Sabinica

Grădiniţa Nr.119 Str. I. Pelivan,22

Postări Recomandate

Sabinica

Cineva ştie ceva de grădiniţa 119 de pe str. Ion pelivan ? Poate cineva să-mi recomande vre-o grădiniţă bună din regiunea Flacării ?

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
balerincik

As vrea si eu sa cunosc cite ceva despre aceasta gradinita.Chiar nu este nimeni pe site cu copii in aceasta gradinita?!Daca da va rog mult .........MULTUMESC ANTICIPAT.

Partajează acest post

Link spre post
balerincik

Corina v-ati mai inscris la gradinita?

Partajează acest post

Link spre post
Sabinica
Corina v-ati mai inscris la gradinita?

Îmi cer scuze pentru întîrzierea răspunsului. Mi-am înscris copilul la această grădiniță dar a fregventat foarte puțin timp, deoarece permanent ia virose de acolo. Sinceră să fiu nu mi-a plăcut grădinița și cred că nu v-ai mai merge.

Partajează acest post

Link spre post
rica
Îmi cer scuze pentru întîrzierea răspunsului. Mi-am înscris copilul la această grădiniță dar a fregventat foarte puțin timp, deoarece permanent ia virose de acolo. Sinceră să fiu nu mi-a plăcut grădinița și cred că nu v-ai mai merge.

n-aş zice că e rău acolo. Să ştiţi că sunt mulţumită de grădiniţă aceasta şi în special de educatorul grupei. Şi apoi copiii nu se îmbolnăvesc acolo , dar acasă . Recunoaşteţi că şi noi părinţii lăsăm copii în ograda casei în voia lir, le dăm îngheţată cîn bebeul nostru scînceşte şi mai e transportul prin care circulăm şi poftim rezultatul. Şi încă dacă s-ar îmbolnăvi la grădiniţa dată n-ar frecventa cîte 35 copii în grupă. D-na Corina nu mistificaţi realitatea.

Partajează acest post

Link spre post
rica
n-aş zice că e rău acolo. Să ştiţi că sunt mulţumită de grădiniţă aceasta şi în special de educatorul grupei. Şi apoi copiii nu se îmbolnăvesc acolo , dar acasă . Recunoaşteţi că şi noi părinţii lăsăm copii în ograda casei în voia lir, le dăm îngheţată cîn bebeul nostru scînceşte şi mai e transportul prin care circulăm şi poftim rezultatul. Şi încă dacă s-ar îmbolnăvi la grădiniţa dată n-ar frecventa cîte 35 copii în grupă. D-na Corina nu mistificaţi realitatea.

un lucru vreau să întreb spuneţi-mi vă rog , ce părere aveţi despre administraţia grădiniţei 119? Căci aş mai vrea să mai discut cu D-ele să le mai cer un sfat în privinţa educaţiei fetiţei mele.

Partajează acest post

Link spre post
Sabinica

Poate d-ră va plăcut grădiniţa, posibil sunteţi în altă grupă, dar să ştiţi că realitatea nu o mistific, ci o spun aşa cum este şi totodată e părerea mea personală pe care am dreptul să o exprim fără a fi criticată de către alţii. Copilul meu, cînd stă acasă nu se îmbolnăveşte, dar mă scuzaţi să ia pneumonie de cîteva ori chiar în momentul frecventării grădiniţei- cred că despre ceva ne spune, aşa că lăsaţi critica la o parte.

Partajează acest post

Link spre post
DeKaFe

eu am auzit lucruri nu prea bune despre aceasta gradinita

116 e buna, noua ne place, cu totu ca noi suntem in grupa rusa, dar anturajul gradintitei tare imi place

Partajează acest post

Link spre post
Angel01

Мои дети ходили в этот сад в 2006 г, ушли от туда с ужасом!!!!!! Мы были в группе у Д-ны Виктории, не знаю как сейчас и работает ли сейчас, но даже страшно рассказать, что там творилось....... Сама лично видела, во - первых дети разных возрастов были, во время сна часто, очень часто оставались одни в группе, я забирала ребёнка, лично видела как они бегали по всем кроватям (никто естественно спать не мог) и упал карниз, благо не на ребёнка.... Детям давала пить из крана, при мне дапла , забылась видимо, а когда увидела мои глаза шокированные, тут же начала выкручиваться, что это мол новое указание с РАНО, закаливать организм - типа того........ После этого собирала деньги на электро чайник, так и не купила его, а когда я спросила где? Начала оправдываться, что ,мол денег не хватило (так вопрос какого ж Х...... собирала), днём я её встречала на рынке несколько раз (дети в группе с кем оставались????? При этом не было нянечки). Постоянные разбитые носы, окровавленная одежда, при этом она сама застиравала, видимо боялась меня испугать! А ещё запах алкоголя, если не каждый день, то через день, через два постоянно! Прописи - тетради у каждого ребёнка отдельной не было, все общие, 20шт, кому какая попадётся на раздаче, там и "калякает" что-то, родители естественно увидеть и понять, что их чадо написало не могут..., потому что какая сегодня пропись попала кому остаётся под вопросом???? А о том что дети трусы снимали друг с друга, туалет грязный и вечно с открытым окном........ и многое ещё чего..... В общем как вспомню, так вздрогну! прочла своё сейчас сообщение - самой жутко стало, но это было, честное слово, по крайней мере группа - воспитатель Д-на Виктория! ( что б её.....) Когда мой ребёнок перешёл в другой сад, был закомплексован, мало говорил...., после "перехода" - ситуация в корне изменилась, моего малыша было не узнать!

Partajează acest post

Link spre post
Marinika

Ужас какой! Надеюсь эта виктория уже изолирована от детей куда подальше.

Partajează acest post

Link spre post
riska_555

девочки, может еще кто то расскажет про этот садик, а то количество машин стоящих по утрам у ворот этого садика и людей ведущих деток в этот сад, заставляет меня сомневаться в том что там очень плохо

Partajează acest post

Link spre post
Him

девочки/ этот сад работает летом? кто знает?

Partajează acest post

Link spre post
Ileana

La mine baiatul frecventeaza aceasta gradinita incepind de la grupa cresa si anul acesta absolvim!!! Eu am ramas multumita de aceasta gradinita, cel mai tare mia placut ca lucreaza toata vara. Am citit mai sus si o mamica spune ca copilul se imbolnaveste tare des, la orice gradinita copilul o sa fie bolnav, doar daca vrei sa nu aiba nimik lasa copilul sa stee acasa. Am auzit si eu despre niste cazuri ca sau intimplat in careva grupe, dar dupa aceasta nu poti sa spui ca gradinita e rea sau buna. Pot sa va spun una ca la noi in grupa nu au fost cazuri exceptionale si educatori cite am avut sunt foarte bravo. Unica ce nu pre mia placurt ca in grupa sunt in jur de 35 copii, dar aceasta problema in toate gradinitile.

Partajează acest post

Link spre post
irina198831

fetelor cimne are de gind sa frecventeze gradinita aceasta din iunie? fetita mea are 2.3 ani si vrem sa mergem la gradi din vara. daca mai este cineva rog sa-mi scrieti poate ne imprietenim din timp si noi si copilasii.

Partajează acest post

Link spre post
lyly77kaa

fetelor cimne are de gind sa frecventeze gradinita aceasta din iunie? fetita mea are 2.3 ani si vrem sa mergem la gradi din vara. daca mai este cineva rog sa-mi scrieti poate ne imprietenim din timp si noi si copilasii.

Irina, ne-am inscris si noi la aceata gradinita si vrem sa mergem din septembrie. avem 2 anisori. voi probabil sunteti tot in grupa -cresa. am inteles ca sunt 2 grupe pu pici. cine e educatoarea voastra? esti multumita? la noi inca nu s-a stabilit grupa si as vrea sa stiu la cine sa mergem. ca orice mamica vreau ce e mai bun pu copii mei. iti multumesc anticipat

Partajează acest post

Link spre post
Klassika

Suntem foarte multumiti de gradinita data, doamna educatoarea merita nota 100!!!!

Partajează acest post

Link spre post
irina198831

Suntem foarte multumiti de gradinita data, doamna educatoarea merita nota 100!!!!

da la cine in grupa sunteti.

Partajează acest post

Link spre post
Puzik

у нас знакомые,в этом году у д-ны Аллы заканчивают.Очень довольны.Воспитательница хорошая.Стоим в очереди туда же.Вот думаю скоро идти узнавать может и мы к этой д-не Алле попадем,если она будет новую группу набирать в этом году

Partajează acest post

Link spre post
Puzik

девочки,кто еще хочет в этом году сюда в ясли?может если наберемся,нас возьмут

Partajează acest post

Link spre post
Radiatia

и мы хотим туда, но думаем, как у них там дети спят в тойже комнате где играют и кушают?????

Partajează acest post

Link spre post
Puzik

Надя,честно не знаю.Завтра спрошу у знакомой,у кого девочка в этом году заканчивает.Но кажется ,она говорила ,что отдельно.Может яслевая группа?Но это же всего на год.Да и первый год обычно детки чаще не ходят,чем ходят.Пока адапртируются.Вы уже туда заходили,направление получили?

Partajează acest post

Link spre post
irina198831

и мы хотим туда, но думаем, как у них там дети спят в тойже комнате где играют и кушают?????

мы сейчас заканчиваем ясельную группу в этом саду и у нас спальня и игровая отдельно. знаю что в некоторых группах вместе но у нас отдельно. мы в группе у доамны Анны

Partajează acest post

Link spre post
Jaborana

девочки,кто еще хочет в этом году сюда в ясли?может если наберемся,нас возьмут

Мы сегодня встали в очередь, в этот сад,нам сейчас 1,1..но нас сразу записали на июнь 2016, то есть нам будет 3,4...что в ясли не всех берут???или мой муж что-то не то сделал???я еще слышала что скоро будут всех брать только с 3-х лет...короче,не знаю что делать...

Partajează acest post

Link spre post
Jaborana

Как думаете,девочки,если я пойду еще раз и спрошу про ясли???Может есть ясли,а он хлопал ушами и записал ее с трех лет...блин,что делать???

Partajează acest post

Link spre post
Puzik

нет,он все правильно сделал.Вы стойте в очереди ,но когда захотите в сад пойдете снова спросите,есть ли места в ясли или может набор в ясли.Не во всех садах есть ясли.А насколько я поняла от других мамочек,надо договариваться сразу в саду.

это если раньше направления

Partajează acest post

Link spre post

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum