea ne-a raspuns ca shefa nu rezolva nimic. Noi oricum am telefonat-o shi a rasmas sa ne intilnim mai tirziu shi sa discutam despre tot.

Imaginati-va cit de dezamagita am ramas. Plus la asta, toti imi spuneau ca in saptamina nunti la sigur o sa mareasca preturile.

Iata ca se apropie nunta shi noi am venit sa facem meniul. Shi spre uimirea noastra doamna s-a purtat cu noi foarte frumos. Chiar mai mult, ne-a ajutat sa alegem bucatele, ne explica despre fiecare in parte, ne-a permis sa aducem carnea noastra shi chiar peshtele. Cu toate ca am comandat un meniu foarte bogat pretul a ramas acelashi. Vazind comortamentul adminestratoarei am hotarit sa nu mai ridicam intrebarea cu parcul shi a ramas sa intilnim oaspetii in sala. Shi bine ca nu am platit aceshti 3000 lei, pt. ca colacii nashilor au intirziat cu 2 ore shi s-a facut foarte tirziu cind am primit oaspetii.

Toti au ramas foarte incintati de nunta noastra. Cum am mai spus mincarea a fost super gustoasa, totul era proaspat, deservirea la un nivel inalt, sala foarte frumoasa. Eu sunt destul de pretentioasa, dar nu a fost nimic care sa nu-mi placa la nunta mea. Restaurantul ne-a facut shi un mic cadou... ne-au descuiat parcul! Cu parere de rau noi n-am mai reushit sa facem poze acolo, dar invitatii au ramas incintati.

Iata ca v-am povestit in doua cuvinte despre nunta noastra :smile: . va doresc la toti succese, numai emotii pozitive shi amintire frumoase!

Partajează acest post

Link spre post
ddascal

am fost acolo la 2 ceremonii.La prima a fost super pentru ca sa vorbit serios cu ei in privinta furtului de produse si a fost totul la nivel.La a doua ceremonie masa era batae de joc ca s-a furat si au fost amagiti.Asa ca depine cum vorbesti cu patronii.

Partajează acest post

Link spre post
linella
am fost acolo la 2 ceremonii.La prima a fost super pentru ca sa vorbit serios cu ei in privinta furtului de produse si a fost totul la nivel.La a doua ceremonie masa era batae de joc ca s-a furat si au fost amagiti.Asa ca depine cum vorbesti cu patronii.

sunt absolut deacord cu tine,caci shi sormea shi serbat nunta akolo cu 3 ani in urma,dar orikum se schimba doar pretsurile,dar deservirea practik e aceeashi!!!shi cu chestia de dezordine shi furt ....asta ku adevarat e, daca nu vb kum trebuie cu administratorii,buka

tarul shef shi chelnerii...daca vrem o nunta de nota 10,defapt nici eu inka nu am serbat-o,dar Urmeaza shi am foarte multsi colegi shi prieteni care chiar lucreaza in aceste domenii de bucatari,shefi bucatari shi chelneri.....shi mi-au dat o sumedenie de sfaturi,shi ku totsi inainte de nunta tre sa te intelegi shi asha mai stroga oleaka ca in alt caz ai shanse sa ti se strice cea mai frumoasa zi din viatsa ta.....dar de restaurantul San Mari pot sa zic ca e nice,mi-a plakut tare....afara la aer liber intimpini oaspetsii,sala e foarte frumoasa shi lok aparte pentru muzicantsi....e bine shi draguts akolo

Partajează acest post

Link spre post
Zuza

Am fost si noi in weekend la o cumetrie acolo. Ce sa va spun, mie mi-a placut foarte mult. Nu m-a deranjat deloc tavanul, considerat a fi prea jos, sala e foarte dragutza, deservirea - la nivel, bucatele au fost foarte gustoase!!! totul era proaspat si delicios si aranjat cu gust! Mi-a placut ca este vestiar chiar la intrare in restaurant, wc-ul era curat, loc destul pentru dans, acustica - foarte buna. Plus o muzica buna + invitati veseli = un chef pe cinste! Am venit foarte entuziasmati!

Partajează acest post

Link spre post
trec

In acest restaurant au fost filmate si scetciurile mele de televiziune. Doamna Maria Covalenco e o femeie extraordinara, inteligenta si corecta, iar bucatele- foarte gustoase.

Partajează acest post

Link spre post

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum