Arabika

Незабываемые мужчины.............

Postări Recomandate

Пчела
темка классная!!!!

Согласна :da2: . Я тут тоже решила повспоминать, и вот к какому выводу пришла - хорошо помнятся все, вот только яркие моменты дарили не многие: первый мужчина, первый оргазм, первое кидалово, первый необычный секс (ну на капоте машины днем или что-то еще :pardon: ), МУЖ. Ага, насчитала четырех, которых не забуду точно, м-м-м-м а может даже буду умирать - вспомню. Блин, вспомнила еще первого и единственного козла, который каки-бяки делал :val19:

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
vero_veronika

Cel pe care nu am putut sa il uit este actualul meu sot. Nu a fost primul si nu a fost ultimul, dar de cand ne-am casatorit a fost UNICUL.

Partajează acest post

Link spre post
Неженка

Поыыталась вспомнить самого незабываемого, их много!!!))))самая первая любовь в третьем классе(ревность, таскание портфеля, любовные записки), 15 лет-первые серьезны встречания, долго его не могла забыть, он был с таким же сложным характером, постоянно цапались, т.к. не спала с ним( потеряю девственность почти через 3 года))))), ревновала к бабам,которых тра...ал;любовника, к которому была дикая страсть, аж трясло, до сих пор пр встрече сердце в пятки ухает, мужчину, который был старше на 10 лет и всему научил. Самое странное, не помню подонков! У меня как-то все вокруг секса крутится( люблю я это дело))))) и бурных эмоций! Ну а муж-это муж!!!!!!!Он отец моего сыночка, который копия его, как забудешь, когда сопит рядом,муж т.е.)))))))))))))

Partajează acest post

Link spre post
amalica
Cel pe care nu am putut sa il uit este actualul meu sot. Nu a fost primul si nu a fost ultimul, dar de cand ne-am casatorit a fost UNICUL.

ооо, отсюда поподробней :girl_in_love:

а вобще по теме - помню я всех бывших, память хорошая :curtsey: а думать ни о ком не думаю, это важнее для меня. Вот начала бы о них думать - тогда это бы меня насторожило "а все ли хорошо в семье ?"

Partajează acest post

Link spre post
бусинка

Я помню всех. У меня наверное классика жанра))): несчастная любовь, мерзавец, зрелый мужчина, и мой БМ.

Partajează acest post

Link spre post
Gerda
стоит мне только поманить, он бросит всё, приедет и заберёт меня к себе вместе с дочкой, а там я ему рожу 3х сыновей...и даже если это чёс...слышать такое всё равно приятно...

Да , полностью согласна, если в жизни женщины есть такой мужчина, то это прикольно, хоть ты и знаешь, что никогда не воспользуешся его предложением :)

Я вот с таким бывшим - недавно до 4-х утра в скайпе болтала. До этого года 3 необщались . И заметила, что мне всё таки немного приятно, что он до сих пор не женат:)

своего мужа люблю и довольна нашим браком.

Partajează acest post

Link spre post
Пчела
даже писать нечего..

муж=он же первый мужчина

так что сравнивать не с кем

да и не хочется сравнивать!!

ибо его люблю,а чужие мне не интересны

АНЕКДОТ:

Подруги на работе разговаривают на разные темы и тут одна говорит:

- Представляете, взяла мужа ночью за чл... а яички у него холодные! Как бы не простудился.

На следующий день другая говорит:

- И у моего!

Третья:

- И у моего тоже.

Четвертая молчит. На следующий день приходит с синяком под глазом.

- ???????

- Да ночью мужа хвать за яйца, а они теплые, ну я и спрашиваю, почему у всех мужиков яйца холодные, а у тебя теплые???

solnysko Я это....так.... просто вспомнила.... и ни в коем случае не хотела обидеть. Если улыбнуло, то буду рада :girl_in_love:

Partajează acest post

Link spre post
INGerasca

Eu vara trecuta am plecat in State, am nimerit intr-un sat ploios din Alasca, unde casele erau la departeare foarte mare una de alta, in tundra, in fiecare zi ploua :) am facut cunostinta cu un barbat cu 10 ani mai mare care m-a dus pe culmile extazului :val19::blush: a fost cel mai bun barbat din viata in privinta :val19: asa cum limba engleza cu accentul nordic nu o prea intelegeam, era amuzant si extrem de placut sa tii cont doar de instinct si limbajul corpului. Din pacate ca oameni ei sunt foarte diferiti si i-am refuzat propunerea de a ramine linga el :) insa chiar si acum, acele nopti romantice, singuri intr-o cabana indepartata de civilizatie si omenire :val19: mi le aduc aminte placut :girl_in_love:

Partajează acest post

Link spre post
kuzea

Я вот с таким бывшим - недавно до 4-х утра в скайпе болтала. До этого года 3 необщались . И заметила, что мне всё таки немного приятно, что он до сих пор не женат:)

своего мужа люблю и довольна нашим браком.

вот и у меня есть такой :girl_crazy: я уже 100 лет как замужем и счастлива а он все бродит бобылем, хотя уже 33 по моему.

еще одного козлика помню - стооолько крови мне попил гаденыш - а я по молодости дурааа была :girl_haha: сейчас ржу - а тогда плакала.

а все остальные забываемые, просто секас был и все, скажем так ...

Partajează acest post

Link spre post
amma

Секс, страсть... Ничего и никого не помню и не хочу помнить. А вот мальчика, с которым мы были неразлучны с первого по четвёртый класс помню очень хорошо и скучаю. Он уехал с родителями из города, и мы потерялись. ЧуднО!

Partajează acest post

Link spre post
Alexandria

А я вот никогда, наверно, не забуду мальчика, с которым познакомилась, когда мне было 6 лет, а ему 8, - это у нас была первая такая лЯбоффь :kiss3: ... Потом еще 10 лет (страшно подумать!!!) маялись и друг друга мучили :girl_impossible: , - то встречались, то расставались, такая НЕдетская влюбленность была... Встречались 3 раза примерно по месяцу, потом со скандалами расставались, потом мирились, и все по новой начиналось.... Эххх, как вспомню, так прямо в детство возвращаюсь, ну или в далекую юность :rolleyes: ... А потом как-то все прошло, повзрослели мы оба, интересы стали разными, мне стало казаться, что я для него слишком умная (сейчас понимаю, что так оно и было на самом деле :girl_crazy: ), ну и сказала прямо ему об этом, а в ответ услышала, что когда-нибудь я еще об этом пожалею, но будет уже поздно. И после этого мы больше уже не общались, кроме как пару раз давным-давно на "Одноклассниках" поздравили друг друга с днем рождения, и случайно как-то на улице еще встретились, когда я беременная была :girl_in_love: .

Ему уже 25 :smoke: , а он все еще живет с родителями :punish: , и девушки у него нет :girl_impossible: (от общих знакомых знаю).

Partajează acest post

Link spre post
Roca

tare imi place tema...interesanta....

eu nu am sa uiti niciodata prima mea dragoste....

ca in acel cintec... "prima dragoste nu se uita nicicind"

eu aveam 15 el avea 18...un baiat 'rau' in sat...dar prieten cu fratele meu...

ne-am intilnit 3 ani...a fost foarte frumos...nu ne-am certat niciodata...

ma ducea in brate....era gata sa faca orice pentru mine...sa-mi cumpere orice...

mdeaaaaa.... CHIAR NICIODATA N-AM SA-L UIT....

chiar cu ceva timp in urma il visam foarte des...

mult timp, dupa ce m-am casatorit ma mai suna si imi spunea ca oricum am sa fiu al lui...

a plecat peste hotare...si am aflata ca sa casatorit...

am incercat sa restabilesc convorbirea cu el..dar a intervenit sotia lui...care e foarte geloasa...(paremise ca stie despre relatia lui cu mine), eu n-am insistat, imi pare bine ca este fericit....

n-am sa-l uit niciodata pe tatal copilului meu....

am nascut impreuna....si m-a invatsat sa scap de multe complexe....

nu am sa-l uit niciodata pe actualul meu iubit....e unicul care mi-a trezit "pasiune nebuna" si stie s-o mentina aproape 2 ani...

ps... asha frumos am vorbit despre ei...dar au si laturi negative...;-b

Partajează acest post

Link spre post
mamikutza

Eu nu am sa-l uit niciodata pe cavalerul care l-am cunoscut intr-o vacanta, la mare. Au fost doar 10 zile petrecute in compania lui dar si atit a fost de-ajuns ca sa-l pastrez in memorie ,pentru totdeauna. Un om atit de pozitiv, vesel, intelept ... parca imi pare ca a fost un vis. Atit de frumos imi facea curte , ma simteam ca o REGINA. Nu ne-am mai vazut de atunci, el era (este) din alta tara. Dar , am comunicat prin telefon , imi scria si eu ii scriam, pina cind intr-o zi, tot datorita lui , l-am intilnit pe actualul meu sot.

Partajează acest post

Link spre post
flyhigh

Eu niciodata n-o sa pot uita prima mea dragoste...din clasa 4 care a durat vreo 5 ani,a fost o dragoste neimpartasita, pentru ca eram foarte buni prieteni, stateam intr-o banca, imi povestea cele mai ascunse secrete dar niciodata nu sa uitat la mine ca la o femeie...

....si acum cind il vad ma trec fiorii...asta e...

Partajează acest post

Link spre post
trec

Я никогда не забуду Володю с пельменями))) Приехал с моей подругой в гости. По дороге купил пельмени и мне одну!!!! гвоздику. Поставили варить пельмени, я накрывала на стол. Пока варили- что-то там они не поделили. Он аккуратно вытащил пельмени из воды и положил в кулек. Гордо ушел. От голода мы не умерли, стол ломился от салатов и закусок.)))

Через некоторое время, как ни в чем не бывало, он позвонил, что у него проблемы с начальством и чтоб я ему помогла ( работал он агрономом вроде). Я сказала:" Давно пора" и положила трубку. Больше он не звонил.

Вторая история. Встречаюсь с парнем. Ранняя молодость. Решили вместе отпраздновать у него 1 мая. Я внесла свою лепту: вино, конфеты, помидоры- огурчики, как сейчас помню: наисвежайшие! И вдруг за день до праздника он сообщает мне, что его срочно посылают в командировку до 3 мая. Я, решив стать разведчиком, все равно приехала первого мая к нему домой. Дверь открывается и что я вижу: квартира однокомнатная, 143 серии и прямо в прихожей столик) он с очень толстой девицей( я похудела тогда сильно и гордилась, что сделала это для него!) лопают мои конфеты и шампанское, причем девица уже в "комбинашке". Помню, что медленно разулась ( полусапожки на танкетке, а были грязные, как сейчас помню), он подумал, что я хочу пройти в квартиру, а я прям в лицо варвару, развернулась и пошла с одной босой ногой.

А, еще папину абрикосовую наливку вылакали...

Короче, давайте открывать тему про скряг, зануд и жмотов, жлобов. У меня примеров на большую энциклопедию.

Partajează acest post

Link spre post
mamikutza

... про скряг, зануд и жмотов, жлобов...

Da, da...asa ´barbati´ care fac parte din categoria asta, am cunoscut si eu. Un , asa sa-i zic, ´cavaler´ , cind ne-am despartit, mi-a declarat in fata ce si cit s-a cheltuit cu mine ,si mi-a spus sa-i intorc totul. Imi inchipui eu ,ca astfel el credea ca ma va opri, eu ma voi speria, si nu ne vom mai desparti. Da mie numai asta mi-a trebuit sa aud , si i-am spus : ´Maine ne intilnim si iti dau totul chiar cu rest inca...` Si asa si a fost , -maine- ne-am intilnit si cind i-am intors totul din ce era daruit de el, ce era sa mai zica frumosul adormit??? Da , iata el a gasit ce sa mai spuna, adica ce sa mai ceara : ` ...Da toti harbujii care i-am tirait pentru tine , ce, nu ai de gind sa ii intorci?` . Si e adevarat, mie intr-adevar imi plac si maninc, adica mincam multi harbuji in perioada de vara, da nu am crezut vre-odata ca o sa mi-i ceara si pe astea, si mai ales in toiul iernii... Cam nedumerita, da nu m-am lasat batuta, am gasit ce sa-i raspund : ´ La sezon, baiatu...la sezon, tu cu mine vara ai mincat harbuji...apoi vara sa vii, ca am sa ti-i dau,...!

Da, de-atunci mi-a trecut mie pofta de ...harbuji, cind ii vad , mereu imi amintesc de ´cavaler´ de-neuitat.

Partajează acest post

Link spre post
INGerasca

Da, da...asa ´barbati´ care fac parte din categoria asta, am cunoscut si eu. Un , asa sa-i zic, ´cavaler´ , cind ne-am despartit, mi-a declarat in fata ce si cit s-a cheltuit cu mine ,si mi-a spus sa-i intorc totul. Imi inchipui eu ,ca astfel el credea ca ma va opri, eu ma voi speria, si nu ne vom mai desparti. Da mie numai asta mi-a trebuit sa aud , si i-am spus : ´Maine ne intilnim si iti dau totul chiar cu rest inca...` Si asa si a fost , -maine- ne-am intilnit si cind i-am intors totul din ce era daruit de el, ce era sa mai zica frumosul adormit??? Da , iata el a gasit ce sa mai spuna, adica ce sa mai ceara : ` ...Da toti harbujii care i-am tirait pentru tine , ce, nu ai de gind sa ii intorci?` . Si e adevarat, mie intr-adevar imi plac si maninc, adica mincam multi harbuji in perioada de vara, da nu am crezut vre-odata ca o sa mi-i ceara si pe astea, si mai ales in toiul iernii... Cam nedumerita, da nu m-am lasat batuta, am gasit ce sa-i raspund : ´ La sezon, baiatu...la sezon, tu cu mine vara ai mincat harbuji...apoi vara sa vii, ca am sa ti-i dau,...!

Da, de-atunci mi-a trecut mie pofta de ...harbuji, cind ii vad , mereu imi amintesc de ´cavaler´ de-neuitat.

Hahahahaha, groaznic, credeam ca sunt povesti cu astfel de barbati, poate ii dai numele sa-l aratam cu degetul pe strada :D

Partajează acest post

Link spre post
mamikutza

Hahahahaha, groaznic, credeam ca sunt povesti cu astfel de barbati, poate ii dai numele sa-l aratam cu degetul pe strada :D

...eu tot rideam, si nu credeam, da cind am patit-o, apoi mi-a fost o lectie pentru toata viata.

Dupa intimplarea asta, stateam eu la vorba, cu o prietena (acum ea mi-e cumatra), si eu povesteam de acest caz, apoi ea si-a pus mainile in cap si a oftat din greu : ´Offff...dapu daca eu ii spun lui Victor(pe atunci ii era prieten, acum sot) ca ne despartim, si daca el o sa-mi ceara tot ce a cheltuit cu mine si tot ce mi-a dat in dar ...eu ce ma fac???, eu o sa trebuiasca sa-i dau mai ca si kilotii de pe mine, asa iese...Ehhh, da nu ma mai despart...HA-HA-HAaaaaa!!!` . Acum cind ne intilnim mereu facem glume pe seama acestei pataranii.

Da referitor la numele persoanei date, nu il voi declara,nu cred ca se merita, asta nu o sa schimbe nimic. Pur si simplu daca 2 persoane au avut ceva frumos intre ei cindva , si daca acel frumos s-a trecut, atunci piedici nu trebuie de pus la despartire, ...eu chiar daca si am fost in relatii amoroase cu acel ´cavaler´ mai bine de 2 ani, felul cum ne-am despartit, mi-a sters pina si ultima picatura de atractie fata de el, pur omeneste. Ne-am intilnit de citeva ori prin oras, intimplator,el a vrut sa vorbim, a incercat sa se apropie,sa ma opreasca, da eu de tare ce am fost jignita atunci la despartire, nici nu-mi vine sa ma uit in partea lui, si de fiecare data cind il vad, merg inainte fara ca sa-i zic o vorba sau macar un semn sau privire. Se pare ca Fat-Frumos are remuscari, dar din pacate, mai inainte trebuia de gindit cu capusorul, caci in viata totul conteaza, chiar si felul cum te desparti. Cred ca mai mare pedeapsa ca indiferenta mea, pentru el nu exista, ba chiar is sigura.

Partajează acest post

Link spre post
zinaida999

precis e adevar spus ca femeile majoritatea sunt romantice incurabile, dar cel mai mare si mai puternica rana in suflet mia lasat-o un flacau caruia eu eram gata sa ii dau si viata ,permanent asteptam sa ma sune, il gelozam la nebunie ,faceam totul pentru el ,mama mama ce proasta mai eram doamne si toate astea doar pentru ca era un amant nu pur si simplu bun dar incredibil de bun, puteam face dragoste ore intregi si tot nu era deajuns ,il mincam din privire, tremuram la ori ce suflare a sa, din pacate era un dobitoc care mia ranit doar sufletul ,cum spunea el "ca el iubeste toate femeile nu numai pe mine "si cred cu asta e spus totul

Editat de zinaida999

Partajează acest post

Link spre post
МамаАни

Я никогда не забуду Володю с пельменями))) Приехал с моей подругой в гости. По дороге купил пельмени и мне одну!!!! гвоздику. Поставили варить пельмени, я накрывала на стол. Пока варили- что-то там они не поделили. Он аккуратно вытащил пельмени из воды и положил в кулек. Гордо ушел. От голода мы не умерли, стол ломился от салатов и закусок.)))

Через некоторое время, как ни в чем не бывало, он позвонил, что у него проблемы с начальством и чтоб я ему помогла ( работал он агрономом вроде). Я сказала:" Давно пора" и положила трубку. Больше он не звонил.

Вторая история. Встречаюсь с парнем. Ранняя молодость. Решили вместе отпраздновать у него 1 мая. Я внесла свою лепту: вино, конфеты, помидоры- огурчики, как сейчас помню: наисвежайшие! И вдруг за день до праздника он сообщает мне, что его срочно посылают в командировку до 3 мая. Я, решив стать разведчиком, все равно приехала первого мая к нему домой. Дверь открывается и что я вижу: квартира однокомнатная, 143 серии и прямо в прихожей столик) он с очень толстой девицей( я похудела тогда сильно и гордилась, что сделала это для него!) лопают мои конфеты и шампанское, причем девица уже в "комбинашке". Помню, что медленно разулась ( полусапожки на танкетке, а были грязные, как сейчас помню), он подумал, что я хочу пройти в квартиру, а я прям в лицо варвару, развернулась и пошла с одной босой ногой.

А, еще папину абрикосовую наливку вылакали...

Короче, давайте открывать тему про скряг, зануд и жмотов, жлобов. У меня примеров на большую энциклопедию.

Мне вот эти истории особо понравились!! Автору "респект и уважуха"!!! Находчиво, с юмором! Конечно, это сейчас уже с юмором. Но все равно.. )))

А по теме - наверное про каждого думала, что никогда не забуду. А сейчас просто помню, что был тот-то и тот-то в моей жизни. И все ) Мужчина, который сейчас находится рядом, подарил целый мир и разбудил во мне Женщину (как выше уже было упомянуто). Больше ничего не помню ))

Partajează acest post

Link spre post
soveli

А я знала одного парня, у которого было всего 2 пары обуви:туфли и шлепанцы, в туфлях зимой ходил, в шлепках летом и в межсезонье, Как-то у него шлепки летом порвались, туфли было рано одевать, пришлось лето дохаживать босиком( в городе)

Partajează acest post

Link spre post
taina27

А я знала одного парня, у которого было всего 2 пары обуви:туфли и шлепанцы, в туфлях зимой ходил, в шлепках летом и в межсезонье, Как-то у него шлепки летом порвались, туфли было рано одевать, пришлось лето дохаживать босиком( в городе)

Ужас. А что с ним? Жадность такая или заработков не хватало на себя? Может у него обстоятельства какие тяжелые?

Partajează acest post

Link spre post
МамаАни

Мммда.. такого забыть сложно... )

Напомнило.. У нас в школе учился мальчик, который даже в мороз приходил просто в вязаном джемпере и без шапки. Тонкую ветровку одевал только если больше -5 было и снег с ветром.... С финансами у них вроде все в порядке было. Да, жил минутах в пяти от школы, но все равно.... в общем, встречали его всем "табором" ))) Да, и не болел он, вот :)

Partajează acest post

Link spre post
Iris11

Я помню всех своих парней. Просто у меня пока что память хорошая.)))

Partajează acest post

Link spre post
pciolka

всех помню .... у меня в жизи лишних людей не было

Partajează acest post

Link spre post

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum