Postări Recomandate

cora

Astazi am auzit asa o informatie precum ca Dentinoxul contribuie la "intarirea " gingiutelor la copii si deci determina o iesire intirziata a dintisorilor... :unsure: Nu am avut timp sa verific aceasta info, de aceea intreb parerea voastra. Ce stiti despre aceasta???

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
HasK
Astazi am auzit asa o informatie precum ca Dentinoxul contribuie la "intarirea " gingiutelor la copii si deci determina o iesire intirziata a dintisorilor... :unsure: Nu am avut timp sa verific aceasta info, de aceea intreb parerea voastra. Ce stiti despre aceasta???

ca nu ajuta nici o boaba :unsure:

Partajează acest post

Link spre post
inx
Astazi am auzit asa o informatie

de la cine?

(eu am citit ca nu trebuie de exagerat cu doza)

Partajează acest post

Link spre post
Taisafinscaia

Buna seara! Hai sa judecM IMPREUNA. dENTINOXUL CONTINE LIDOCAINA, CARE ESTE ENESTETIC SI camomila, adica extract de romanita, sau musetel, care are efect antiinflamator, Care din ele pot "retine " eruperea dintilor, dupa parerea D-ra? Expunetiva va rod, dar argumentat, caci altfel nu e o discutie, ci doar palavre. Mersi si ma scuzati, de concluzii, poate ca prea drastice. :girl_in_love::val14:

Partajează acest post

Link spre post
inx
de la cine?

(eu am citit ca nu trebuie de exagerat cu doza)

daca apar careva iritatii

Partajează acest post

Link spre post
Mariancik

Eu am procurat si Dentinox si Jogel. Le-am incercat pe ambele, sa vad ce efect au. Dentinox are efect mai puternic, dar de scurta durata, si este mai gustos, de aceea baiatul il minca si nu raminea mai nimic pe gingie. Jogel e mai slab, dar de mai lunga durata, si e un pic mai amarui, dar e comestibil. Nici unul din ele nu e pentru mult timp si reiesind din faptul ca se administreaza de 3-4 ori pe zi, nu are cum sa fie un efect de lunga durata. Pur si simplu calmeaza cind e criza de durere si mincarime. Un medic mi-a spus ca Jogel e mai preferabil, ca inmoaie gingia datorita uleiului de Jojoba.

Ca orice medicament, trebuie de respectat regulile si nu de exagerat.

Ceea ce tine de dintisorii copilului, este individual, depinde de mai multi factori, nu doar de administrarea Dentinoxului. El doar calmeaza pe 5 min discomfortul. Nu cred sa aiba asa mare influenta asupra cresterii dintilor.

Partajează acest post

Link spre post
Emerald

Noi am folosit Dentinox si nu a retinut eruptia dintilor...din contra au iesit repejor(la 10 luni aveam 8 dinti)...iata doar efectul preparatului este de scurta durata... :girl_in_love:

Partajează acest post

Link spre post
Taisafinscaia

Buna dimineata! Pai, preparatul e cu efect de scurta durata, doar ca copilul sa se poata alimenta, atit. Iar eruperea dintilor e cu totul din alt domeniu.

Partajează acest post

Link spre post
Katrina

Я на себе испробовала дентинокс, в период роста зубов мудрости, помогает, не на целый день, но, чтоб уснуть и забыть про боль очень даже и сыну десны им мазала.

Partajează acest post

Link spre post
cora
Expunetiva va rod, dar argumentat, caci altfel nu e o discutie, ci doar palavre.

Din pacate nu pot sa dau o sursa concreta :smoke: Nu am spus ca info e 100% veridica, de aceea si am expus tema pt a afla mai multe despre acest preparat. Noi personal il administram de vreo luna, de cind ne deranjeaza gingiutele, uneori ii ung si repejor o legan ca sa adoarma... :smoke: asta e pina cind unica solutie. In instructiune scrie sa se administreze de 2-3 ori pe zi, dar la noi uneori e necesar de 4-5. De aceea la fiecare priza iau o doza mai mica (mai mica decit bobul de mazare,cum scrie in instructiune).

Intre timp, am adresat aceeasi intrebare pe saitul www.dentinox.de si astept raspuns :smoke:

Partajează acest post

Link spre post
Mariancik
Din pacate nu pot sa dau o sursa concreta :smoke: Nu am spus ca info e 100% veridica, de aceea si am expus tema pt a afla mai multe despre acest preparat. Noi personal il administram de vreo luna, de cind ne deranjeaza gingiutele, uneori ii ung si repejor o legan ca sa adoarma... :son3: asta e pina cind unica solutie. In instructiune scrie sa se administreze de 2-3 ori pe zi, dar la noi uneori e necesar de 4-5. De aceea la fiecare priza iau o doza mai mica (mai mica decit bobul de mazare,cum scrie in instructiune).

Intre timp, am adresat aceeasi intrebare pe saitul www.dentinox.de si astept raspuns :smoke:

Imediat o sa raspunda la intrebarea ta! Si o sa argumenteze! :smoke: Nu prea cred ca o sa spuna ceva de rau de produsul lor.

Partajează acest post

Link spre post
movilamd

Fetelor ajutatima ca deja nu mai stiu ce sa fac. Am mare nevoie de Desitin cine stie unde el este.

Partajează acest post

Link spre post
solnysko
Fetelor ajutatima ca deja nu mai stiu ce sa fac. Am mare nevoie de Desitin cine stie unde el este.

он есть на украине и в москве-если можете закажите

возьмите раша-выпускает фирма седико-состав практически тот же

Partajează acest post

Link spre post
sana1

я брала Деситин мазь,но давно-года 2 назад,нашла в одной аптеке на ботанике,сейчас не знаю есть в продаже или нет.

Аптека находиться возле библиотеки,забыла как библиотека называется(по-моему Еминеску,двухэтажное здание)

на бул.Дачия.

Partajează acest post

Link spre post
sana1
я брала Деситин мазь,но давно-года 2 назад,нашла в одной аптеке на ботанике,сейчас не знаю есть в продаже или нет.

Аптека находиться возле библиотеки,забыла как библиотека называется(по-моему Еминеску,двухэтажное здание)

на бул.Дачия.

http://mama.md/index.php?showtopic=27921&a...mp;#entry342315

вон там у Малины спросите про деситин

Partajează acest post

Link spre post
Отрада

мы как раз покупали деситин в аптеке на мира, ЮТА называется

правда давно

посмотрите, а вдруг

позвонить можно навреное, только теелфон надо узнать...

Partajează acest post

Link spre post
inx

si eu am luat de la acea farm. de pe Dacia

...incercati sa sunati pe acest num. 725501, ei va vor da info. unde il poti gasi

Partajează acest post

Link spre post
delia

Se gaseste si in transnistria, in Bender spre exemplu si costa in jur de 50-60 lei. Eu de acolo am comandat.

Partajează acest post

Link spre post
LIUBITA1981

salut in centru vizavi de centru moda este o farmacie costa 100 lei la sigur este.

Partajează acest post

Link spre post
aurica

Salut! Eu la fel am cautat desitin in toate farmaciile si nu am putut gasi.O farmacista mi-a dat nr de telefon unde il pot avea: 661257.Am fost azi si l-am cumparat,costa 84 lei Dacia 20 linga stomatologie.Sper sa fie de folos.

Partajează acest post

Link spre post
ialanka2007

Ia toje segodnea cupila Desitin na Botanike v apteke Iuta vozle biblioteki. :xm_01:

Partajează acest post

Link spre post
миледи

Позвоните 72-55-01. Это справочная,в которой можно узнать есть ли он в аптеках города,или нет.

Там можно сразу и цену узнать.

Editat de fa888una

Partajează acest post

Link spre post
HasK

аптека на вокзале...разу за остановкой. Они нелегалом привозят и продают...там и другие есть екарства который оффициально в Молдове нет.

Partajează acest post

Link spre post
Wasabi

мы пользовались,нам помог...временно но что поделать....

Partajează acest post

Link spre post
L@sk@

нам помог только ДЕНТОЛ но мы покупали в Одессе,у нас нее в продаже почему-то((Сильный препарат на бензокаине,остальные препараты были до одного места-зря потраченные деньги((Но у нас очень болезненно выходили зубки.

Partajează acest post

Link spre post

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum