Vizitator Гость_Victoria_*

Ce S-a Intimplat Oare Cu El?

Postări Recomandate

Salu, fetelor as vrea sa ma adresez voua cu o intrebare am mai citit teme de ale voastre si am observat ca sunteti cu experienta, VA ROG AJUTATI-MA, sunt impreuna cu prietenul meu de 4.5 ani, el are 28 ani, eu 22, el e plecat de un an si trebuia sa revina acum in primavara, al are 3 surori cu care vorbesc foarte des adica ne intelegem bine si cu mama sa de asemenea ne intelegem vorbim, ea de asemenea e plecata cu el dar nu stau impreuna, si iata de fapt care-i problema el cam des in ultima vreme e pe petreceri si respectiv in ultimile zile am vorbit cu el seara si era foarte beat nu l-am mai auzit-vazut asa si iata ca am vorbit si cu mama sa si a aflat de la mine in ce stare era el, ea l-a sunat si la certat pentru ca umbla in asa stare mai ales ca recent a avut probleme cu sanatatea si citeva zile nu ia vorbit lui, respectiv el deja ma invinuieste ca de ce a tebuit sa-i zic si mi-a reprosat ca pentru ce vorbesc cu toate rudele lui si in general sa nu mai tin legatura cu nici una, noi ne intelegeam bine, deja planificat o casatorie acum la primavara , iar acum nu stiu ce sa cred. In general el comunica cu rudele mele eu cu ai lui, drept ca el in ultimul timpp am observat ca era si mai rece fata de mama mea cind suna, Spuneti-mi va rog mult ce parere aveti de ce marog a inceput sa-l derajenze legatura mea cu rudele lui, drept ca n-am sa-l mai ascult eu ca surorile lui ma suna aproape zilnic, ne intelegem bine,niciodata nu la suparat asta, dar acum..., drept ca-s mult mai mari surorile lui ca mine. Voi deja casatorite stiti ce inseamna o relatie adevarata, ce inseamba viata, ce parere aveti, ca ma gindesc ca daca intradevar vroia sa fim impreuna imi interzicea sa mai comunic cu rudele lui? Si in general nu stiu ce poate fi, drept ca zilele trecute a fost si perioada in care era tare dulce si mereu imi vorbea de venirea sa acasa si acum mi-a zis ca eu sa-l astept si gata dar sa nu tin cuu nime legatura. Ajutati-ma va rog! Chiar nu stiu ce sa cred si ce sa mai fac, oare ii mai trebuiesc, mi ser desface capu-n 1000 nu stiu ce sa cred?

Va multumesc anticipat la cele care ma vor ajuta si de asemenea administratiei pentru asa un sait bun, sper si eu sa ma alatur voua ca mamica!

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
prokuror mai
Salu, fetelor as vrea sa ma adresez voua cu o intrebare am mai citit teme de ale voastre si am observat ca sunteti cu experienta, VA ROG AJUTATI-MA, sunt impreuna cu prietenul meu de 4.5 ani, el are 28 ani, eu 22, el e plecat de un an si trebuia sa revina acum in primavara, al are 3 surori cu care vorbesc foarte des adica ne intelegem bine si cu mama sa de asemenea ne intelegem vorbim, ea de asemenea e plecata cu el dar nu stau impreuna, si iata de fapt care-i problema el cam des in ultima vreme e pe petreceri si respectiv in ultimile zile am vorbit cu el seara si era foarte beat nu l-am mai auzit-vazut asa si iata ca am vorbit si cu mama sa si a aflat de la mine in ce stare era el, ea l-a sunat si la certat pentru ca umbla in asa stare mai ales ca recent a avut probleme cu sanatatea si citeva zile nu ia vorbit lui, respectiv el deja ma invinuieste ca de ce a tebuit sa-i zic si mi-a reprosat ca pentru ce vorbesc cu toate rudele lui si in general sa nu mai tin legatura cu nici una, noi ne intelegeam bine, deja planificat o casatorie acum la primavara , iar acum nu stiu ce sa cred. In general el comunica cu rudele mele eu cu ai lui, drept ca el in ultimul timpp am observat ca era si mai rece fata de mama mea cind suna, Spuneti-mi va rog mult ce parere aveti de ce marog a inceput sa-l derajenze legatura mea cu rudele lui, drept ca n-am sa-l mai ascult eu ca surorile lui ma suna aproape zilnic, ne intelegem bine,niciodata nu la suparat asta, dar acum..., drept ca-s mult mai mari surorile lui ca mine. Voi deja casatorite stiti ce inseamna o relatie adevarata, ce inseamba viata, ce parere aveti, ca ma gindesc ca daca intradevar vroia sa fim impreuna imi interzicea sa mai comunic cu rudele lui? Si in general nu stiu ce poate fi, drept ca zilele trecute a fost si perioada in care era tare dulce si mereu imi vorbea de venirea sa acasa si acum mi-a zis ca eu sa-l astept si gata dar sa nu tin cuu nime legatura. Ajutati-ma va rog! Chiar nu stiu ce sa cred si ce sa mai fac, oare ii mai trebuiesc, mi ser desface capu-n 1000 nu stiu ce sa cred?

Am fost in situatia ta nu numai o data,atunci cind te vezi rar de tot simtul dragostei scade,deacea trebue sa fiti mereu alaturi.

In totdeauna cind ii arati lui cit de tare il iubesti si ca iti faci griji pentru el,el perde interesul fata de tine.Incearca sa dispari pentru el macar pe o luna(scimbati num.de mobil pe o luna)Si vei vedea ce efect va fi.

Va multumesc anticipat la cele care ma vor ajuta si de asemenea administratiei pentru asa un sait bun, sper si eu sa ma alatur voua ca mamica!

Am incercat sati raspund dar nu sa primit bine.Incearca sa dispari pentru el macar pe o luna(scimbati num.de mobil pe o luna)si vei vedea ce efect va fi.

Partajează acest post

Link spre post
Svetlana Racovita

Draga Victoria!Poate el asa se comporta cu tine ca vrea sa vada ce ai face tu.Dar tu nu dispera,vorbeste cu el de schimbarea lui cerei explicatii.Tu poate ar fi bine sa nu vorbesti ,,de toate,, cu surorile lui,doar cu el.Daca te doare ceva vorbeste cu mama ta,stii vorba cea:,,spune-mi cu cine prietenesti si-ti voi spune cine esti,,.

Ar fi bine sa ei o pauza,sa te relaxezi,la o cafenea cu fetele sau la vre-o discoteca...sau vei avea probleme daca afla.

Sa stii ca barbatii sa supara daca iubitele lor pleaca la disco.(bine ca lor li se poate).

Victoria poate nu e timpul sa te grabesti sa faci pasul(casatorie,ca mai apoi sa nu-ti para rau)

fii mai realista.

Partajează acest post

Link spre post
Fericire

Salut, e greu de dat un sfat, fiecare vede problema din punctul sau de vedere, dar cu siguranta pot sa-ti spun ca distanta e cea mai mare problema. Multe familii se destrama, din cauza aceasta, necatind la aceea ca-i leaga copii s.a. Dar cand omul nu are nici-o obligatiune si cum barbatii se deprind repede la libertate...

Cred ca n-are nici un rost sa te jelui soacrei sau surorilor lui, prin asta tu demonstrez slabiciunea si neputinta ta de a te ispravi cu problemele voastre, sa stii ca nici un barbat nu iubeste chestia asta, pentru ei e un fel de injosire - ca la virsta asta, sa-i traga mita pe spinare, maica-sa. Si in asa caz, el poate si mai tare sa-ti joace pe nervi, demonstrindu-ti cat e de mare si tare el ( kto hazeaen). Starue-te sa-ti clarifici problemele singura si sfaturi tot sa ceri de la alte persoane, nu de la rude- cine stie ce interpreteaza ele acolo?

El cred ca-i sigur in faptul ca tu il astepti si-l iubesti, de aceea el te mai testeaza cat esti de rabdatoare si pina unde el poate calca pe bec - fiecare barbat, testeaza femeia la inceput. Daca-i permiti - se suie-n cap, daca nu-i prmiti - atunci e alta chestie.

Partajează acest post

Link spre post

fetelor va multumesc tare mult pentru sfaturile voastre, caci de aceasta problema chiar doream sa aflu ce cred si altii, caci pentru mine e totul confuz,

referitor de disco daca afla ca merg MOARE :((, dar ca e increzut ca-l astept asa credeam si eu dar acum ma cam intreb daca oare e chiara asa.

nu stiu, nu stiu ce sa fac, dar tare mult va multumesc pentru ajutor si sustinere si cine mai are vre-o parere va rog zicetimi-o!

Va multumesc!!

Partajează acest post

Link spre post
Fericire

Tu acum te framinti degeaba, fiindca tu ve-i fi sigura in ceea ce vrei de la el si daca vrei sa fii cu el, numai cand il vei vedea linga tine. Numai atunci iti vei da seama daca vrei sa-ti petreci restul vietii cu el si daca are rost sau nu, sa depui efort ca sa schimbi ceva in relatia voastra.

Esti tinara si libera, adica poti sa mai vezi si alti cavaleri, sa poti face o alegere de care sa nu-ti para rau. Nu-ti sugerez idea "sa-l schimbi", dar sa comunici, sa mai vezi lumea :xm_17:

Partajează acest post

Link spre post
tanya_g

Eu inteleg ca-l iubesti, ca-l astepti.... dar nu vad nimic rau in a iesi cu prietenele la o cafea sau chiar la disco. Eu chiar daca eram deja casatorita, tot mai mergeam cu colegele de facultate unde doream, chiar daca sotul mai strimba din nas. I-am zis: "tu cit ai fost la facultate te-ai distrat cit ai vrut, atunci lasa-ma si pe mine sa merg". I-am zis ca putem merge impreuna daca vrea, el insa venea doar si ma lua acasa.

Tine minte, cum te porti cu el acum si cum se comporta el cu tine, asa va fi si dupa casnicie. Daca el isi permite totul, iar tie nimic, dupa casatorie va face la fel, va merge unde va dori, iar tu vei sta acasa, vei face mincare, curat, vei creste copiii. Trebuie sa te impui citusi de putin in fata lui, sa nu te lasi calcata in picioare. Si cum a mai spus cineva mai sus, "dispari" pt ceva timp, si vezi reactia lui. Daca te iubeste cu adevarat si tine la tine, va face tot posibilul si imposibilul ca sa te gaseasca, daca nu.... asta e. Ai in tine un pic de mindrie si arata-i ca nu-i chiar totul asa cum vrea el.

Bafta!!!

Editat de tanya_g

Partajează acest post

Link spre post
Fericire
Цитата(tanya_g @ 19.1.2009, 18:54) <{POST_SNAPBACK}>Eu inteleg ca-l iubesti, ca-l astepti.... dar nu vad nimic rau in a iesi cu prietenele la o cafea sau chiar la disco.

Tine minte, cum te porti cu el acum si cum se comporta el cu tine, asa va fi si dupa casnicie.

Da, da - am scapat asta din vedere. E adevarat...

Partajează acest post

Link spre post
Viorica

Of,saracele fete... da' poate sa incerci sa-l ignori? mai bine zis,sa nu-i acorzi atentie,sa fii mai rece,poate ajuta? daca hoatriti sa va casatoriti,relatiile pe care le ai cu familia lui,sint tare binevenite pe viitor. Acum,cit inca n-ai copii,iesi in oras,mai relaxeaza-te!! :xm_17:

Partajează acest post

Link spre post
Of,saracele fete... da' poate sa incerci sa-l ignori? mai bine zis,sa nu-i acorzi atentie,sa fii mai rece,poate ajuta? daca hoatriti sa va casatoriti,relatiile pe care le ai cu familia lui,sint tare binevenite pe viitor. Acum,cit inca n-ai copii,iesi in oras,mai relaxeaza-te!! :xm_17:

offffff... fetelor ma simt ca o PROASTA sa stiti ca incerc sa-l ignor dar in adinc parca mi-ar fi frica ca-l pierd da deaici parca mi-i frica sa nu fie mai rau pe viitor caci daca sincer am impresia ca ma iubeste, drept ca uneori ma gindesc ca unele gesturi cuvinte nu inseamna nimic, (banii care ii face mi-i transmite acasa mie) insa el uneori e cam fudul si eu ma tin apoi ii trece si iar de la inceput, nici nu stiu, daca il ignor complet am impresia ca va fi totul gata, chiar daca ma iubeste caci am impresia ca unii barbati din fudulie si perd!!!!!

Oare din fudulie ne putem desparti pentru todeauna? drept ca nu e mereu fudul, dar uneori incerca sa fie, toate poate pentru ca i-am iertat pre multe!

VA MULTUMESC DE SFATURI, CHIAR MA GINDESC MULTI LA MULTE CUVINTE DE MAI SUS!

Partajează acest post

Link spre post
Fericire

Ei, toti ei au mindrie, dar e si la asta o limita. Ca el poate pierde totul, adica nu chiar totul, v-a ramine el cu mindria :xm_17:

Daca nu ve-i reusi sa-l pui la punct acum, atunci dupa stampila - nici nu spera. Daca merita sa depui efort - pai fa asta acum, daca simti ca nu are rost - atunci nu te chinui degeaba si nu-ti irosi in zadar tineretea.

Partajează acest post

Link spre post
licusor
[size=2

cu siguranta pot sa-ti spun ca distanta e cea mai mare problema. Multe familii se destrama, din cauza aceasta, necatind la aceea ca-i leaga copii s.a. Dar cand omul nu are nici-o obligatiune si cum barbatii se deprind repede la libertate...

E foarte just, foarte multe familii sunt la noi destrămate din cauza distanţei, familii care au trăit chiar zeci de ani, cu copii.

Fetele au dreptate că tre să ieşi cu pretenele, să nu stai în casă, că pînă la urmă nu ştii care îţi va fi jumătatea, iar dacă el de acum e mai rece cu tine tre să te pună pe gînduri.

Partajează acest post

Link spre post

,,atunci dupa stampila - nici nu spera" sa stii ca acestea-s cuvintele la care ma gindesc mereu! si chiar va multumesc la toate pentru ca ma-ti ajutat cit de cit sa ma uit cu alti ochi la situatia mea si pentru invataturile si sfaturile mult asteptate :xm_11:

Partajează acest post

Link spre post
Cattalinka

Te vei chinui cu el toata viatsa. Sunt cam in aceeasi situatsie. Vrei sa-l aperi mereu? Anume asha va fi. Barbatsii cand se intoarc de pest hotare se comporta ciudat mai ales pentru ca s-au obishuit sa traiasca singuri si sa nu dea socoteala nimanui. Eu nu suport betsiile si totodata sunt nevoita sa trec prin asemenea experientse pentru ca avem deja 2 copii si petru ca nu am unde ma duce. Dar daca imi spunea cineva acum catsiva ani ca barbatsii nu se schimba nici odata m-ash gandi de 300 de ori inainte de a ma casatori!!! Si nici nu ai cui spune pentru ca rudele lui sunt rudele lui si deocamdata te asculta si te compatimesc, dar peste un timp se vor satura si itsi vor spune ca asta este soarta ta. Cam asha imi spun si mie matushile sotsului meu ca asta ne este soarta femeilor si odata ce l-am ales nu avem decat sa-l acceptam asha cum este. Vezi si tu...ori acceptsi situatsia ori dispari din viatsa lui. :rolleyes:

Partajează acest post

Link spre post
Masha28

Draga mea, eu ti-as spune sa ai si tu mandriea ta de fata.

Tu esti o fata dar nu o haina care cand vre-a o ınbraca si cand nu doreste o azvırle ıntrun colt pana eara, i-si aminteste de ea.

Fii sigura , daca te iubeste cu adevarat atunci crede-ma ca nimeni si nimic nu-l va putea face sa te uite.

Dar daca nu te iubeste cu adevarat , atunci crede-ma ca te va folosi pana i-si va gasi persoana iubita si apoi te va lasa.

Nu crede ca i-ti doresc raul si scuza-ma ca ti-am scris asa aspru, dar crede-ma ca vazand asa ceva mi se face mila deoarece si eu sunt femeie si te inteleg foarte bine.Daca dragoste nu e nimic nu e, fii mai mandra si nu uita ca dupa rau vine bine, fa ce ti-au spus si fetele si nu te teme ca daca te va iubi cu adevarat va observa schimbarile tale asa cum le observi tu pe ale lui si va face tot posibilul ca sa nu te pearda.

Nu are rost sa te chinui doar tu singura si nu merita sa iubesti pe cineva care nu merita sa fie iubit.

Apoi tu esti fata si ca orisicine meriti tot ce e mai bun si desigur meriti sa fii cu adevarat iubita si ce nar fi nu uita ca esti inca destul de tanara si ca totul este inainte .

Eu iti doresc mult succes .

Partajează acest post

Link spre post
Фыцка

Sunt de acord cu ceea ce au scris fetele, dar oricum, pe viitor - nu e cazul sa stie rudele lui (si nici ale tale) toate amanuntele relatiei voastre. Barbatul pe care il alegi este ales de tine si nu te impune nimeni sa traiesti cu el, asa ca problemele le rezolvati doar in doi, doar in cel mai rau caz te poti sfatui cu cineva din rude. In caz contrar, cum au mai zis si fetele, se pot satura si pot sa-ti spuna ca ce ai ales cu aceea ai ramas, asa ca... Normal e sa ai prietena careia sa-i povestesti de toate, insa nu e ruda, nici a ta si nici a lui, si deja e o sansa de impartialitate.

Iubeste-te pe tine si atunci vei fi iubita si de partener! Succes!

Partajează acest post

Link spre post
adriana2007

Inainte de a ne casatori sotul meu plecase peste hotare si tot imi facea ''glume''de acestea,pina cind intr-o zi,am spus de ajuns,am inceput sa ies in oras cu prietene,mergeam la disco,mi-am schimbat nr. de telefon,atunci el a inceput sa caute nr.meu nou,nu vroiam sa-i raspund,iar cind am vorbit,isi cerea scuze,spunea ca o sa se schimbe,m-a chemat la el.Mult n-a durat schimbarea lui,dupa nunta a innceput sa-si faca de cap ca si mai inainte

LUPUL PARUL ISI SCHIMBA DAR NARAVUL BA.

Asa ca trebuie sa stii cind sa pui punct

Partajează acest post

Link spre post
Vizitator Гость

Salut,sunt o fata de 18 ani,sunt impreuna cu un baiat de 20 ani de 2 deja si ceva,asa sa intimplat ca sa intimplat ca prietenul lui cel mai bun sa bagat la mine,si numi dadea pace,vroia ca sal schimb pe partenerul meu si el sasi faca o placere,eu insa nu am dorit nimik eram prieteni pursimplu,dar unika ce a fost o sarutare si el ma lovit,ma impingea,ma tinea si vroia sa ma dezbrace,eu dupa asta am plecat cit mai repede unde eram,ca eu uneori il contactam sa vie la mine la drum sa mai vorbim sa fumam dar el a inteles altceva,si mam temut sai spun partenerului meu de totul,si a aflat a vazut ca nu ma port ca inainte ca el e plecat de 1 an si ceva in italia si il astept,si cum a simtit el ca ceva nui in regula iam povestit totul si el a sunat akasa la acel prieten al lui,sau certat el nu vroia sa recunoaska nimik spunea ca no fost nimik,si greu tare dar ma ertat dar imi spune mereu ca el daca vine akasa osami aminteasca totul si osa faca asa ca sa afle totul ca nu are incredere in mine ca iam zis totul!si vrea sa ma faca de nimic in fata la toti dar totusi cu mine asa se impace,ce ma puteti sfatui in asa caz?si mia spus daca ii dovedesc ca nam facut nimik cu nime maa iarta si uita totul,dar nu am idee ce sai dovedesc ucm sai dovedesc asta,ca nu am facut nimik,dar daca nui dovedesc asta ne despartim ca el nu are incredere in mine:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:

Partajează acest post

Link spre post

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum