Vizitator alioncel

Premergatorul

Postări Recomandate

Vizitator alioncel

Salut, fetelor. S-a folosit cineva de premergator? Noi alergam in el toata casa, dar am observat ca incepe sa mearga in virful degetelor cind il tin de miini, si a inceput sa-i fie frica sa stea *copacel*.

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Linelush
Salut, fetelor. S-a folosit cineva de premergator? Noi alergam in el toata casa, dar am observat ca incepe sa mearga in virful degetelor cind il tin de miini, si a inceput sa-i fie frica sa stea *copacel*.

Salut!

Noi la fel am folosit premergatorul de la 6 luni si pina acum o luna,adica pina la 11 luni,si sincer urmarile au fost negative,a inceput sa mearga numai in degete.Atunci am hotarit ca mai bine ne chinuim cu el de miinuta sa ne primblam decit sa i se formeze reflex si sa mearga rau si am strins premergatorul.Iata de o luna sintem fara el si a inceput sa calce corect cu piciorusul,sta foarte bine copacel si face deja vre-o 6-7 pasi singurel,asteptam cu nerabdare sa mearga.Sfatul meu e sa nu utilizati premergatorul sau daca da,atunci numaidecit sa fie incaltat in sandalute sau pantofiori ortopedici,eu de exemplu daca o sa mai am un copil 100% ca nu-l folosesc!!!!!!!!

Partajează acest post

Link spre post
Vizitator alioncel

Iti multumesc Linelush. Cred ca si noi atunci ne vom dezice de el, cu tot regretul, caci lui atit de mult ii pleca, alearga in el toata casa, se joaca, are locul lui cu jucarele le ia singurel iar eu pot sa-mi caut de treaba. va trebui sa ne chinuim putin...

Partajează acest post

Link spre post
MumofChubby

Premergatorul nu este recomdat de ortopezi in mod categoric exact din cauza motivelor enumarate de Dvs mai sus.In multe tari el este chiar interzis,la sigur in Canada.

Partajează acest post

Link spre post
anidoil

Мы пользовались с 7 месяцев ходунками фирмы Chicco...очень качественный пластик..жесткая спинка.. Хорошие ходунки..в 9 месяцев купили ходунки-толкатели.. Через неделю сам пошел))..

Partajează acest post

Link spre post

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum