liliancik

Poarta Cineva Din Rude, Prieteni, Cunoscuti Nume Puse De Voi

Postări Recomandate

liliancik

Numele Sorina (Ales de mine)il poarta fiica finilor parintilor mei. Acum are cam 25 de ani. Apoi fratele meu mai mic Vadim - pentru numele caruia am luptat cu mama, tata si fratele mai mare. Daca imi mai amintesc de cineva mai scriu, acum la moment nu ma pot concentra.

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Amanda

Nepotelul meu Vladislav, poarta numele propus de mine.

Editat de Amanda

Partajează acest post

Link spre post
Vicky

Finele mele de botez Nicoleta si Emilia .

Partajează acest post

Link spre post
ihtus

fratele meu Renat (mama vroia Эльдар, tata Iulian)

Partajează acest post

Link spre post
Irinka

Finutul meu Dan-Cristian poarta numele Cristian propus de mine. Are acum 8 ani si atunci cind au mers sa-l inregistreze eram la ei in ospetie si i-mi placea mult aceasta combinatie de nume. De la inceput au cam dat din nas, insa seara am aflat ca l-au inregistrat asa cum am propus.

Partajează acest post

Link spre post
aleyna

Я дала имя своей сестре Ира.

Partajează acest post

Link spre post
Gulica

Eu i-am pus nume fratelui meu Slavic (imi placea un baiat cu acest nume la gradinita- el vorbea rusa, da eu nu intelegeam nimic). Fratele meu cind era mic era asa de dragut, ca dupa el multi cunoscuti si-au numit asa baieteii.

Partajează acest post

Link spre post
MultiColor

Cu vreo 5 ani în urmă o prietenă de a mea era în căutarea unui nume pentru fiul său. Eu aşa neinsistent dar cu admiraţie i-am propus numele "Marius". La început ea nu era sigură, dar mi-a părut bine, că până la urmă a ales numele propus de mine :girl_in_love:

Partajează acest post

Link spre post
Aura72

Cumatra mea a numit fetita Alexandrina, ideia a venit dupa ce i-am spus citeva nume, printre care si Alexandra, care-mi place foarte mult. Alexandrina suna mai modern.

Partajează acest post

Link spre post
Svetllana

Cleopatra mai poarta acest nume inca 2 fetite,la maternitate le-am spus mamicilor ca o voi numi pe fetita mea Cleopatra,sa primit ca ele au nascut inaintea mea si le-au pus fetitelor lor tot numele Cleopatra.

Partajează acest post

Link spre post
Huligank@

mama soakra kind era insarcinata ku sotul meu, il tinea in brate pe fiul ei mai mare si in acel moment kopilul a inceput sa bata in burtika...

-la intrebarea ce e asta, soakra i-a zis kumnatului meu ka va avea un frate.

el s-a ghindit un pik si a zis shipilak (era mik si nu avea dinti) ka vrea sa-l keme Mihai. :mail1:

asa si a ramas sotul meu ku numele MIHAI :girl_in_love:

Partajează acest post

Link spre post
Liubi

Pe finuta mea o cheama Evelina :mail1: , eu am propus Eva :girl_in_love:

Partajează acest post

Link spre post
karapuzik

Eu am propus numele Elena pentru surioara mea. Acum ea e bucuroasa deorece ii place mult acest nume.

Partajează acest post

Link spre post
vero_veronika
Eu am propus numele Elena pentru surioara mea. Acum ea e bucuroasa deorece ii place mult acest nume.

Dar eu nu am asa experienta. Desi mi se pare o treba f serioasa si nu m-as implica de cat daca mi s-ar cere opinia. Prea multa raspundere. Mai ales daca te gandesti ca numele are o oarecare influienta asupra felului de a fi a copilului.

Partajează acest post

Link spre post
Lia

Noi am numit-o pe fetiţă Lia, îmi place este un nume rar şi aprpopo am şi în Odoraş după ceva timp am văzut 2 fetiţe ce purtau numele dat

Partajează acest post

Link spre post
Amedeia

eu iam pus nepotelului nume, dar la fetita noastra i-a pus nanasa - AMEDEIA

Partajează acest post

Link spre post
maseava

племянницу назвала Ольгой )))

Partajează acest post

Link spre post
virtovera

eu port numele propus de matusa mea, care are o fiica tot Vera, si deoarece a mei nu se puteau intelege cum sa ma numeasca, a venit ea cu fiica si mama cind a auzit Veruncik, a zis gata, Vera sa fie

Partajează acest post

Link spre post
KRISTY

когда родились наши крёстники -близняшки - их папа выставлял - и попросил имя посоветовать...

а кумовьёв наших зовут Александр и Наталья..

имя девочки у них был вариант - Арина...а на мальчика нет...

ну и мы посоветовали - Арина - первая буква от папиного имени...

значит мальчика назвать по первой буквы маминого имени - Никита....

вот у нас есть два крестника - Арина и Никита

Partajează acest post

Link spre post
alesikin

Finutul meu de botez l-am numit eu. Cand prietena mea era insarcinata si a aflat ca va avea baiat, eu i-am daruit un ursulet de plus in hainuta albastra, pentru ca numele ei este Medvedev, iar pe cand avea 8 luni, i-am sugerat ca ar fi interesant sa se numeasca baietelul Mihail (Mishka)Medvedev si atunci doar am ras in gluma. Cand s-a nascut baietelul (un ursulet adevarat), 2 saptamani a stat fara nume ca nu se puteau hotari parintii, atunci am facut o tombola, in care am scris nume de baiat pe fituici prietenii, parintii, nasii si chiar si strabunica si ce nume nu scotea tatal, parca nu-i mergea, si pana la urma s-au aruncat toate ideile si a ramas Mishka.

Partajează acest post

Link spre post
perla

Verisoara mea poarta numele ales de mine. Diana :)

Partajează acest post

Link spre post
lumipupsic

Cind s-a nascut unul dintre verisorii mei, eu aveam aproape 3 ani, cind l-am vazut am zis ca e TIGURAS. Tuturor le-a placut, si tot dezmierdindu-l asa a si ramas: Tiguras- Igoras - Igor. Ne emintim sdes cind ne intilnim cu parintii lui.

Partajează acest post

Link spre post
VitalieMuruianu

desigu, nepoata mea

e foarte minunat

Partajează acest post

Link spre post
jagoda

desigu, nepoata mea

e foarte minunat

Si care este numele?)

Partajează acest post

Link spre post
Nikky

Surioara mea poarta numele ce i l-am ales.

Partajează acest post

Link spre post

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum