Svetlana Racovita

Mirela-sufletelul Care Implineste Familia Noastra.

Postări Recomandate

Svetlana Racovita

Traim o minune ce ni sa intimplat.Odata ce Mirela a aparut in viata noastra avem ceea ce stiam dintotdeauna ca ne lipsea,iar acum suntem pe un drum al carui urcus il numim,,implinire,,.

Totul a inceput asa...m-am dus la ginecolog si mi-a spus ca sunt insarcinata,in 12 saptamini!!! :xm_02: Sotul sa bucurat foarte mult!!!.Dorinta ne-a fost ascultata si urma sa intram in rindul celor premiati cu cel mai de pret dar:urma sa devenim parinti!

Pot sa spun faptul ca odata cu zamislirea Mirelei am mai primit un dar de noroc,ama avut o sarcina perfecta din toate punctele de vedere.Nu am stiut ce inseamna arsurile sau alte neplaceri,iar durerile de spate au fost destul de suportabile.Au incercat pe parcusul sarcinii sa ii ofer tot ce-i mai bun hrana adecvata,odihna si relaxare,tot ce consideram eu ca era mai bun p/u micuta noastra.Numaram zilele pina la USG cu sufletul la gura,iar primul USG a fost ceva deosebit cu toate ca nu se vedea nimic doar un punctulet micut.Si p/u noi insemna atit de mult...Clipa ceea mai asteptata a sosit si odata ce ea sansa sa putem vedea iubirea noastra cu da din mini si din picioruse:este o minune de fetita!!!Cu cit trecea timpul cu atit o iubeam mai mult si abia asteptam sa o tinem in brate.Cele 9 luni de asteptare au fost cele mai minunate din viata noastra de pina atunci.Sentimentele pe care le-am simtit nu se pot exprima in cuvinte.Era ceva extraordinar,miracul

os sa vezi cum munca unui cuplu prinde roade si creste,creste,sa simti cum se misca,cum da din picioruse.Ca sa fiu sincera,aveam o teama sa nu se nasca prematur sau cu vre-o complicatie,asa ca numaram zilele ramase pina la 37saptamini.

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Svetlana Racovita

Dar am trecut si de asta si asteptam cu nerabdare marea intilnire cu fetita mea.

Apropierea de momentul final ne-a adus in faza de-a pregati totul hainutele,caruciorul

...iar zilele treceau si minunea noastra nu dadea nici un semn ca ar vrea sa vina.Se implineau aproape 40 saptamini si nimic.Parca nu mai aveam rabdare,iar timpul se scurgea atit de incet.Si in sfirsit a venit ziua cea mare.Era o zi frumoasa de toamna tirzie.Am simtit o durere usoara in spate.Era aproape 3 dimineata.Prin ceam trecut...asta mi-a shimbat tot conceptul despre durere..Nu o sa ma mai pling niciodata de durere de masea.Se apropia cu pasi repezi momentul atit de asteptet.A fost un trevaliu lung care parca nu se mai termina.Sotul ma incuraja doar prin mob.Era mai agitat ca niciodata insa incerca din rasputeri sa ascunda acest lucru si sa ma incurajeze necontenit ca totul va fi bine.D/a citeva ore bune am auzit-o tipind.Era CEA MAI FRUMOASA MELODIE pina atunci.Apoi am vazut-o,era pe pieptul meu,era minunea vietii noastre.Era surperba si mai presus de orice,sanatoasa.Timp

ul se oprise in loc.Au fost momente unice,in mometele acelea nu ma durea nimic.De atunci puteam sa o tin in brate sa o alint cit vroiam-eram MAMICA!!!Nu ma mai saturam sa o privesc si vroiam sa-i pierd nici un zimbet.

D/a ce am ajuns acasa,primele zile a venit la noi mama,care ma ajutat foarte mult.caci nu stiam nimic in ingrijirea unui bebe,doar numai teoretic.Citeam f mult zi de zi p/u a ma perfectiona in aceasta ,,meserie,,iar satisfactia este maxima.Privind inapoi,stiu ca a fost greu insa a meritat din plin,iar daca ar fi sa shimb ceva,cu singuranta nu as shimba nimic.

E minunat cit de mult te shimba o fiinta atit de mica...ne simtim o familie implinita!!!

Partajează acest post

Link spre post
Lullu

Felicitari !!! sa va traiasca mica printesa sa va creasca mare si sanatoasa sa aveti numai bucurii de la ea!!! sa dea D-zeu pace si fericire in familia d-stra !!!!

3a55bcf073bd.jpg

Partajează acest post

Link spre post
m'amy

Felicitari! Sa va creasca Mirela mare, sanatoasa shi sa va aduca numai bucurii!

c92e13f4a6a0.jpg

Partajează acest post

Link spre post
Svetlana Racovita

Multumesc din suflet si voua sa va traiasca puii!

Partajează acest post

Link spre post
Lilicika

Multa sanatae printesei si parintilor multa rabdare si puteri le urez!

felicitari

Partajează acest post

Link spre post
MultiColor

Ce istorie copleşitoare şi emoţionantă!!! Aţi scris duios, cu atâta pasiune şi dragoste!!!

Felicitări cu apariţia minunii voastre!!! Să vă crească puiuţa sănătoasă şi norocoasă!!!!

1eb99de9cf2f.gif

Partajează acest post

Link spre post
MumofChubby

foarte frumos ai scris,numai o mama plina de dragoste poate scri asa...Va urez multa sanatate,mamicei si Mirelei si numai clipe fericite impreuna.

Partajează acest post

Link spre post
Iana Tonidze

Felititari cu sosirea pe lume a Mirelei.

Nu prea citesc povestioare despre nasteri si nu pot spune nimic despre altele, insa prezenta cu siguranta este una foarte deosebita si coplesitoare.

Sa va traiasca "minunea implinirilor" !

Partajează acest post

Link spre post
Svetlana Racovita

Multumesc mult,mult,fff mult!!!

Partajează acest post

Link spre post
Vinchik

Asteptam si noi venirea pe lume a aursului nostru si deaceea citind asa istorioare ma simt coplesita de atitea emotii!

Sa va creasca odorasul mare si sa va lumineze sufletele!

Partajează acest post

Link spre post
Svetlana Racovita

Mersi mult Vinchik.

Partajează acest post

Link spre post
swetlanna86
:girl_in_love::girl_in_love::girl_in_love:

Partajează acest post

Link spre post

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum