Vizitator nicusor lepa

Biomunil

Postări Recomandate

Vizitator nicusor lepa

Cineva mi-a spus ca a folosit pe cind era in Italia acest preparat si l-a ajutat pe copil sa iasa dintr-o raceala ce dura de jumatate de an, insotita de tusa si febra, voi ati auzit de asa preparat vreodata, cine vi l-a recomandat?

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
ninishor
Cineva mi-a spus ca a folosit pe cind era in Italia acest preparat si l-a ajutat pe copil sa iasa dintr-o raceala ce dura de jumatate de an, insotita de tusa si febra, voi ati auzit de asa preparat vreodata, cine vi l-a recomandat?

se gaseste si la noi?? eu am auzit de ribomunil.

Partajează acest post

Link spre post
Vizitator nicusor lepa

nu stiu daca la noi se vind asa pastile, interesant este ca un medic din Moldova a prescris asa pastile.... stiu doar ca in Italia o cutiuta cu 12 pastile costa 20-25 euro.

dar ribomunil sunt pentru imunitate sau ce?//

Partajează acest post

Link spre post
ninishor
nu stiu daca la noi se vind asa pastile, interesant este ca un medic din Moldova a prescris asa pastile.... stiu doar ca in Italia o cutiuta cu 12 pastile costa 20-25 euro.

dar ribomunil sunt pentru imunitate sau ce?//

da ribomunil sunt pentru imunitatea si cred dupa denumire ca biomunil tot ar fi pentru imunitate??dar la noi in Moldova de multe ori se prescriu medicamente noi care nu au fost testate si medicii nici nu stiu cum s-ar pronunta maladia data cand pacientul urmeaza asa tratament...

Partajează acest post

Link spre post
solnysko

в России тоже есть

называется также Биомунил Гранулт

он состоит из рибосом клебсиеллы, пневмококка, пиогенного стрептококка группы А, гемофильной палочки, протеогликана из клебсиеллы. Применяют по 3 таблетки или 1 дозу гранулята в течение 3 нед по 4 дня в неделю. Препарат можно комбинировать с антибиотиками, что особенно важно в случаях присоединения бактериальной флоры.

у нас в Молдавии по такому типу в аптеке есть

Рибомунил - рибосомальная фракция из наиболее часто встречающихся рибосомальных патогенов (клебсиелла, пневмококк, пиогенный стрептококк группы А, гемофильная палочка и протеогликан из клебсиеллы). Показанием к применению служат повторяющиеся и острые инфекции респираторного тракта, в том числе при БА. Назначают по 3 таблетки утром 4 дня в неделю на протяжении 3 нед, затем 4 дня в месяц еще 5 мес. Подкожно препарат вводят по схеме.

ИРС 19 - раствор для ингаляций в виде спрея. Содержит лизаты пневмококка, гемофильной палочки, S. pyogenes и faecalis, золотистый стафилококк, M. catarrhalis, N.flava и perflava, Gatnya tetragena. Применяют ежедневно в каждый носовой ход при острых респираторных заболеваниях в течение 8-10 дней, при хронических респираторных инфекциях в течение 4 нед.

Partajează acest post

Link spre post

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum