KsiuKS

Prietenia Dinte Femeie Si Barbat.

Postări Recomandate

KsiuKS

есть ли у вас друг -мужщина?

знает ли о нем муж ?как он к этому относится?

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
colibry*

У меня есть 2 друга мужчины. Муж о них знает. Я дружу с ними задолго до знакомства с мужем. Муж вроде не высказывает своего "фи", и относится к этому спокойно. Хотя, если бы у него были подруги - девушки, меня бы это бесило :lol:

Partajează acest post

Link spre post
KsiuKS

в институте у меян был одногрупник и мы с ним просто дружили ,гуляли вместе ,ходили в кафе ,но ничего между нами кроме дружбы не было ,и мы с ним дружим до сих пор ,у меня своя жизнь у него своя,он сейчас живет в Италии и строго раз в месяц звонит мне и мы болтаем по часу ,муж нервничает ,но понимает что между нами ничего не может быть ....

а я к другу отношусь просто по дружески и люблю его как друга и переживаю за него ...но не больше ..

Partajează acest post

Link spre post
Vizitator Черная Кошка

У меня есть очень хороший друг парень. Сначал муж нервничал, потом они подружились и теперь дружим втроем :)

Есть еще мои бывшие с которыми хорошие отношения. Иногда общаемся по телефону, по аське. Пока они далеко муж не против :)

У мужа есть пару приятельниц так вот они меня бесят ;)

Partajează acest post

Link spre post
тани4ка

У меня есть один друг, с которым мы оч давно дружим, но мой муж против нашего общения.Мы продолжаем всё-равно с ним общаться, чаще всего по телефону.

Partajează acest post

Link spre post
julik

Есть, у меня все друзья мужчины :)

Я училась в группе, где я была одна девушка, кстати с мужем мы так и познакомились

Partajează acest post

Link spre post
Milaia Mia

а у меня друзя исключительно мужчины. В отличии от женщин (вы уж извените, не один раз обжигалась) им можно доверится, муж не против, у него тоже есть подружки, но я к этому спокойно отношусь, вернее мне всё равно, так как уверенна в нем на все 150 %

Editat de Nesmo4ka

Partajează acest post

Link spre post
Svetlana Racovita

Fetelor nustiu daca este asa tema,dar vreau sa stiu daca credeti intr-o prietenie dintr-o femeie si-un barbat!Si de ce?Parerile voastre.

Eu de exemplu nu cred,deoarece prietenia se transforma in dragoste...

Partajează acest post

Link spre post
Vizitator pomelo
Fetelor nustiu daca este asa tema,dar vreau sa stiu daca credeti intr-o prietenie dintr-o femeie si-un barbat!Si de ce?Parerile voastre.

eu cred. :)

Un barbat imi este cel mai bun prieten, in el am incredere totala.

Intotdeauna este "cu mine" cind imi este greu sau trist.

Cu sotia lui ma impac foarte bine.

PS. Ne cunoastem mai mult de 10 ani.

Editat de pomelo

Partajează acest post

Link spre post
irishkkka

si eu cred in astfel de prietenie- am si u un prieten foarte foarte apropiat! si e doar prietenie- deja a deveit prieten cu sotul meu!

Partajează acest post

Link spre post
Sandrina

Eu tot nu cred... :xm_04:

Partajează acest post

Link spre post
Фыцка

Cineva mi-a zis ca prietenie intre un barbat si o femeie nu poate fi. Daca este, atunci sau a fost sex, sau vrea sa fie din partea unuia din cei doi, sau din partea amindorora.

Eu nu stiu ce sa zic... prieten, prieten..nu prea cred, insa asa, sa ai cu cine discuta vreo tema mai delicata, cred ca e posibil.

Partajează acest post

Link spre post
SandaSun

eu traditional ma intelegeam mai bine cu barbatii :) si am cativa prieteni foarte aproape sufletului. desi un argument in favoarea micului subtext sexual e faptul ca dupa ce eu m-am casatorit - si ei s-au casatorit - ne-am indepartat totusi.

mai multi fosti mi-au devenit insa prieteni :) chiar daca n-a fost (si n-o sa fie :))) sex - flirt a fost.

Partajează acest post

Link spre post
Milaia Mia

cred, exista)

plus cine a spus ca prietenia dintre un barbat si o femeie exclude sexul, in prezent trecut sau viitor?

eu dupa experienta mea cu fetele, nu ma voi increde niciodata unei femei. Unui barbat ii poti increde cu mult mai multe decit unei femei.

Partajează acest post

Link spre post
snejanaa

eu is de parerea ca o simpla prietenie de lunga durata nu poate fi mai ales daca sunt aproape unul de altul se vad des

Partajează acest post

Link spre post
Iana Tonidze

Eu cred intr-o prietenie adevarata dintre un barbat si o femeie. Si mai ales cred ca aceasta prietenie se poate forma in urma statutului psihologic pe care tu il impui fata de el sau el il impune fata de tine, adica formezi acele limite de comportament, pe care, principial, nu le vei depasi in toate situatiile. Daca aceasta amicitie merge bine la acest nivel, consider ca va merge bine si in continuare. De obicei barbatii sint niste firi deschise, receptive, directe care mereu spun lucrurilor pe nume, de aceea nu este atit de greu sa legi o prietenie cu cineva dintre ei. Intentiile bune li se citesc pe fata, pe stilul si continutul comunicarii, ceea ce si duce la o discutie sincera, degajata si individualizata. Acest tip de reletii se bazeaza pe respect reciproc, incredere si atasament.

Partajează acest post

Link spre post
amalica

sorry dar eu nu cred, la un moment dat poate sa se intimple ceva mai mult decat o simpla prietenie. Eu parca n-as sta comfortabil stiind ca sotul meu ar fi undeva cu o prietena, cred ca nici lui nu i-ar placea lucrul asta la mine. :xm_01:

Partajează acest post

Link spre post
Cosmica

Poate e un stereotip, dar prietenie intre barbat si femei e posibila in viziunea mea doar darca, unul din ei e homosexual. In rest, va fi mereu un "subtext" intr-o prietenie femeie+barbat.

Partajează acest post

Link spre post
Нежность
Poate e un stereotip, dar prietenie intre barbat si femei e posibila in viziunea mea doar darca, unul din ei e homosexual. In rest, va fi mereu un "subtext" intr-o prietenie femeie+barbat.

Ага, или если они друг другу просто напросто сексуально неинтересны :xm_12:

Partajează acest post

Link spre post
Fericire

Sa fiu sincera - NU CRED, poate ca eu nu am prieten-barbat, dar totusi ...

Am vazut eu multi de astea prieteni barbat + femeie - nu prea semanau la prietenii, ci la o dragoste disperata( cand unul spera ca intr-o zi va fi ceva mai serios), sau flirturi.

Evident ca sunt exceptii, sdica sunt asa prietenii, dar taaare rar. Eu spre exemplu tot nu m-as simti bine sa aud de la sot: " ma duc cu prietena la o cafea sa mai vorbim".

Partajează acest post

Link spre post
Milaia Mia

olivia85, nanasha mea initial a fost prietena sotului meu. Prieteneau de citiva ani buni.

Partajează acest post

Link spre post
dinaz

acum cinci ani in urma era sa fiu foarte categorica ca exista prietenie intre barbat si femeie... dar dupa ce m-am casatorit cu cel mai bun prieten din facultate (5 ani de zile eram cei mai buni prieteni) nu mai sunt atit de sigura... :xm_03:

Partajează acest post

Link spre post
Iana Tonidze
acum cinci ani in urma era sa fiu foarte categorica ca exista prietenie intre barbat si femeie... dar dupa ce m-am casatorit cu cel mai bun prieten din facultate (5 ani de zile eram cei mai buni prieteni) nu mai sunt atit de sigura... :xm_03:

Iar eu, din contra, credeam pina la casatorie... ca prietenii intre fete si baieti nu pot fi fara sa duca la ceva mai mult :xm_03: , sau macar sa existe speranta din partea unuia ca va duce la ceva. Acum insa parerea mi s-a schimbat : toate simpatiile ramin la nivel de simpatii, caci nimeni nu indrazneste sa intre pe teren srain, sau sa ia ceea ce apartine altcuiva. :xm_03:

Partajează acest post

Link spre post
Marelea

Prietenia dintre un barbat si o femeie se bazeaza intotdeauna pe un sentiment mai puternic al unuia din ei.

Apriori, barbat si femeia inseama atractie reciproca si este imposibil sa mergi impotriva legilor naturii. Indiferent cat de platonica este relatia, atractia oricum exista, mai mare sau mai mica, recunoastem noi sau nu. Si in cazul aparitiei unui prilej mai "favorabil" poate oricand sa rabufneasca si atunci adio prietenia, bine ai venit indragostire.

Asadar, parerea mea e ca nu cred in prietenia dintre un barbat si o femeie. Cunostinte, colegi da, insa nu prieteni, cu care stam la taclale si acordam timp pentru intalniri.

Partajează acest post

Link spre post
Tazara

могу сказать, что у меня есть несколько друзей среди мужчин, именно друзей, не знакомых. С одним дружу уже больше 10 лет. Это тот человек, который всегда выслушает, что-то дельное подскажет, с ним приятно погулять, он - интересный рассказчик. Когда бываю в Кишиневе (при чем, часто без мужа) ходим и в боулинг и в бассейн. Бывает, что он без своей девушки. Он для меня всегда был что-то типа старшего брата.

Есть 2 молодых людей, с которыми я работала и мы неплохо общались вне работы (иногда и семьями), когда жили в одном городе. Иногда даже вместе ездили в командировки в другие города. Все было очень хорошо. Они - примерные семьянины, но при этом общительные и галантные с другими.

Есть пару наших друзей, которые изначально были друзьями мужа, но из-за того, что муж не умеет поддерживать отношения на расстоянии, то уже больше мы ( то есть я и они) общаемся на расстоянии.

Считаю дружбу между мужчиной и женщиной очень даже возможной, если они оба - адекватные люди, который имеют ценить в людях прежде всего его внутренние качества, а не половые принадлежности.

Partajează acest post

Link spre post

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum