Iriska

Пустышка

Postări Recomandate

Iriska

Fetita mea are 2 ani suzeta pentru ea inseamna tot,cind plinge ,cind se supara,cind vrea sa doarma si cind pleca la gradinita,am incercat sa io iau dar plinge mereu,mii jale de ea si i-am lasato in continuare,vreau sa aflu si alte pareri si cum as putea so dezvat de suzeta

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
ikotka

Мы уже несколько дней забрали у своей пустышку (скоро 2 года) - просто у нее начал портиться прикус. Ребенок после этого стал заметно лучше и больше говорить. так что откладывать с оттучением от соски не стоит.

Partajează acest post

Link spre post
atitasiki

Am auzit de o metoda foarte curioasa.

Suzeta trebuie luata de la copil, astfel ca sa nu-i produca trauma psihologica.

Trebuie sa batetsi suzeta in perete, la nivelul guritsei copilului ca ea sa aiba acces la dansa ori de cate ori a avea nevoie.

Astfel ea va pleca la dansa de fiecare data cand va avea nevoie, dar copilasii la varsta asta au multe lucruri mai interesante de facut, asha ca se va plictisi sa steie la perete sa o suga shi in curand shi se va dezvatsa.

Nu shtiu cat e de efectiva metoda, dar cred ca de incercat se poate

Partajează acest post

Link spre post
Iriska

Trebuie sa batetsi suzeta in perete, la nivelul guritsei copilului ca ea sa aiba acces la dansa ori de cate ori a avea nevoie.

Astfel ea va pleca la dansa de fiecare data cand va avea nevoie, dar copilasii la varsta asta au multe lucruri mai interesante de facut, asha ca se va plictisi sa steie la perete sa o suga shi in curand shi se va dezvatsa.

mersi pentru sugestie sper sa fie cu folos o sa incercam neaprat :girl_wacko:

Partajează acest post

Link spre post
ilaria

da, interesanta metoda :girl_wacko:

Partajează acest post

Link spre post
Ленуля
mersi pentru sugestie sper sa fie cu folos o sa incercam neaprat :sad:

numaidecit sa ne scrietsi ce va ieshi din experiment :)

Partajează acest post

Link spre post
Lia

Liuţa a scăpat de siuzetă foarte uşor, la 27 ma i seara nu i-am mai dat siuzetă şi gata. Ziua era înconjurată de atenţia jucăriilor şi a copiilor, iar seara nu este. Era mînhîierea ei pentru dinţişori. Prima noapte am dormit mai rău, acum totul e bine. Aşa că suntem deja fete mari.

Partajează acest post

Link spre post
HasK

suzeta trebuie taiata la virf...sau facuta o gaurica astfel ca sa intre aerul cin copilul o ia...copilul se enerveaza pe ea si o arunca singur...

Metoda e incercata:)

Partajează acest post

Link spre post
Iriska
Liuţa a scăpat de siuzetă foarte uşor, la 27 ma i seara nu i-am mai dat siuzetă şi gata. Ziua era înconjurată de atenţia jucăriilor şi a copiilor, iar seara nu este. Era mînhîierea ei pentru dinţişori. Prima noapte am dormit mai rău, acum totul e bine. Aşa că suntem deja fete mari.

mersi frumos :sad:

Partajează acest post

Link spre post
Iriska

URAAAAAAAAAAAAAAAAAA

A AM SCAPTA DE SUZETA ACUM FETITA MEA NICI NUSI MAI AMINTESTE DE EA?AM SCAPAT CU SUCCES?

INTRO ZI EA ERA LINGA GEAM CU SOTUL,SOTUL O INTREABA EVELYNA VREI SA ARUNCAM SUZETA PESTE GEAM,UNDE EVELYNA A ZIS FERM DA SI CIN A ARUNCATO SOTU SUZETA A RAMAS INTRO CREANGA DE LA COPAC?SI SE VEDEA FOARTE CLAR?CIND EVELYNA VROIA SUZETA NOI O DUCEM LA GEAM SII REAMINTEAM CA EA INSUSI A VRUT CA NOI SO ARUNCAM PESTE GEAM,SI ASA VREO TREI ZILE ,DUPA AIA SINGURICA MERGEA SE URCA PE SCAUN SI O VEDEA?ACUM SE RIDE SI EA CA SUZETA EI E IN CREANGA SI ZICE MEREU":mamica dar ce suzeta deacum traieste acolo?" :girl_haha::girl_crazy:

Partajează acest post

Link spre post
Five

WOw Iriska!! Ce bravo e Evy!!! (a propos pe nepoata mea tot Evelien o cheama ;) ) Ce super idee!!!

Partajează acest post

Link spre post
Iriska
WOw Iriska!! Ce bravo e Evy!!! (a propos pe nepoata mea tot Evelien o cheama ;) ) Ce super idee!!!

sai dea dumnezeu la toate evelynele multa sanatate si noroc :val17:

Partajează acest post

Link spre post
Iriska

mersi pentru toatte sfaturile

Partajează acest post

Link spre post
cassandra

Foarte original! Bravo voua, sunteti deacuma fete MARI!

Partajează acest post

Link spre post
ilaria

Bravo Evelyna, acum cred ca ai alte interese mai interesante decit suzeta :clapping:

Partajează acest post

Link spre post
Amanda

Noi de suzeta am scapat usor la un anisor.

Dar avem alta problema, vrea sa bee doar cu sticluta, necatind ca foarte bine poate sa bee si din cana.

Nu mai stiu cum s-o dezvat de sticluta, cind incerc sa-i dau laptele sau sucul cu cana face isterica.

Sper sa ne dezvatam in august cind vom merge la bunica.

Partajează acest post

Link spre post
Lia

Bravo , Evy. Eşti fetiţă mare, fii sănătoasă, plină de noroc şi fericire.

Amanda fii optimistă, dar în acelaş timp mă gîndesc ce fac eu. Liuţa noaptea papă lăpdtic din sticluţă ce fac eu. De regulă pe parcursul zilei folosim cană specială fără siuzetă şi bea apă de acolo. Amnda mîine o fotografiez şi ţi-o arăt.

Partajează acest post

Link spre post
PolincikZ

Всем привет,я тут новенькая.Меня зовут Полина,моего сынишку-Денис.Ему 1 год и 4 месяца.Хочу отучить его от сосания пустышки.Он без неё не может уснуть.Расскажите кто как отучал.Заранее спасибо

Editat de Polincik

Partajează acest post

Link spre post
amalica
Всем привет,я тут новенькая.Меня зовут Полина,моего сынишку-Денис.Ему 1 год и 4 месяца.Хочу отучить его от сосания пустышки.Он без неё не может уснуть.Расскажите кто как отучал.Заранее спасибо

могу расказать как меня мама отучила, она просто порезала ножницами при мне пустышку и сказала что больше нет и не будет ее. По ее словам я долго плакала но в конце концов горь прошла и по немногу отвыкала от мысли. Я естессно не помню как это было, но признаюсь что это немного жестоко, я бы со своими детками такое бы не зделала :xm_10:

Partajează acest post

Link spre post
LISSI

Я малых в 1.5 года к бабушке отправляля на 2-3 дня без пустышки. Что там происходило за эти дни, только она бедная знает! Но по возвращении домой они о ней уже не вспоминали!

Partajează acest post

Link spre post
PolincikZ
могу расказать как меня мама отучила, она просто порезала ножницами при мне пустышку и сказала что больше нет и не будет ее. По ее словам я долго плакала но в конце концов горь прошла и по немногу отвыкала от мысли. Я естессно не помню как это было, но признаюсь что это немного жестоко, я бы со своими детками такое бы не зделала :xm_03:

ты наверное была постарше,чем мой Диня.Я тоже её(соску) начала подрезать ,но по чуть-чуть.Вчера подрезала немножко,но сосать её Денису стало неудобно и он её плевал и орал.Часа через полтора криков он уснул.Ночью просыпался,плакал,я ему давала эту соску,он сноваеё плевал.К утру он привык к такой соске и спал с ней.Сейчас днём он с ней уснул.Вечером обрежу ещё кусочек.

Partajează acest post

Link spre post
Elegance

Вот и для нас это больной вопрос. Нам уже тоже давно пора соску бросить, но все никак не получается, не могу я смотреть на него как он ее ищет, жалко, вот и даю опять. Как отучить на знаю...

Partajează acest post

Link spre post
diralexi
Вот и для нас это больной вопрос. Нам уже тоже давно пора соску бросить, но все никак не получается, не могу я смотреть на него как он ее ищет, жалко, вот и даю опять. Как отучить на знаю...

+1, мы без нее не можем заснуть, а днем ее даже не вспоминаем. Были почти всегда на ИВ, может это тоже причина....

Partajează acest post

Link spre post
PolincikZ
+1, мы без нее не можем заснуть, а днем ее даже не вспоминаем. Были почти всегда на ИВ, может это тоже причина....

у нас точно такая ситуация

url=http://forumok.ru/]line.gif[/url]

Partajează acest post

Link spre post
amalica
ты наверное была постарше,чем мой Диня.Я тоже её(соску) начала подрезать ,но по чуть-чуть.Вчера подрезала немножко,но сосать её Денису стало неудобно и он её плевал и орал.Часа через полтора криков он уснул.Ночью просыпался,плакал,я ему давала эту соску,он сноваеё плевал.К утру он привык к такой соске и спал с ней.Сейчас днём он с ней уснул.Вечером обрежу ещё кусочек.

бедный ребенок он под конец останется только с этой держалкой :xm_15:

Partajează acest post

Link spre post

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum