Юкка

Grădiniţa Nr.91 Str. N. Zelinski,36/6

Postări Recomandate

Юкка

salut la toti!! geamurile apartamentului nostru iese la aceasta gradinita-este cea mai apropiata de noi. chiar si eu am mers la aceasta gradinita 25 de ani in urma(doar 1 luna caci nu puteam iesi din bronsite).

cine ar putea expune parerea personala despre ea-conditiile, educatorii etc.

merci!

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Emerald
cine ar putea expune parerea personala despre ea-conditiile, educatorii etc.

Si eu o sa ascult pareri! :xm_11:

de fapt am o doamna in scara, care a lucrat mai multi ani in urma aici si zice, ca nu prea este puternic personalul...dar pina la urma e linga casa si e comod...dar cu copilul te ocupi si acasa :)))

Partajează acest post

Link spre post
Emerald

Ce, nimeni nu frecventeaza aceasta gradinitza?

Partajează acest post

Link spre post
Emerald

Deci o sa scriu iarasi eu!

Frecventam aceasta gradinita deja de o luna!

Pot sa spun ca e o gradi obisnuita ca toate gradi de stat!

Au si grupe care fac parte din asociatie, unde parintii la intrare dau 1000 de lei si inca lunar deasupra bonului, inca cite 150 lei. Ei chipurile au mobilier mai nou si inca nustiu ce, dar copiii sunt hraniti din acelasi cazan ca si cei care nu fac parte din asocoatie!

Deaceea suntem in grupa simpla. N-asi spune ca la noi mobilierul e rau...da, e mai vechi, dar e bun.

Referitor la educatori deocamdata sunt multumita.

Poate mai sunt aici copii care se duc la aceasta gradi?

In ce grupe sunteti?

Partajează acest post

Link spre post
Ziurica
Deci o sa scriu iarasi eu!

Frecventam aceasta gradinita deja de o luna!

Pot sa spun ca e o gradi obisnuita ca toate gradi de stat!

Au si grupe care fac parte din asociatie, unde parintii la intrare dau 1000 de lei si inca lunar deasupra bonului, inca cite 150 lei. Ei chipurile au mobilier mai nou si inca nustiu ce, dar copiii sunt hraniti din acelasi cazan ca si cei care nu fac parte din asocoatie!

Deaceea suntem in grupa simpla. N-asi spune ca la noi mobilierul e rau...da, e mai vechi, dar e bun.

Referitor la educatori deocamdata sunt multumita.

Poate mai sunt aici copii care se duc la aceasta gradi?

In ce grupe sunteti?

Salut! Eu caut gradinita romana in sectorul Botanica (stau langa Busuioc), va rog spuneti-mi mai multe despre 91, ati nimerit greu la ei? Si inca.. unde anume se afla, e departe de Busuioc? Da, ma intereseaza mai ales cati copii sunt in grupa, daca sunteti amabila sa-mi raspundeti. Merci mult!

Editat de Mama lui Florin

Partajează acest post

Link spre post
Irka2008
Salut! Eu caut gradinita romana in sectorul Botanica (stau langa Busuioc), va rog spuneti-mi mai multe despre 91, ati nimerit greu la ei? Si inca.. unde anume se afla, e departe de Busuioc? Da, ma intereseaza mai ales cati copii sunt in grupa, daca sunteti amabila sa-mi raspundeti. Merci mult!

Eu am fost astazi la gradinita 91..miau spus ca formeaza numai o grupa.de la 1 iunie,si la Rono au dat numai 10 locuri...in grupa sunt cite 18-20 copii (grupa cresa), in grupele mai mari ajung si la 30 copii....

Partajează acest post

Link spre post
Ziurica
Eu am fost astazi la gradinita 91..miau spus ca formeaza numai o grupa.de la 1 iunie,si la Rono au dat numai 10 locuri...in grupa sunt cite 18-20 copii (grupa cresa), in grupele mai mari ajung si la 30 copii....

30 de copii.. :sad: Merci, inseamna ca mai stam acasa...

Partajează acest post

Link spre post
Flamingo

Si noi suntem la 91, deja de mai mult de un an. Nu stiu cum e la alte gradinite, dar in general situatia e buna.

Suntem in grupa cu asociatie. Dar sincer - nu vad nici un folos din asociatie.

Cam se impune conditia sa intri in asociatie, deoarece nu prea dau locuri libere la RONO.

Daca doresti in grupa cu asociatie - nu o sa fie deloc greu sa intri. Este aproape ca linga Busuioc. In grupa de pina la 3 ani se inscriu 20 si ceva de copii. Altceva nu stiu.

Partajează acest post

Link spre post
Emerald

Cine mai frecventeaza acesta gradinita?

Cite citi bani platiti in Asociatia lor si mai stringeti ceva bani si in grupa?

Daca ati facut ceva reparatie in grupa, va rog sa ne spuneti cam citi bani ati strins si ce ati reusit sa faceti din suma data...

Cam e incurcatura cu asociatiile astea! :girl_dance:

Flamingo, voi sunteti la etajul 2, la Natalia in grupa?

La voi achita asociatia toti parintii?

Partajează acest post

Link spre post
Irka2008

Daca ati facut ceva reparatie in grupa, va rog sa ne spuneti cam citi bani ati strins si ce ati reusit sa faceti din suma data...

Cam e incurcatura cu asociatiile astea! :lol:

Noi din iunie frecventam, in grupa cresa, platim asociatia cite 150 lei lunar, la noi sa facut reparatie in dormitor, nam strins bani, doar ca ne-au rugat sa achitam asociatia pe citeva luni inainte..

Partajează acest post

Link spre post
anikusha

buna ziua

spuneti-mi va rog de la ce virsta primesc la aceasta gradinita in grupa cresa?

Partajează acest post

Link spre post
Flamingo

Cam e incurcatura cu asociatiile astea! :girl_dance:

Emerald, cred ca te-ai lamurit deja, dar am sa raspund caci poate altcuiva ii va putea fi de folos.

In asociatie platim 150 lei lunar, mai platim 20 lei fondul grupei. Inafara de sarbatori, bani stringem mai rar, dar se intimpla - pentru unele unele lucrari in grupa sau jucarii. La noi in grupa din cite stiu toti parintii achita asociatia.

Am o prietena care duce copilul in grupa fara asociatie si nu are pretentii. Zice ca o aranjeaza totul inafara de faptul ca se schimba educatorii.

De la noi mai multi parinti ar prefera sa cumpere ceva in grupa decit sa plateasca asociatia, dar ... am intrat in hora, dansam pina la capat:) Si mi se pare ca nu e drept fata de educatori, caci in grupele simple - se string bani pentru supliment la salariul educatorilor, iar in grupele cu asociatie banii se duc toti in asociatie si educatorilor nu le revine nimic. De exemplu din astia 150 - 50 sa revina educatorilor si dadacai, 50 sa fie pentru necesitatile grupei, si 50 in fondul gradinitei - ar fi bine. Plus ca oricum mai dam 20 in fondul grupei.

Partajează acest post

Link spre post
Flamingo

Mai este cineva de la aceasta gradinita? Ati vazut ce se intimpla cu casutele de joaca? :(( ... Apropo, inainte dadeau iaurturi, fructe, acum nu mai dau nimic. Asa e peste tot?

Partajează acest post

Link spre post
Кудряшка

ne-au indreptat si pe noi la gradinita aceasta, dar tocmai din septembrie. fetelor, puteti sa-mi spuneti, vara gradinita lucreaza? as vrea sa-mi dau fetita macar cu vreo doua luni mai devreme, ca sa pot din septembrie iesi la serviciu linistit.

si, totusi, care e deosebirea dintre grupele de stat si cele comerciale?

si cel mai mult ma intereseaza, cit de buni sint educatorii (din toate punctele de vedere)

Partajează acest post

Link spre post
Mariza M

Садик будет закрыт со -2 июля и до 13 августа, видимо по -этому Вас и будут принимать с сентября

Editat de Mariza M

Partajează acest post

Link spre post
Кудряшка

Садик будет закрыт со -2 июля и до 13 августа, видимо по -этому Вас и будут принимать с сентября

понятно, тогда подождем. большое спасибо!

Partajează acest post

Link spre post
Бусиринка

Планируем отдать ре в это детсад.Хотелось бы узнать как там адаптируются русскоязычные дети?И сколько всего сумма выходит в месяц со всеми растратами?Спасибо.

Partajează acest post

Link spre post
Бусиринка

поднимаю тему,девочки поделитесь впечатлениями,каково состояние садика на сегодняшний день и какие воспитатели?

Partajează acest post

Link spre post
mburian153@gmail.com

Noi santem multumiti,numai ca des ne anbolnavim! santem an grupa cresa din asociatie am vazut ca s au schimbat multe,termopane dulapioare noi,mai multe si educatorii sant bravo vad ca anvata multe acolo.mie ami place mai ales ca e langa casa!si ai hranesc bine!

Partajează acest post

Link spre post
NataliaD

Salut, sa am scuzare daca scriu aici nu chiar la tema, dar vreau sa ne gasim o gazda in regiunea aceasta linga gradinita, pe strada Trandafirilor, Zelinski...alaturi de parc, acum copilul e mic, dar pe urma intentionez sa il dau aici...

Va rog mult daca cunoaste cineva care da in chirie apartament sa ma anuntati.

Va multumesc mult!

Nr. meu e 68250838

Partajează acest post

Link spre post
NataliaD

Salut, stergeti va rog mesajul meu anterior! Ms

Partajează acest post

Link spre post
Бусиринка

Кто знает садик летом работает???

Partajează acest post

Link spre post
Winx

Кто знает садик летом работает???

Я спрашивала у нашей воспитательницы, сказала что не закрывают.

Но, у нас в группе планируется ремонт санитарного блока и на недельку-другую группу закроют. А в целом сад будет работать.

Partajează acest post

Link spre post
lanalina

Va rog, mamicii, care duc copii la aceasta gradinita. scrieti parererile voastre referitor la educatori si ocupatii. Cam cit platiti, citi copii in mediu sunt in grupa?

Partajează acest post

Link spre post
Кудряшка

Eu imi duc copilul la aceasta gradinita si sunt foarte si foarte multumita! Sigur ca absolut totul depinde de educatori. Noi am avut marele noroc sa nimerim in grupa 9, la doua educatoare tinere, devotate si entuziaste, care depun tot sufletul in munca lor. Fata mea a invatat si invata foarte multe lucruri de la ele si de fiecare data merge cu placere la gradinita. 

Si mincarea la ei e gustoasa, am avut posibilitatea s-o gust in primele saptamini de adaptare a copilului la gradinita. Noi sintem in grupa cu asociatie, de aceea achitam lunar 150 lei + bonul pentru mincare - pina la 150 lei. reparatia se face din contul asociatiei.

Unicul minus e faptul ca locuim departe de gradinita, da-n rest sint foarte multumita.

apropo, adresa corecta e 36/5, schimbati, va rog, in tema.

Partajează acest post

Link spre post

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum