Lolly

Что едят ваши дети?

Postări Recomandate

lumipupsic

Dar la mine nu se primeste sa amestec componente ascunse in mincare. Totul trebuie sa fie pus separat in farurie ca sa vada ce maninca, de ex., daca e ceva cu sos, intreaba: ce-i asta? ce ai pus? Sint foarte pretentiosi la mincare ambii. Niciodata nu sint impotriva doar la macaroane cu crenvusti, poate de aceea ca le au foarte - foarte rar.

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
inlav

у меня кушает , то что даю всё съедает, а особенно нравится ей зама с домашней лапшой, холодец, мяско, молочко, макароны))) удачи и вам!!!

Partajează acest post

Link spre post
duselu

Si la mine fetita nu prea maninca, din casuri numai cea de ovas (din cele cu lapte),de alta nu, dar la gradinita educatoare imi spune ca maninca, dar nu prea cred. Felul I-ii ii place de care n-ar , numai nu bors rosu. Ii place la fel paste, coltunasi, placinte si tot ce-i legat de aluat.

Dar tin sa mentionez ca chiar si de-i place dar maninca cite putin, in cantitati mici.

Partajează acest post

Link spre post
Алексаша

Моя доченька до 2 лет ела все думала будет кругляхой такой))) после двух имеем большие проблемы с питанием хлеб и чай любимая еда...

Partajează acest post

Link spre post
Ksiuni4ka

У нас на первом месте котлеты из куриного филе в духовке, просто отварное мясо, макароны, сыр, омлет, творожок(сама готовлю), обязательно на ночь кефир(бифидок) или ряженка, на завтрак кашки на молоке (кукурузная, манная, овсянка). Из фруктов очень любит яблоки и груши. Из овощей- огурцы и цветная капуста. А также любит домашнюю выпечку. Единственная проблема это суп. Очень трудно уговорить съесть хоть пару ложек. Зато супы-пюре очень нравятся. Рыбу тоже не любит.

Partajează acest post

Link spre post
yartatka

Был момент где то в два года,очень плохо ел,все перебирал.Фрукты всегда любил,все.Очень любит выпечку,тесто,булочки,пирожки,вареники,пельмени,пиццу(дома делаю),жаренную картошку,обожает селедку,красную икру и печень трески))))))а и яйца это святое(весь в маму)Не ест печенку,и...не помню по моему все))))

Не любит зелень в супах))$

Partajează acest post

Link spre post
amalica

Дочке 4 года и 2 месяца. На завтрак обычно ест злаки с молоком и выпивает стаканчик молока. В обед суп (обязательно с мясом). Из гарниров ест макароны, гречку, рис, пюре и запеченую картошку. Из мясного ест в основном куриные ножки запеченые или вареные. Белое мясо не ест. Нравится сметаный соус. Ест хлеб багет, прям отрывает большими кусками. Пьет апельсиновый сок (но совсем немного, молоко и воду). Йогурты ест особено с кисленькими ягодами. Из фруктов и ягод уважает бананы, яблоки, клубнику, малину, виноград, киви и еще разные вкусности. Ест сырую морковку и обожает сырые огурцы. Из десерта - не отащить от торта, шоколада и мороженого, но в последнее время мы это присекли, не знаю на долго-ли но уж точно в будущем будет давать очень редко и в малюсеньких порциях. Покупаю ей детское печенье, прям которое для малышей. Одно время ела сосиски частенько, хоть это и было в тячении пару месяцев, но я твердо решила что больше, этой вредности у нас в холодилнике водится не будет.

Partajează acest post

Link spre post
mamikutza

Nu ma pling pe ´apetitul´ fetitei noastre. Mereu a mincat binisor fara ca sa creeze careva probleme. Ea la noi  stiu ca e asa in privinta mancarii : daca ii este foame, maninca ,daca nu, apoi macar si cea mai preferata dintre preferate mincari sa i le pui pe tava ca nu se va atinge.

Ii place foarte mult orezul-e unul din produsele ei preferate (sub orice forma...si mai ales chiparusii umpluti) , pastele fainoase, supele, salatele din legume si zarzavaturi, produsele lactate (toate), carnita (adora snitelul din piept de pui si chiftelutele din carne mixta) , produsele marine le adora, mai ales caracatita, calmarii si crevetii ( nu ii pica bine pestele...s-a intimplat sa o impun ,prin siretlic,sa manince peste si mi-a facut febra, la care medicul a zis sa nu mai fac asa prostii caci pot fi consecinte si mai grave). Fructe,ii plac  toate. Dulciuri maninca dar nu e amatoare (in privinta aceasta nu-mi seamana mie deloc) , mai mult iubeste copturile si clatitele. Din lichide, prefera pur si simplu APA... (dar nu se impotriveste sa bea ceaiuri sau sucuri naturale preparate chiar cu minuta ei,clar ca nu si fara ajutorul nostru. ) . 

Nu prea maninca cu pofta pure de cartofi si boboase...si  oua fierte :) 

Partajează acest post

Link spre post
aKana

Девочки, привет, скажите пожалуйста, остались ли у кого-то пустые баночки маленькие, от детского питания...очень нужны

Partajează acest post

Link spre post
vikulea

si la noi copii maninca tot ce le pui pe masa, nu fac mofturi. Chiar de la nastere au avut pofta de mincare. 

Adora sa manince fructe proaspete, morcovi si castraveti.

Le plac placintele, supele si ciorbele. 

Partajează acest post

Link spre post
Margy

Моей 3,5. Не ест почти никакие молочные продукты, каши, из овощей только картошку, помидоры и сырую морковь. Очень любит разные фрукты, обожает хлеб и макароны, нормально ест рыбу и мясо и оооочень любит сосиски и колбасу (но я их почти никогда не даю). На завтрак ест 2-3 печеньки , с трудом йогурт.... в общем, просто ужас

Partajează acest post

Link spre post
ayumi

Моей дочке 3,кушает плохо!мясо и рыбу совсем отказывается кушать,даже если измельчаю и в супе! Из сырых овощей только морковь и огурец,из каш только гречку.Супы овощные кушает нормально и свекольник.Молочные продукты не любит,только какао и йогурт иногда.В общем мучение какое-то с едой...

Partajează acest post

Link spre post
lilicikkka

cu fetita mea nu am probleme(4 ani), maninca de toate, dar cu baiatul taaare m-am chinuit, chiar si acum maninca la alegere doar(are aproape 20ani)

Partajează acest post

Link spre post
Ilenutsa

Mincarea ei preferata este mamliga cu smintinica, fara brinza sau altceva. Iii mai place dupa cum spune ea terci negru (adica hrisca) si supa roz ( adica bors rosu).Daca ceva nu-i place cum arata, nici nu se atinge, acelasi lucru si despre bomboane pot spune. la ea totul trebuie sa fie estetic, si dupa asta ea intelege ca e si gustos. dar pina gusta ceva nou...ooooof si iar offff. asa tine, mie asta nu-mi place.

Partajează acest post

Link spre post

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum