Creatsa

Sala "Venus"

Postări Recomandate

Creatsa

Salutare, am rezervat sala Venus, se afla la Ciocana, si as vrea sa mai aflu pareri despre sala, poate sia serbat cineva nunta acolo, poate a fost invitat acolo, orice mic detalu va fi de mare folos pentru noi :)

mersi anticipat!!!

Editat de Creatsa

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Creatsa

goret, ea a rams multzumita, dor cu mici mici problemutze, insa kred ca toate erau datorita la ceea ca era primul eveniment akolo...A zis ca kelnerii inka nu pusesera masa pu dulciuri kind mirii se apropiasera la restaurant si k erau putzin kam buimacitzi, respectiv tot cred ca de la ceea ca inka singuri nu stiu ce si unde...mincarea a zis ca era gustoasa, am mai intrebat si altzi invitatzi de la nunta ei si tot le plekusera minkarea... noi am fost akolo la sala kind era organizata o nunta si kiar iam rugat sa ne aduka minkaruri din cele ce se pregatesc la ei, si am gustat citeva salate si neau plakut, si mai era ceva de genul bostanei pregatitzi ku ceva, erau gustoshi, si placintzele tot erau , in fine nea plakut minkarea! din ceea ce se pregateste la kald nam gustat nimik, respectiv nu pot sa spun nimik, pu k inka nu era gata, asta era pe la orele 6, caldul se serveste mai tirziu...De ce nu va ducetzi akolo la vreo nunta, sa vedetzi cum se organizeaza evenimentul?paremise kiar pe 14 februarie o sa fie nunta akolo... sunatzii si intrebatzii!!! Mult succes in alegerea salii!!!

Partajează acest post

Link spre post
Amely

У моей сестры в ресторане была первая свадьба 08.08.08,нам очень понравилось,конечно были мелкие погрешности,но всё быстро привели в норму до прихода гостей,ресторан хорош тем,что имеет большой зал и хорошую кухню.Я не рекламирую,вам на самом деле нужно самим пойти и всё посмотреть и желательно обговорить все детали вплоть до мелочей.

Partajează acest post

Link spre post
Din

Chiar vreau sa-ti spun multumesc mult Creatsa... pentru ca la un moment dat noi eram tare confuji unde anume sa bronam sala..... Mai intii am vrut la Inelus, insa ne deranja faptul ca sunt trei sali si intre ele legate... A mai fost la Bacioi este o sala destul de frumusica Cascada, si stapina nu ia mult... dar si asta ne deranja, caci cum n-ar fi este in afara orasului!!! :xm_04:

Dar dupa ce am citi comentariul tau, si am intrat pe linkul dat de tine... am ramas frumos uimita... Este o sala foarte, chiar foarte frumoasa... Am sunat si astazi mergem sa vedem pina la urma ce-s cu pachetele astea de pret!!!!

Creatsa, spune-mi te rog mult, cit in total va iesit de persoana??? si care pachet e mai bine sa-l ei???

sau mai spune-mi niste detalii!!! Please!!!

Vreau sa bronezi in zilele urmatoare!

Merci mult anticipat!

Partajează acest post

Link spre post
Creatsa
salut.am vrut sa intreb si eu daca ai fost pe 14 la nunta si ai vazut?cum impresiile?in 600 de lei care vorbeai tu intra pretul de persoana?deci in total se primesc aproximativ 8000 lei pe persoana//?sau aparte se plateste si arenda salii??dar rezervarea cit costa?merci anticipat :da1::mail1::da1::rolleyes::da1:

Salut VICy, din pacate nu am fost insa sunt informata cu tot ce sa intimplat acolo... si foto am vazut si sunt cu toate la kurent... :)

Despre pretz cred ca nai intzeles tu corect... Deci: ei au 2 pakete

1)450 lei+7000 arenda+7% deservirea salii

2)600 lei (care inklude tot in el), intrun fel pretz fix

Keltuieli suplimentare sunt cele pentru bautura si dulciuri si deja decoratziile de la sala...adika satzi spun in kazul pretzului de 600 lei tu ai sa mai adaugi o suma de 100lei/pers aproximativ(pu bautura si dulciuri)...cred ca am fost explicta...daca apar intrebari, le astept :)

O zi frumoasa tuturor!

Partajează acest post

Link spre post
Creatsa

pe 5 septembire :)

Partajează acest post

Link spre post
eadviga

если кто-то знает ответьте мне на вопрос пожалуйста.....

мы сегодня смотрели зал и условия....

нам сказали, что они больше 13 холодных и 3х горячих на стол не ставят....это так или я что-то не так поняла??? :pardon:

и больше всего меня удивила сумма залога...10000 лей!!!! :blum: больше чем везде в городе!

они могут эту сумму поделить или обязательно вносить все и сразу????

может кто-то интересовался???

Partajează acest post

Link spre post
Creatsa

eadviga am sa raspund in romana, sper sa ma intzelegi...asa pretz de arenda e aproape la toate salile cele mai renumite, sau cel putzin eu asa stiu... k la Sala de Aur e aceiasi suma ca avans...Suma trebuie de akitat integral, de indata ce se akita suma se intokmeste contractul, adika ei nu fac cu tine kontract pina nu akitzi avansul...

Despre minkare presupun k mai multe feluri nu inkap pe masa, si poate e destula atita minkare...ku toate ca diskutam ku MonaLisa mai sus k poate fi putzina... eu nu as putea sa manink mai mult decit atitea feluri, si nici nu mi se pare sanatos sa amestec atitea feluri de bucate...europenii se rid cind vad mesele noastre impopotzate, da noi ne temem ca o sa ne vb lumea... si totusi nu potzi sa invitzi oaspetzi la nunta si sa nu fie nimik pe masa... kultura moldoveneasca...

Succes eadviga, apropo cit vau spus ca costa decoratziile?

Partajează acest post

Link spre post
Creatsa

Problema este k atunci cind am arvunit noi sala ei ink nu aveau decoratziile, si in principiu sala si asa imi placea... dar acuma pe 14.02 au aparut decoratziile lor...kum k mai ieftine k peste tot...insa nui delok asa, poate mai ieftin decit la agentziile care se okupa ku dekorarea salilor...insa nu k peste tot la sigur!!!e un pretz maricel, noi kind am sunat neau zis 330 euro, si o alta pereke kare a sunat lea zis 290...sume cosmice pentru citeva decoratzii...Probabi

l o sa ne refuzam de decoratziile lor daca no sa skimbe conditziile...

Despre avans ei au zis ca pun asa pretz pu k oamenii sa se atirne serios fatza de sala...deoarece erau la inceput de cale, au vrut sa fie asiguratzi ku kontracte pe toata perioada, insa cind vine si plateste omul 2-3 mii atunci el liber mai poate arvuni o oarecare sala...caci pu cineva suma asta nu sunt bani mari...insa ei pierd in seara ceea foarte mult...la ce data e nunta?

Partajează acest post

Link spre post
eadviga
Problema este k atunci cind am arvunit noi sala ei ink nu aveau decoratziile, si in principiu sala si asa imi placea... dar acuma pe 14.02 au aparut decoratziile lor...kum k mai ieftine k peste tot...insa nui delok asa, poate mai ieftin decit la agentziile care se okupa ku dekorarea salilor...insa nu k peste tot la sigur!!!e un pretz maricel, noi kind am sunat neau zis 330 euro, si o alta pereke kare a sunat lea zis 290...sume cosmice pentru citeva decoratzii...Probabi

l o sa ne refuzam de decoratziile lor daca no sa skimbe conditziile...

Despre avans ei au zis ca pun asa pretz pu k oamenii sa se atirne serios fatza de sala...deoarece erau la inceput de cale, au vrut sa fie asiguratzi ku kontracte pe toata perioada, insa cind vine si plateste omul 2-3 mii atunci el liber mai poate arvuni o oarecare sala...caci pu cineva suma asta nu sunt bani mari...insa ei pierd in seara ceea foarte mult...la ce data e nunta?

цены действительно космические......но с декорациями которые имеют Venus зал становится еще красивее, с этим не поспоришь.....мне кажется, что без украшений этот зал смотрится чуть-чуть пустоватым.....я посмотрела в нете как оно все вместе выглядит, мне очень понравилось..... поэтому думаю если выберем этот зал, то с оформлением... :mail1: все равно агенства сдерут больше!!!!!!!!!

я была еще в одном ресторане где берут деньги за оформление, это Golden Nika, они просили 2500 лей, за арку, пару искусственных цветочков и пару метров ткани....

мы планируем свадьбу на 10 октября, но у нас не набирается 120 приглашенных, а Venus меньше на субботу не берут, поэтому если остановимся на этом зале будем либо дату менять, либо количество приглашенных.... :mail1:

Creatsa, в теме про зал Status ты писала что его хвалят, не могла ли ты рассказать поподробнее, мне этот зал тоже нравится, но смущает то, что про него мы практически ничего не знаем..... :mail1:

Editat de eadviga

Partajează acest post

Link spre post
Din

Salutare Creata!

Cum iti spuneam eu am bronat pentru data de 10 octombrie sala!!! Si imi pare rau pentru cei care au vrut s-o broneze tot in aceasta zi!

Ceea ce tine de nunta, daca iti adunci aminte iti spuneam ca vreau sa vin pe 14.02 acolo... n-am mai fost (am avut ceva urgent de rezolvat). Si imi pare tare rau... Spune-mi in privat cum a fost... Apropos, nu stii cind va fi o alta nunta???

Vad ca multi doritori sunt deja la sala asta... imi aduc animte cind am fost prima data acolo... erau putine nunti... dar acum...

Spune-mi, te rog, ce fel de decoratii au aparut acolo??? ca eu mi-am gasit pe altcineva mult mai ieftim. Cit costa decoratiile salii???

Partajează acest post

Link spre post
Din
она нам сказала, что мир может рухнуть, но контракт есть контракт и ничего не изменится, и даже в случае чего-нибудь страшного они не вернут аванс......

вот так......

хорошо, а вы когда говорили с ней об этом???

у вас в контракте есть пукт где это предусматривается????

как я поняля с того что ты написала, что та сумма на которую был заключем контракт, так и остается?

Partajează acest post

Link spre post
eadviga
хорошо, а вы когда говорили с ней об этом???

у вас в контракте есть пукт где это предусматривается????

как я поняля с того что ты написала, что та сумма на которую был заключем контракт, так и остается?

мы не заключали контракт....но при разговоре мы не один раз уточняли, что будет с деньгами если изменится ситуация в стране или в нашей личной жизни....в контракте действительно написано, что деньги не возвращаютя не при каких условиях....сумма остается такая как указана, если они начнут в случае чего пыркаться, то это уже не соблюдение условий контракта с их стороны....

Partajează acest post

Link spre post
Creatsa

VS a avut corporativ acolo de 8 martie si a zis ca era foarte cald, conditzionerele nu se ispraveau...mincarea e mai gustoasa k la Busuioc, sala e in stil grecesc pot sa spun...Succes eadviga si sa ne tzii la kurent cu tot ce ai facut!!!

Partajează acest post

Link spre post
eadviga
а почему так решили? что те так сказали?

да, именно.....они ничего не обещают и гарантий не дают...все зависит от курса евро на тот момент....

так что мы решили что нам сюрпризы не нужны также как и лишние траты...

я думаю что и 100 человек будут себя там уютно чувствовать...возмож

но что еще не все придут....:-((((

а то что ресторан не много старый, то это меня волнует меньше всего, я достаточно много увидела и сравнила...

главное в ресторане не воняет, там не курят, стены чистые и скатерти с чихлами ухоженные, а за кухню и говорить не стоит, все давно знают что она там безподобная....

Partajează acest post

Link spre post
Creatsa
Noi avem vre-o 130 persoane, am auzit ca pentru 130 Byron e cam mica.

Salut Gabriatti, noi vom serba nunta la Venus...Minkarea am gustato la una din nuntile kare se serba akolo si era gustoasa... Dupa kite eu stiu, urmatorul eveniment este pe 9 Mai, daca voi avetzi cind astepta pina atunci...potzi sa asteptzi sa gusti minkarea...Noi insa am mai fost la un lokal dea patronului de la Venus unde e aceiasi bukatareasa, si am gustat si akolo kite ceva din bukate, mie personal mia plakut!!!Noi am rezervat sala on oktombrie inka, si pe atunci kiar nimik nu auzisem de ea si la fel k tine aveam dubii, insa la moment mam kalmat, si stau fara grija in privintza minkarii gustoase!!!Bafta voua la pregatiri si mai intreaba daca ceva!!! Succes!!!

Partajează acest post

Link spre post
Gabriatti
Salut Gabriatti, noi vom serba nunta la Venus...Minkarea am gustato la una din nuntile kare se serba akolo si era gustoasa... Dupa kite eu stiu, urmatorul eveniment este pe 9 Mai, daca voi avetzi cind astepta pina atunci...potzi sa asteptzi sa gusti minkarea...Noi insa am mai fost la un lokal dea patronului de la Venus unde e aceiasi bukatareasa, si am gustat si akolo kite ceva din bukate, mie personal mia plakut!!!Noi am rezervat sala on oktombrie inka, si pe atunci kiar nimik nu auzisem de ea si la fel k tine aveam dubii, insa la moment mam kalmat, si stau fara grija in privintza minkarii gustoase!!!Bafta voua la pregatiri si mai intreaba daca ceva!!! Succes!!!

Am fost astazi la Venus. Dorim sa rezervam in iulie sau august. Diana mi-a zis ca daca rezervam in iulie va fi mai ieftin. Mi-a parut straniu, deoarece diferenta e de 140 lei. Ea a motivat asta prin aceea ca in iulie sala nu prea este intrebata, si ne-ar putea face reducere. Plus la asta acum au inclus un punct in contract referitor la devalorizarea leului. Daca se devalorizeaza cu mai mult de 10 %, se stabileste un pret in euro la momentul semnarii contractului, acea suma va fi achitata mai apoi in lei.

Partajează acest post

Link spre post
Creatsa

Si la ce atzi ramas Gabriatti? Stiu k e mai ieftin in perioada incepind ku luna aprilie si pina in iulie...pot sa zik k aproape toate serviciile sunt mai ieftine, la sigur sala si rokiile paremise sunt mai ieftine!!!Daca voua va este indiferenta perioada k e iulie sau e august, atunci luatzi atunci cind e mai ieftin...Nu e asa intrebata perioada asta...insa sint si dezavantaje, posibil prietenii sa fie plecatzi la odihna...Vedetzi si voi kum va este mai convenabil...Diana nea sunat ieri si nea zis k pe 30 apilie e urmatorul eveniment akolo... deja e mai aproape :D

Kestia ku devalorzare la noi in kontract din fericire nu este specificata si noi parca stam linistitzi din konsiderentele astea...Mai scrie daca ceva :) succes!!!

Partajează acest post

Link spre post
Din
Fetelor! nu a mai facut nimeni la nunta la Venus? Am vrea sa inchiriem sala, dar ma tem sa nu fie masa prea saraca. Cum gatesc acolo? Se tin de cuvint? Spuneti-mi macar ceva va rog!

Salut!

am o intrebare, tu ai vb cu Diana? Daca da, atunci de ce yti faci asa griji... sala este superba... iar ceea ce tine de myncare, am auzit ca se descurc bine! Pe ce data vreti sa faceti nunta?

Eu voi merge neapart acum pe 30... ca sa vad pyna la urma cum arata tot asta in complex!

Voi care pachet vreti sa-l luati??? dar daca sa ne gyndi nici 10+2 nici 12+2 nu-i rau!!! mesele de acolo sunt facate asa ca atunci cynd vor pune pe masa, sa se priveasca bogat si 10 feluri si 12. Nu-ti face griji... important este sa-ti placa sala... cu celelalte de discuric!!!

Bafta.

si nu ezita sa mai pui intrebari!!!

Partajează acest post

Link spre post
ttt1

noi am sarbatorit nunta fratelui pe 25 iulie. impresiile sunt in general bune. sala frumoasa dar nu atit de frumoasa ca in foto de pe site-ul lor, pentru 120-150 persoane e buna, conditionerul lucreaza bine,adica nu curgea apa de pe noi, chelnerii atenti.

ce nu mi-a placut: Doua feluri de mincare nu erau gustoase, in schimb ultima mincare calda a fost foaaarte gustoasa, a placut absolut la toti. a doua zi toti vorbeau mai mult de ea decit de mireasa :girl_haha: , si dupa orele 3 in viceu nu mai era apa, dar poate doar atunci o aparut problema.

daca aveti intrebari ziceti.

Partajează acest post

Link spre post
ttt1

poate e tirziu sa raspund dar am fost plecata din tara si n-am putut scrie.

nu mi-a placut platoul cu carne(de obicei se pune cirnat uscat, pastrama si altele) ei nu cumpara salamuri dar gatesc ei ceva de tipul pastramei care nu avea nici un gust(parca era carne fiarta fara sare), si inca ceva mi-am amintit, cred ca cer prea multe dulciuri(30 kg e foarte mult). LA cumatria noastra au cerut doar 3 kg pentru 40 persoane. si au ramas inca, asa ca comparati

Partajează acest post

Link spre post
Anushka

Am fost recent la o nunta acolo, mincarea nu mi-a placut deloc, cu toate ca era destul de variata dar parca nu avea nici un gust :mega_shok: .

Partajează acest post

Link spre post
Bambolina
а что вы такого ему рассказали?

нам обещали сказочную свадьбу... честно говоря, даже не хочу вспоминать! девушка администратор меня убила, к счастью она теперь больше там не работает, с таким отношением к работе и клиентам они бы долго не продержались бы... представьте себе, её не было на месте, то есть никакого контроля... мы ей звонили, она не отвечала, потом узнала от подруги что она гуляла на какой-то там свадьбе приглашенной... прибегала ненадолго, делала вид что она работает... ещё много чего мне лично и моим родителям не понравилось но на неё я особенно злая :girl_crazy: так как это она меня дурила все 8 месяцев подготовок что всё у нас будет отлично... и я ей поверила, и родители тоже :girl_haha: ...

ПыСы: всё это сейчас уже совсем не важно... но будьте бдительнее в любом случае, даже если вам будут много чего обещать ...

Partajează acest post

Link spre post
lilya4ever

am avut nunta pe 1 mai, sarbatorit-o in Venus,mincarea atre buna, ramas multumiti toti invitatii...

Partajează acest post

Link spre post
Genny

Salutare...am rezervat restaurantul Venus pe la anu viitor in august si as vrea sa-mi spuna cineva pareri despre el ,cineva care a sarbatorit deja nunta acolo!! va rog mult

Partajează acest post

Link spre post

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum