Diana Ribca

Jucarii Chicco

Postări Recomandate

Diana Ribca

Buna ziua,hai s vorbim,si sa ne dam cu parerea despre jucarile de la Chicco,care si ce are pentu copilasul sau,sau ce aveti degind sa-i procurati de la chicco,care jucarii sunt cele mai utile pentru dezvoltare?

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Diana
Buna ziua,hai s vorbim,si sa ne dam cu parerea despre jucarile de la Chicco,care si ce are pentu copilasul sau,sau ce aveti degind sa-i procurati de la chicco,care jucarii sunt cele mai utile pentru dezvoltare?

Sunt foarte scumpe

Partajează acest post

Link spre post
Viorica

Da,intr-adevar sint scumpe,dar am citeva,cadou de la nani. Sint tare satisfacuta,copilul meu se joaca cu ele,au niste culori atractive si fiecare maruntis este calculat si luat in evidenta. :xm_01:

Partajează acest post

Link spre post
Ленуля
Da,intr-adevar sint scumpe,dar am citeva,cadou de la nani. Sint tare satisfacuta,copilul meu se joaca cu ele,au niste culori atractive si fiecare maruntis este calculat si luat in evidenta. :xm_01:

Sunt de acord. Avem shi noi vreo citeva. Shi sunt de o calitate super, shi copilul se joaca cu ele shi nu oboseshte atit de repede ca de alte jucarii.

Partajează acest post

Link spre post
delia

Avem si noi kiteva, care cumparate care daruite de catre nani........Impartas

hesc si eu opinia fetelor, sunt cu adevarat de calitate si atractive.

Partajează acest post

Link spre post
@niri

У нас много таких игрушек, есть и фирмы Tolo (такие же по цене и качеству) - мне они очень нравятся, они вообще не ломаются и ребенок постоянно играется с ними. Я считаю, что они стоят этих денег.

От Chicco у нас собака, машина на пульте, видеотелефон, разные погремушки, большая ферма-развивашка, видеокамера - это то, что вспомнила сейчас...

Partajează acest post

Link spre post
anago

мне очень нравятся чиковские игрушки, да они дорогие, но лучше купить несколько хороших качественных игрушик, чем кучу китайского барахла, которые ломаются через неделю. наши чиковские игрушки летали по всей квартире, прошли очень жесткую эксплуатацию и ни одна не сломалась. мне нравятся что у них приятные мелодии и регулятор громкости, потому что когда слышишь эти ужасные громкие звуки от дешевых игрушек, то самой хочется ее разломать и выкинуть. есть в джамбо отдел где chicco стоит намного дешевле, бутик 238 на 2-ом этаже. только единственное там нет русскоговорящих игрушек, их приходится брать в других отделах где подороже

Partajează acest post

Link spre post
rusanovskaya

... добавлю, что фирма "tolo" абсолютно не уступает.. самое главное, что "они" (игрушки) хорошо развивают наших малышей.. мой, например играет с удовольствием.. так же у нас коляска chicco - мы ею были очень довольны.. сейчас, вот думаем ее продать и купить коляску "трость" тоже от chicco ...

Partajează acest post

Link spre post
anago
... добавлю, что фирма "tolo" абсолютно не уступает.. самое главное, что "они" (игрушки) хорошо развивают наших малышей.. мой, например играет с удовольствием.. так же у нас коляска chicco - мы ею были очень довольны.. сейчас, вот думаем ее продать и купить коляску "трость" тоже от chicco ...

коляски чиковские просто супер. у нас trio ct0.1 complete 3 в 1, я на все 100% ей довольна. рама складывается в трость, очень удобно. у нас коридор и машина маленькие, а такая коляска влезет куда угодно. и удобно самой выносить ее, в одну руку ребенка, в другую коляску. один раз купил и забыл, не надо ни автокресло, не прогулку отдельно брать. сейчас их уже не выпускат, есть похожие trio enjoy, но она не такая добротная, рама потоньше и еще пару деталей похуже, хотя внешне особо не отличаются.

Partajează acest post

Link spre post
Руля

Игрухи Chicco очень нравятся качеством. У нас вот такая самая любимая:

71407_big.jpg

Очень приятные песенки для малышей.

А еще для деток постарше у chicco есть прикольные подставки под горячее, тематические - планеты, страны и флаги, алфавит. Сын ест и просвещается заодно)))

Partajează acest post

Link spre post
Пеппа

У нас есть машина, на нее когда нажимаешь - она издает "настоящие звуки как на стройке" :)

Даня на четвереньках на нее кладет ручку, и так "ездит" по комнате и тоже издает "Строительные звуки" :)))

МОбиль у нас был кикко, рулит тоже. И вообще фирма классное. У нас много есть от них, одежда, игрухи, обе коляски, оба автокресла.

Partajează acest post

Link spre post
vlasti
У нас есть машина, на нее когда нажимаешь - она издает "настоящие звуки как на стройке" :)

Даня на четвереньках на нее кладет ручку, и так "ездит" по комнате и тоже издает "Строительные звуки" :)))

МОбиль у нас был кикко, рулит тоже. И вообще фирма классное. У нас много есть от них, одежда, игрухи, обе коляски, оба автокресла.

У нас есть тоже такие игрушки особенно СICCo цирк с года ребенок не может оторваться!!!!!А покупала постепенно не сразу все когда она еше ими не могла пользоваться.Они стоят этих денег!!!!!!!

Partajează acest post

Link spre post
fantasy

Согласна со всеми авторами, Chicco очень хорошую продукцию производит , игрушки старшего до сих пор, как новые. Сейчас и малышке пойду куплю что-нибудь.

Кстати, когда я была последний раз в Феличии на Московском, у них на игрушки было 15 % скидка.

Ещё во время беременности я мазала живот и грудь кремом от растяжек от Chicco, не знаю, от него или нет, но растяжек у меня нет.

Partajează acest post

Link spre post
ttt1

si noi avem citeva jucarii de la Chicco dar nu prea suntem entuziasmati de ele, Sunt si alte jucarii de calitate care pentru copilasul meu sunt mai atractive.

Partajează acest post

Link spre post
nadiutia

sint scumpe, dar si rezistente. din cite jucarii chicco avem nici una nu s-a stricat, nici nu a crapat. pe cind altele demult sint aruncate la gunoi si uitate.

dar sint si alte firme tot bune, rezistente.

Partajează acest post

Link spre post
karapuzik

Imi plac foarte mult jucariile de la aceasta firma. Sunt scumpe insa merita aceasta suma.

Partajează acest post

Link spre post
KRISTY

когда Юлиан был маленький нам подарили пару игрушек ( юла, телефон, погремушки) - очень хорошего качества, но у нас в Молдове на тот момент они не продавались....сейчас РАЙ - в Фелиции - очень большой выбор, и скидки у них постоянно на празники, да и дисконтка у нас есть и поэтому всем крёстникам помладше покупаем......от души надеюсь что когда второй масик будет тоже будем получать в подарки игрушки этой фирмы....ну а если что и сами купим, просто в подарок приятнее!!!

Partajează acest post

Link spre post
helga

да действительно игрухи неубиваемые, но и цены кусаются

Partajează acest post

Link spre post
helga

девочки, что посоветуете из Chicco на 2 годика?

Partajează acest post

Link spre post
pocytan

Da,intr-adevar sint scumpe,dar am citeva,cadou de la nani. Sint tare satisfacuta,copilul meu se joaca cu ele,au niste culori atractive si fiecare maruntis este calculat si luat in evidenta.

Partajează acest post

Link spre post
Шоколадка
мне очень нравятся чиковские игрушки, да они дорогие, но лучше купить несколько хороших качественных игрушик, чем кучу китайского барахла, которые ломаются через неделю.

Согласна у нас тоже и малый играл только с Чикко, на тот момент не было выбора качественных игрух кроме Чикко, по поводу китайский, то что они ломаются это ерунда, но то из какого они пластмасса сделанны, который ппросто убивает здоровье, вот это жесть, я об этом не одну передачу смотрела.

Это очень опасно!!!!

Доче тоже беру с удовольствием и скажу больше все игрушки, обсалютно все которые есть у них у моих детей перебылави или еще будут по мере роста, и не одна не подвела, и уже племяшка моя играется, от данилки игрухи достались ей, малой по новой покупаю.

Ещё во время беременности я мазала живот и грудь кремом от растяжек от Chicco, не знаю, от него или нет, но растяжек у меня нет.

Я тоже мазалась, и в первую и во вторую, и все хокей.

Partajează acest post

Link spre post
Marinca

Spune-ti va rog unde se poate de procurat o casuta chico (sau poate alt producator)? Stiu ca se vindeau la Jambo, dar acolo mi-au spus ca deja n-o sa fie ca sint prea scumpe si nu prea le cumpara.

Partajează acest post

Link spre post
elenka
Spune-ti va rog unde se poate de procurat o casuta chico (sau poate alt producator)? Stiu ca se vindeau la Jambo, dar acolo mi-au spus ca deja n-o sa fie ca sint prea scumpe si nu prea le cumpara.

Stiu ca la Grand Hall, la etajul 1 in fund pe stinga este un butic cu produse Chicco si scriu ca aduc si la comanda.

Partajează acest post

Link spre post
angelnicu

Finuta mea are trenut,melc,si alte jucarii de la chicco,in a treia generatie,le schimba doar bateria,sunt super,costa dar face! Noi avem trenuts si toba,Fiul meu le adora,au zburat prin tot apartamentul si inca functioneaza super.Melodiile nu zgirie la ureche,este placut si clar,pe cind cele chineze la noi tin doar citeva zile,copilul e foarte curios si activ,dar daca au melodii Nicu fuge de ele si plinge...

Согласна у нас тоже и малый играл только с Чикко, на тот момент не было выбора качественных игрух кроме Чикко, по поводу китайский, то что они ломаются это ерунда, но то из какого они пластмасса сделанны, который ппросто убивает здоровье, вот это жесть, я об этом не одну передачу смотрела.

Это очень опасно!!!!

Доче тоже беру с удовольствием и скажу больше все игрушки, обсалютно все которые есть у них у моих детей перебылави или еще будут по мере роста, и не одна не подвела, и уже племяшка моя играется, от данилки игрухи достались ей, малой по новой покупаю.

Я тоже мазалась, и в первую и во вторую, и все хокей.

Si eu am folosit cremul,totul e super

Partajează acest post

Link spre post
liligh

si noi avem citeva jucari Chico. nu m-am gindit vreodata ca o jucarie poate sa reziste la atitea cazaturi.

plus ca e interesata de ele, avea o perioada cind se juca numai cu trenutul lor.

Partajează acest post

Link spre post

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum