saniq

Детский Сад №66 Str. Constantin Stamati,6

Postări Recomandate

saniq

Поделитесь своими впечатлениямими про 66 д.с.?!!!!

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
cassandra

Ce anume nu ti-a placut? Sunt in cautare de gradinita pentru fetita mea si nr 66 imi este aproape

Partajează acest post

Link spre post
free bird

SALUT TUTUROR!FETELOR VA ROG STITI MAI MULTE INFORMATII DESPRE ACEASTA GRADINITA?

VREAU SA-L DAU PE GABRIEL DIN TOAMNA ACOLO...SI...

Editat de free bird

Partajează acest post

Link spre post
ОСЕНЬ
Ce anume nu ti-a placut? Sunt in cautare de gradinita pentru fetita mea si nr 66 imi este aproape

Salut Casandra! pina nu de mult am locuit si eu linga aceasta gradinita, copilul insa nu lam dat aici. Pentru mine mult inseamna anturajul unde se va dezvolta si va creste copilul meu..... din pacate aici in afara de o cladire veche cu o ograda intunecoasa n-am gasit nimic, si inca ceva am fost doar de 2 ori pe coridoarele ei si in ambele cazuri era un miros de mucegai.

Insa am citeva vecine ale caror copii fregventau acest local si nu pot sa spun ca nu le placea, foarte mut laudau bucataria.

Poate ar trebui sa vezi ce pedagogi sunt aici anume la virsta copilului tau, si daca nu ai pretentii la local atunci "incercarea vina n-are". Mai stii ca iti va placea.

Partajează acest post

Link spre post
Angelik
SALUT TUTUROR!FETELOR VA ROG STITI MAI MULTE INFORMATII DESPRE ACEASTA GRADINITA?

VREAU SA-L DAU PE GABRIEL DIN TOAMNA ACOLO...SI...

Присоединяюсь к вопросу :smile: Пожалуйста, отпишитесь об этом садике?

Partajează acest post

Link spre post
elenhel

А где он находится, русский румынский?

Partajează acest post

Link spre post
kisitoka

Salut , demult nu au fost raspunsuri pe aici.
Noi tot ne-am inscris la aceasta gradinita, in mai va implini 2 ani baitelul si speram sa mearga din iunie... desi cum se va primi. Am fost acolo , mi s-a parut normal, poate s-a schimbat de citiva ani, au teren de joaca, in gradinita era cald, si nu miroase a mucegai... Am vb cu directoatrea si educatoare, par prietenoase. 
ce parere aveti despre acesta gradinita. Noi putem merge la alta gradinita mai buna dar acolo numai de la 3 ani si deja suntem a 51 pe lista, poate un an va umbla la 66 si pe urma ne mutam la cealalta.

Partajează acest post

Link spre post
alexina

Девочки у меня тоже вопрос по этому садику,со скольких лет берут,какая плата ежемесячная за фонд садика и примерно за питание,мы ходим в ясли на рышкановке,но хотеось бы поближе,нам год и 9 мес

Partajează acest post

Link spre post
kisitoka

Девочки у меня тоже вопрос по этому садику,со скольких лет берут,какая плата ежемесячная за фонд садика и примерно за питание,мы ходим в ясли на рышкановке,но хотеось бы поближе,нам год и 9 мес

Noi am fost acolo si vb cu directoare a spus ca din iunie cind vom avea 2 ani posibil vom merge daca va fi loc, ei deobicei grupele de 3 ani ii completeazacu cei de 2 ani, pentru a forma grupa completa. 

Partajează acest post

Link spre post
tania12

Мы ходим в этот садик очень довольна!!! Здание старое, но очень уютное, чистое, хорошо кормят, территория небольшая, но очень зелёная и уютная. Моя дочка очень быстро адаптировалась, воспитатели очень хорошие, сама по утрам заряжаюсь от них доброй энергией :)

Partajează acest post

Link spre post
kisitoka

Noi tot vom merge la aceasta gradinita de pe 1 iulie, deja am vb cu directoarea si ne ia. Cind am fost cu cel mic, in ograda o educatoare juca la acordion si toti copiii dansau in jurul ei, asa vesel mi-a parut. Si meniul pare a fi normal. Am vrut sa intreb pentru cei care deja umbla la aceasta gradinita, au grupe speciale, cu inclinatii? arte muzica limbi straine, ceva activitati, anume pentru cei mai mici, 2 3 ani?

Partajează acest post

Link spre post
tania12

La acordion cinta in toata ziua profesoara de muzica. Copii de 2-3 ani sunt prea mici sa fie incarcati cu lectii adaugatoare de engleza sau dansuri speciale, copii si asa au nevoe de un timp sa se adapteze in colectiv nou sa formeze regim de mincare, de somn, de recreatii si apoi sigur ca sunt lectii si de engleza si de muzica numai ca nu asteptati sa fie tat deodata ;)

Editat de tania12

Partajează acest post

Link spre post
Ramtha

Noi pe vara mergem la aceasta gradinita!!!! Unicul plus ieste ca terenul e foarte inverzit si bucataria Buna,restul lasa de dorit Caci e foarte veche cladirea....O inaduseala in gradinita in grupe de Nu poti rasufla.Iar iarna am inteles ca e frig.Usile,podelele inca sunt din lemnul din anii '83.

Cine doreste poze,va pot atasa

Partajează acest post

Link spre post
kisitoka
Acum 14 minute, Ramtha a spus:

Noi pe vara mergem la aceasta gradinita!!!! Unicul plus ieste ca terenul e foarte inverzit si bucataria Buna,restul lasa de dorit Caci e foarte veche cladirea....O inaduseala in gradinita in grupe de Nu poti rasufla.Iar iarna am inteles ca e frig.Usile,podelele inca sunt din lemnul din anii '83.

Cine doreste poze,va pot atasa

da intradevar era inaduseala pentru ca ferestrele nu se cam deschid. De la atita vopsit ele practic s-au incleiat. La noi in cresa era o singura fereastra care se deschidea. dar copii ieseau regulat afara si se lasa incaperea deschisa sa se aeriseasca. Ce tine de verdeata intradevar e mereu verde. Si educatoare noastra cu copii aveau grija de o mini gradina. aveau citeva legume la crescut. Uneori dimineata gaseam copii adunati linga educatoare si o ajutau. aduceau nisip , mai stringeau din iarba...vesel

Partajează acest post

Link spre post

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum