liliancik

Lilianele Si Liliile Adunati-va Aici

Postări Recomandate

liliancik

Liliana - acest nume mi l-a dorit tata si mi l-a pus fratele. Mama foarte mult a dorit sa ma cheme Diana, fratele - Corina(dar pe drum spre maternitate a reusit tata sa-l convinga ca Liliana). Tata mi l-a pus in cinstea unui verisor de al meu si poate ca i-a placut mult(nici pina azi nu l-am intrebat, dar o voi face). De mica tare nu-mi placea numele meu deoarece cei mici greu imi puteau spune si mamei ii venea greu sa ma dezmierde. Deseori ma revoltam, iar mama in gluma imi zicea ca nu-i nici o problema sa mi-l schimbe doar ca nu ma va cunoaste nimeni(ceea ce ma facea sa ma razgindesc). Cu timpul l-am indragit si-mi pare ca nume mai frumos nu exista. La scoala imi auzeam numele complet, la universitate - Lilia(multi dintre colegii de facultate ramineau mirati cind aflau ca nu sunt Lilia, dar Liliana), iar la serviciu intre prieteni sunt Lilic. Asa ca reactionez la ambele nume si la Lilia si la Liliana. Asta vara am auzit cintecul de Ian Raiburg "Liliana" si mi s-a lipit tare de suflet :girl_in_love:

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
licusor

Iată sa-a găsit cineva în sfîrşit să adune şi toate Liliile. :rolleyes:

Şi eu sunt Lilia, de ce mi-au pus părinţii acest nume nu ştiu, dar cred că deoarece le-a plăcut. Cînd eram mică părinţii mă numeau doar Licuşor. :blum:

Partajează acest post

Link spre post
Liliya

Salutari...tot sunt Liliya... :heart:

İn ziua cind mamica a nascut,taticul ia adus flori "lilii"la nastere,si dupa cite pe atuncea nu se stiea ce "fata sau baiat".

Taticu astepta baitel,dupa cite o fata deja aveau-)))

Mamica mea era insarcinata cu doi,al doilea copilas era fratiorul meu,dar cu paperi de rau era slab si inainte de nastere a murit.

Dupa cite am aparut eu,el a zis ca eu iam adus aminte,de florile aduse dimineata mamei...

Mau numit "Liliya". La care toti au acceptat...Si eu ma mindresc cu numele meu...tare imi place. :heart:

Sa fi fost si fratiorul,avrea sa poarte numele "Liliyan" -(

Partajează acest post

Link spre post
LYLYA

Salut tuturor! Si eu sint Lilia. Numele mi l-a pus mama mea si niciodata nu mi-a parut rau ca asa ma numesc, chiar ma mindresc cu numele meu. :heart:

Partajează acest post

Link spre post
LYLYA

Давай, поболтаем Лилёк

О детях, домашних делах.

Уверена, ты хохотушка

Давай же пошутим в стихах.

Забудем меж строчек заботы,

Махнем на обиды рукой,

Несчастий своих эпизоды,

Оставим на время, с тобой.

Давай, поболтаем Лилёк

Углем самовар разведем.

Где сахар, любимая кружка -

Чайку виртуально попьем.

Затронем вопросы о моде,

О женском взгрустнем, о своем.

О странностях зимних в погоде,

И даже тихонко споем.

Давай поболтаем Лилёк

По почте тепло отошлем

:hysteric:

Partajează acest post

Link spre post
Runedo

Salut! Si eu sunt Lilia.

Partajează acest post

Link spre post
Liliya

LYLYA кокой милый стишок.. :clapping:

мои подружки мне тоже Лилёк,говорят... :girl_in_love:

Partajează acest post

Link spre post
Aliska

Fetelor, primiti-ma si pe mine in compania Liliilor si a Lilianelor! Cu toate ca ma numesc Lilia, nu stiu de ce, la serviciu toti ma numesc Liliana, cu toate ca m-am saturat deja sa explic la toti ca sunt anume Lilia. Dar si Liliana tot e frumos. Iar in copilarie, taticul meu ma dezmierda la fel ca si pe licuşor

:girl_crazy: . Credeam ca e destul de rar acest nume, dar acum vad ca incetul cu-ncetul, multisoare ne adunam! :girl_cry2:

Partajează acest post

Link spre post
licusor

Credeam ca e destul de rar acest nume, dar acum vad ca incetul cu-ncetul, multisoare ne adunam!

Iar eu din contra îl cred destul de des, noi în clasa 10-11 la şcoală eram 4 fete cu numele Lilia. :girl_dance: Una a plecat după a 9- ua şi 2 au venit în a 10-ea.

Partajează acest post

Link spre post
liliancik

Numai atitea Lilii si Liliane suntem pe forum sau nu vreti sa va dezvaluiti numele adevarat? Oare nu va este interesanta statistica acestui nume pe forum? :shok:

Partajează acest post

Link spre post
lilu-

Salut! :girl_haha:

Eu sunt Liliana.Mie tot nu-mi placea numele cind eram mica,dar acum sunt recunoscatoare mamei ca ma numit Liliana.Prietenii ma numesc diferit de la Lileoc,Lilu,Lilea,Li

liana pina la Lealiu :mail1:

Partajează acest post

Link spre post
Amelie
Salut! :blush:

Eu sunt Liliana.Mie tot nu-mi placea numele cind eram mica,dar acum sunt recunoscatoare mamei ca ma numit Liliana.Prietenii ma numesc diferit de la Lileoc,Lilu,Lilea,Li

liana pina la Lealiu :da1:

Si eu sunt Liliana..de fapt am fost botezata "Lia"...iar in acte sunt Lilia... :eda:

Mie imi spun diferit: la facultate Lica..prietenii Lia..rudele : Lilika, cel mai ales( asa-mi zic si parintii mei)

Mie-mi place Lia..cel mai mult..numele bisericesc..oricum e frumos numele...ma mindresc cu el! :blush:

ah, da ..o remarca: nu- mi place varianta rusa: Lilea... :rolleyes:

Editat de Lica

Partajează acest post

Link spre post
Vizitator grafinea

Salut tuturor! :rolleyes:

Sunt o persoana noua aici si nu stiu daca fac totul corect insa as vrea sa incerc sa intru si eu in familia voastra.

Si eu ma numesc Lilia si ma mandresc foarte tare ca port acest nume. Mama mi-a spus ca numindu-ma astfel si-a facut sie insusi o placere. :rolleyes:

Toate Liliile care le-am intalnit pina acum in viata mea sunt niste persoane minunate si cred ca si voi sunteti la fel.

Sper ca imi veti veni in intampinare si se va face loc si pentru mine in familia voastra!!!!!!!!!!!

Partajează acest post

Link spre post
Vizitator cojuharilili

Salut tuturor Liliilor si Llilianelor!Si eu sunt Lilia .Numele mi l-a :pardon: ales tatal meu,cu toate ca in buletin sunt Liliana,toti imi spun Lilia,Liloasca,in copilarie imi spuneau Lilica.

Editat de cojuharilili

Partajează acest post

Link spre post
Vizitator lilianagradinaru

salut.Sint si eu o Liliana.Numele l-a ales taticul meu.Cind eram mica,nu-mi placea numele si-i reprosam lui taticu de ce mi l-a pus:nu-mi placea de aceea ca nu mi se asocia cum imi vor spune cind voi fi mare"tanti Liliana" sau "nana Liliana".Insa acum imi place foarte mult si am chiar si finuti botezati,care-mi spun "nana Liliana".Dar sa va spun cinstit-urasc cind mi se spune "Lilea".Sotul meu vrea chiar sa-i punem si copilului(daca va fi fata) numele Liliana. :lol:

Partajează acest post

Link spre post
lorena

Salutare la toate Liliile de aici. Eu tot port numele de Lilia si mi se pare ca intr-adevar nu sunt asa de multe persoane cu acest nume (daca sa comparam cu Natalia!). Imi place mult numele meu! La facultate cind eram un profesor imi zicea Crina. Facea el haz de mine... Zicea, ca in traducere: Lilia=Crina.

In copilarie parintii ma dezmerdau Lilica. Si imi zic asa chiar si acum.

Partajează acest post

Link spre post
Lilka

Salut! In acte sunt Liliana, dar toti apropiatii ma numesc Lilia. Numele mi l-a pus fratele meu, pentru ca foarte mult i placea sa i se citeasca Gugutsa, care avea o sora Liliana. In copilarie, ba chiar si in adolescenta, nu imi iubeam numele, ba chiar il uram. De cite ori plingeam si-i spuneam mamei mele ca cind voi creste mare il voi schimba, iar pe a lui frate-meu il voi schimba in Gugutsa:)))

Acum parca m-am mai deprins si mi-a pierit dorinta de a-mi schimba numele....

Liliana

Lilium din limba latina inseamna crin

ЛИЛИАНА

По мнению П.Руже

Характер (? ): 97%

Излучение (? ): 97%

Вибрация (? ): 85 000 колеб./с

Цвет (? ): оранжевый.

Основные черты: воля - интеллект - интуиция - общительность.

Тип: женщины по имени Лилиана умеют приказывать и, когда нужно, оказываются очень ловкими. С большим самомнением. Великолепно приспосабливаются к обстоятельствам. Даже когда кажется, что все потеряно, не теряют присутствия духа.

Психика: интроверты. Не всегда говорят то, что думают, и не всегда делают то, что говорят. Очень уравновешенны, не поддаются влиянию. Не обольщайтесь их кротким видом - они будут стараться сбить вас с пути двусмысленными намеками.

Воля: сильная и хорошо организованная. Чтобы лучше блюсти свои интересы, готовы притворяться, что не понимают, о чем вы говорите, или не могут выполнить то, что вы от них требуете.

Возбудимость: чисто внешняя.

Скорость реакции: несколько замедленная, что, однако, не мешает им в случае необходимости реагировать молниеносно. В глубине души верят в свою Счастливую звезду. Их воображение уступает интеллекту, хотя они и пытаются выдавать чужие идеи и мысли за свои.

Активность: их активность - активность добытчика, они не останавливаются ни перед чем в достижении своей цели. В жизни очень удачливы и счастливы.

Интуиция: развитая интуиция позволяет им хорошо подбирать себе окружение.

Интеллект: у них глубокий аналитический ум. Это безжалостные и дотошные наблюдатели, однако любопытство может завести их слишком далеко.

Восприимчивость: хотели бы кинуться в объятия того, кого любят, но сложный характер мешает им прильнуть к плечу любимого. Держат себя несколько холодно, с близкими не ощущают контакта.

Нравственность: все в них подчинено амбициям и желаниям. Этих женщин необходимо вовремя останавливать, иначе все моральные устои просто перестанут для них существовать.

Здоровье: когда им сопутствует успех, то и здоровье прекрасное. Они сами отлично знают, что можно, а чего нельзя делать, чтобы сохранить физическое и душевное равновесие. Слабое место - щитовидная железа.

Сексуальность: еще один козырь в их игре. Прибирают к рукам стеснительных партнеров, которые чаще всего не знают, с кем имеют дело.

Поле деятельности: привыкли до конца доводить свои начинания. С детства усвоили привычку выяснять, во имя чего работают. Их интересуют новые технологии, особенно электроника, из них получаются великолепные теле- и радиорепортеры. Иногда в приливе откровенности могут признаться, что хотели бы стать следователями и даже разведчицами.

Общительность: обладают даром быстро знакомиться с людьми.

Дополнительно: это женщины, которые всю жизнь будут желать всего самого-самого и добиваться его. А не это ли, собственно говоря, называется успехом?

По мнению Б.Хигира

Производное имя от имени Лилия.

Лилиана обладает сильной и хорошо организованной волей, развитой интуицией, глубоким аналитическим умом. Однако она чрезмерно любопытна, у неё большое самомнение, несколько замедленная реакция. При необходимости бывает очень ловкой и безнравственной. Умеет командовать. Не останавливается ни перед чем в достижении своей цели. До конца доводит начатое дело. Всегда хочет знать, во имя чего работает. Профессиональных успехов достигает в разработке новых технологий, особенно в области электроники, в журналистике, юриспруденции. Благодаря развитой интуиции умеет правильно выбирать друзей и подчиненных. Очень сексуальная, прибирает к рукам застенчивых партнеров. Всегда жаждет всего самого лучшего и добивается этого. Ее активность - это активность добытчика. В жизни очень удачливая и счастливая. Является настоящим лидером и на работе, и дома.

Источник

Partajează acest post

Link spre post
LILLIA

Salut fetelor! ma alatur si eu la gasca Lililor, imi ador numele pe care-l port, mai ales cind sunt numita Lilicic ( taticu ma numea Liliusik), cred ca persoanele cu acest nume sunt puternice si gingase ca adevarate flori! forest.gif

Partajează acest post

Link spre post
licka_m

Abia acum am vazut tema data desi pe forum sunt mai demult. Si eu ma numesc Liliana si intotdeauna am fost numita asa, de fapt nici nu reactionez la numelele de Lilia, am avut unele cazuri cind profesorii ma numeau sa ies la tabla, iar eu nu reactionam. Numele imi place foarte mult, mai sunt numita lica, lilica, etc. Numele mi l-a pus nasa, iar parintii au fost de acord. Un lucru haios este ca la policlinica nici nu a vrut sa ma inscrie sub numele asta, zicind ca nu exista asa nume, macar ca in adevereinta de nastere e numele Liliana, si asa si am avut carticica la policlinica sub numele de Lilia...

Partajează acest post

Link spre post
lilichka

Salutare!Si pe mine ma chiama Liliana,cu toate ca toti imi spun Lilia.Am inceput sa cred ca numele totusi il reprezinta pe om ca personalitate,cu toate ca este ales de parinti, poate ,din intimplare. Eu ma mindresc cu acest nume,nu este el oare cel mai frumos?! :girl_crazy:

Partajează acest post

Link spre post
Малятко

А я Лилия.

Partajează acest post

Link spre post
liliok78

SI EU SUNT LILIA,MA MINDRESC MULT CU ACEST NUME SI NICIODATA NU MI-O FOST RUSINE DE ASA NUME ,SI RESPECTIV PENTRU COPIII MEI AM ALES SI VOI ALEGE UN NUME IN ASA FEL CA SA NU LE FIE RUSINE....SANATATE LA TOATE NOI LILIILE SI LILIANELE!!!!!

Partajează acest post

Link spre post
LiliaV

Salut la toate Liliile si Lilianele! Citind tema data chiar si mai mult ma mindresc de numele pe care il purtam. Eu dupa acte sunt Liliana, dar toata lume imi zice Lilia, doar la serviciu Liliana. Numele mi l-a pus tata, mama a vrut sa ma numeasca Elena. Mi-a placut tot timpul numele meu, am simtit tot timpul o putere datorita numelui pe care il port si mi-a placut inca ca nu era prea raspindit :in clasa la scoala numai eu eram Lilia si la universitate tot.

Prietenii si rudele ma dezmiarda: Liliushkin, Lelik, Lilica, Liliok, Liliuncik -f gingas si frumos.

La toate Liliushkini va doresc sa fiti mindre de voi si sa va iubiti.

Editat de LiliaV

Partajează acest post

Link spre post
Vizitator Лильчик

salut si eu sint Lilia :girl_in_love:

Editat de Лильчик

Partajează acest post

Link spre post
lelik3

И я тоже Лилия!!!

Рада познакомиться со всеми Лилиями и Лилианами!!! :girl_dance::girl_dance::girl_dance:

Partajează acest post

Link spre post

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum