AaNGEL

Gradinita Nr. 108

Postări Recomandate

AaNGEL

Cine deţine informaţii despre grădiniţa dată? :xm_10:

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Irinka

Baiatul meu merge la aceasta gradinita de 3 ani.

Partajează acest post

Link spre post
sabrina

Si baietelul meu merge la aceasta gradinita al treilea an deja, totul e bine si frumos naumai ca sunt prea multi copii in grupe.

Partajează acest post

Link spre post
Dilaila

Si fetita mea merge la aceasta gradinita, e programul "Pas cu pas". Pe linga ocupatiile de baza cu educatoarea mai au si cu profesorii de dans, muzica, engleza, arta vorbirii. Conditiile in grupa is bune, educatoarea la fel ne place (cred ca asta e cel mai important).

Partajează acest post

Link spre post
domnicadi

fetelor, va rog, spunetine despre platile si cheltueli

Partajează acest post

Link spre post
AaNGEL

Dar grupe private au?

Partajează acest post

Link spre post
Irinka
Dar grupe private au?

Ea se socoate privata.

Partajează acest post

Link spre post
AaNGEL
Ea se socoate privata.

Dar care e costul pe luna si citi copii sunt in grupe?

Partajează acest post

Link spre post
Irinka

Stiu ca din acest an taxa s-a scumpit si e 480 lei lunar, in grupa sunt cam la 30 copii.

Partajează acest post

Link spre post
AaNGEL

Parerea mea e ca sunt prea multi copii in grupa. Eu caut gradinita unde in grupa ar fi nu mai multi de 15 copii. Dar va multumesc de raspuns.

Partajează acest post

Link spre post
anago

а в этом садике есть ясельная группа? хочу дочку к 2-м годам отдать в этот садик

Partajează acest post

Link spre post
timary

Ясли там есть. Не знаю, как сейчас, но когда мы туда поступали (лет 6 назад), было условие-ребенок должен уметь сам есть ложкой и проситься на горшок.

Partajează acest post

Link spre post
Ksiuncik

Девочки кто из вас знает по какой причине садик еще не работает???

Partajează acest post

Link spre post
Алёнк@
Девочки кто из вас знает по какой причине садик еще не работает???

Оксанка,спросила у мамы,которые водит своего сына в сад.В саду поменяли мебель на кухне и надо было все подключить.Те которые этим занимается видать забыли об этом.Вот результат.

Partajează acest post

Link spre post
Клео

Fetita noastra tot merge la acesta gradinita deacuma al treilea an. Sunt multumita, si fiicei ii place si cu mare placere merge. In grupa sunt 32 copiii.

Partajează acest post

Link spre post
vitaminka78

Девочки, всем привет. Совсем недавно на этом сайте. Как и все столкнулась с проблемой выбора дет. сада. Почитала кучу отзывов о дет. садах на Рышкановке и пока остановилась на 3ёх - №5,№100 и №108. У нас русскоязычная семья, но отдать хотим, по крайней мере попробовать можно, в румынский. Смотрю на даты отзывов мамочек - они достаточно устаревшие. Девочки, помогите, кто водит своих деток в эти садики - подскажите плюсы/минусы. ПЛИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИ

ИИИИИИИИз :curtsey:

Partajează acest post

Link spre post
BlackQueen
Девочки, всем привет. Совсем недавно на этом сайте. Как и все столкнулась с проблемой выбора дет. сада. Почитала кучу отзывов о дет. садах на Рышкановке и пока остановилась на 3ёх - №5,№100 и №108. У нас русскоязычная семья, но отдать хотим, по крайней мере попробовать можно, в румынский. Смотрю на даты отзывов мамочек - они достаточно устаревшие. Девочки, помогите, кто водит своих деток в эти садики - подскажите плюсы/минусы. ПЛИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИ

ИИИИИИИИз :curtsey:

Ну, судя по тому что пишут о детском саде №100, об их националистическом настрое, то я бы в 100 точно не отдала русскоязычного ребенка.

Partajează acest post

Link spre post
vitaminka78

Я тже слышала что-то подобное и именно о сотом садике. А что касается 108 и 5го, кто что знает, о питании, о воспитателях, о состоянии групп...

Partajează acest post

Link spre post
Ksiuncik

Мой ребенок посещает садик №108. Я очень довольна всем. Сейчас мы в младшей группе нам 3,3 года.Мне нравятся воспитатели и в том числе няня, деток хорошо кормят (в каждый день дают мясо, кроме понедельника по моему). Проводятся занятия английский, искусство речи, музыка.Не смотря на то что мы в семье говорим по-русски дочку отдали в румынский сад, сейчас у меня ребенок говорит на 2 языках.

Partajează acest post

Link spre post
Consuela

spuneti-mi strada la gradinita data va rog?

Partajează acest post

Link spre post
ingalas

Fetelor noroc. Spuneti-mi va rog ce puteti despre gradinita108, taxe,ocupatii.Fetita are 2 anisori si nu putem face alegerea intre 100 si 108.Multumesc. :girl_haha::acute:

Partajează acest post

Link spre post
layla

Цитата(ingalas @ 16.3.2010, 15:19) <{POST_SNAPBACK}><DIV class="quotemain">Fetelor noroc. Spuneti-mi va rog ce puteti despre gradinita108, taxe,ocupatii.Fetita are 2 anisori si nu putem face alegerea intre 100 si 108.Multumesc. :girl_in_love::girl_haha:

Fetita mea merge la aceasta gradinita si santem multumiti .Educatorii sant grijulii,hranesc bine.Ocupatiile is variate.In gadinita si pe teritoriu e curat ,mobilier pentru copii,jucarii diferite....La grad.100 a mers baitul meu 2 luni ,mai mult n-am suportat neglijenta educatoarei si conditiile lasa de dorit....Taxa la 108  e de 480 lei luna dar se merita ...

Editat de layla

Partajează acest post

Link spre post
angelnicu

ИИИИИИИИз :spiteful:

Am fost si eu astazi la gradinita 108,romina,mi-a placut foarte mult,e curat,frumos,educatori amabili,ca si directoarea,vreau sa ma inscriu neaparat acolo,ma deranjeaza doar ca sunt multi copii in grupa,pina la 30...

am fost azi la gradinita 100,lasa de dorit,tapete de 40 de ani,teren ingrijit pe alocuri,eu aleg 108

Partajează acest post

Link spre post
angelnicu

Am fost astazi la gradinitsa 108,grupele sunt amenajate destul de bine,plata constitue 480 lei lunar, majoritatea ferestrelor au termopane,sunt in jur la 30 in grupa,si primesc de la virsta de 3 ani. Rindul este destul de mare,asa ca miine merg la RONO sa verific daca fiul meu poate ajunge la anul in iunie acolo.

Partajează acest post

Link spre post
pocytan

inainte de a depune cere la rono, am cutreerat toata riscanovca, dintre 105.100si 108 am ramas la 108, in primul rind curatenia si nu era miros urit ca in toate gradinitele, mi-a placut si directoarea, cred ca vom merge si noi dar nu stim cind se formeaza grupe de cresa

Partajează acest post

Link spre post

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum