Elegance

Dureri Dupa Cap Si La Mina

Postări Recomandate

Elegance

Buna Aneta. As vrea o mica consultatie de la tine. Acum citeva zile am avut dureri insuportabile dupa cap, in regiunea gitului si a umarului sting, apoi a trecut. Noaptea durerea a trecut la mina stinga toata, nu puteam nici sa ma misc de durere. Am fost la medic si m-a trimis la neurolog, acela mi-a prescris unguent Diklofenak si pastile Zeloxim. Spune-mi te rog daca face sa primesc pastilele sau nu. Si care ar fi parerea ta asupra acestor dureri. Merci mult.

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Amanda

Ai facut ceva investigatii? Ar trebui macar o radiogradie cervicala.

Cred ca e o radiculopatie cervicala( asa presupun dupa simptomele descrise de tine)

Ti-a indicat un tratament antiinflamator local si general, ceea ce se indica in asa patologie.

Mai pot sa recomand sa iai si vitaminele grupei B, (cele mai bune pentru radiculopatii se considera Milgama, dar sunt cam costisitoare, daca nu macar simplu Revit)

Nu te-as sfatui sa faci masaj.

Insanatosire grabnica.

Partajează acest post

Link spre post
Elegance
Ai facut ceva investigatii? Ar trebui macar o radiogradie cervicala.

Cred ca e o radiculopatie cervicala( asa presupun dupa simptomele descrise de tine)

Ti-a indicat un tratament antiinflamator local si general, ceea ce se indica in asa patologie.

Mai pot sa recomand sa iai si vitaminele grupei B, (cele mai bune pentru radiculopatii se considera Milgama, dar sunt cam costisitoare, daca nu macar simplu Revit)

Nu te-as sfatui sa faci masaj.

Insanatosire grabnica.

Nu am facut nici o radiografie, am vrut sa ma duc dar medicul mi-a spus ca nu e nevoie. Merci mult pentru sfaturi, o sa iau si vitaminele, masaj nici nu aveam de gind sa fac. Parca acum nu am dureri dar totusi continuu sa folosesc unguentul. Merci mult.

Partajează acest post

Link spre post

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum