Leseonok

Крем для лица

Postări Recomandate

@niri

а такая тема уже есть вот тут

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Sveta25
La fel folosesc numai cremele de la Vichy. :wink:

ATI, nu esti la curent de la ce virsta se poate de folosit cosmetica VICHY?

Partajează acest post

Link spre post
Vicky

Nu sutn ATI dar pot sa-ti raspund :smile:

anti riduri de la 25 ani,iar cremele hidratante de la 18'20

Partajează acest post

Link spre post
Sveta25
Nu sutn ATI dar pot sa-ti raspund :blush:

anti riduri de la 25 ani,iar cremele hidratante de la 18'20

Multumesc vicky!!! Ma orientez spre cosmetica Vichy si am vrut sa incerc cremurile, dar mi se parea ca are numai creme antirid. O sa merg sa-mi procur numaidecit, am auzit multe pareri pozitive despre Vichy. :smile:

Partajează acest post

Link spre post
Vicky
Multumesc vicky!!! Ma orientez spre cosmetica Vichy si am vrut sa incerc cremurile, dar mi se parea ca are numai creme antirid. O sa merg sa-mi procur numaidecit, am auzit multe pareri pozitive despre Vichy. :smile:

Nu,Sveta.

De exemplu Vichy Oligo 25 nu e anti rid,este pentru piele uscata si grasa.

Partajează acest post

Link spre post
ATI

Deci, Vicky in principiu ti-a raspuns. Dar, ca sa fii mai sigura de care serie din cremele Vichy trebuie sa te folosesti, incearca sa faci testul pe situl www.vichy.com (alegi tara in care limba ti-i mai simplu sa faci testul). In asa fel vei fi mai sigura care creme Vichy sint necesare pielii tale si de care trebuie sa te folosesti. :smile:

Partajează acest post

Link spre post
Sveta25
Deci, Vicky in principiu ti-a raspuns. Dar, ca sa fii mai sigura de care serie din cremele Vichy trebuie sa te folosesti, incearca sa faci testul pe situl www.vichy.com (alegi tara in care limba ti-i mai simplu sa faci testul). In asa fel vei fi mai sigura care creme Vichy sint necesare pielii tale si de care trebuie sa te folosesti. :heart:

:ok:

Partajează acest post

Link spre post
marischka

Очень стала интересоваться натуральной косметикой. У нас есть достаточно приличная из натуральных фирм-Jason.Есть отзывы по этим кремикам? Или никто не пробовал? Смущает, что там бутыля кремов для лица по 110мл. Зачем такие огромные?

Вот картинка,чтоб визуально вспомнили о какой фирме идет речь

14559-00.jpg

Partajează acest post

Link spre post
Vicky
Очень стала интересоваться натуральной косметикой. У нас есть достаточно приличная из натуральных фирм-Jason.Есть отзывы по этим кремикам? Или никто не пробовал? Смущает, что там бутыля кремов для лица по 110мл. Зачем такие огромные?

Вот картинка,чтоб визуально вспомнили о какой фирме идет речь

14559-00.jpg

Ce tara produce?

Nu ammai auzit de asa firma.

Partajează acest post

Link spre post
nisha

Недавно вычитала в интернете что стоит обратить внимание на косметику Фаберлик и Грин Мама,т.к. она действительно высшего качества.Не стоит кидаться на "громкие имена" косметики потому как большие сомнения что они до нас до нас доежают в первоначальном виде,либо производятся на месте хоть и по лицензии,но все-равно оставляют желать лучшего :) Различные аптечные косметические средства привлекают внимание впечатлением что раз уж аптечное,то обязательно хорошее и натуральное,но это не более чем рекламный трюк.Вот так вот.Для себя решила на Фаберлик "присесть" :crazy:

Partajează acest post

Link spre post
KRISTY

не согласна с теорией насчёт использования косметики только одной серии. У каждого свои потребности и возможности - У меня проблемная кожа :poka: использовала всё, остановилась на крем для глаз MaryKay, крем для лица L-Oreal Happy Derm, и сыворотка Matis :crazy:

Partajează acest post

Link spre post
marischka
Недавно вычитала в интернете что стоит обратить внимание на косметику Фаберлик и Грин Мама,т.к. она действительно высшего качества.Не стоит кидаться на "громкие имена" косметики потому как большие сомнения что они до нас до нас доежают в первоначальном виде,либо производятся на месте хоть и по лицензии,но все-равно оставляют желать лучшего :) Различные аптечные косметические средства привлекают внимание впечатлением что раз уж аптечное,то обязательно хорошее и натуральное,но это не более чем рекламный трюк.Вот так вот.Для себя решила на Фаберлик "присесть" :crazy:

я сейчас пользуюсь фаберликом.серией легкое питание.ничего особенного.хотелось бы лучшего результата. но вообще уважаю данную фирму :poka:

Partajează acest post

Link spre post
@niri

сейчас пользуюсь Vichy Oligo 25, вроде ничего, улучшился цвет лица

Partajează acest post

Link spre post
estera

Я пользуюсь кремами от Мэри Кэй. :girl_wacko:

Partajează acest post

Link spre post
KRISTY

Давно не писала в этой темке, и за это время могу похвастаться своим новым кремом для лица Oil of Olas - эффект от него потресающий, за месяц использования у меня кожа ( а она у меня проблемная ) стала как у младенца, нежная и мягкая, что даже мой косметолог к которому я хожу регулярно удивилась!!! Я даже одно время думала что всё - залетела ( у меня такая кожа была во время беремености, не хватает мне мужских гормонов), но нет месячные были - значит "виноват" крем. Прислали мне его из Италии, он дневной, но заказала и ночной, теперь жду :girl_impossible: . Вот он-

21f933ad2424.jpg

Partajează acest post

Link spre post
@niri
Давно не писала в этой темке, и за это время могу похвастаться своим новым кремом для лица Oil of Olas - эффект от него потресающий, за месяц использования у меня кожа ( а она у меня проблемная ) стала как у младенца, нежная и мягкая, что даже мой косметолог к которому я хожу регулярно удивилась!!! Я даже одно время думала что всё - залетела ( у меня такая кожа была во время беремености, не хватает мне мужских гормонов), но нет месячные были - значит "виноват" крем. Прислали мне его из Италии, он дневной, но заказала и ночной, теперь жду :girl_impossible: .

а на основе чего он сделан?

Partajează acest post

Link spre post
KRISTY
а на основе чего он сделан?

к сожелению саму коробочку выбросила, а на баначке о составе ни слова :suicide2: . Попробую найти в интернете что-нибудь или когда прибудет следующий крем напишу состав :spiteful:

Partajează acest post

Link spre post
@niri
к сожелению саму коробочку выбросила, а на баначке о составе ни слова :suicide2: . Попробую найти в интернете что-нибудь или когда прибудет следующий крем напишу состав :spiteful:

ок, я не имею в виду весь состав, а активный компонент крема - например в Виши это термальная вода, а в твоем креме масло какое-то?

Partajează acest post

Link spre post
darlin-g

eu folosesc crema de zi, crema de noapte si crema pe sub ochi de la CLARINS, sunt foarte satisfacuta de ele, toate cremele care le utilizez mi le trimite prietena din germania

Partajează acest post

Link spre post
Vicky

Oil of Olaz-e crema italiana(daca nu gresesc),foarte populara in SUA,am folosit si eu citiva ani in urma,mi-a convenit bine.E pe baza de diferite uleiuri naturale-sunt creme din aceasta serioe pentru toate tipurile de piele.In general e creama buna.

Partajează acest post

Link spre post
Vicky

Ce crema puteti sa-mi recomandati pentru piele normala cu tendinta spre uscata ? Se sifirseste Vichy Nutriologie si asi vrea sa incerc si altceva. Ce folositi sau ati folosit si v-a impresionat?

Daca are efect lejer anti-rid e tot ok :rolleyes:

Partajează acest post

Link spre post
Sveta25
Ce crema puteti sa-mi recomandati pentru piele normala cu tendinta spre uscata ? Se sifirseste Vichy Nutriologie si asi vrea sa incerc si altceva. Ce folositi sau ati folosit si v-a impresionat?

Daca are efect lejer anti-rid e tot ok :unsure:

Poti sa incerci de la "LA ROCHE-POSAY" . Eu am incercat din mostrele care mi s-au oferit la farmacie, si mi-a placut mult.

Ca si Vichy are in componenta apa termala.

Partajează acest post

Link spre post
Счастливица
сейчас пользуюсь Vichy Oligo 25, вроде ничего, улучшился цвет лица

+1, очень нравиться состояние кожи

Partajează acest post

Link spre post
marischka

Предлагаю поднять темку, ведь многие наверное за это время много кремов перепробовали

Я попробовала зеленый Олиго-25. На лето очень подошел. Следующим летом опять куплю. А для зимы купила себе 2 крема LaRoshPosay.Выбрала для сухой и чувствительной. Хотя она у меня нормальная, но именно такие крема мне подходят.

Partajează acest post

Link spre post
Katrina

Из огромного количества испробованных мною кремов, самым лучшим оказался Uriage Hidrocristal fluid termale.

Partajează acest post

Link spre post

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum