Anele

"raspunsul" Nanasilor

Postări Recomandate

Anele

Ajutati-ma va rog. Am acceptat sa fim nanasi si trebuie la sfirsitul lunii sa ne intilnim cu parintii tinerilor-- adica sa ne ducem la "raspuns". Ce trebuie noi sa facem? Ce sa cadonam? Caci cind au fost tinerii sa ne intrebe deodata ne-au dat si colacii acoperiti cu o fata de masa (erau o pereche de cumatri de-ai nostri si stiau ca nu-i vom refuza, deaceea si ne-au dat deodata colacii). Dar acum nu stiu cum trebuie sa procedam noi. Dar in genere, ce se discuta la"raspuns"? P. S. Noi am fost nanasi asta toamna dar acolo obiceiurile nu s-au respectat intocmai si deaceea nu sunt prea la curent cum e corect de procedat.

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Amanda
Ajutati-ma va rog. Am acceptat sa fim nanasi si trebuie la sfirsitul lunii sa ne intilnim cu parintii tinerilor-- adica sa ne ducem la "raspuns". Ce trebuie noi sa facem? Ce sa cadonam? Caci cind au fost tinerii sa ne intrebe deodata ne-au dat si colacii acoperiti cu o fata de masa (erau o pereche de cumatri de-ai nostri si stiau ca nu-i vom refuza, deaceea si ne-au dat deodata colacii). Dar acum nu stiu cum trebuie sa procedam noi. Dar in genere, ce se discuta la"raspuns"? P. S. Noi am fost nanasi asta toamna dar acolo obiceiurile nu s-au respectat intocmai si deaceea nu sunt prea la curent cum e corect de procedat.

Nu trebuie sa le duceti nimic, poate simbolic flori, sampanie.

Mai departe se discuta despre nunta, care si cit pune, ce cadou doriti la nunta si alte momente organizatorice.

Asa a fost cind noi eram nasi.

Partajează acest post

Link spre post
Anele

Multumesc. Caci eu retraiam sa fac sau sa nu fac ceva cum nu trebuie. "Simbolicul" :xm_03: deja sta pregatit. Ma gindeam sa nu fi fost inca ceva... Dar foarte bine ca nu trebuie nimic de dus, caci cind se incep "dusurile" astea.... :xm_03: Inca o data multumesc.

Partajează acest post

Link spre post
KRISTY

nişte flori pur simbolic şi ceva pentru masă cred că v-a fi destul.....dar cred că tu ar fi bine cu soţul din timp aproximativ să vă faceţi un plan privind ciţi invitaţi vor fi din partea voastră, ce cadouri la dezbrăcare, ce cadou doriţi pe colaci ( care v-a fi în dependenţă de suma pe care o puneţi pe masă), dacă doriţi să fiţi legaţi sau nu... cine procură tortul, cununia relegioasă etc. am fost de două ori nănaşă şi uite aceste asunt primele etape...dar după se începe partea cea mai plăcută + rochia ta!!!

.nu-ţi face griji totul v-a fi de la sine....important este să vă păstraţi calmul şi să fiţi rezonabili... în rest totul v-a decurge atît de repede că nici n-o să observaţi... bucuraţivă de fini şi să aveţi stimă din partea lor!!

Partajează acest post

Link spre post
Safali

De acord în toate. Numai că eu, înainte de a-mi face lista de invitaţi, aş întreba de cîte persoane se planifică nunta si apoi în dependenţă de aceasta aş decide cîţi să invit.

Partajează acest post

Link spre post
Anele
nişte flori pur simbolic şi ceva pentru masă cred că v-a fi destul.....dar cred că tu ar fi bine cu soţul din timp aproximativ să vă faceţi un plan privind ciţi invitaţi vor fi din partea voastră, ce cadouri la dezbrăcare, ce cadou doriţi pe colaci ( care v-a fi în dependenţă de suma pe care o puneţi pe masă), dacă doriţi să fiţi legaţi sau nu... cine procură tortul, cununia relegioasă etc. am fost de două ori nănaşă şi uite aceste asunt primele etape...dar după se începe partea cea mai plăcută + rochia ta!!!

.nu-ţi face griji totul v-a fi de la sine....important este să vă păstraţi calmul şi să fiţi rezonabili... în rest totul v-a decurge atît de repede că nici n-o să observaţi... bucuraţivă de fini şi să aveţi stimă din partea lor!!

In privinta la invitati-- nu avem multi. Calmul stim deja sa ni-l pastram caci am fost asta toamna nanasi. Sa speram ca totul va fi bine. Va multumesc pentru sfat.

Partajează acest post

Link spre post
danusic

Lamine in sat,se da ceva la tineri,nanasii mei is din chisinau,dar ne-au cumparato plapuma foarte frumoasa.oricumdaca o sa le daruiti,voua are sa va 'stee'mai bine.ce se decuta,cam citi invitati din partea nanasului,cind inscrierea ,detalii de acest gen..

Partajează acest post

Link spre post
Anele

Mersi mult. Voi avea in vedere.

Partajează acest post

Link spre post
ИринкА_МандаринкА

если бы еще кто-то на русском написал, быо бы здорово! а то я не все понимаю....

Partajează acest post

Link spre post
Olina
В 11.01.2009 в 00:28, Amanda сказал:

Mai departe se discuta despre nunta, care si cit pune, ce cadou doriti la nunta si alte momente organizatorice.

Asa a fost cind noi eram nasi.

Ma intereseaza daca intr-adevar se discuta despre sumele care le pun la nunta nanasii si parintii. La toate a fost asa?  si cine deschide aceasta tema la masa? Ca eu prima data aud de acest moment. 

Partajează acest post

Link spre post

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum